Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Binbir Gece Sezon Finali

Afush

Öne çıkan mesajlar

Bugün binbir gecenin sezon finali vardı.
Annem izliyo salonun ordan geçerken duyup takıldım.Sezon finalinin son kısmını(düğün vs.) canlı yayın olarak verdiler/oynadılar.
Hiç böyle bir dizi bölümü gördüğümü hatırlamıyorum ama bence çok güzeldi.Gerçekten çok iyi oyuncu olduklarını anlayabiliyorsunuz,duygular çok iyi iletilebiliyor ve son sahnede(şehrazat ı zehirlediler ve zehir etkkisini gösterdi kız yere düştü yerde çığlıklar atıp kocasından yardım isteyip kıvranırken kocası elinden hiç bişiy gelmeden ve hiç bişiy anlamadan orda kıza sarılıp kalakaldı falan..gelinlik kan oldu vs. tipik sezon sonu..) parantez içindeki gibi beylik bi hikaye(bkz.pamuk prenses) olsa da bi an o çaresizliği ve zehirden dolayı çektiği acının büyüklüğünü cidden çok iyi hissettirdi.
Keşke hep canlı oynayabilseler diye geçirdim içimden,dublaj,ışık ayarlamaları vs olmadan çok daha duygulu oynanabiliyormuş meğer.
Her neyse,aynı zamanda İlhan şeşen,Ferhat Göçer,Nükhet Duru ve Mehmet Ali Birand ve eşi de konuk oyuncuydular ki o da ilgi çekici ve izlemesi eğlenceliydi.
Öylesine paylaşasım geldi ,ilginç buldm diye.Öyle işte..
Sosyal ağlarda paylaş

Düğündeki figüranların bir çoğu ünlü kişilerdi (gazeteciler, sanatçılar, tv'den insanlar vs.), tanımadığım da bi sürü kişi vardı mutlaka. Ben beğenmedim açıkçası, bazı sahnelerde arkadan kaçışan mikrofon ve ışıkçılar, bazı sahnelerde zamanlama problemleri çok göze batıyordu. Ama onlar olur, canlı çekmek kolay iş değil sonuçta dedim ve o sorunları geçtim. Ama sorunları minimuma indirmek için biraz fazla temkinli davranmışlar gibi geldi. Dizinin yarısında dans ettiler, ünlüler şarkı söyledi, havai fişekleri izledik ve gelinle damat konukların masalarını ziyaret etti. Bence daha dolu olsa daha güzel olurdu, problemlerin çoğalacağını sanmıyorum. Sadece işleri zorlaşırdı, biraz daha fazla koşturmaları gerekirdi, daha kalabalık çalışmaları gerekirdi, biraz uğraşmaları gerekirdi. O da olsun artık...
Sosyal ağlarda paylaş

Vaay bilmiyodum cidden..İlk defa izledim canlı dizi bölümü =)
Tv,sinema,diziler konusunda baya cahilim mazur görün.

edit:Evet mikrofondan kaynaklanan,düğün olduğu için bol tebrik sarılmaları sonucunda mikrofonların boğuklaşması vs, sorunlar baya vardı..Arada ses görüntüden önce geliyodu falan ama bennu&kerem in konuşmaları,cilveleşmeleri vs. iç ısıtıcı derecede gerçek göründü bana.O yüzden baya hoşuma gitti diyebilirim.Uğraşılmış,niyette iyi,fail olmasa da ortalama iyilikteydi.Gene de türkiye için yeni bişiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

Afush said:
Vaay bilmiyodum cidden..İlk defa izledim canlı dizi bölümü =)
Tv,sinema,diziler konusunda baya cahilim mazur görün.

Yok ben sana demedim dizinin reklamında öyle diyorlardı. Onlara dedim cahil diye. Yani oraya onu pazarlamak için öyle demeleri çok yanlış.

Sen bilmeyebilirsin yani çok az dizi yayınlanır canlı zaten, o da yurtdışında :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya canlı yayınlanan bir ton dizi var,bölümleri olsun falan da cidden pazarlama adına milleti böyle kandırmıyorlar mı,

Yani doğruya doğru kimse üstüne alınmasında şu diziyi izleyenlerin %80'i denyodur ki aralarında benim annemde vardır.Ya boş bir dizi,2-3 bölümde bir kavga ediyorlar sonra barışıyorlar sonra tekrar kavga ediyorlar.Sezon finalinde yine kavga ediyorlar yeni sezonda barışıyorlar.4-5 sene böyle yediriyorlar millete,millette izliyor bunları.

Ha nerden biliyorsun diyorsanız eve döndüğümde kendi odamda canım sıkıldığından laptopu taşıyıp salona iniyorum,annemde izliyor işte bunları bende kulak misafiri oluyorum,arada izliyorum.Gerçekten dandik ve salakça yapımlar,milleti resmen uyutuyorlar.

Şu sıralar bi Hatırla Sevgili birde Limon Ağacı diye geyik birşey var Türk dizilerinden,onları sıkılmadan izliyorum bir tek asdfsa
Sosyal ağlarda paylaş

Sana katılacağımı aklımdan geçirmezdim ama haklısın dark :) Gerçekten dizi çok gereksiz, çok aptalca. O yapmacık bakışlar, saçmasapan kısa diyaloglar, bu kısa diyaloglarda oyuncuların 1 sn konuşup 124 sn es vermeleri, kameranın bu sırada çok yakından yüz ifadesini çekmesi, kameranın yere bayılan falan olunca (malum çok oluyor) birden pearl harbour kameramanı moduna geçip sağa sola sarsılması, yapaylık, yapaylık, yapaylık.

Öyle ki az çok bilgili biri şu diziyi belki 20 dakikaya indirebilir o senaryoyla.

Hiç sevmiyorum, son dönem Türk dizilerinin çoğunda aynı problemi görüyorum.

Bir süredir çok az TV izleyebildim, bunun çoğu ailemle beraber olduğum kısa sürede oldu. Eskiden Avrupa Yakası izlerdim, artık o da sarmıyor.

Hatırla Sevgili de farklı bir parayı kırma yolu bulan yapımcının dahiyane fikriydi. Sol görüş ülkemizde zaten az, az olanın da farklı olma cool olma karizmasını kullanılmaya çok müsait olduğundan yapımcı bu parlak fikri hemen bir diziye çevirdi. Yeri geldiğinde de "kıvraklığını" gösterdi. (Deniz idam edilirken son sözlerinden "Yaşasın Marksizm ve Leninizmin yüce ideolojisi" lafını söylemediler nedense) Sonra ülkem gençliği birden solcu oldu. Oh ne güzel. Gelsin paralar. Edit: Bir de Darağacında Üç Fidan'ın yazarı ve yayınevi ihya oldu, onu da bir kenara yazmak lazım unutmadan.

Neyse ya ne diyorduk. He canlı yayın. Canlı yayında dizi, 3 dk dayanabildim. Yine aynı yapmacık tavırlar, yapmacık gülümseme... Hele o Bergüzar Korel in yapmacıklığı. Şit! Halit Ergenç in Aliye gibi bi dizisi var yine, o kurtarıyor.a
Sosyal ağlarda paylaş

Allahım neden ben izlerken eğlendim ya=P?!?!
ezilme ötesine geçtm sanırsam,ayrıca beynimden de şüphe edebilenler var sanırım .hmm..

burtonesk said:

aklıma tardu flordun ve ceyda düvencinin ÇOK SÜPER ÖTESİ performansları geldikçe yeminle yarılıyorum ya.

Ben cidden sevdim onların gayet komedi diyaloglarını.Bildiğin cilveleşen çiftti bence,bi de oynarken baya eğlendiklerine eminm.

neyse..
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:
ER'in bir bölümü komple canlı verilmişti diye hatırlıyorum ki ER gibi bir dizi de canlı demek,... ile bitirmek istiyorum :)

bende bunu dicektim. nba finali ile aynı ana denk geldiği için böyle yapmışlardı. hatta dizinin sahnelerinin içinde odalardaki tv'lerde maç skorunu veriyorlardı hep.

edit: Türk dizilerinin %80 inde aynı olay var. ilk bölümünü izle, sezon finalini izle hemen ne olmuş anlıyosun, çünkü olan bişey yok. 1 adım atmak için bütün sezon oyalıyorlar adamı.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:
Yani doğruya doğru kimse üstüne alınmasında şu diziyi izleyenlerin %80'i denyodur ki aralarında benim annemde vardır.Ya boş bir dizi,2-3 bölümde bir kavga ediyorlar sonra barışıyorlar sonra tekrar kavga ediyorlar.Sezon finalinde yine kavga ediyorlar yeni sezonda barışıyorlar.4-5 sene böyle yediriyorlar millete,millette izliyor bunları.

Ha nerden biliyorsun diyorsanız eve döndüğümde kendi odamda canım sıkıldığından laptopu taşıyıp salona iniyorum,annemde izliyor işte bunları bende kulak misafiri oluyorum,arada izliyorum.Gerçekten dandik ve salakça yapımlar,milleti resmen uyutuyorlar.

bana çok bağnaz bir yaklaşım gibi geldi bu. ne biliyim, böyle asi çocuk muhabbeti gibi. "olm o diziler kro işi, çok boş, hepsi ezik izleyenlerin. benim izlediklerim süfer. hayata dair çok önemli şeyler katıyor bana." demek gibi birşey.

aslında öyle birşey yok, lost da, er da, en dandik türk dizisi de aynı oranda boş ve izleyenlerin hepsi aynı oranda denyo. sonuçta kendi vaktinden bir bölümü, sana daha geniş anlamda hiçbir faydası olmayacak bir eğlenceye ayırıyorsun. insanların niye o diziden zevk aldığını anlayamayıp "benim zevklerim überdir, diğerleri denyo işidir" demek biraz at gözlüklü, ben merkezli bir yaklaşım.

ki "annem denyodur" demeye getirmenin de ne kadar nahoş olduğuna girmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Türk dizilerinin kötü olmasının sebebi tekrara dayalı olmaları ve bir patternin dışına çıkamamalarıdır. Kısaca her gün pilav yenmez ancak her gün aynı konseptte dizi yayımlanır, izlenir. İnsanın beynini tokatlayıp, hayal gücünü harekete geçiren diziler ile beyini uyuşturan ve tekrar dışında başka bir şey vaad etmeyen maksadı 80-90dakikayı doldurmak olan yapımları aynı kefeye koymak elbette mantıklı olmayacaktır. Ha, Türk dizileri seyredenler denyo mudur? İstatistik yok elimde, bilemiyorum.. swh Lakin ne bileyim kötü bir yazar ile Foucault'un, ProusT'un,beckett'en yazılarını bir tutmak "ikisi de görüş bildirmiyor mu lan?" demek gereksiz bir komedyaya sürükleyecektir bizi.

1001gecenin sezon finalini canlı yapıcaz dediklerinde ER gibi bişi beklediğim ancak düğün tv benzeri bişiyle karşılaştığım doğrudur. Fakat en azından Türk Tv tarihi içinde bir adımdır. Adamların "lam biz kötü yaptık, yaptığımız diziye bak be! YUH" diyeceklerini hiç sanmıyorum. Tıkır tıkır gelen paraya bakıyorlardır herhal ^_^

Neyse ne.. sıkıcı dizi
Sosyal ağlarda paylaş

@Mum_Chamber

iyi de ben orada ben süperim,efsaneyim demedim ki niye böyle çıkıştın?

Yani hayatım boyunca toplamda 15 dizi belki takip etmişimdir,hiçbir zamanda benim izlediğim dizi efsane seninkisi ezik demedim,deseydim Kurtlar Vadisi topiğine damlardım.

Şurası kesin ama bu diziler normal insan işi değil,ciddiyim ve sonuna kadar da arkadasındayım bu fikrimin hatta fırsat buladukça anneme de laf sokarım.Yani bir zamanlar yine Gümüş diye bir dizi vardı yine annem izlerdi,böyle salak bir yapım yoktu ya,çoğu dizimizde böyle şuan.3 bölüm eğleniyorlar,sevişiyorlar sonra mal bir olay oluyor,kadın karakter trip yapıyor 10 bölüm bozuşuyorlar.Sonra millet barışmalarını bekliyor,barışınca tekrar gidiyorlar yine bekliyor millet,2-3 sezon bunla uyuyorlar.

Şunu kabul edelim,bu ülkede senede 100 tane dizi çekiliyorsa en fazla 6-7 tanesi gerçekten kaliteli yapımlar oluyor.Bu sektörde bu kadar para dönerken bu kadar çok salak yapımın ortaya çıkmasının sebebi de halkın bu tür şeylerle nasılsa uyutuluyor olması,sen istemezmisin bir Türk bilimkurgu dizi veya fantastik bir yapım ? Gerçekten kaliteli ve orjinal yapımlar ? Bunlarla ortaya çıkmıyor bunlar işte.

Bizim millet çakma dizileri bile çok orjinal diye yuttuğu sürece de gelişmez de zaten,
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...