Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

Juzzam said:

Kendin de demişsin zaten 1.99 a koyduğun itemı çinliler 1.98 koyacak diye. Itemların ucuzlaması neden bizi üzsün? Esas oradan gelir elde etmeyi düşünen adam için kötü.

Zilyon tane insan içinden çinliye denk gelirmiyim o kadar ilerisini görme kabiliyetim yok malesef. Hatta o kadar damping içinde bu durum çok da umurumda olur mu ondan da şüpheliyim.:)

diyoruz ki çinlilerle blizz elele verip müşteriyi soyma niyetinde, "oyuncular para kazanacak öyle şey olmaz" iddiası naif bir düşünce. bunda başarılı olurlarsa yakın gelecekte her oyunda piksel kılıçlar için gerçek para ödenecek. üzülecek durum bu.

çinliler %3-5'i olmayacak satıcıların, %90-95'i olacak. ah'den birşey satın alırsan elbette denk düşeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

oynayanları neden etkilediğini önceki sayfalarda çok defalar anlattık, arkadaşların "ahmetboss'a gidiyoruz ama falanca item lazım" dediğinde çinlilerden hebele protection of hötöröf item'ı aldığın zaman hatırlarsın. :)

Cinliler falan bir yana, Diablo'daki bosslarin oyle WOW bosslari gibi zor olacagini ve buna bagli olarak insanlarin super gruplarla gitmeye calisacaklarini sanmiyorum. Umarim oyle bir sey yapmazlar.
Sosyal ağlarda paylaş

teorik olarak mümkün ve aynı şirket başka bir oyununda aynı şeyi yapmış. bunda da yapar mı? ihtimal dahilinde.

yaptığı zaman "ne bu arkadaş böyle şey olmaz" deyip oynamayı bırakmak yerine "zaten 3-5$ vereyim canım nolacak" diyeceksiniz. 2 yıl sonra olmuş toplamda 200$.

micro-transaction olayı işin içine girdi mi, oyunda sadece kozmetik etki değil de gameplay etkileyen birşeyse, oyun yeterince kendine bağladıysa illa alacaktır insanlar.

bu forum ilk kurulduğu zaman bir oyuna aylık vermek düşüncesi bile ezici bir çoğunluğa imkansız geliyordu. şimdi ise tek bir oyuna neredeyse 1000$ ödemiş insanlar var aramızda.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Juzzam said:

Kendin de demişsin zaten 1.99 a koyduğun itemı çinliler 1.98 koyacak diye. Itemların ucuzlaması neden bizi üzsün? Esas oradan gelir elde etmeyi düşünen adam için kötü.

Zilyon tane insan içinden çinliye denk gelirmiyim o kadar ilerisini görme kabiliyetim yok malesef. Hatta o kadar damping içinde bu durum çok da umurumda olur mu ondan da şüpheliyim.:)

diyoruz ki çinlilerle blizz elele verip müşteriyi soyma niyetinde, "oyuncular para kazanacak öyle şey olmaz" iddiası naif bir düşünce. bunda başarılı olurlarsa yakın gelecekte her oyunda piksel kılıçlar için gerçek para ödenecek. üzülecek durum bu.

çinliler %3-5'i olmayacak satıcıların, %90-95'i olacak. ah'den birşey satın alırsan elbette denk düşeceksin.

Yok artık ali sami, ahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Sam bence sen ciddi bir şekilde inanmadığın bir şeyi savunuyorsun şuanda.

-Oyunu kaç kişi oynayacak 1 milyon, 2 milyon, hadi olsun 3 milyon?.
-Kaç tane cinli bu işle uğraşıyor 50 bin, 100 bin?

Eskiden bu çinli ekip için o 3 milyon kişi item-para vs satacakları pazardı. şimdi o 3 milyon kişi rakip.

Yani ben çinlilerle tek başıma mücadele etmeye çalışmıyacam o 100 bin çinli 3 milyon tane benle mücadele etmeye çalışacak.

Ayrıca bütün fikrini üstüne yapılandırdığın temel yanlış. Blizz komisyonu itemi koyunca değil itemi satınca kesecek. SATILAN her itemden 0.1 dolar alacak adamlar. Çinlilere 3 milyon kişi ile rakebette başarılar diliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

3 olmasın 5 milyon olsun. 10 milyon olsun hatta wow kadar satsın. Yine de casual hardcore farketmez, bu işi "iş" olarak yapan insanlarla başa çıkamazsınız. 10 milyonun hepsi aynı mantaliteyle oynayacakmış gibi bi varsayım hatalı bi kere. Bu işi profesyonel olarak yapan ve sizden çok daha az parayla geçinebilen insanlarla kesinlikle mücadele edemezsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Biz mücadele etmiyoruz, oyunu oynayacak 3-5-10 kişide mücadele etmeyecek. Bizim amacımız para kazanmak değil adamları namacı para kazanmak.

1 kişi ortalama haftada kaç tane satabileceği item düşürebilir sence, diyelim 1 tane. Çinlide düşürsün 30 tane (ki ben 1 tane düşürürken onun tek başına 30 yapması imkansız ama neyse).

Yani benim gibi 3-5 milyon kişi her hafta o AH'ye para kazanma amacı olmadan satılsında kaça giderse gitsin diye 3-5 milyon item koyacak. Aynı sürede 50-100 bin çinlide 2,5-5 milyon item düşürecek ve AH'ye para kazanmak için koyacak.

Harbiden çinliler için bu iyi birşey diyorsan sakın finas sektörüne girme yazık olur meslek hayatına.
Sosyal ağlarda paylaş

bide unuttugunuz bişey var, unique itemlar artık random özelliklerle geliyor. yani mesela bi unique eldiven düşürdüm, ah'de bu itemın str vereninden cast speed arttıranına kadar biçok çeşidi olacak, çinlilerin tüm bu itemları ahde coverlaması imkansız bişey

bize de ekmek çıkar yani, rahat olun, bu kadar kasmayın
Sosyal ağlarda paylaş

freemoon, ortada wow denen yaşayan bir örnek var bu karşılaşmanın daha önce yaşandığı. a kişisi, b kişisinin bir örgütle başetmesi İMKANSIZ. adamlar bunu sweatshop vardiyasıyla işe dökmüş ve maksimum verimle çalışıyorlar.

quel-thul, size bir ekmek çıkana kadsar onlara on tane çıkar. siz kaç tane düşüreceksiniz, onlar kaç tane? bir ayda kaç mephisto run yaparsınız durduk yerde? bunu günde 12 saatlik bir iş olarak yapan bir adam kaç run yapar?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...