Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

said:
Ironik bir sekilde ust teklif aldim. Sanirim bu is olacak.

Bu arada baslarsam, Paladini, isik savascisina ceviren bir cevirmenin kafasina vazo firlatmak suretiyle yetkilerimi kullanacagimi da belirtmek isterim.

8 proje var Turkce icin. Titan da dahil. Bakalim neler olacak? herseyde anlasirsak burada sizlerle paylasacagim son havadisi.

Iyi forumlar,

Deniz

said:
...Icinde WoW ,Starcraft , Diablo , Titan , (Mex *oyun degil bu) ve bazi web portallarininda bulundugu 8 proje.

Isin asli daha once Turkiye'de calisirken bir blizzard is basvursunda daha bulunmustum Ingilizceden konusmali testte tam puan aldim ama Fransizca dan cakmistim konusmali testte. O operasyondaydi iste, GM lik vb. gorevlerim olabilecekti. Bu sefer Fransizca aramiyorlar Allahtan.

Iyi forumlar
Sosyal ağlarda paylaş

abi iş geçmişi istiyor blizzard projelerinde çalışan adamlara,

bu adam türkiye'dense çevirmenlik iş geçmişi yani, yok denecek kadar az insan var bu konuda,

gayet katılar yani eleman seçmede,

hani o adamın geçmişini vs. bilmiyorum ama yazım tarzı vs. olsun bana kolpalıyor gibi geldi asdfasd

dp: ha mesela işte bulunman yetmiyor. Mesela benim kuzenim GT5 çevirisinde çalıştı ama credits'te adı geçmiyor. Hatta Ana ekipteki 20-30 kişi dışında hiçbir çalışanın ismi geçmiyor. Adamlar orada isminin gözükmesini de istiyorlardı geçen gün ki başvuru formlarında vs.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

abi iş geçmişi istiyor blizzard projelerinde çalışan adamlara,

bu adam türkiye'dense çevirmenlik iş geçmişi yani, yok denecek kadar az insan var bu konuda,

gayet katılar yani eleman seçmede,

hani o adamın geçmişini vs. bilmiyorum ama yazım tarzı vs. olsun bana kolpalıyor gibi geldi asdfasd

dp: ha mesela işte bulunman yetmiyor. Mesela benim kuzenim GT5 çevirisinde çalıştı ama credits'te adı geçmiyor. Hatta Ana ekipteki 20-30 kişi dışında hiçbir çalışanın ismi geçmiyor. Adamlar orada isminin gözükmesini de istiyorlardı geçen gün ki başvuru formlarında vs.

Adam çeviri yapmayacağı için, yapılan çevirileri sadece kontrol edeceği için belki biraz esnek davranıyorlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada o arkadaş, DH forumunun guildinin GM'si olan ve yurtdışında yaşayan, bu çeviri/eğitim işlerini yapan bir şahıs.

O sebeple sanmıyorum ki sıkıyor olsun, üstelik uzun süredir WoW oynadığı için Blizzard oyunlarına ve firmanın kullandığı dilede hakimdir diye tahmin ediyorum.

Ki zaten bu özelliklerde kaç kişi başvurabilirki fransadaki bir işe. Bence şirketten geri dönüş almış olması çok mantıklı.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Çıkmaz bu oyun.

ya öğrendiğime göre işte bu türkçe çevirinin yanında birkaç dil daha koyulacakmış.

GT5 çeviri işini kuzen çıkışa 7 ay kala mı ne almış, 6 ay kala başlamışlardı.

Diablo çevrilecekse onlar gibi çalışmaz falan, nerden baksanız 1 sene sonra çıkar demişti. herşeyi bıraktık zaten yapılan görüşmelerde bile oyunun zamanında çıkmayacağı ima edilmiş vs.

belli olmaz tabii blizzard2ın neler yapacağı ama ben en az bir tane daha uzun süreli erteleme bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...