Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Looney Tunes Tasoları Arıyorum.

Xærø

Öne çıkan mesajlar

adamınbiri said:
ütmekte var onuda kullananlar vardı
bende deli gibi sporcu kağıdı vardı ne oynardım onlarla ya ama tabiki annem bir gece ansızı odama demokrasi getirip onlarıda götürdü:(

oha futbolcu kartları!

tasolar falan neyse de futbolcu kartları efsaneydi lam. bunlarla deli gibi oynardık. şimdi olsa hala oynayabilirim vallahi. hatta sarılır yatar uyurum swh

türkiye ligi kartları için efsanvi 34 geyiğine yolluyorum sizi.. gerçi ben hatırlamıyorum 34 numaranın varlığını yokluğunu. toni şumayer'i hatırlıyorum (ananem öyle derdi zaten kendisi toni schumacher sayesinde michael schumacher'i de ezberlemiş ve F1'ci olduğunu öğrenmiştir) bi de dünyaca ünlü futbolcular vardı. o da güzeldi..

taso olayını ise daha çok kardeşim yaşadı, ben eşlik ettim kendisine. bi ara bunların çakmaları falan da çıkmıştı ancak nedir hatırlamıyorum bak..!

elimde olsalar yollarım herkeşe bi tane. saklansın, herkes bakınca çocukluğunu yaşasın, hatırlasın.

üstteki resimlerdeki kartlar farklı lam! belki daha sonraki serilerdendir :S
Sosyal ağlarda paylaş

ilk ve son dayağımı mahallede bu sporcu kartları yüzünden yemiştim. iki eleman bi kaldırım başında oynuyor. ben de izliyorum. yaşım 7-8 civarı. "açmaca" denilen oyun tipini oynuyolar. kimin numarası büyükse o alıyor. o zamanlar da hatırlarım, genel bir triptir, karşısındakine göstermez, yavaşça açarlar. yanımdaki eleman açtı ben bakıp "aha 210 çıktı" diye bağırdım. dayağı da yedim. eşşoğlueşşek.
Sosyal ağlarda paylaş

Alcadras said:
ilk ve son dayağımı mahallede bu sporcu kartları yüzünden yemiştim. iki eleman bi kaldırım başında oynuyor. ben de izliyorum. yaşım 7-8 civarı. "açmaca" denilen oyun tipini oynuyolar. kimin numarası büyükse o alıyor. o zamanlar da hatırlarım, genel bir triptir, karşısındakine göstermez, yavaşça açarlar. yanımdaki eleman açtı ben bakıp "aha 210 çıktı" diye bağırdım. dayağı da yedim. eşşoğlueşşek.

dayak baya içine oturmuş sayıyı bile unutmuyor :):)
Sosyal ağlarda paylaş

ahahaha acmaca

bu futbol kartlariyla oynanan oyun turleride pokerin oyun turleri gibi, texas hold'em felan :)

hic unutmuyorum bi keresinde parasina oynarken utulunce ustumde para cikmamisti, cocuga sonra veririm demisim ama unutmusum. mal gelmis balkonun altina, dedemi cagirmis "sizin cocugun bana 250.000 tl KUMAR BORCU VAR bakkala gidecem versin" demis. dedemde sinirli adamdir, tepesi atmis tabii hala hatirliyorum "bu yasda torunumu kumara alistirdilar" diye ne kafami zikmisti be
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:
Alcadras said:

dayak baya içine oturmuş sayıyı bile unutmuyor :):)

Futbolcuyu bile hatırlıyorum be. Serdar Topraktepe. :d
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...