Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SivriSinek Isırıklarına Çözüm [%100 Geçerli]

Gkgokhan

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:
abi olay rakida
ya alip surcen
ya dikip iccen
ikisindede sinek felan dokunmz

Cidden rakı içince sinek gelmiyor xD , tabii sinek ısırmasın diye karaciğeri dağıtıp bir de gut hastası olmayı göze alamam ben :P

Normalde de alerjik bir cildim olduğundan sürekli bir yerlerim kaşınıyor artık görmezden gelmeyi öğrendim.

Acı yok, acı yok!
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
bu arada bir kitapta okumuştum.

sivrisinek soktuktan sonra oluşan o kabarıklık ve kaşıntı aslında bizim iyiliğimiz içinmiş. sivrisinek kan emme olayından sonra bir madde aktarırmış ve o yaranın mikrop kapmamasını sağlarmış. ama bize kaşıntı ve kızarıklık olarak dönüyor. eğer o maddeyi salgılamasa soktuğu yer kolaylıkla iltihap kapabilirmiş.

aslında bizi düşünüyor yavrucağız (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Mr_Hand said:
sivrisinek ısırığı değil de sineğin kendisine çözüm yaratmak istiyosanız, fesleğen yetiştirin yakınınızda. Güzel de kokar, bakımı da kolaydır. elini sokup yapraklarını iki karıştırdın mı koku yayar, hiç bi sivrisinek yaklamşmaz yakınına.

Mr_Hand +1 ^_^ fesleğen cidden işe yarıyor. bi de şu raid electroliquid midir nedir.. her neyse işe yarıyor. camları açık tutup bunu takıyorsun gece yatmadan önce haşerat dışarıya kaçıveriyor.

bi şekilde soktular falansa neutrogena nemlendirici kremden bi fiske sürüp rahat rahat uykunuza devam edebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...