Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EURO 2008: Portekiz - Türkiye

Luinir

Öne çıkan mesajlar

ya bizim takım diye bişe yok
ortadatakım yok
ne biçim milli takımdır abicim anlamam
1-2 bölgesinde oturmuş adam our ya bunlar oynar falan dersin bi adam başka yerde digeri elemelerde oynanamış ilk 11 başlar değişik acaiğ işler
yani terim lan ben o kadar italyaya falan gittim bi marjinallik yapıyım böle saçma sapan kadro kuruyım değişik bi diziliş falan
yarın manşetler çıkarım terimin zarı tuttu , terim riski sever.
vs.hayır portekize yenilmek sorun diil yani hakkten fark var tamma yenilelim ama kalan 2 maç için ışık olsu bişe olsun
yani şu 11 isviçre maçında aynen başlıyakmı büyük ihtimall hayır gene bişeler apılcak edilcek
hevesle bekledim euro08 gelsin maç seyredelim zart zurt. adam yok ya göze çarpan adam yok türk olmayanlar çıpınıyo sadece acının acısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Kazım iyi oynadı diyorsunuz. Bana birisi söylesin kaç tane cizgiye kacarak orta yaptı. kaç kere hamit'i kacırdı onun koşu yoluna top attı.

Kazım iyi oynamış gibi gözüktü çünkü 2. yarıda oyuna sabri girdi.

Fatih Terim'in egoları yüzünden kaybedilmiş bir maç klasik 4-4-2 oynucaksın. Solda hakan - arda sagda hamit - sabri ortada emre ve marco ilerde nihat ve semih bu oyundan cok daha iyi oynardık.

Bu takımda herkes hakan şükür ve ümit karanı aradım hadi hakanı gectim artık kimse düşünmüyor ümit karan neden yok ilerde top tutabilen kaleyi gordugu zaman tek atabilen.

ben milli takımdan hiç birşey beklemiyorum Cek ve isveç maclarınıda zor kazanırız bu mantık ile giderse, 0 paun çeker döneriz herkes tatil yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

4Ever said:
Kazım iyi oynadı diyorsunuz. Bana birisi söylesin kaç tane cizgiye kacarak orta yaptı. kaç kere hamit'i kacırdı onun koşu yoluna top attı.

Kazım iyi oynamış gibi gözüktü çünkü 2. yarıda oyuna sabri girdi.

Ne diyon ya Allahını seversen.. Bütün ataklarımız sağdandı .. Hamit'i kaçırmadı diyosun .. Hamit her çıktığında kontra yedik tehlike oldu o kanattan .. Adam tek başına kullandı o kulvarı 2 kişilik oynadı resmen ..

Yani ayıp söylediğin ..
Sosyal ağlarda paylaş

Klasik oyunu adamın üzerine yıkmaya çevirmişsiniz. Oynayan 11 kişiden en az 7-8i çok ağır ve kusurlu hareketler yaparak geçirdiler 90 dakikayı.

ama bu adamlardan biri kazım değildi. ya da servet, ya da aurellio ya da volkan. bu adamların bir kabahati yok. Hatta ellerinden geleni de yaptılar.

açıkcası kazım'ın da yapabileceği budur, servetinde. bu ikisi daha iyi oynayamaz zaten, bunlar belli adamlar.

ha aurellio gene sırtladı takımı yani, o müdahaleleri yapamasa yanardık allama.

Volkan da kabahatli değil hiç bi golde. onunde 6 tane adam var kendini sorgulaması gereken volkandan evvel.
Sosyal ağlarda paylaş

volkan iyiydi kalede ronaldo'nun serbest vuruşunu da çok güzel kurtardı ilk golü de emre karışmasa kurtarmıştı bence,
kazım normal bi oyun oynadı abartılcak bişey yapmadı ama işte adamın olmadığı yerde keçi hesabı, tuncay sadece portekize çalışıp emre de saklanınca sahada, garibim mehmet defansın kaçırdıklarını toplamaya verince kendini hücum yapmanın tek yolu kaldı çaprazdan ileriye dikilen toplar. solda tuncay topları verince rakibe sağdan bindirmeye başladı takım Kazım da bu toplara koşup aldı bir çoğunu ama tekrar söylüyorum kazım topları olumlu kullanamıyor çoğu zaman. 2.yarı biraz daha toparlanmış bi görüntüsü vardı kazımın o kadar.
önemli nokta bi futbolcu önce kafasını kullanıcak biraz nihatın forvet oynadığı takımda kornerler hariç havadan orta açamazsın böyle bir mantık yok anlamsız boş top kaybından başka bişey değil,kimse bana terim falan demesin o da gerizekalı değil havadan orta açın demedi heralde oyunculara ama acizlik işaretidir doldur boşalt bişey yapamıyosan girersin topun dibine...
şu galatasaray fenerbahçe muhabbetinden de vazgeçin artık ben galatasaraylı olarak söylüyorum şuan milli takımda servet'in yerine oynatıcak adamımız yok maalesef dengesiz hantal vs ama en iyisi o.
burda gökhan gönül olmalıydı bütün sağ kanat tartışmaları bitmeliydi.kadro seçimi yanlışlarla doluydu terimin en başta da Arda'nın sahada olmamasıydı hata kimse kusura bakmasın.Kazım Arda'dan daha iyidir diyen zihniyete de karşıyım ama zaten bu akşam sahada olmaması gereken tuncaymış ne arda ne kazım...
Son olarak kazım arda tartışmasıyla ilgili söyliyeceğim şu bitanesi ligi rakibinin 6 puan önünde bitiren takımın yıldızı, değişilmezi diğeri 6 puan geride bitiren takımın müzmin yedeği,bitanesi 3 kuruşa türkiye'ye geldi diğerine Premier Lig ekipleri transfer teklifleri yapıyor 10 milyon eurolardan bahsediliyor...
Birde merak ettiğim bir konu var ibrahim toraman hayatta mı bi sakatlığı falan mı var formsuz da olsa emre aşıktan 5 gömlek iyidir o adam neden yok piyasada bilen varsa söylesin gerçekten merak ediyorum...
Mevlüte de çok eleştiri gelmiş ama adam Adriano değil tek başına dünyayı kurtaramaz sen forvet oyuncunu pozisyona sokamazsan önüne doğru düzgün pas açamazsan etkisiz kaldı diye eleştiremezsin böyle bi hakkın da olmaz...
Sosyal ağlarda paylaş

kazım ayagına top yakısan tek adamdı milli takımda. ada futbolunda yetiştiği için ortaları da iyidi. dan dun ortaların hepsi sabriye ait.

bu takımda mevlüt, sabri oynamaz. sen, gökdeniz, arda gibi ayagı top yapan oyuncularını oynatmaz, yıldıray gibi bi adamı kadroya çağırmazsan işte böle azerbeycan milli takımı gibi dan dun top oynarsın.

gökhan gönül, arda, yıldıray, fatih tekke bu takımda banko oynaması gerek 4 isim. ikisini çağırmamış, diğer ikisi yedekten bile giremio.

defansa emre aşık ı alıo çünkü kadroya adam gb hiç bi defans çağırmamış.

böle komplleksli bi hocayla gruptan sıfır puanla döneriz. ii de olur. bıraksın milli takımı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu maçtan bi çok şeyi bekllerdim, beni şaşırtaiblicek tek olay Fatif Terim'in korkması olurdu, ki oldu. Bütün hazırlık maçlarında tam saha pres yapan bu takım geri de bekledi Portekiz'i. Tuncay koştu pres yaptı en azından, ne Gökdeniz ne de Arda'nı hayatta yapamayacağı kadar ama önünde seken topa vuramıyosan nasıl bi futbolcusun diye sorulamsı lazım adama. Bütün takım korkmuş. Bi Hamit ile KAzım vardı korkmayan, çatır ççutur çalım attılar, KAzım über yetenekli bi adam olduğundan değl tabi. Diğer korkaklar denemeyi akıllarına bile getiremediler.

Neyse ki kolay bir gruptayız, hala şansımız var çıkmak için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
raider said:
Tuncayı hiç bu kadar berbat görmemiştim. bide bu ronaldo da ne artis herif ya tam sopalık.

tuncay zaten hazırlık maçlarında da en kötülerdendi yıldırayı gönderdi onu tuttu ilginç bi şekilde

ronaldo harbi artist, freekick vururken geri çekilip bacakları kenara açıp duruşu falan tam efsane arkasından ıslatılmış odunu kafasına indiriverecen.

bu arada gökdeniz ve arda lazımdı takıma çok bariz şekilde çünkü ataklara dikkat ederseniz her ne kadar kazım iş yapıyor gözükse de pasları dagıtmada pek başarılı olamadı o da tecrübe fln noksanlığından.

ataklara iyi çıkıp ama son vuruşları yapıcak yere gelemedik bir türlü
Sosyal ağlarda paylaş

ibrahim toraman çatır çatır bu takımda oynardı, terim her zaman bunu yapıyor, gerekirse milli takım isviçreyede yenilsin, 0 puan çeksin, ama hak edenler oynasın bu takımda.

gokhan zana camdan adam gibi, ayagını kırarcasına gırdıgı adam kalkıyor, bızımkısı sakatlanıyor. nasıl bırısı bu anlamış değilim.

emre ve tuncayı ilk 11 den kessin, bu 2 li takımın içine ediyor.

mevlüt SC oynayan birisi, adamı maçta AMR/C, MC vs vs gibi her turlu boktan yerde oynattı. gerizekalı terim.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
O frikik atışı öncesi Ronaldo'nun duruşunu en son ve futbolla ilintili olarak sadece Captain Tsubasa : Road to 2002 izlerken Hyuga'da görmüştüm. Bi de forma kollarını kıvırsa tam olcaktı

adam futbolcu değil : )
ben dedim yeminlen fileler falan yırtılcak
adam nası fazla geldi öyle
Sosyal ağlarda paylaş

Maça kötü başladık.
Kadromuz berbattı ve Portekiz'den daha fazla heyecanlıydık.
Fatih Terim artık bunadı mı, başka işler peşinde mi çözemedim ama iyi işler peşinde olmadığı kesin.

Kadro seçimini şampiyonadan önce eleştirmiştim zaten. Forvetimiz kısa kaldı, defansımız zayıf diye.
Dediklerimin çıkmasını sevmem bu durumlarda.

Maçtan sonra herkes "Turnuva favorisi Portekiz, Rüyalar takımı Portekiz, Bizden çok çok güçlüler, 55 yıldır yenemiyoruz" tarzı yorumlar yaptı.

Yıldıray, Hakan Şükür, İbrahim Toraman, Arda, Hamit...
Dün onların maçıydı.
Ayağa tek top yapamayan bir milli takım.

Tuncay dünyaya ofsaytta gelmiş sandım.
Iska geçtiği o top, kendi etrafında kendine attığı çalımlar... Beni ve birçok kişiyi yardı saolsun.

Vasat bir oyun sergiledik.
Umutlarımız gruptan çıkmak için.

Hayırlısı...
Sosyal ağlarda paylaş

kadro seçimi zaten başlı başına hata. defansın çoğu bomba sakatlanmaya müsait gökhan zan keza sakatlandı servet zaten sakat sakat oynadı ve hiç de beklemediğim kadar da iyi oynadı. sen elindeki tek sağlam adam ibrahim kaş ı çıkartıyosun. avrupada herşey güçle orantılı güçlüysen ayakta kalır oynarsın dün nihat her ikili micadele de omuz yedi durdu mehmet yıldız olsa mesela acaba neler yapabilirdi yada bi ümit karan. gökdenizin adı bile geçmiyo arda desen belkide en teknik futbolularımızdan biri. herkes yıldıraydan çekiniyo biz kadroya almıyoruz. anlamıyorum bazı şeyleri belki de bi bildikleri vardır dicem ama dün biz portekizi yenebilirdik bazı şeyler olsa bunu hissettim ve bunun için bu kadar üzüldüm . En azından iyi mücadele edip yenilseydik rezil olmazdık.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi, bu takımdan bi cacık olmaz yahu.

Hava topu diye bişi yok bi kere. 0. Gol atar belki diye, defans cıkarıyoruz ileriye hava toplarında. Ortalar da zaten maaşallah dağa daşa gidiyor hep, olmadı kaleci kucağına.

Forvet yok zaten. Ben nihat'ı bugüne kadar hiç forvet görmedim zaten. Bu adam bana daha çok amc gibi geliyor. Adamın yeteneği şut ilginç. Forvette şut çeker tamam da, yok yani nihat değil o forvet. 3 forvetten 1i ile 11 başlıyacaksın, Fatih Tekke, Ümit Karan hiç bişi bulamadın mı da semih. Semih ligin gol kralı ama onun arkasında Fenerbahçe gibi bir takım var, burda ortada takım yok.

Valla heryerde söylüyorum, 5 senedir Ümit Karan'ı istiyorum Fenerbahçe'ye, o adam Fenerbahçe'de oynuyor olsaydı, samimi söylüyorum her yerde ilk 11 çıkardı, Fenerbahçe'de, Dünya Kupasında, Avrupa Şampiyonalarında, Avrupada hangi klübe giderse orada. Galatasaray beceremedi şu adamdan verim almayı, ama adam halen katkı halen sadakat. Takdir etmiyor değilim. Gerçi artık geçiyor Ümit Karandan da.

2. bir nokta Arda, ben ilk 11'i çıkarken idare eder demiştim, tartıştığımız şey kazım ve arda olmuştu, ben bunların birbirine denk olduğunu ama kazım'ın daha yere basan, daha güçlü, daha sert ve hızlı bir oyuncu olduğunu öne sürmüştüm ve Portekiz karşısında böyle bir oyuncu'nun daha mantıklı olacağını söyledim. Doğru dedim ama, ah be terim baktın Tuncay nanay sok ardayı da öbür kanada, hayır varsa ardayla bir problemin Uğur Boral bile oynardı yani şu maçta. Daha başarılı olurdu.

3. nokta Gökdeniz yedek, e al anacım oynasın be. Semihi neden alıyorsun, top taşıyan yok ki. 3 değişiklik hakkı yetmedi tabi terime. Nasıl yetsin, hazırlık maçlarında alıştılar tüm kadroyu değiştirmeye.

4. Terim allah belanı versin. Bi 11 kuramadın. Kurulu 11'e gaz vererek maç kazanmak kolay, ama bi 11 kuramadın. Yazıklar olsun sana, bunca senedir 1 adam olamadın.

5. Aurellio bir tanesin. Adam çıkıyor topunu oynuyor abi. Helal olsun sana, valla gurur duyuyorum seninle.

6. Servet sana da helal olsun, sakat makat da olsan oynadın. Diğerlerine göre de çok güzel oynadın, ama çok hata yaptın. O gollerdeki toplar göbeğinde durduğun defansın göbeğinden nasıl geçer ? Ne edu ne lugano geçirirdi o topları. Bodozlama giriyorsun zaten, ayarım o hareketlerine. : ) Ama umarım ayağa kalkarsın valla sen de olmasan komple yalan bu işler.
Sosyal ağlarda paylaş

fotomaçta amcamın birinin yorumu:
"ilk yarı etkili olan taraf bizdik"
gülsem mi ağlasam mı karar veremedim...
bu oyuncular neden kendi mevkilerinde oynatılmaz? mantık nedir yani hala anlamış değilim.. zaten turnuva bitince de bunu konuşuyor olacağız gibi...
umarım gturnuvada gol atarız.(o derece ümitsizim)
Sosyal ağlarda paylaş

5 yemedigimize sükredelim.
aurelio kazım en iyilerdi.

zaten ilk 11 degil tüm kadromuz yanlıs bi kadro bence bastan beri.
nerde bi ümit karan nerde bi fatih tekke, mehmet yıldız , halil
nerde yıldıray, önder turacı, mehmet topuz ?
sacma sapan isler.
nerde fettullahcı milli takımda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...