Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NWN2 : Storm of Zehir

axedice

Öne çıkan mesajlar

paparnoz said:

Bence gayet başarılı bir ek paket baya yenilik getiriyor oyuna yalnız bir hata yapmıştım oynadığım zaman ilk oyunda oynayıp geliştirdiğim motb de de iyice epic olan karakterimi bu oyuna dahil ettim etmez olaydım bütün yaratıklar çıtır çerez gibi geldi oyunda tanrı gibi dolaştım

bende öyle başlamıştım hiç sarmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam ya benim mal party seçimimden olmuş biraz düzgünleştirince aktım ortamlara. yanlız party içi muhabbet dönmüyor hiç. belki adamların kendi şeylerini koyunca dönüyordur sadece diye de vaultdan adam seçmiştim ilk iş onları silip kendi karakterlerimi koycam tey allam tam noob gibi hissediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
NWN2'yi çıktığında baya oynamış sonra bi yerde çıkan bug yüzünden bırakmıştım. şimdi tekrar aklıma geldi + expansionlarını da oyniyim diye yükledim.

peki neden bu mesajı atıyorum çünkü nvn+motb+soz+patchlerini yüklemek bildiğiniz çileymiş de ondan. ilerde oynamak isteyenler şu sırayla halledin.

install nwn2 (patchlemeyin)
install motb (patchlemiyoruz yine)
install soz (burda patchlememiz lazım ama bu sefer patchleyemiyoruz)
zira oyun orjinal bile olsa autopatcher sorun çıkarabiliyor.
biz de manual patchlemek için oyuncuların yazdığı "nvnpatcher"ı çekiyoruz.

3 oyunu yüklediğimizde 1.20.1541 gibi bi versiyonumuz olacak. bunu 1.23.1763'e yükseltmek için netteki "neverwinter nights patch kit" torrentini kullanıyoruz ve gerekli patchleri indiriyoruz. sonra nvnpatcherla teker teker sırayla patchliyoruz.
hf.
Sosyal ağlarda paylaş

tunca said:

soz sux ya oynamayın, community'nin yaptığı modları oynayın daha iyi

niye ki bence baya iyi zihniyet olarak. hatta umarım o dünya gezme olayını rpglere eklerler. bir çok skill işlevlik kazanıyor. üstelik ben epik olmayan hikayeleri normalde oynadığımız masaüstü oyunlara daha yakın bulduğumdan hoşuma gidiyor. gerçi mask of the betrayer bence de son expansion olarak çıkarılmalıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Monthius said:

Bu arada şöyle bir göz attım oyuna da, öncekilere göre zorlaşmış sanki biraz? Başlarda bir kulede çıkan Djinn'i öldürmek için bayağı bir kasmam gerekti, iki büyüde tüm grubu indiriyordu kendisi...

orda bulduğun "ring of djin summoning" i kullanacaksın. dissmisal la air elementalları hallediyorsun; asıl özelliğiyle de cini yüzüğe hapsediyorsun.

ya oyunun ana fikri çok hoşuma gitti. böyle dolşamak, keşfetmek filan baya zevkli olmuş. yanlız biraz daha geliştirilmesi lazım bence.

oyunda haritada dolaşma olayını anlamayan baya insan var. hatta bazı siteler "çok encounter var ya.." diyip puan kırmışlar filan.

yani adam oyun eleştirmeni filan, oyunda ne yapılmasını gerektiğini anlamayıp puan kırıyor...:/

harita da ilerleyen char ınızda survival, hide, spot skilleriniz olması lazım (hide yerine move silently; spot yerine listen da olur ama hem hide hem move silently gitmenize gerek yok)

spot la çok uzaktan monster ları görüyorsunuz. survival la rest ederken monsterlar sizi rahatsız etmiyor ve hari,tada hızlı ilerliyorsunuz. hide lada direk monster ların yanından geçip gidebiliyorsunuz. yani haritada istediğiniz gbi dolaşıyorsunuz.

oyun fena değil. dnd açlığı çekenlere güzel gelebilir. tek char yerine 4 kişilik party yaratmak baya hoşuma gitti.

bu arada oc, motb ve soz arasında en ii craft sistemi soz da bence. çok kolaylaşmış. diğerlerinde hiç kasamadım craft a...
Sosyal ağlarda paylaş

Monk/Sacred fist işte klasik, ama cidden başarısız oluyor. Cleric desen değil monk desen yine değil. Bide nwn2de genel olarak bi güçsüz kalmış monklar, daha doğrusu aşırı item bağımlısı bi dizayn var ve SoZde monk itemları oc ve MotBdaki gibi çuvalla bulunmadığından pek başarılı olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 6 ay sonra ...
Arkadaşlar,
Çoğunuz NWN ekibinin Türkçe isimler kullandığını söylemişsiniz.Bu konuda büyük bir hata yapıyorsunuz, yanlış anlaşılmasın kullanılan isimlere Türkçe demeniz beni rahatsız ettiğinden değil, sadece doğruyu görmeniz açısından.

Galibiyet ve Mağlubiyet -----> Arapça kelimelerdir.
Zehir -----> Farsça bir kelimedir.
Sosyal ağlarda paylaş

Vasilaki said:

Arkadaşlar,
Çoğunuz NWN ekibinin Türkçe isimler kullandığını söylemişsiniz.Bu konuda büyük bir hata yapıyorsunuz, yanlış anlaşılmasın kullanılan isimlere Türkçe demeniz beni rahatsız ettiğinden değil, sadece doğruyu görmeniz açısından.

captain obvious olcak ama:

1) galibiyet, mağlubiyet, zehir türkçe kelimelerdir. evet, öztürkçe kelimeler değildir. evet, kökenleri arapça ve farsça olabilir. ancak köken aldıkları kelimelerin yazılışı farklıdır. mesela zehir tdk'ya göre zehr, wikipedia'ya göre ( http://en.wiktionary.org/wiki/%D8%B2%D9%87%D8%B1 ) zahr şeklinde yazılır. ancak türkçe'de zehir diye yazılır. hatta şuraya bakarsan: http://en.wiktionary.org/wiki/poison zehir olarak yazan bir tek türkler var.

2) nwn ekibi değil bunu yapan. direk d&d kitabından almışlar zehir, mağlubiyet, galibiyet gibi kelimeleri. niye bu kelimeleri seçtiklerini D&D ekibine sormak lazım. büyük ihtimalle ortadoğu bazlı kelimeleri seçmek istemişlerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Vasilaki said:

Arkadaşlar,

abi adam bunu yazmak için kaydolmuş. atsızcılar.com'dan kim link verdi lan buraya?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...