Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blizzard next-gen MMO (gercek bu sefer)

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

direk zerg vb de konabilir ama bence misal bi half race hani şu dier ırklardan ele geçirilmiş mutasyona uğramış humanlar yada protoss lar daha iyi oturur gibi, yani gene zerg sisteminin içinde olunur ama az bişi humanoid form da olur oynanacak karakter, diye düşünüyorum ben.

sc online olacağına inanıyorum cidden ama eğer uzaydı gezegendi(hele kişisel gemiydi modifiyeydi detaydı vb) herbişi eklerlese felaket olur hayatımız biter ehe
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:
Evet abi zaten o kanatlar da rüzgara gücüne dayanamaz kırılır. Erimesi falan çok saçma.

Lvl sistemi tierli olur, her tierde bi morph gelir mesela. Talent yerine neye morph olacaklarını seçer zergler :P Olur yani niye olmasın. Questleri ve pvpyi bireysellikten uzak, overmindın kontrolündeki görevler olarak tanımlarsın falan gayet güzel olur aslında.

BEN CARRIER OLUCAM!
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi wow a bakınca, her ne kadar 2 farklı faction olsada (horde/alliance) bu factionlara ait classlar birbirinin aynı (eskiden shaman/paladin farkı vardı o da kalktı). farkeden tek şey ırkların grafikleri, ana şehirlerinin coğrafyaları ve bazı bir takım questleri. kaldı ki kullandıkları itemların grafikleri bile aynı.

yani orc warrior imperial armor giyiyor ve stormwind bekçisine benziyor. yani mesela o armorun özellikleri bakımından olmasadada grafik olarak farklı olan horde versiyonu olsun. neyse konuyu dağıtmayayım.

starcraft üstünden konuşursak ve protoss, terran ve zerg olarak bakarsak. ırklar birbirinden dağlar kadar farklı, kullandıkları ekipmanlar birbirinden dağlar kadar farklı. bir kere farklı teknolojilere sahipler, o yüzden her ırkın armorları , silahları ve hatta aynı türü kapsıyor olsa bile classları farklı olmalı.

eğer SC ın mmo sunu yapacaksa blizzard daha özenli ve detaylı bir iş çıkarması lazım bana göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Jos said:
axedice said:
Evet abi zaten o kanatlar da rüzgara gücüne dayanamaz kırılır. Erimesi falan çok saçma.

Lvl sistemi tierli olur, her tierde bi morph gelir mesela. Talent yerine neye morph olacaklarını seçer zergler :P Olur yani niye olmasın. Questleri ve pvpyi bireysellikten uzak, overmindın kontrolündeki görevler olarak tanımlarsın falan gayet güzel olur aslında.

BEN CARRIER OLUCAM!

çocuk da yaparsın carrier de merak etme D:
Sosyal ağlarda paylaş

Luxor said:
şimdi wow a bakınca, her ne kadar 2 farklı faction olsada (horde/alliance) bu factionlara ait classlar birbirinin aynı (eskiden shaman/paladin farkı vardı o da kalktı). farkeden tek şey ırkların grafikleri, ana şehirlerinin coğrafyaları ve bazı bir takım questleri. kaldı ki kullandıkları itemların grafikleri bile aynı.

yani orc warrior imperial armor giyiyor ve stormwind bekçisine benziyor. yani mesela o armorun özellikleri bakımından olmasadada grafik olarak farklı olan horde versiyonu olsun. neyse konuyu dağıtmayayım.

starcraft üstünden konuşursak ve protoss, terran ve zerg olarak bakarsak. ırklar birbirinden dağlar kadar farklı, kullandıkları ekipmanlar birbirinden dağlar kadar farklı. bir kere farklı teknolojilere sahipler, o yüzden her ırkın armorları , silahları ve hatta aynı türü kapsıyor olsa bile classları farklı olmalı.

eğer SC ın mmo sunu yapacaksa blizzard daha özenli ve detaylı bir iş çıkarması lazım bana göre.

anlatmışsın anlatmışsın da

detayı kaçırmışsın be canım..

blizzard working on a MMO değil

blizzard working on a NEXTGEN-MMO

yeni bir tarz getirecez diyor MMO piyasasına , neden olmasın?

starcraft 2 ile unique ırk olayını getirdiler RTS ye neden mmo için de aynı şeyi yapamasınlar?
Sosyal ağlarda paylaş

Chorap said:
şu ara çıkan her mmo next-gen MMO olarak duyuruluyo zaten. Bu süpermarket demek gibi bişey oldu bence..

her firma blizzard da değil

referansları alalım ;

warcraft 2
starcraft

gayette yenilik getiren 2 oyundur RTS dünyasına

diablo hack'n' slash konusunda devrim yapmış bir oyundur misal (rpg baharatlı hack'n'slash olur dedirtti)

wow un herşeyi çalıntıydı fikir olarak , ama insanlara nası güzel uygulanır , nasıl kotarılır bi iş diye ögrettiler , ki wow ilk MMO deneyimiydi blizzardın.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...