Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Assassin

tunca

Öne çıkan mesajlar

Assassin müthiş zevkli, seçtiğime hiç pişman olmadım. Ayrıca oyunda dendiği gibi assassin patlaması da göremedim. Tortuga çevresinde en fazla 3-4 kişiyiz.

Yalnız oyunda çok seri olmak gerekiyor, klasik bekle combo yap taktiği bir süre sonra pek sökmüyor. Devamlı rakibin etrafında dönme, sağlı sollu vuruşlar yapmak lazım. Ama bu da bir süre sonra insanın başını döndürüyor, parmaklarım gözlerim ağrıyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

Malum sunucu bakıma girdi, ben de oturayım 2 gündür öğrendiklerimi paylaşayım dedim patilerle :)

Combat sırasında izlediğim yol

1) Stealth mode'a girdiğinizden emin olun öncelikle. Bunun için hide yeteneğinin açılmış olması lazım, ki bunu da Destiny görevlerinde ilerleyerek sağlıyorsunuz (detaylı bilgi: Destiny Quests)

2) Rakibin arkasına çaktırmadan ilerlemeniz lazım. Bunu garantiye almak için mümkün mertebe hide yeteneğini son seviyeye getirmeye çalışın. Bir assassin için saklanma ve hız en önemli iki yetenek, verdiğiniz puanlara acımayın.

Yine de kendinizi tam olarak güvende hissetmek için minimap'in en altında yer alan elmas şekline bakabilirsiniz. Aynı Splinter Cell'de olduğu gibi gizlilik derecenizi gösteriyor bu ikon.

3) İlk açılışı tercihen düz saldırıyla yapın, sağ veya sol üst saldırılar damage olarak farklılık yaratıyor mu emin değilim.

4) Çok hızla bir sonraki adıma hazırlık amacıyla aşağıdaki comboyu uyguluyoruz:

Grim Corruption

+

5) Hemen ardından kısa süreli de olsa verdiği zarar küçümsenmeyecek olan comboya girişiyoruz:

Vicious Strike

+

Bu sayede sağlam bir açılış yapıyor ve hemen başta verdiğimiz zehir uzatıcı etki sayesinde uzun süreli savaşlar için avantaj elde ediyoruz.

6) Üçüncü saldırı olarak yine zehirlere devam ediyoruz ve aşağıdaki comboyu uyguluyoruz:

Slow Death Strike

+

7) Bu temel saldırıları gerçekleştirdikten sonra uygulanabilecek diğer combolar biraz savaşın gidişatına göre değişebiliyor.

Toplu düşmanlar için Sweep ve Slam,
Herhangi bir zindan içindeyken, Cunning Strike tercih edilebilir.

8) En başta söylemem gerekiyordu unuttum, yukarıdaki saldırı tipi Unholy Stance için ve Lotus ağacı için maksimum zararı verecektir. Zaten oyunda Lotus şu anda Corruption'a göre çok daha fazla tercih ediliyor, ileride ne olur tabi bilmem.

Bir kaç ufak taktik (kendimden ve ordan burdan alınma)

* İki kere hızlıca ileri (W) tuşuna basarsanız, bir sonraki saldırıda rakibi stun etme şansınız var.

* İki kere hızlıca geri (S) tuşuna basarsanız, kısa bir süre için evasion şansınız artar

* İki kere hızlıca strafe tuşlarından birisine basarsanız, defans yeteneğiniz artar.

(Yalnız bu üç hareketin haddinden fazla stamina harcayacağını unutmayın!)

* Normalde bu özellik PvE'de pek işe yaramaz ama AoC'da bu saçmalık da düzeltilmiş. Hızlı bir şekilde rakibin etrafında döner, devamlı arkasında kalmaya gayret ederseniz, düşmanın normalden çok daha fazla saldırıyı gerçekleştiremediğini göreceksiniz (etrafda miss yazıları uçuşuyor).

Yalnız bu bol pratik ve seri parmaklar gerektiriyor. En başlarda dönerek üç vuruştan dilediğinizi yaparak kendinizi geliştirin, bir süre sonra 360 derece dönerek combo bile yapmaya başlayacaksınız.

* Climbing yeteneği pek önemsenmiyor genellikle yalnız tavsiyemi dinleyin ve her seviye atlayışta 4-5 puan bu yeteneğe ayırın. Zaten destiny görevlerinin 2.si için 40, 3.sü içinse 80 climbing puanına sahip olmanız gerekiyor.

* Bandaging müthiş bir özellik, combatlar arası geçişleri inanılmaz hızlandırıyor, elden geldiğince artırmaya çalışın.

* Perception yeteneği konusunda pek birşey diyemeyeceğim. PvP için ileride epey önemli olacağa benziyor.

* Running ve Skulk yetenekleri PvE'de kimi zaman hayat kurtartığı gibi, çoğunlukla uzun mesafelerin daha kısa sürede alınması açısından faydalı. Bunun yanında Skulk, PvP için muazzam yararlı. En üst seviyelere doğru, ağır zırhlı bir savaşçıyla stealth konumunda bile aynı hızda koşabiliyorsunuz.

* Basit bir tavsiye ama önemli olduğunu düşünüyorum. İyi olan hançerinizi daima main hand'e alın (sağ el oluyor). Forumlarda offhand'in haddinden fazla vuruş kaçırdığından yakınan insanlar var.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, önceden de dediğim gibi Assassin sınıfı inanılmaz zevkli. Henüz level 16 olduğumdan ve dünyanın keyfini çıkara çıkara ilerlediğimden pek çok şeyi kaçırmış olabilirim veya saydıklarım ileride geçersiz olabilir. Onları da bir zahmet sizler düzeltirsiniz artık :)

Sosyal ağlarda paylaş

lvl 20-30 + olanlar da feat lar konusundaki dusuncelerinizi yazarsanız biz tembeller icin daha faydalı olur :)

genelde lotus devam edenleri goruyorum ama onlar bile unholy stance da geziyorlar... feat tree yapıstırmaktansa acıklamalı- resimli, yanarlı- donerli acıklarsanız daha da guzel olur : )
Sosyal ağlarda paylaş

lvl 50 assassin imi bu sabah itibarı ile terk ettim çünkü artık iyice bezmeye başladım pvp de , open beta dan beri sadece assassin oynuyordum ama artık pvp de kendi lvl ımda kimseyi alamaz oldum , tabii adam eger afk deilse :)

neden mi? nedenleri çok fazla official forumlarda insanlar hemen hepsini yazdı yazıyor o yüzden ben burda saymıycam , bazı arkadaşlar burun kıvıracaklardır ama orta lvl üstü arkadaşlarda eminim benim gibi düşünüyordur , assassin class ına el atılana kadar çok sevdigim char ı bıraktım .

o yüzden yeni başlıycak assassin seçmek isteyen arkadaşlara tavsiye şu aşamada class a el atılana kadar bence başka class seçin ...zaten el atılmazsa etrafta fazla assassin kalmaz , kalanlar da yeni char açmaya üşendiklerinden kalırlar
Sosyal ağlarda paylaş

Bende ilk assassin actım aynen katılıyorum oyunun en zor classı level atlamak açısından bunun itibariyle stealth icin geceyi bekleyip dungeon aramak gerekiyor. Ee bide pvpdeki zayifligi üstüne priestlerden daha düşük armora sahip olması baska class'a gecmeme sebep oldu. Level kasmasınıda gectim ne kadar zor olsada kasılırdı fakat pvpde bu denli gücsüz olması cidden üzücü.
Sosyal ağlarda paylaş

ben pve'de hiç bir sorunla karşılaşmadım assasinle benimle aynı level 3erli mob gruplarını alabiliyorum sadece rest yapmam gerekiyo her bu tarz combattan sonra.Yani level alma konusunda hiç sıkıntım yok.
Ancak konu pvp'ye geldiği zaman gerçekten çok zayıf kalıyor şu an class bazı talentlar çalışmıyor ve classın mekaniği hakkında fikir sahibi olacak bir bilgi de yok bulamadım ben...
Esas beni en çok rahatsız eden şey hide skillinin assasin dışındaki classlarca da gayet güzel bir şekilde kullanılabilmesi assasin classının bir avantajı olması gerekirken sıradan bir özelliği olarak kalıyor şimdilik.
Bunun dışında çok şey var yazacak aslında bu class'ın pvp yönündeki eksikleri konusunda ama şu dabir gerçek lvl80 bir assasin'in nasıl bir hal alacağını classın nasıl bir çizgiye oturacağını da bilemiyoruz henüz.
Bence Assasin oynamak isteyen arkadaşlar çekinmeden açsınlar ki işin bir de şu yönü var son gülen class hep iyi güler mmorpg'lerde :)
Sosyal ağlarda paylaş

Merckk said:
lvl 50 assassin imi bu sabah itibarı ile terk ettim

hmm hevesimi kursagımda bırakmak konusunda basarılı buldum seni :S birkac gundur diger arkadaslarmı da zehirleyerek aoc a basltmaya calısmaktan lvl ile fazla ilgilenemedim birkac tane lvl 10 kasmanın dısında... ancak main dusundugum assasin icin yapılan boyle konusmaları kınıyor ve daha fazla acıklama bekliyorum :S
Sosyal ağlarda paylaş

Assassinde sorun featlerin cogu cok az fark yaratiyor, poisoningin ilk feati rank 5 teyken dahi, rakibin buyu yapma sansini binde 1 oraninda azaltiyor, main hande poisoning veren feat 10 saniyede toplam 10 damage veriyor, rakibin posining/unholy resistini azaltan combo %2 azaltiyor. Bu degerler level arttikca artiyormu bilmioyurm ama su haliyle bi halta yaramiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...