Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

Mortis said:

AT SPAWNI nerde bu arada Vaddanın neresine doğru gidiim birisi tarif etsin veya buluşalım bi yerde at tame etmeye gidelim hehe

vaddaya dönebilsem ben gösteririmde medullden saldım kendimi baya bi gittim, ormanda biri vardı. hangi şehre yakınız dedim. fabernum dedi tarif etti. fabernumun eteklerindeyim şimdi. girişi bulamadım şehre. ama kulesi görünüyor. kayboldum resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

beyler, vendora biseyler satarken dikkatli olun, kazikliyolar adami. degis tokus kafasinda calisiyomus vendor, ammalri direk koyunca karsiliginda para vermiyo, vendordaki mallardan(veya gold/copper)dan ayni miktarda aliyosunuz, unutmayin bunu.

pluton said:

NPC'ler ile Trade olayını anlamadım?
Bu çok önemli, siz NPC'ye satış yapıyorken NPC'nin çantasından sattıgınız eşyaya göre parayı alıp sol bölmeye koymalısınız. Yoksa parasız satmış olursunuz =)

Faq okumassan böle kazıklanırsın =)
Sosyal ağlarda paylaş

bugun ilk defa uzun uzun oynadım böle normalkde bi 1 saat maks takılıp çıkıodum

Vadda da gezindim, harbi herkes kıtlıktan çıkmış gibi medeniyeti keşfetme adına etrafa dağılmış avlaniodu komik bi görüntü ellerde balta domuz peşinde koşmalar

Sonra Aquila oyuna geldi kapının önünde buluşalım derken gleoddyn e de rastladık razorbackini tamelemiş. Sonra At TEYMİN! etmeye gittik. Biraz dayak yedim atlardan tabi tame skillim düşük die kaçtım ettim , saolsun gleaoddyn bize tameleyip verdi fakat riding skilli falan olmadığındaın bi türlü binip gezemedik hepimiz, öle bi fail denemeden sonra riding skilli öğrenmeye Meduliye dooğru yola çıktık, şehirin yakınlarındaki geyikleri keselim dedik para olsun ki kitap alabilelim die, atlı zırhlı bi adam dadandı bize, Aquilayı paso atıyla knock back falan etti, sonra Gleoddynin atı saolsun kesti bunu. Onu da bi güzel lootladık. Bayadır farmliomuş galiba o geyikleri, bütün zahmetten kurtardı bizi. bölüştük lootu döndük şehire aldım ben bi kaç kitap öle biraz şehiri dolanıp çıktım.

Eğlenceli geçti genel fikrim şu şekilde iyi ve kötü yanları olarak yazacam:

Kötü yanları: Oyun interfacei combatın ağırlığı vs işte her aktivitede bi cd tarzı muhabbetlerinden bi yoruyo adamı oynarken. Yani en basitinden böle bi mob kesip lootlamak için silahını geri koyup lootlamak gerekio ki bu işlermlerin hep bi cast time ıgibi bişey oluo. Darkfallda da öleydi ama o daha akıcıydı hiçbi zaman ağır gelmezdi. Bunda bi hantallık var genel his itibariyle, çoğu komut sayden yazılıo falan. Ayrıca koşarken konuşursan duruosun. At üzerinde giderken sorun yok da, normal koşarken entera basıp bişey yazınca duruosun direk. Birisiyle giderken bişey diemedim deli oldum tam yazıcam durourm yanımdaki ileri gitmiş oluo görmüo yazdığımı falan. Yani bişeylere kolay ulaşşamiosun. Böle koşiim o sırada skillerime bakiim falna yok. Skillere bakiosun mouse tuşu çıkıo duruo karakter. Yani böle hızlı hemen skillerimi kontrol ediim şunu şurdan aliim yok. Tabi ki alışmayla ilgili ama yine de hantallık kesin var.
En basitinden yaşadığım şeyi anlatiim az önce: Bi adam çok fazla guard spamlediği için guardlar geldi bunu kesti. Tam bankanın içersinde. Ben de baktım adamın lootuna bi helm vardı biraz da maden. Ulan dedim bunları aliim bnakaya atiim hemen ölürsem de bişey olmaz. Aldım içerde kimse yoktu crim oldum ama guard gelmedi. Lootladıktan sonra mouse çıktı ya ileriye basiom mouseu hareket ettirecem bakamiom , mouse moddan çıkıp ilerledim bankacıya bakiorum TABe basıp R(interact tuşu) e basiorum loot açılıo o yerdeki. Çünkü az önce lootu almışım onu seçilio tutuo hal. Böle geri çekildim falna bi türlü Bankayı açamadım . o sırada adam geldi reslenip, guard yazdı öldüm. Koyamadım yani bankaya . Bu tarz şeyler yorabilio. Kesinlikle böle userfriendly daha akıcı bi moda sokmaları şart UI yi her bakımdan yenilemeleri lazım

İyi yanları: Atmosfer harika oyunda. Olan random olaylar, durup duruken sana gelip alakasız bi hayvanın çatması. Attan düşmen atı sürerken vs hep renk katio
Meduli ye gittik çok beğendim şehiri çok güzel tasarlamışlar fabernum gibi yapma durmadı mesela çok güzel oturmuş böle martı sesleri falan deniz kenarında ortadoğu şehri modu. Bir de çok insan oyunda, şehirler cap canlı koşturuolar. Forge un önünde crafterlar dizilmiş, Millet gelio işte şunu craft ediomusun vs soruo. Adam dio Scale öğreniorum haberin olsun falna dio warriorın tekine, Adam ok bitince haber sal alıcam senden falna iyi günler diip gidio. Resmen böle dükkan muhabbeti gibi millet gelip hal hatır soruo bişeyler alio crafterlardan. Beta meta ama cidden oyuncular oynuo. Böle ormanda dolaşırken, paranı ver yoksa ölürsün die tehdit eden adam bile gördüm hehe. Altta bi general chat trade chat olmadığı için sürekli insanlar dialog halinde birbirlierne bişey soruolar , bu da oyunu canlı hale getirio. Oyunun skill olayları vs detaylar , oyun sistemi hep bşaından dediim gibi çok güzel. KEyifli olacak baya.
Sosyal ağlarda paylaş

@Mortis

tek birşey hariç hepsinde haklısın. hareket ederken skillerini kontrol edebiliyorsun :) NumLock tuşuna basarsan auto move moduna geçer kendi kendine ileriye gider o sırada aç skill defterini karıştır, oynaş, fingirdeş :) ama hareket ederken chat açamama olayı hakikaten çok kötü. ancak halledilemeyecek bişey değil 1-2 patch içinde yaparlar onu. Çünkü GM'ler bile aynı durumdan müzdarip :) geçen çağırdım bitane GM, koşturuyorum bi yandan. adam meğersen gelmiş ama bana sesini duyuramıyor benle beraber bi yandan koşup bi yandan yazamıyor :) en sonunda arkama bakim bi dedim GM'i gördümde öyle anlaştık. zaten ilk cümlesi "Xeno please! stop!" oldu ahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

@Mortis

tek birşey hariç hepsinde haklısın. hareket ederken skillerini kontrol edebiliyorsun :) NumLock tuşuna basarsan auto move moduna geçer kendi kendine ileriye gider o sırada aç skill defterini karıştır, oynaş, fingirdeş :) ama hareket ederken chat açamama olayı hakikaten çok kötü. ancak halledilemeyecek bişey değil 1-2 patch içinde yaparlar onu. Çünkü GM'ler bile aynı durumdan müzdarip :) geçen çağırdım bitane GM, koşturuyorum bi yandan. adam meğersen gelmiş ama bana sesini duyuramıyor benle beraber bi yandan koşup bi yandan yazamıyor :) en sonunda arkama bakim bi dedim GM'i gördümde öyle anlaştık. zaten ilk cümlesi "Xeno please! stop!" oldu ahaha

nays
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...