Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

the Dark Knight -SPOILER başlığı-

Sam

Öne çıkan mesajlar

Law said:
Dev said:
said:
Orda bane tarafından sakatlanıyordu batman beli kırılıyordu galiba onun yerine garip bir eleman batman oluyordu, daha teknoloji sever ve acımasızdı.

Kara Şovalyenin Düşüşü serisi olması lazım o. Sarışındı hatta o batman :)

Evet öyle :). O sayıda bruce wayne'in aslında 2.00 m boyunda ve 150 kg ağırlığında olduğunu öğrenmişdim. Hmmm demişdim o zaman adam hakkatten vurdumu hacamat ediyor.

O ama hatırladığım kadarıyla Bruce Wayne değildi. Bane bunun belini kırıyordu, o da başkasına devrediyordu Batman'liği, yanlış da hatırlıyor olabilirim. Neyse film çok çok iyiydi, Heath Ledger efsaneydi. Batman'i döverken Gordon kafasına silahı dayadığında "could you just give me one more minute" lafına baya güldüm. Zaten hastaneden çıkış kısmında anırdım sayılabilir. Bi de Bane lazım seriye, kırsa belini falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Batmanin belinin kırıldığı seri "knightfall", akabinde batman "Azrael" adlı karaktere batman rolünü üstlenmesini istiyormuş. Fakat azrael aşırı şiddete başvurunca, iyileşen batman tarafından pataklanır. http://en.wikipedia.org/wiki/Batman kaynak. Aslında sonraki bölüm içim ideal bir senaryo gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Lol. Rezalet. İyi ki Nolan Robin'i kullanmıyor eheh
said:

SPOILER: Heath Ledger improvised when he started clapping inside his jail cell in a mocking and sardonic capacity as Gordon is promoted. The clapping was not scripted but Christopher Nolan immediately encouraged the crew to continue filming and the sequence was included in the film.

Bu herif hakikatten kaptırmış kendini. Zaten,

said:
To prepare for his role as the Joker, Heath Ledger lived alone in a hotel room for a month, formulating the character's psychology, posture and voice (the last one he found most difficult to do). He started a diary, in which he wrote the Joker's thoughts and feelings to guide himself during his performance. He was also given Alan Moore's comic "Batman: The Killing Joke" and "Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth" to read. Ledger also took inspiration from A Clockwork Orange (1971)'s Alex and Sid Vicious.

yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

... ilk iki burton filmini geçen aylarda tekrar izleme şansını bulmuştum ve bana göre gotham'ı da joker'i de daha isabetli ve daha güzel...

...ama ledger huzur içinde uyusun, nicholson joker'i benim için gerçek joker'e daha yakın. herşeyi geçiyorum, (isteyenle detayıyla tartışabilirim) film boyunca iki kere mi ne güldü adam heh. espri desen onu da iki kere filan yapmıştır herhalde. performans o kadar başarılı olduğu halde konsept yetersiz...

harvey dent de iyiydi de two-face maalesef spider-man 3'te venom'un harcandığı gibi harcanmış neredeyse. bir filme iki kötü adam sıkıştırmak çok yanlış, özellikle de ikincisi sadece filmin son yarısında beliriyorsa. bunu düzgün kotarabilen tek film burton'un ikinci filmindeki pengune & catwoman'dı ki orada filmin ilk yarısında ortaya çıkmaları sayesinde.

ve evet güzel sahneler vardı, aksiyon da çok iyiydi. ama filme 8.5 mu versem 9 mu versem bilemiyorum, 8.5 daha makul geliyor. sinemadan çıktığımda dünyaya başka bir gözle baktıran bir film olmak bir yana dursun, aksiyonu da aynı sahneyi çevirip çevirip üst üste 5-10 kere izlenecek bir aksiyon değildi.

+1. Joker tam bi psikopat olmuş evet ama jokeri joker yapan şeylerde çok azdı. Bir yerde okuduğum yazıda yanlış hatırlamıyorsam Heath Ledger'ın role çalışmak için Jack Nicholson'u veya çizgi romanı değil, bir death metal'ciyi örnek almış. Filmde de bir death metalci kadar gülüoyor heralde. Amaçsızca şakalıklar manyaklıklar yapan eski jokerin burada bir felsefesi olmuş resmen gereksizce.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de dün izledim filmi. Gayet güzeldi bence. Film atmosferinin içine de baya girdiim için sinemayı en son ben terkettim. (he bütün yazılar bittikten sonra çıkmayı severim ayrı konudur... :))

Heath Ledger bence çok ii oynamış. Sam'in dedii çizgi romanla uyuşmaması konusunda bi şey diemiycem, okumadım çünkü. Sadece filmden gördüüm gayet ii olduuydu. Psikopatlık tarafını çok ii yansıtmışlar. Belki de psikopat karakterleri oynıyan adamlara "çok ii oynadı" deme alışkanlıım da olabilir bilemiycem ama bence iiydi.

Harvey Dent'in ölümü bana da çok ucuz geldi. Filmin sonunda adamı harcamışlar gibi hissettim. Birisi yukarda demiş sonraki filmde kalkar gider, nası olsa yere düştü sadece, öldüüne tanık olmadık die de. O benim de aklıma geldi ama çok klişe olur. O yüzden yapmazlar die düşünüorum ama olur mu olur çünkü Batman'di galiba suratını tutuodu adamın, o sahnede ölü mü diil mi anlamıosun zaten.

Bi de genel olarak, bi kahraman veya çizgi roman filminden çok daha ciddi bi havası vardı. Bence böylesi daha güzel. Gotham'ın karanlık havası da bence yeteri kadar yansıtılmıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

Queen said:
Yalnız bir hata yaptılar baştan. Gordon fragmanda bariz bir şekilde batman lambasını kırıyor baltayla. Filmde o sahne çıkmadan ölmüş gibi yapılıyor. Ben dedim ölmedi bu daha işareti kıracak. Hiç bi süprizi kalmadı.

ooo çok kral yakalamışsın. helal.
Sosyal ağlarda paylaş

"ben dedim ölmedi" yerine "ölmediği anlaşıldı" anlamında yazdım kendime pay çıkardığım yok ayrıca filmin ortasında bi twist var sen bunu seyirciye önceden veriyorsun hata değil mi sonuçta?

Edit: Bu mesajı senin mesajını dalga geçme amaçlı olması ihtimali için yazıyorum gerçekten tebrik ediyorsan sağol.
Sosyal ağlarda paylaş

Queen said:
"ben dedim ölmedi" yerine "ölmediği anlaşıldı" anlamında yazdım kendime pay çıkardığım yok ayrıca filmin ortasında bi twist var sen bunu seyirciye önceden veriyorsun hata değil mi sonuçta?

Edit: Bu mesajı senin mesajını dalga geçme amaçlı olması ihtimali için yazıyorum gerçekten tebrik ediyorsan sağol.

abi yok ben gerçekten samimiyetle tebrik ettim. sarcastic yanım çok az. forumda adam ezmeye karşıyım. :)

ve ewt gerçekten işte ordaki hatayı filmi izlerken yakalamadıım için şu an mutluyum. :)
Sosyal ağlarda paylaş

en son söyleyeceğimi en baştan söyliim: filme 10 üstünden 9 veriyorum.
ama o da sadece "hayatımda seyrettiğim en güzel film" olmadığı için... filmi görmemden önce oluşan "amanın imdb'de birinci oldu", "koşun sinemada yer kalmadı", "olm seyrettim çok ecayip, yemeyin içmeyin izleyin" durumlarıyla standart buralara çekildiği için. hal böyle olunca daha önce seyrettiğim bazı diğer filmlerin hatırına not kırmak zorunda kaldım. çekilmese basabilirdim 10'u, o derece güzel film, hatta olm seyrettim çok ecayip, yemeyin içmeyin izleyin, ehe.

ben batman begins'den önce yeni batman çekileceğini öğrendiğimde "ağanın bokunun üstüne bok olmaz, haddine mi düşmüş ilk iki batman'den sonra kimsenin ülen" çekenlerdenim. nolan batman begins'de harika bir iş çıkarınca tükürdüğümü güzeelce yalayıp, filmi de bi güzel 10 kere filan seyrettim.

yine de burda tim burton'ın batman'i mi nolan'ınki mi diye tartışmaya giremiyorum, zira ikisi de çok başka açılardan harika seriler oldu vallahi. hani ilkokul öğretmenimi hatırlatıyor bana durum, kendisi elmalarla armutlar meselesinin anlamını bana zamanında iyice belleten kişi olduğu için :P
Sosyal ağlarda paylaş

Queen said:
Yalnız bir hata yaptılar baştan. Gordon fragmanda bariz bir şekilde batman lambasını kırıyor baltayla. Filmde o sahne çıkmadan ölmüş gibi yapılıyor. Ben dedim ölmedi bu daha işareti kıracak. Hiç bi süprizi kalmadı.

Dikkat etmemişim diye tekrar fragmani izledim.Ama fragmanda batman lambası kırılırken sadece balta gözüküyor.Kimin kirdigi gozukmuyor sen nasil anladin Gordon'un kırdığını.
Sosyal ağlarda paylaş

Xærø said:
The.Dark.Knight.2008.TS.XViD-PREVAiL

Bu sürümündeki görüntü bayağı iyi tavsiye ederim.

bence de kesinlikle sinemada seyredilmeli. ben imax'te seyredemedim ama şansı olanlar imax'te seyretsin derim.

ayrıca bu film için diil yani sinemada görülebilme şansına sahip herhangi bi filmi oturup da bilgisayarda seyretmek çok sıkıcı bi olay.
Sosyal ağlarda paylaş

6. sayfada okumayi biraktim, cevap atayim dedim.

Film bir kere Nolan'in elinde siradan bir super-hero filminden, cizgi roman uyarlamasi olmaktan cikmis ve gercekci bir hal almis. Ve bu olaya zaten hasta olmustum begins ile.
Evet film harikaydi ama bazi noktalari benim icin dolduramadi.

Batman Begins'in Gotham City'si daha cok Gotham gibiydi. Cunku Wayne Enterprises yapitlari, urunleri, mimarisi sehri Gotham'lastiriyordu. Begins'ti yani sonucta. Gotham gittikce karanliklasacakti. Ama Dark Knight'ta bundan eser yok.

Gerci The Dark Knight hala Begins... Yani Begins'in devami, donusum tamamlanmadi.

Fakat Dark Knight'in sonunda artik daha kaotik oldu Gotham City. Belki degisimi, daha karanlik halini goruruz 3. filme.

Bu film daha ciddi, daha gercekci, daha gercek yasama bagli. O yuzden karakterlerin sinirlarida bu gercekcilikle cizili. Joker burda Tim Burton'un Batman'inde ki gibi olamaz. Psikopatligi on planda cunku, daha vahsi.

Bu bir uyarlama, yonetmenin tarzina kalmis karakter, Nolan'in Joker'i bu ve ben bayildim. Tim Burton'un Gotham City'si daha karanlik ama Nolan'in filmi cok daha karanlik. Cok sevdim.

9.6/10
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi yeni geldim filmden ve begendim, kesinlikle izlenmeli... ama 10/10 mu? bence degil. IMDB notu, herkesin gaziyla gidince begenmeme ragmen o kadar ovguyu kendim edemedim acikcasi. Film harika cok iyi yanlis anlamayin ama sam'in dedigi gibi, bekledigim kadar da etkilenmedim. Filmi ben kiyaslayamayacam eski seriyle cok konsept cok cok farkli. Bunu batman beginsde gorduk zaten, her seyin mantikli, ve aklin erebilecegi seyler oldugunu yasadim ilk filmde (batmobile'den tut, adamin olagan ustu dovus yeteneginin kaynagina kadar)ve bu filmde de devam edecekti. Ben filme girmeden once hic fragman izlemedim, bir tek tanitim posterlerini biliyorum ve diyebilirim ki Joker'i benim hep olmasini istedigim sekilde gorunce acaip mutlu oldum. Heath muhtesem oynamis Jokeri bence... evet cizgi romandan cok cok cok farkli bir tarz olmus, ve sam'in tum dedikleri dogru olsa da, ben sahsen filme girerken cizgi romandan bagimsiz, karanlik ve gercege yakin birsey bekleyerek girdim ve oyle birseyle de karsilastim.

Jokerin tavirlari, tripleri muthisti... harvey dentin harcanmasina ben de uzulsem de bir yandan da lazimdi bence, jokerin mesajiydi o bir nevi ve amacini doldurdu filmde. Joker bu filmin ana dusmaniydi ve oyle kaldi, dent ise jokerin manipulatifligini gosterim yalanlarini ortaya cikaran, bizi jokerle tanistiran sey oldu (ben plan yapmayi sevmeyen adamim yalani mesela. birak yahu, senden daha cok plan yapan bir kotu adam mi gordu kimse :P). Anarsi mesaji vs. dent sayesinde verildi ve guzeldi, film uzasa da her sahnesi vermek istedigi mesaji vermesi acisindan sartti.

Kisacasi guzeldi, 8.5/10 veririm, cunku guzeldi ama izledigim en iyi film degildi, en iyi cizgi roman tabanli film de degildi, bayagi iyidi ama yine de :P Bir V for Vendetta benim icin halen 1 numaradir, bu film yaklassa da kalite acisindan, V halen bir adim onde (niye kiyasladin derseniz, o da karanlik bir cizgi roman uyarlamasi, bir nevi 'gercek' dunyada geciyor ve antikahraman soz konusu).

oyle iste yorumum. Sam bap haklisin, ben de gulen sakaci jokeri arar gibi oldum ama bu adam bu seriye daha yakin olmus bence, cok cok muthisti yine de, bence affet :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...