Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

0.4 ustunde korsanlik. UMUR

efe.hizar

Öne çıkan mesajlar

ne trackerli yaw kendi trackerinizi kendiniz ypain bu hig sec hemen alirlar ayaginin altina bi kez domi le hig sec camp ypaiyodum morts zamaninda yarim saatte 2 kez cok pis kurulmus tuzaga dusmustum 2 sindede tracleri oldurdum diyerleride web yoktu mwd le bs halimle kacmistim ehehe
hem zaten o killboard ling indeki setup dediklerimi demissin :P
Sosyal ağlarda paylaş

drone gideceksen bs 4 yap salla remote repleri 2 heavy neut 4 te med blaster fitle 2 armor rep bahsettiginiz adamlarin icinden tek basina bile cıkarsın adamlar duz dps yapıyor recon kullanmıyolar... combatlarda recon yoksa dominix phoon alayina gider =)

az sp ile cok isler yapıyosunuz tebrikler MM de olmasam cidden gelirdim =)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
bu akşam, dün gece 3kişi paladinini kampladiğimiz adam onlinedı. bende adamı biraz rahatsız edip bana sinir olmasını sağlamak daha sonra tuzak kurdugumuzda, tuzağa kolayca çekebilmek için hurricane'imle locator agenta gidip adamın yerini sordum.o sırada adamın dünkü bulunduğu yere doğru yola koyuldum.
yolun yarısında adamın jitada olduğunu haberi geldi.bir heves belki eşya taşıodur diyerekten zaten yolumun üstündeki jitaya gittim.malesef yoktu adam abagawa'ya doğru yola devam ettim.

abagawaya geldiğimde adam her zamanki gibi istasyonun onunde bekliyordu.biraz dışarda bekledikten sonra adam bana locklayip 2 salvo salladı.2 salvoda shield darmadağın oldu ztn dockladım bende.
adamın fittingi öğrenip bi daha toplandığımızda daha rahat kapışmak için istasyonda ship scanner ile cargo scanner takıp tekrar dışarı çıktım.adamın fittingi, cargosundaki cap booster sayısını not aldıktan sonra tekrar dockladım.can sıkıntısından bikac defa daha istasyondan kafayı uzatıp etrafa bakıp geri dockladım.

o sırada bursa'da sağanak yağmur vardı ve abagawa'ya gelirken bi kere elektrikler gidip gelmişti yolda.istasyondayken aklıma ya elektrikler bi kere gitti şimdi tam undock etmişken gidip gelmesin elektrikler diye içimden şöle bi geçirdim.ama kendi kendime "yok artık aras daha neler saçmalama" şeklinde kendimi telkin ettim.bunlar aklımdan geçtikten sonra canımda sıkılmıştı hiçbirşey yapamadığımdan ama son bir kez daha dışarı çıkıp tekrar giriyim dedim. ve istasyondaki undock butonuna bastım..
..
..
..
....
...
..
.

bir anda ekran karardı ve bilgisayarın kasasından biip şeklinde bi ses geldi.

ben WTF!?! OMFG?!? nidaları atarken aklımdan binbir türlü küfür ettim şansıma.
elektrikler 1snliğine gidip gelmişti ve ben undocka bastıktan milisaniyeler sonra olmuştu bu olay.Olayın şokunu üstümden attıktan sonra mümkün olan en kısa sürede oyuna girdim.connect e tıkladım "unable to find server" OMG !

lanet modem daha bağlanmamış meğerse

moralim felaket bozuktu ama hala içimde bi umut vardı
belki undock edememişimdir
belki gemim warplamiştir
belki adam afkdır
bla bla bla..

modem IP aldığı gibi girdim.karakter ekranındayken bi an düşündüm

ya gemim warplayıp kaçtıysa şimdi girip geri döndüğümde adam yakalarsa?

hemen ardından patlıcaksamda göreyim bari diyerekten girdim oyuna

istasyonun 1.5km'sindeydim scramble/web yemiştim ve armor %10 civarındaydı.hemen hardenerları ve dmg controlu acip istasyona girmeye çalıştım...

ama yetişemedim ve patladım.
şimdiye kadar ki en boktan gemimi patlatma şekliydi. elemanı kızdırmaya çalışırken ben elemana feci şekilde kıl olmuştum.

hikayeden çıkarılcak ana fikir:
hergün banyo yapın,
temiz kalın:)
Sosyal ağlarda paylaş

faction yokmus ya oyundaki not defterine yazdım ama aklımdakileri söyliyim

thermic hardner t2
heavy cap booster
4xmega pulse laser t2
auxilary nano pump rigli
energized adaptive t2
remote armor rep
fleeting web
heavy neut
1600mm plate t2

şeklindeydi itemları bi kac faction itemı olsaydı iyi olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Efe - Dominix (deli gibi armor tanklı)
Ben - Hurricane (deli gibi damage tanklı ve ecm dronelu)
Mosqi - Hurricane (Dengeli fitli ecm dronelu)

Şimdi efendim olaylar şöyle gelişti. Bize savaş açan en kalabalık şirket olan Industrial Coalition'un 3 üyesi amarrda bizimle beraber bulunuyordu. Belli ki amaçları üçümüzü de hunharca patlatmak. Adamların gemi tipini bilmiyorduk. O yüzden efenin tankına güvenip, ben ve mosqito remote repairlar taktık. Efeyi repair edip duracaktık.

Stationdan ilk efe çıktı. Böylece ilk hedef olarak tüm ateşi üzerine çekti. Karşıda bir typhoon, bir harbinger bir de myrmidon vardı. Biz de çıkar çıkmaz tüm ateş gücümüzü harbinger üzerine yoğunlaştırdık.

Harbinger kısa sürede patladı, sıra myrmidondaydı. Onu da ksıa sürede sıkıştırıp patlatmayı başardık. Şansa, salak gibi efeye saldırmaya devam ettiler. Ne ben ne de mosqito hasar almadık. Sona kalan typhoonuysa yok etmek hiç de zor olmadı.

Sonuçta, tamamiyle t2 fitli, rigli gemileri t2 fitsiz rigsiz gemilerimizle yok etmis olduk. Hoş da oldu. Hiç gemi kaybetmemiş olmamız da ayrı bi hoşluk olarak kayıtlara geçti
Sosyal ağlarda paylaş

150k etkin et kalingi, 2 remote rep, 2 heavy 2 med neut ile tamamen logistik amacli bir domim vardi. Zaten benden cok, domim bana biniyor gibi, keza bs yetenegim level 3 ve haliyle dps'im 250.. (su an kullandigim vexor'un 320 dps yaptigini dusunursek gercekten komik bir bs pilotuyum : ) )

Tum haftasonu disaridaydim ve oyuna soylesine bir goz atmak icin yataktayken laptopla girmistim.. Bi baktim bizimkilerle birlikte 3 savas hedefi daha local'de, hemen bir heyecanla ventriloyu actik, herkes remote rep'lerini yerlestirdi. Apar topar hızlıca yataktan cikip mouse taktim, motiörü bagladim falan derken bi baktim hedeflerin sayisi ikiye inmis :(..

Neyse icimizden belki login trap yapiyorlardir diye umarak, ilk ben istasyondan ciktim. Ben cikar cikmaz, hemen karsi hedeflerden biri yeniden online oldu, 3e3'tük yeniden.

Genelde tum hedeflerin gemi tipleri tutugumuzdan, karsimizda 3 bc ya da 2 bc 1 stealth bomber bekliyorduk; cikinca bizi en cok zorlayan pilotlarinda typhoon oldugunu gordum; isler kotu baslamisti.

bizimkiler istasyondan cikmadan, karsi filonun myrm ve harb bc'leri de geldi ve bana vurmaya basladilar; zirhim %80'e inmisti. Ventrilo'dan "rep rep" diye seslendikten sonra primary belirlemek icin bir kac sn durduk.. Tabii ki en tecrubeli ve yasli typhoon pilotlarini oncelikli hedef yapmak hic akilci olmayacakti keza amacimiz bize yoneiltilen dps'i olabildigince hizli bir sekilde azaltmakti. Zaten Typhoon ilk basta tek basina dusuyordu, yani oncelikli hedef olmak istedigi belliydi.

Bu yuzdenmn ilk hedefimiz harbinger olarak belirleyip ona yuklendik, jammer dronelar oncelikli hedef haric diger hedeflere yonelirken, zirhim %60 civarina inmmisti. Guzel bir patlama sesiyle rahatladik, harbinger dusmustu; hemen myrm'e yuklendik; myrm benim neut'lerin mesafesinden cikmaya calissa da 2 heavy neut'um onun icini kuruttu ve pek direnc gosteremedi.. O sirada zirh seviyem %48 civarina inmisti. İslerin istedigi gibi gitmedigini fark eden typhoon pilotu; istasyona girmek icin ates'i kesti.. Zirhimi %60'a cekmistik ve istanyondan sadece 2.5km uzaktaydik.

Ama yuksek ates gucumuza dayanamayip, onu da istasyona 1.8-1.5 km kala patlattik : )..

sonuc olarak guzel bir geceydi

Bi ara toparlasam tum savaslarinin genel durumunu da ozetleyecegim
Sosyal ağlarda paylaş

yani dedigim gibi herkes davetli ama biz sadece 0.4 ustunde (bazen lowsec'e gidiyoruz ama goreceli olarak dusuk) diger sirketlere savas acip duruyoruz : )

Simdi yeni baslayan endustri odakli bir karakter icin iyi bir ev ortami sunabilecegimizden suphelerim var heh. Yine istiyorsan katil & bak vs zaten artik hic bir dusman bizi sıkıstırmaya calismiyor; biz hedefleri kovaliyoruz. Baktin olmadi cikarsin ama benim endustri tecrubem 0, sadece pasif ticaret yaparak isk kazaniyorum o kadar. eger o konularda yardima ihtiyacin avrsa bize katilmak akilci olmayabilir, ama benim pvp tecrubem olsan diyorsan bekleriz.
Sosyal ağlarda paylaş

1.5 aylık savaşkan bir Minmatar karakterim var.

İsmi : Sarpi Sarpdag.

Perception ve willpower sağlam ama Intelligence ve memory konusunda biraz gerzek bir karakter ama varsın olsun.

Learning skilleri önümüzdeki hafta büyük ölçüde bitecek. Ondan sonrasındaki yetenekler için bana önerilerde bulunun eksikliğini duyduğunuz yanları mümkün olduğunca tamamlayıp biraz da para yapıp Ağustos ayı gibi size katılayım.

İş güç nedeniyle fitting mitting işlerini de pek fazla kurcalayamadım. Hatta, büyük bir hevesle Rupture alıp üstüne de medium turret falan takıp, iki saat içinde de hayal kırıklığına uğrayıp destroyer sınıfındaki mis gibi Trasher'ıma geri döndüm.

1. Seviyeden -3 kaliteli bir ajan ile takılıp duruyorum.

Mert
Sosyal ağlarda paylaş

merhabalar sarp.. istedigin gibi katilabilirsin, en kotu filo onunde ilerliyip, scout'luk yapabilirsin gibi geliyor bana, baktin zorlaniyorsun ayrilirsin zaten

Yalniz bu aralar isler biraz sıkıntılı..

genel olarak order of zeus'a 400m e yakın hasar verdikten sonra artik istasyondan cikmadiklarindan, ciksalar da paladin'le hep 0km'de durdurlarından savas ilanini kaldirdik. Zaten onlarda deadhead brigade ile birlesmislerdi ve acıkcası savas sıkıcı hale gelmisti. Zaten onlara savas acmamıza neden olan uyeyi de sirketlerinden cikartmislardi, ve o uye de bize kisisel haracını odedidiginden yeni hedefler aramaya basladik.

Trackhauler ind. diye bir sirkete savas actik, tash odakli bu sirket yaklasik 2-3 frig 5-6 cruiser 1 bs ve cok fazla pod kaybettikten sonra dagilmaya karar verdi. Bize karsi 1 kisilk pvp sirketi tuttular, o da benim bir vexor'umu aynı anda bir blackbird/ rupture ile savasirken heavy interdictor ile gelip beni patlatmaktan fazla birsey yapamadi. (gerci blackbird'u ve rupture u aldim) Tabii bu sirket dagilinca, tum ayrilan uyelerin yeni katildiklari sirketlere de ayri ayri savas ilani gonderdik ve bize kisisel harc odemezseler tum sirket icin kisi basi 10m odemeniz gerecek dedik.

bu arada dun gece pod frig'im le (icinde sensor booster'u olan sirf pod'lamak icin bir frig'im var :) ) DimeBagho'nun rig'li ve efsanevi komik fit'lenmis arbitrator'ını aldim. Bu adama taa zamanında bana local'den laf attigi icin savas acmistim, ve aslinda tum bu ind. coa. ve bir sirketin daha bize savas acmasini nedeniydi. Daha sonra order of zeus a savas acmamızın nedeni yine oydu heh. Iste Eglenceli fitting'i arb km
Aslinda nick'ini degistirdiginden, diger tum patlattigimiz gemileri de burada dimebagho kayiplar
Bu arada arbi'sini alirken, localde onun sirketinden baska bir wt'nin apoc ile yardima gelmiyip station onunde afk bekliyor olmasi da ayri bir hosluktu.

Neyse gel gelelim sıkıntımıza, dedigim gibi ayrilan sirketlere savas acarken isi biraz abarttik sanirim : )

adlında nightsky ind. sıkıntı degilde, su lost star beklenen ustunde performans ile 17:00-08:00 arasi en az 6-8 kisi online oluyorlar ve tamamen organize hepsi sadece bir sistemde duracak sekilde sabaha kadar hic sıkılmadan aktif oalrak kamplayabiliyorlar.

Filoları genelde, 2-3 bs ve geri kalani bc, ustune de bir interceptor bir blackbird ile cesniliyorlar. Hepsi fena yasli oyuncular degiller. Gerci sirketimize yeni katilan befounder adamlarin bir vagasini al-mis.. nasil yapti bilmiyorum : ) ama adamlar beni gorur gormez aktif ve online oluyor ve genelde biz 3-4 kisiden cok dolasmadigimiz korkunc bir sekilde sayisal oalrak sorun yasiyoruz : ).

Simdi admalri yenebilecek bir filo ayarlamaya calisiyoruz, mumkunse sali arkasi 5-6 kisi bir op duzenleyecegiz; bakalim basarabilecek miyiz : )

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...