Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.4.3 patch notları

geffen

Öne çıkan mesajlar

@Dworgian, sırf pvp için düşünüyorsun da benim priestim vardı setlere spell dmg gelmeden önce holy specle gözlerin yaşarıyordu bir mob keseceğim derken. Shamanlar ve druidler de aynı acıyı çektiler. Spell dmg işi şart o yüzden. Yalnız WotLK ta sistem şu yeni çıkardıkları olay gibi kalırsa işte o zaman healer classlar typoon estirecek arenalarda xD
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
@Dworgian, sırf pvp için düşünüyorsun da benim priestim vardı setlere spell dmg gelmeden önce holy specle gözlerin yaşarıyordu bir mob keseceğim derken. Shamanlar ve druidler de aynı acıyı çektiler. Spell dmg işi şart o yüzden. Yalnız WotLK ta sistem şu yeni çıkardıkları olay gibi kalırsa işte o zaman healer classlar typoon estirecek arenalarda xD

yok ben zevk alıodum resto ların aglamasından :D
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
Ya cheat death'e ne oldu tam olarak artık rogue notelarını okumuyorum da xD

said:
Rogues

* Cheat Death: This talent has been rebalanced significantly. Killing blows are no longer 100% absorbed. If the Rogue is below 10% health, the killing blow is still completely absorbed; if the Rogue is over 10% health, enough damage will be absorbed to reduce the Rogue’s health down to 10%. For the following 3 seconds, damage is not always reduced by 90%; it is now reduced by a maximum of 90%, depending on how much resilience the Rogue has. The damage reduction will be four times the damage reduction resilience causes against critical strikes.

Bu talenti tekrardan düzenlemişler, artık roguemuzu öldürecek vuruşların tamamı engellenmeyecekmiş. Eğer roguemuzun HP'si %10dan düşükse Cheat Death eskisi gibi çalışıp tüm hasarı engelleyecekmiş. Ama eğer roguemusun hp'si %10 dan fazla ise, HP'yi %10 a inderecek kadar olan kısmını engellemeyip kalan kısmı indirecekmiş. Yani Cheat Death devreye girdikten sonra HP'si kaç olursa olsun %10'a inecekmiş.

İkinci olarakta Cheat Death devreye girdikten sonraki 3 saniye boyunca roguenun aldığı hazar her zaman %90 azalmıyacakmış, azalma oranı resilanceın crit düşürme yüzdesinin 4 katı olacakmış, ama maximum olarak %90nı geçemezmiş bu rakam.

Yani roguenun

Resilience 0 ise o 3 saniye boyunca aldığı hasar hiç azalmayacak.
Resilience %5 crit düşürüyorsa ise, o 3 saniye boyunca aldığı hasar %20 azalacak.
Resilience %10 crit düşürüyorsa ise, o 3 saniye boyunca aldığı hasar %40 azalacak.
Resilience %22.5 crit düşürüyorsa ise, o 3 saniye boyunca aldığı hasar %90 azalacak.
Resilience %25 crit düşürüyorsa ise, o 3 saniye boyunca aldığı hasar gene %90 azalacakmış.
Sosyal ağlarda paylaş

%90 damage reduce almak için 450 resilience lazım. 450 resilience kasan rogue'un crit / ap değerleri ciddi anlamda gimpleniyor. zaten deep sub çok yüksek damage verebilen bir spec değil.

official forumlarda baktığım kadar ile mutilate'e yönelmeye başlamış roguelar :p
Sosyal ağlarda paylaş

Yok gene dalacak sadece başarılı olmak için gidecek her class gibi paşa paşa resilance kasacak. Buda dps'ni ciddi düşürecek kısmen bir denge gelitirecek bu olay diye umut ediyoruz.

Dps yapmak isteyenler başka talentlere yönelecek, buda dps yapan+ölmeyen+oraya buraya ışınlanan bir rogue görmeyecez demek.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu rogue op diyenlerin kaç tanesi Rogue oynamış da biliyor o kadar ya. pvp gearlı rogue'un damage'i abartı falan değildi. nerflenecek olan kısım 150 ~ resilience 10k hp ile 2400+ ap yapıp glaive'e sahip olan roguelardı.

yani üstteki statlara sahip rogue'u kesmek ile 300-350 resilience giymiş rogue'u cd proc esnasında kesmek arasında fark olmayacak. shadowstep oynayacak glaived roguelar sizi yine üzmeye devam edecek. :(
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
@Xo; git main hand dagger al mutilatele warrior keseceksin gogo xD

Bu arada cheat death iyi olmuş bence böyle, rogue oynarken severdim ama OP olduğunu kabul ediyorum xD

olacağı da o zaten. şu cd nerfi biraz unutulsun shadowstepe de nerf verip tüm rogueları mutilate yapar blizzard.

sonra diğer rogue whinerlar "omg omg mutilate rogues deal too much damage in kidney shot, im plate wearer but i die too fast against them. plsplspls lower mutilate crit chance or damage" şeklinde dolaşmaya başlarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Yok gene dalacak sadece başarılı olmak için gidecek her class gibi paşa paşa resilance kasacak. Buda dps'ni ciddi düşürecek kısmen bir denge gelitirecek bu olay diye umut ediyoruz.

Dps yapmak isteyenler başka talentlere yönelecek, buda dps yapan+ölmeyen+oraya buraya ışınlanan bir rogue görmeyecez demek.

Bir hafta sonra hala bu şekilde düşünenler ağlarsa kafanızı gözünüsü yararım baseball zopamla haberiniz olsun..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...