Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

the Dark Knight -SPOILER başlığı-

Sam

Öne çıkan mesajlar

Evet değil zaten, benim için kötü ama başkası için iyi olabilir. Sanat sonuçta, zevk ve estetik meselesi, ki o da toplumdan toplumayı bırak kişiden kişiye göre bile değişir.

ekstra: donnie darkoyu anlayamadınız demek te yanlış, anlayabilir ama beğenmez. o da olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Donnie Darko çok fazla abartılmış bir film. Anlayıp anlamama değil insan anlasa bile beğenmeyebiliyor. Tamam farklı bir bakış açısı ve konusu var ama film 3 se 10 gösteriliyor aşırı abartılıyor. Hele o Fight Club olsun Seven olsun diğerleri olsun o filmlerin listesinde, onların arasında bahsi geçmeyecek türden bir film bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Önemli olan Donnie Darko'nun beğenilip beyenilmesi değil zaten. Önemli olan Batman The Dark Knight ile karşılaştırıldığında Se7en, Fight Club gibi temposu düşük bir filim olması. Fakat kendinizi o kadar şartlandırmışsınız ki, Donnie Darko'yu gördüğünüz gibi hemen bu filim kötü/güzel muhabbetlerine giriyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında daha çok "bunda sıkıldıysan şunları hiç izleme" diye bir mesaj sonrasındaki listede bulunması DD'nin böyle tartışılmasına yol açtı. Bu cümlenin amacı "bak temposu yavaş olduğu halde çok güzel olan böyle süper filmler de var" tınısını vermek çünkü bakıldığında. Ki liste de bu tınıyı destekleyen öğelerden oluşturulmuş geneline baktığımızda. Bu yüzden DD'nin o listeye uygun olup olmadığına gitti tartışma haklı olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Az once Tim Burton'un Batman'ini izledim. Kesinlikle Batman Begins ve The dark Knight cok cok daha iyi. Jack Nicholson'da cok iyi oynuyor ama Heath Ledger daha iyi.

Batman 1'e kotu demiyorum. Bana Batman'i sevdiren filmdir, klasiklerimdendir ama yeni seri cok daha iyi yani.

Tabi cekildikleri zaman cok farkli tarzlar farkli ama Batman 1'in senaryosu yenilerin ki kadar iyi degil falan.
Sosyal ağlarda paylaş

gotham'ın new york'a dönüşmüş olması çok üzücü bence. batman'i batman yapan unsurlar vardır. gotham city de en önde gelenlerinden bir tanesidir ama.. bu filmde gotham'dan, o karanlık havasından eser yok.

eski seriler ile yenilerini kıyaslayamam açıkçası. yeni batman, günümüzün süper-kahraman filmlerinin iyi olanlarından. herkes cool joker'e hayran kalmış. oyunculuğu beni de çok etkiledi açıkçası. çok da güzel bir karakter. ama o karakter joker değil be güzel kardeşim.. bu bağlamda jack nicholson ile heath ledger'ı da kıyaslayamam. çünkü ikisi de farklı joker'leri oynuyordu.. ikisi de güzel oynamış velhasıl.

sonuç olarak film güzeldi diyebilirim. ama özellikle gotham city beni hayal kırıklığına uğratmadı da diyemem.
Sosyal ağlarda paylaş

ssj4songoku said:
Biz diyoz, çizgi-roman'larda dahil farklı farklı joker'ler var. Hala başkaları çıkıyor Bu Joker değil diyor. Hangi Joker'e göre joker değil ya?!!?!?

biz de dedik "the killing joke"a göre diye. hala çıkıyor başkaları "hangi joker" diyor. (:P)

adamlar kendileri söylüyor temel aldıkları materyali. kimse bi yerinden uydurmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

ee tamamda tamamı yıkılmadıki? ayrıca yıkılnca bir daha yapılmıcak anlamına mı geliyor? filme .ok atmak için demiyorum zaten. hata bulmak istersen bulursun :D

sadece bu kadar güzel bir filmde dikkat edilmeyen unsurlar rahatsız ediyor biraz beni. şu dikiş atma sahnesinde bale'in başındaki hatalar. nasıl yapılabildi diye sinir oldum :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...