Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İlk izlenimler

Lopeth

Öne çıkan mesajlar

WoW ilk çıktıgında end game Strat, Scholo and BRS
MC patchle geldi.
PVP 40-50 kişilik grupların ileri geri kosmasından ibareet sacma sapan bişeydi. Konu ilk izlenmim olduğu için yazıyorum. 1k lık server sırası ( EU ilk gununden beri oyunu oynadım end game olarakta su ana kadar çıkmış her zoneda pve yaptım ) pvesi zewkli başladı wow'un olede devam etti ama pvp namına çook uzun sure hiç bir sey olmadı.
Yukarda yazdıklarımın zihnimde canlanması bile AoC ne kadar potansiyelli olduğunun bir göstergesi bence conanın dez avantajı olarak base game card game yada ciddi bir fanboy kitlesine sahip olmamasıdır. 700k oyuncuda sanırım bu açığı kapatıcaktır.
PVP namına çok sey vaad ediyor. Player cityler, raidler umut verici.
SWG de cok ciddi bir crafterlık donemi geçirdim hatırlayanlar vardır mutlaka ki sadece resource ların değeri bile 300-400m credit ederdi. Onun gibi bir sistem bidaha gelirmi bilmem ama shopping online camiaya taşıdı resmen. Alışverişe cıktıgımız tek oyundu.AOC bunun yanına bile yaklaşamayacak buna eminim.

Peki nedir ilk izlenmim;
Eksileri;
Buglar mevcut ama can yakan çok bişi olmadı, High end belli değil oyun erken çıktı eksikleri çok.
PVE si çok umut vaad edici değil itemlar 40+ kadar nerdeyse birşey ifade etmedi.
Melee krakterler daha çok onem verilmiş (item)
Zone sıkıntısı bahsediliyor ama ben yaşamadım başka bir postta dile getirdim ama yaşayanlar varmış. (LVL 47'im hal bi dunya quest ve zone bekliyor)
WOW gibi güçlü bir rakibi var.
Yüksek sistem gereksinimi.
Artıları;
Kesinlikle alın ve başlayın...
Sosyal ağlarda paylaş

debuggerleri sux aoc nin oyun cıktı halen ilginc ilginc "ben burdayım" diyen bugları mevcut haritanin her köşesine görünmez duvar ekleyip exploit engelleyeceklerine bug düzeltselermiş keşke :p dün 20+ üstü oyundan bi anda ciddi olarak baydım baydım derken combat sistemi vs halen eğlenceli ama denildii gibi dialogların 0 olması , interface kullanışsızlığı karakter isimlerinin knight online danfırlamışçasına cirkin bi şekilde yazılması hehe bilmem soğuttu beni kapadım ztn accountu dursun bi 4-5 ay sonra adam olur belki
Sosyal ağlarda paylaş

Spiegel said:
Wowun ilk basladigindaki world pvp hali daha zevkliydi bence. Tarren mill ashenvale de pvp yapmak heyecanliydi her ne kadar yuksek level charim yoksa da o zamanlar guzeldi eglenceliydi. Basarisiz demek hakkini yemek olur o donemin

oradakı mantıken, gorsel olarak ne kadar hos gozukse de lag dan duzgun, adıl bır savas hıc olmadı.

ınterface ıse, cok temiz, herseyı yerlı yerınde, default wow dan ne kadar nefret ettıysem, bunu o kadar sevmısımdır, bıraz daha gelıstırılınce addonsuz ıyı, yeterlı bır ınterface olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

dun oynadım bir sure lvl 7 assasin oldu 13 de tempest of set,en onemli olan sey atmosfer ve surukleyicilik benim icin wow dan sonra, buda var gibi duruyor oynun hebuz bası olmasına ragmen.begendigim begenmedigim yanları var ancak olacak o kadar daha bebek bir oyun gelisimini gormek lazım.

3 seneye yakındır wow oynuyorum, sizede tavsiyem zevk almak istiyorsanız hayatınızda ilk kez mmorpg oynuyormus gibi davranın wow la kıyaslamayın,wow kulvarındaki tartısmasız en iyi oyun en azından su an icin harcanan para ve oyunun butcesi kullanıcı sayısı gelisim surecinde harcanan zaman vsvs...

amd 3000+ 1.24 gb ram ve hd2600xt ile performans FPS problemleri yasıyorum, oyun 22+ GB zannedersem ram tabanlı onu artırmayı dusunuyorum en az 2 Gb ye, ve oldugu kadar ...

en azından wow da olayını bitirmis sadece 25 men yapan yada yeni bir mmorpg ye baslayacak yada conan ismi zamanı ve hikayesi sizi cekiyorsa deneyin bence.

dedigim gibi AoC yeni bir oyun pek cok sorunu olabilir olacaktırda, AoC u sadece AoC la kıyaslayın,

Keyif alın Combo/fatality yapın.
Sosyal ağlarda paylaş

Alpgiray said:

Eksileri;
Melee krakterler daha çok onem verilmiş (item)

yalnız wow'la kıyaslamalar yapmışsın da, ben de şunu ekleyeyim:

wow'da caster item deyince +int, +spi veren eşya dışında birşey bulunamıyordu dire maul ve MC haricinde. 'equip: gives bonus to spell dmg' vs eşyalar resmen yoktu ortada. mageler filan mecbur helm kasıyordu dire maul'dan. :)
Sosyal ağlarda paylaş

tortage'dan sonra quest giverların "hımını hınını. hıı. hıyını. hıı." şeklinde quest vermesi baya üzdü beni, level 43'üm şu an yeni yeni alışıyorum jest ve mimiklerle anlatılan questlere.

bi de akıcılık lazım oyuna, wow'dan sonra biraz sıkıyor açıkçası bazı ufak detaylar.
mesela ufak bi çıkıntı oluyor yerde, görmüyorum ilk. charım çıkıntıya gidince ZINK duruyor. bi etrafından dolan üstünden atla bişey yap, yok, zınk diye duruyor öyle. ya da mesela bi yere zıplamaya çalışırken karakterin bu sefer de havada zınk diye kalması. ya da targeta alırken kıllatması (next target olayı sıçık mesela, önümde iki mob varken ve biri seçiliyken tab yapınca odanın bir ucundaki saçma bi mobu targetlıyor vs
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...