Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye - Uruguay

Luinir

Öne çıkan mesajlar

aktiftablet said:
Azmodai said:
0 cekersek agir fail olur yanniz bu dedigin sdf.

Sıfır çekersek ben hüngür hüngür ağlarım. Kupayı alınca da siz ağlayın hüngür hüngrü üzüntünüzden.

gereksiz gereksiz konusma. burda kimse 0 cekmemizi istemiyor veya kazanmayalim nolur demiyor. ORtada oynana bir oyun var, durumumuz ortada ve ona gore tespit yapiyoruz, bize gelip antucu zihniyetiyle takilma burda. Elestiririz hatali gordugumuz yerleri.

Tanimadigin etmedigin insanlar hakkinda da yorum yapma, yok efendim sevinirmisiz uzulurmusuz diye feci halde antipatik oluyorsun ve sevilmiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Defans göbeği ..çtı resmen. Yani hiçbir stopper bir maçta bundan daha kötü oynayamaz.

3. goldeki düzkontak girişinin yanında ilk goldeki kademe hatasını da emre aşık dingili yaptı. Tümerin geri pasını geç hadi, gökhan presi gelince üstüne, topu kontrol bile edemedi, ayağının altından geçti gitti top.

3 gol yedik ve en az 4-5 net pozisyon verdik; öyle böyle değil yani 21 numaralı adam altıpasda volkanla karşı karşıyayken şutu reklam panolarına çekti.

İkisinin de maç boyunca bir tane kritik müdahalesi yok. Mehmet topal geldi çıkardı topu tehlike bölgesinden, emre belözoğlu geldi çıkardı, hamit geldi çıkardı. Hatta maçın son dakikalarında nihat geldi uzaklaştırdı topu tehlike bölgesinden.

İkisi pres gördüklerinde pas bile çıkartamadılar, ya taça vurdular ya da gelişigüzel topu ileri şişirdiler.

Aurelioyla mehmet topal stopper başlasalardı bunlardan daha iyi oynardı heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

yani evet yenilmemiz belki de daha hayırlı oldu. kaybetmeden hatalarımıza bakmama gibi berbar bir alışkanlığımız var. umarım orta ikili ve takım defansını turnuva başlamadan oturtabiliriz şu maçı ders alarak.

sanırım finlandiya ile oynayacağız diğer hazırlık maçını. o maçta servette oynayabilecek demişti spiker ama hadi hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu maçla takım değerlendirilemez; zırt pırt oyuncu değişiyor, kanatlardakiler yer değiştiriyor, gerçek 11 sahada değil, konsantrasyon düşük. Özetle bu maç bize bir takım şeyleri gösterebilir ama yenilmemiz ölçü değil; keza kazansaydık da bir şey fark etmeyecekti.

4-6-0 bence de doğru taktik. Ya Hakan Şükür'ü kadroya alıcaksın ya da eldeki kadroya göre bu taktikle oynayacaksın. Hakan Balta beklediğimden iyi gidiyor; öyle ki bence formu artacak ilerleyen maçlarda. Defansın göbeği sorunlu hatta Servet'i beğenmeme rağmen onun gelişiyle de bu sorunun çözüleceğine çok emin değilim. Emre Aşık'ı uluslararası tecrübesi yüzünden aldığı söylenmişti Fatih Terim'in ama tecrübe bodozlama penaltı yapmaya mani değilmiş onu gördük.

4-6-0 benim için kritik olan Nihat'ı ve Arda'yı birarada oynatma sorunsalını çözebilecek tek alternatif gibi gözüküyor. Dünkü maça bakınca acaba Ayhan-Aurelio orta sahası ilaç olabilir mi diye düşündüm.

Kalede Volkan yerine Rüştü oynatılabilir mi diye merak ediyorum ayrıca. Özetle, herkesin gördüğü gibi en büyük sorunumuz defansta, öyle ki iyi oynadığımız herhangi bir maçı bile bariz defans hatalarıyla yitirebiliriz. Bu sorunu takımın çabuk geri dönmesi hatta 10 kişi defans yapmamız bile çözmez çünkü defans göbeğindeki bir zamanlama veya müdahele hatası yine gole yol açar. Sırf bu defans zaafımız yüzünden çok iyi oyuncularımıza rağmen turnuvanın kalbürüstü takımlarından biri değiliz.

Gruplardan çıkmamızda kalecinin ve Servet'in performansı belirleyici olacaktır. Ben Portekiz'e yenilmeyeceğimizi düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Emre Güngörü en bi önceki maçta yetersiz gördüm. Müdahaleleri iyi ama ço kötü paslarla topları tehlikeli şekilde kaptırıyor. Yani Servet'in yanında ya Gökhan ya Emre aşık oynar diye tahmin ediyorum. Mehmet Topal'da stoper olarak alternatif ama tahminimce oynatmaz o bölgede.

Sağ kanatta da tahminimce Sabri ve Hamit oynar. Bekte Sabri, açıkta Hamit. Aurelio bankolu oynayacak. İki ön liberolu oyanamayız diye düşünüyorum. Emre zaten geriye biraz daha yakın oynuyor.Emre ve Aureliyo'nun önünde Hamit, Tuncay, Arda, daha önde Nihat şeklinde.

Ben Ronaldo'nun Sabri ve Hamit'in olduğu kanatta etkili olacağını zannetmiyorum, yeter ki Sabri kendini vererek adam gibi oynasın. Orta saha çok koşup iyi basarsa adamları tıkarız. Zaten öyle aman aman bi forvetleri de yok.

Yani Portekiz nasıl kazanır diye düşünüyorum da aklıma bişey gelmiyor. Deco gibi adamlar kendi başlarına gol atmazlarsa. Takım olarak bize karşı etkili ve üstün oynayacaklarını hiç zannetmiyorum.

İsviçre maçını almalıyız, ve alırız büyük ihtimalle.

Çek Cumhuriyeti düşüşte ama adamlar ekolleri gereği hızlı oynuyolar, bize ters yani. Ama ilk 2 maçtan 4 puan çıkartırsak bu maçta da zora girmeyiz. Yarı Finalde tekrar Portekizle karşılaşabileceğimiz düşünüyorum ben, esas kıran kırana maç o olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:
toggie said:
bi de sakatlanmamak için temkinli oynuyolar. yoksa bizim iman power var yani, daha gormedik onu :)

uefa finali ve bülent geliyor aklıma hep imam power dnince hahahaha

kol çıkmış, topa çıkık kolla mani olmaya çalışıyordu hala

efsanedir zaten o an.

bi de dünya kupasında tekmeye kafa sokusu var da onu bulamadım simdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...