Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

0.4 ustunde korsanlik. UMUR

efe.hizar

Öne çıkan mesajlar

evet en sonunda son bir kac gundur aksiyon yasayamamanin verdigi aclikla dun gece sayi dezavantajimiz olmamiza ragmen saldirdik.

Hedefimiz yeni savas actigimiz ve bizde her zaman sayı ustunlukleriyle sıkıntı yaratan lost star tech.di. Adamlardan 3-5 kisinin aktif oldugunu biliyorduk ama adamlardaki asıl sıkıntı, cok dar bir alanda (sadece 1-2 sistemde takılıyorlar) yogun bir sekilde aktif olmalari. O yuzden gafil avlayamıyoruz.

Neredeyse hic gorev yapmiyorlar, bizden yaslilar, daha cok aktifler, daha cok kisiler, daha zenginler ve guclerini yogun bir sekilde tek noktada topluyorlar.

Filomuz benim domi'm ve aras ile murat'in 2 hurricane'inden olusuyordu. 16j otedeki ana merkezlerine giderken, aslında 5 kisilerinin aktif oldugunu biliyorduk, sayılarının artabilecegini de tahmin ediyorduk yine de sansimizi denemeye karar vermistik.

İlk sistemlerine ben girdim, murat ve aras gate'in diger tarafında bekliyorlardi amacimiz filolarinin bir kismina agro verdirttip karsiya atlamak, boylece en azindan kuvvetlerini biraz olsun azaltmakti. Diger bir neden de blackbird'lerinin bize mesafe koymasini engellemekti.

Ben girer girmez sayilari 5'ten 7'ye cikti; gate'de bekliyordum. Aktif olup olmadiklarini anlamak icin hepsiyle convo actim ve hangileri cevap verecek diye bekledim. Baslayan hakaretlerden aktif olduklarini anlamistim.

Onceden cok fazla onlara karsi operasyon denedigimizden karsimizdaki filo hakkında az cok bir fikirimiz vardi. Muhtemelen 2 bs, 3 bc, 1bb den olusacakti.

Aslinda plan istedigimiz gibi gitiyse de ben bir hata yaptim, adamlar gate'in etrafında gorunmeyince haraketlensinle diye, muratlarin yanina geri atladim. Sonra sistemlerine geri donunce adamlarinin domi pilotu ve bir moa pilotu beni gate'de bekliyordu. Hemen hizalanip gate'e dogru yoneldim keza bu tarafa murat ve aras atlasa, remote rep'leri kullanabilecek mesafeyi kaybedecektik. Diger bir olasi sıkıntı da, blackbird bize mesafeyi ayarlabilecek olmasiydi.

Sansliydim ve domi pilotunda ya da moa pilotunda web yoktu, bana kilitlenip vurmaya basladilar ama gate'e yetistim. Karsiya atladim. Burada bir hata yapmis oldum. Keza filonun cok az bir kismina agrıo verdirip atladigimdan istedigimiz gibi bolemeyecektik adamlari.

Karsi tarafa atladim ve beni hemen takip etmediler, ben yine gate'e yaklastiktan sonra hepsi ayni anda atladi. karisimizda tam tahmin ettigimiz gibi, iki battleship (maelstrom, dominix); 3bc (3x drake) ve bir cruiser vardi ama o blackbird degil moa idi. Primary secimi olarak maelstorm'u onerdiysem de drake'i daha cabuk dusurecegimizi dusunerek ona yuklendik. İlk olarak Aras's vurdular ve aninda remote rep'lerimizi actik.

Burada genc bir pilot oldugundan moa'yi kaale almadik ama sanirim moa pilotu masus bb'e binmemisti boylece onu primary yapmamamizi engelleyip, sirf yine jammer yuklu bir bir ftting'le aras'i neredeyse nefes araliksiz bir jam cycle'na sokmayi basarmis. aras ne yazik ki vent'den konusamiyordu, biz de ancak bu yanlis secimden killmail'lerden sonra farkina vardik.

Sonuc olarak drake pilotunun kalkanlari %30'a kadar inmisken aras'in cane'i 4 repper'a ragmen dustu. Zaten o noktadan sonra durum 6a 2'iydi ve pek sansimiz da kalmamisti. Agro'u kestik ama bu sefer tum ates guclerini murat'a yuklediler. Karsiya atlamaya calisiyorduk, murat dayanamadi. Onu kaybettikten sonra ben karsiya atlayarak kurtuldum.

Belki oncelikli hedef oalrak beni secseler ve biz de moa pilotunu gordugumuzde patlatsak, bir umut farkli gelisebilirdi savas, en azindan 1-2 bc'lerini alabilirdik.

Sonuc olarak denemis olduk..
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben oyunun zır amelesiyim, vakit bulup doğru düzgün bir araştırma yapamadım. amarr bölgesine ben caldari olarak gelebiliyor muyum?

eğer gelebiliyorsam ne görev verseniz yaparım abi, ne iş olsa yaparımcı gibi düşünebilirsiniz. gerekirse bir başına öyle gate'in orda takılıp yem görevi bile görürüm yani :D

bi de oyundaki nickim hesapmakinesi, akşam 20-21:30 arası bulabilirsiniz. bi ses edin, çok yalnızım.
Sosyal ağlarda paylaş

pılımı pırtımı toplayıp çıkıyorum yola ama şöyle birşey dedi:

Your ship is carrying at least one item (Caldari Navy Midshipman Insignia II was found) which is contraband somewhere. Are you sure you wish to undock?

emin miyim? dost ararken düşman bulmayayım şimdi oralarda :D

hmm wiki ye baktım şimdi amarr'la caldari arasında bir alıp verememezlik yok sanırım. çıktım yola geliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar, maceralarınız güzel.. Eğer günün birinde çok sıkışır da bir jammer'a ihtiyaç duyarsanız haber verin. Civarda olursam Falcon ile destek veririm ;)

Recon: Lvl 5
EW: Lvl 4
Freq Mod: Lvl 5
Long Dist Jamming: Lvl 5
Long Range Targ: Lvl 4
Signal Disp: Lvl 5
Sign. Analysis: Lvl 5
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır eve göçük kaç gündür operasyon yapamadık, ben de size üyelerimizi tanıtayım.

1072 (Van oğ sevın tuu)

Kimse nerden geldiğini bilmiyor. Amarr olduğu söyleniyor ancak onu kimse amarr gemilerinde görmedi. Ne için çalıştığını kim için çalıştığını bir mantık çerçevesine sokmak imkansız. Onu tanıyan pilotlar, onu bir "sadist" olarak tanımlıyorlar.

En büyük hobisi madencilerin madenlerini çalmak, çalamıyorsa madenlerini patlatmak, patlatamıyorsa direk madencileri patlatmak. Saatlerce kazılmış kazanılmış emeğe en ufak bir saygısı yok. Onunla radyo bağlantısı yapanlar duydukları tek şeyin manik kahkahalar olduğunu söylüyorlar.

Umur şirketinin kurucu CEO'su. Tek amacı hobisini şirket seviyesine taşımak. Tüm şirketleri yok etmek. Drone uzmanı

The Hammond

Minmatar topraklarının acılı çocuğu.(bakınız portre) Anasını babasını öldürdüler, erkek kardeşini yediler, amcasını halası yaptılar ve en sonunda isyan etti. Tek amacı amarr bölgesinde korsanlık yapıp intikam almakken 1072'yle tanıştı.

Gemi kokpitinde içmekten vazgeçemediği purosuyla tanınır. Tecrübeli bir hurricane pilotu.

IMNWL5X

Minmatar tarafından üretilmiş türünün tek örneği cyborg. Adını hala telafuz edemediğimiz üyemiz. Kel kafası ve rayban gözlükleriyle tanınır. Ayrıca sürekli beraber dolaştığı bir ışık hüzmesi de vardır. Adını "Kemal" koymuştur. (bakınız resim)

Küçük gemiler konusunda uzmandır, rivayete göre yakın zamanda interceptora binecektir.

Ondan en sık duyacağınız cümle "ABİ NASI ÖLÜRÜM YA" olacaktır. Veya "YİNE LAGE GİRDİM" de kabul edilebilir. Evet çok fazla ölmüştür.

Mosquito

Başka bir minmatar başka bir acıların çocuğu. Tecrübeli bir minmatar pilotu. Soğukkanlılığıyla tanınır.
Savaş sırasında gemisini kaybedip, podla dolaşırken bile vereceği tepki gayet ciddidir.

Lord Yumatu (Aente)

Hehe. Bu da Lord Yumatu. Oyunu almadığı için cezası. Eve'ine dön eren!

Sosyal ağlarda paylaş

ben dun bi omen uzerine drake patlatip, sen benim resimli otobiografimi yapma :(

dun evemailde adi gecen bi sisteme gittim unuttum, teeeeee nerelerdeydi. Bi istasyonda yakaladim adamlari 4 kisiydiler. Teki cikti istasyondan omenle, sanirim benim brutix yarim dakika dolmadan kesti onu, ustune de podladim.

Sonra bekledim bekledim bekledim gelen olmayinca stargateleri geziim dedim, tam mid-warpdi kirmizi bi harbringer gecti ekranimdan, aynen geri vites istasyona :) ama orda yoktu :( biraz sonra 20kmden bi drake ve bi dominix gorundu. Akli gayet yerinde bi pilot olarak, drake'a mwdledim, dibine giridm verdim antimatteri beline beline. O sirada yukardaki dominix ogreleri yolladi, kerata bi yandan da drake'e shield transfer yapiyormus. Yilar mi Turk askeri? Nasla! O transferlerin passive tankin icinde patlattim drakei :) ustune bi de ben patladim :P Nasi keyf aldim anlatamam. Simdi bi neutron/plate mega hazirlayip geri doncem, buyuk ihtimal ayni adamlar olursa daha iyi bi hikaye yakalarim :)
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha murat.. supermis.

bu arada eve yine yalan mod'a girdi; ulan tum hatfaici calisip haftasonu guzelce eve oynama planlari yaparken server yine hatfasonu nazında: zzz.

Savas durumlarimiz da soyle ki,

Bizi cok zorlayan lost star sanirim kamplamaktan bayip bir alliance a girdi. Dogal olarak biz de savas ilanini kaldirdik. Onun otesinde yeni bir sirkete savas actik, aleret enter. ama tahminizden daha zayif ciktisalar lakin 0 smack ve savasmaya meyilleriyle goz doldurdular. Muhtemelen 200m'e anlasacagiz gibi, parayi operasyon etkinlikleriyle goz dolduran uylerimizle paylasacagiz : ) (emre ve aras listenin tepesindesiniz : P )

Simdi ek olarak kiroshi group'a savas acacagizi, battleclinic'den bakarsaniz ne kadar yagli bir hedef olduklarini gorebiliyorsunuz : ). 55 kisiler ve simdiden 21 kisilerini biliyoruz. Guzel seyle rolabilirdi bu haftasonu ama

once eve'in acilmasi lazim..
Sosyal ağlarda paylaş

evet aleret ile 200m icin antlastik, kutlu olsun

diger savastigimiz sirketlere oranla cok sakin ve olgun olduklarini belirtmem lazim.

tabii ki sozumuzu tuttugumuzu ve baska antlastigimiz sirketere bunu sorabildigini soyledikten sonra ikinci mail ve 200m birlikte geldi.

Hmmn contract almak gercekten hos olabilir. Cat diye 200m cikardiklarini varsayarsak bayagi zengin bir sirkete benziyorlar. Alabilecegimiz ama butce cikartmadan once istediklerini daha net tanımlamaları gerektigini soyledim. ucret oalrak adamlardan cengizhan'in onerdigi gibi share almaya calisacagim. tum aktif uyelerimize %1-2 gibi bir raka dusunuyorum, boylece ileride hepimizin aktif/static bir geliri olabilir.

ben fazla online olamadigimdan operasyonlarin yogunlugunu bilemiyorum ama emre ile aras'in adamlara en cok hasari verdiklerini killboard'dan takip edebildim. eger baska op duzenleyen / kamplayan bir sekilde adamlarla savasan birisi varsa soylesin ona da pay verelim.

paylasim:
emre 50m
aras 50m
murat (sirketi buldugu icin) 25m
umur: 75m Sirkete masus fazla pay verdim ki baska op. katilmis birisi cikarsa, ona sirkete ayrilan paradan pay verebilelim ve sirket tamamen bana bagli olmadan kendini cevirse hos olacak

Sosyal ağlarda paylaş

evet eve'in duzelmesi ile dun gece kiroshi'e ufak bir op duzenledik.

Locator agentlarla hedeflerin yerini bulduktan sonra, muhtemel gidecekleri yonu kamplamaya basladik. Filomuz benim domi'm ve aras'in cane'inden olusuyordu. ve ta mda istedigimiz gibi gate'de yakaladik lakin karsimizda bir absolution ve ve domi vardi.

saolsunlar fittinglerinin kotulugu sayesinde 2006'dan beri oynayan oyuncular olmalarina ragmen, benim neut domi'mle tamamen kurutuldular : )

Abso oncelikli hedefdi, zaten Aras'in kalkanlari yarilanmadan onu dusurduk sonra kalan Domi hos bir sakaydi. Hatta ben loot'u calmak icin overview'i falan degsitrdim o kadar sallamadim adami : ).

abso killmail

domi killmail

Sosyal ağlarda paylaş

kiroshiden yine gorev yapan birisini daha yakaliyip, onu da guzelce patlatik.

domi km

murat'in zirhi %30 inmisken yetisebildik. Remote Rep'leri actiktan sonra neut'lerle kurutup kolayca bitirdik.

boylece kiroshi'nin toplam kaybı daha ilk 24 saat dolmadan 370m'e ulasti.

Biz bu son domi'i patlatmadan yeni bir chat acildi. belli ki role play'e hevesli bir grup bizi tehdit ediyordu. Sonuc olarak eve'de yapabileceginiz tek sıkıntı savas acmak, acip acmayacaklari anlamak icin elimden geleni yaptim : ).

Hiigaren > Greetings 1072
1072 > yep saluts
Hiigaren > 1072. it would seen you have wardec 1 of Sons of Korhals Allies
1072 > yeah
Hiigaren > In Amarrian space
Hiigaren > What is the reason for this
1072 > it was just a random wardec
Hiigaren > 1072, might i ask of you to end this war
Hiigaren > Sons Of Korhal serves the Empire, and we believe KG are a part of this, we will not stand idle on this war if it go's on
1072 > you mean you will dec us back ?
Hiigaren > We are Amarrian loyalist we work toghter with our brothers to proect the Empire and its citiziens
1072 > alright
1072 > then you will dec us right ?
Hiigaren > If you wish to go against Amarrian law, yes a war dec will follow from the Amarrian loyalist include meself
1072 > a sec pls ( bu sirada patlattigimiz domi'e icin hangi gate'leri tutacagimizi planliyorduk)
Hiigaren > /emote nods
1072 > alright then.. all I can say about this subject is " bring it on baby"
Hiigaren > As you wish
oMAKo > a shame we could not resolve this peacefuly
Hiigaren > Further talk wont be needed then 1072, You shall be declared enemy of the Empire and they all meet the same end... holy laser fire
1072 > lovely.. btw if you guys wanna agree on a peace deal its going to 10m per member which makes 550m for kg.
Hiigaren > There shall be no need for that
1072 > alright see you in the space then
Hiigaren > Good luck

Bize savas acan bu yeni sirket, lost star'in kactigi ethereal alliance'in eski bir uyesi sanirim. Sirf kg ile alakali olmayabilir diye dusunuyorum.

Konuyla ilgili iyi bir betimleme de cengizhan'dan geldi:

Simdi bu adamlarim kisaltmasi "SOK" mu ?

heh.. bugun az hasar versek de bayagi eglendik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...