Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EURO 2008

Luinir

Öne çıkan mesajlar

valla ciddiyim..

300 Milyar teklif aldılar..

Fatih Terim yarışıyordu, kutuların başında da futbolcular vardı..

Kutusunda da 500 milyar çıktı fatih hocanın..

200 milyar kendi aralarında topladılar, 300'u hamdi den aldılar. 500 milyar bahış yaptılar bazı kurumlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Baluu said:
valla ciddiyim..

300 Milyar teklif aldılar..

Fatih Terim yarışıyordu, kutuların başında da futbolcular vardı..

Kutusunda da 500 milyar çıktı fatih hocanın..

200 milyar kendi aralarında topladılar, 300'u hamdi den aldılar. 500 milyar bahış yaptılar bazı kurumlara.

OLM O BANTTAN AMA YAPMA LÜTFEN DasdşASDŞASD

bir epic fail daha gerçekleşti mi acaba? o program hiç canlı olmadu daha
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
aktiftablet said:
Çeklerde de Rosicky ve Nedved yokmuş. iyi iyi :)

Geçmiyor günler, geçmiyor.

Nedved zaten bırakmamış mıydı milli takımı?

Bırakmasına rağmen geri dönmesi istenmiş ama gelmemiş, gelmesin aman, olmadık anda maç krutaran bi adam, gruptaki son maçımızda hiç iyi olmazdı. :)
Sosyal ağlarda paylaş

4-3-3 bence iyi bir sistem değil. Sağlam kanat organizasyonları yapan bir takıma karşı inanılmaz açık veririz. Hele Portekiz falan diyoruz adamlarda Ronaldo var, dağıtır tarumar ederler. 4-4-2 ya da 4-2-3-1 (Barcelona taktiği şeklinde ofansif) ideal diziliş olur bence. Ama 4-2-3-1'e uygun bir takım da seçmemiş Fatih Terim. 4-4-2 de kalıp macera aramamak hayrımızadır.
Sosyal ağlarda paylaş

Rikkie said:
Ortasahada 3 kişi bırakıp, hem de takımın en iyi olduğu yer ortahasayken, 3 forvet oynamak, hele de portekize karşı falan biraz belasını aramak olur :p

Daha bakalım 3ten fazla maçımız olcak mı.

şimdi 3 forvet demek değil o abicim. o 3 lünün kanatları ofansif forvetler sadece gayette geriye koşuyorlarda. porto 4-3-3 oynuyor, bjk sezon başı 4-3-3 oynadı. barcelona 4-3-3 oynuyordu.

onu 4-5-1 gibide düşünebilirsiniz bence. sadece 2 kişi biraz daha ofansif oynucak.
Sosyal ağlarda paylaş

3-5-2 Fatih Terim'in kendi taktiği zaten. Ancak, bu defanslarımızla 3-5-2 oynarsak 3-5-8 diye yediğimiz golleri sayarız. O sistem için bir Bülent Korkmaz, Hakan Ünsal yok maalesef :( Gökhan Gönül şu anda 3 lü defans oynayabilecek kapasitede olan tek savunmamız bence.
Sosyal ağlarda paylaş

bu dizilişlere bakarak 3-5-2 diyince mesela eksik adamla defans yapıcaz cok yeriz diye düşünüyosunuz. ya da 4-3-3 olunca orta saha eksik olucak acık veririz zannediyosunuz. ama durum oyle değil. yani ne defanstaki dizilimin 1 kişi az olması daha az kişi ile defans yapacagımızı gosterir, ne de 1 kişi fazla olması daha fazla kişi ile savunma yapacagımızı. takım halinde hücum, ve yine takım haline savunma yapamazsak zaten dizilimin bir önemi olmayacak. önemli olan yerine uygun oyuncuları secmek ve o oyunculardan en iyi performanslarını beklemek. bence bu turnuvada en buyuk iş orta sahada oynarlarsa topal ve aurello'ya dusuyor. ikisi de topa nasıl girilecegini cok iyi bilen adamlar, ayrıca -bana gore bir on liberoda olması gereken en onemli ozelliklerden biri- ne zaman faul yapılacagını ve nasıl yapılacagını da cok iyi biliyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk maçta iki takım da öncelikli olarak kaybetmemeye çalışacak. Yoksa alırdık Portekiz'in aklını.

Fatih Terim'in 4-3-3'ününde piramit(4-3-2-1, 4-1-2-2-1) gibi bişey olacağını tahmin ediyorum. Bi yerden sonra bu tip numaralandırmalar yetersiz kalıyor dizilişleri tarif etmeye, modern futbolda bütün futbolcular hem defansa hem ofansa katkı yapmak durumundalar çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

dizilişler artık eskisi gibi değilki kalıp 4 4 2 yada 3 5 2 olsun herkz in görevi var onu yapıyor
sen orta sahayı kalabalık tutp göle yönelik orta saha falan sürüyorsun bişeyler bişeyler.. yani senin dizilişin aslında çokta önemli deği.. artık sisteme uyanda çok kalmadı bütün önemli klupler nerdeyse tek forvet arasına hucumcu orta saha ile onuyor, manu chelsea, milan, barca... abidik gubidik takımlara karşı çift forvet oynuyorlar..
Sosyal ağlarda paylaş

Volkan

--------------Volkan--------------------

G.Gönül - Servet - GökhanZan - Hakan Balta

-----------Aurelio - Emre---------------

------Nihat - Yıldıray - Arda-----------

---------------Halil--------------------

Eğer Yıldıray formdaysa en iyi 11 gibi gözüküyor şu sistemde.

Ancak Yıldıray bir süredir silik napıyor bilmiyorum o yüzden benim favori 11'im:

Tabii Gökhan Sakatlanmış diyorlar, o zaman yerine Emre Güngör ya da İbrahim Toraman çağrılmalı.

---------------Volkan--------------------

---------Aurelio - Hamit-------------

--------Nihat - Emre - Arda-----------

Ayhan ve Topal gerek ofansif gerek defansif göbek ortasaha olarak her an girebilir. Gökdeniz ve ardından Tuncay ofansif sağ sol ortada yedek girebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Hamit zamanında o bölgede çok oynadı. Milli tecrübesi daha fazla, üstelik adam Bayern Münih'te oynuyor. Eğer sakatlığını tamamen atlattıysa 1. tercih o olmalı bence. Ama yeri gelirse Mehmet de oynayabilir.

Eğer Gökhan Gönül yetişmezse Hamit sağ bek'e çekilip oraya Topal monte edilebilir aynı şekilde.

Yıldırayın formda olmadığını varsayarak 2. taktiğimi düşünüyorum ben de daha çok.
Sosyal ağlarda paylaş

hamit daha topa dokunamıyo bildiğim kadarıyla forma girmesi %100 hale gelmesi kolay değil o yüzden topal o mevkide daha doğru bir tercih olabilir formda olduğu için

bi de tahminen terim emre aşık ı ilk 11 de oynatmayı düşüncek tecrübe vs bakımından defansı toparlasın diye
doğru mu olur bu karar bilmiyorum olabilir bi ihtimal
Sosyal ağlarda paylaş

said:
---------------Volkan--------------------

---------Aurelio - Hamit-------------

--------Nihat - Emre - Arda-----------

Hamit sağ açık oynar, Aurelio tek ön libero kalır. Emre biraz daha geriye gelir oyun kurmaya ve top taşımaya. Ben düşüncem bu şekilde olur gibi. Gökhan Gönül oynayamazsa sağ bek Hamit'in. İkisi birden oynayamıycak durumda olmaz umarım. Nihat ortasaha da değil de forvette kalır diye düşünüyorum.

18 gün kaldı. Geçmek bilmiyor, resmen dakikaları sayıyorum. 26000 dakika var şu anda aşağı yukarı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...