Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

raki

dory

Öne çıkan mesajlar

Marl0_on said:
şarap iyidir. hani çok pahallı olmayıp kaliteli şaraplar da mevcut, her ucuz şarap köpek öldüren olmuyor. sevilenin tellibağı mevcut mesela 6 ila 10 ytl arası bir fiyatı mevcut tansaşlarda filan satılmakta, pek güzel.

tellibağ güzel evet.
beyazı da iyidir.
ama yine de ucuza beyaz alacaksanız diren ya da umurbey derim.
Sosyal ağlarda paylaş

yeşil üzüm rakısı yaratır (yönetir yargılar falan diil yaratır direk)

şarap sevmeyenleri anlamıyorum ben abi difalt içki lan şarap biradan daha bi difalt bir durum. mesela ben şu anda bir şişe KANVER'liyim. en köpeköldüren mantıklısı oydu fekat güzel şarap
gris totoşuda votkayla içecem diye elma suyu almıştı. az bişi kattım içine midem yanınca lan ne güzel oldu nede güzel oldu pek bi güzel oldu

şarap topiği açalım
Sosyal ağlarda paylaş

tad ve sertlik olarak yeni rakı'nın üstüne yok, o konuda anlaşalım bence.

kişisel zevklere göre değişiklik gösterebilir, ya da sofrada ne bulunduğuna göre falan. mesela "yumruk" yapıyorsanız tekirdağ iyidir, tek başına rahat içersiniz; biraz meze varsa yeni rakı > tekirdağ olur (default olarka öyle de, zevklere göre değişmesi mantığında bakıyorum). yine efe yaş üzüm rakısı da içimi kolay rakılardan; ne kadar güzel olduğu tartışılır, benim üçüncü tercihim kendisi.
Sosyal ağlarda paylaş

dory said:
bu raki cok net bişeymis
2 gun ictim
simdi de gittim bi duble ictim peynirim falan
ahaha süper lan tadi falan
sevmezdim eskiden
icmeyi bilmiyo musum :D

Eskiden bende sevmezdim, sanirim piyasada cok sahte raki vardi bana cok fazlasi denk gelmisti o zamanlar,

Yanliz sonra bir anda hic anlamadigm sekilde RAKIKOLIK oldum,

Raki nasil icilir..

Once raki konur sonra su, once buz atarsaniz kristallesir alkol o yuzden mutlaka once su konmali,

5 CL her zaman idela olcudur yeni rakinin standar bardak olculerinde, zaten bardakta isaretlidir o, 5 cl raki ustune buz payi ve dudak payi birakacak kadar su,

sonra 2,3 buz ama su mutlaka dolaptan olacak.. sonrailk yudum ve yavas yavas icin yani zaman degil kastim YUDUM yudum icin..

leblebi iyi gider yaninda ATAMIZ gibi,

Peynir rakinin karacigere olan tahribatini azaltir, o yuzden peynirle yemek sagliklidir..

birde kaliteli raki baska olur.. sari zeybek favorimdir acikcasi..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...