Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Thrallmar Shattrath arasında patlayan charlarım xD

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

Şimdi olay şöyle, benim 2 farklı serverde 2 tane charım var tek ortak noktaları ikisini de thrallmardan shattrath'a uçurmaya çalışmamdı. İkisi de tam falconwatch'ın ordan geçerken hata verdiler. Ve işin komik kısmı şu an charlarıma girmeye çalıştığımda yine aynı hatayı alıyorum. Blizze 3 kere report ettim. Eğer düzelmezse ne yapacağım çok merak ediyorum xD
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
Şimdi olay şöyle, benim 2 farklı serverde 2 tane charım var tek ortak noktaları ikisini de thrallmardan shattrath'a uçurmaya çalışmamdı. İkisi de tam falconwatch'ın ordan geçerken hata verdiler. Ve işin komik kısmı şu an charlarıma girmeye çalıştığımda yine aynı hatayı alıyorum. Blizze 3 kere report ettim. Eğer düzelmezse ne yapacağım çok merak ediyorum xD

bana bu hata fatal error yediğim zamanlarda oluyordu. sürekli fatal error yiyince bazı map dosyaları bozuluyor ve oraya girmeye calıstıgında hata veriyor.

tek çözüm.

dual ram kullanıyorsan birini çıkar. tek ramle oyunu baştan kur. hata mata kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bendede sürekli error 132 veriyordu ramdan dolayı çok affedersin azıma etmişti ne raid ne pvp oyun oynanmıyordu ne biosda ne windowsda nede oyunda bişi bulamadaım ula repair dioum yok reinstall yok adodnsuz addonlu deniyorum gene düşüyor gene düşüyor en sonunda bios a son bi kere daha bakdim ne göreyim ram a yaklaşık 4 volt mu ne eksik enerji gidiormuş tabi o sektöre denk geldiğinde şak die error 132 i verip oyundan atıyordu voltajı değiştirdim biosdan o günden bu yana tek bir kere error vermedi oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

sorununu da biliyorum, çözümünü de ^^

hata 131. en gıcık hatadır. hayatında etmediin kadar küfür ettiri sana çünkü çok çaresiz kalırsın.

char bi yerde takılmıştır, sen giremezsin, girip de başka yere aktaramazsın, belli bölgelere gidemezsin vs.

sorunun kaynağı:
BURAYI DİKKATLİ OKUYUN CNM

patchlerden. şu an tam olarak seri numaralarını hatırlamıorum ancak, hata (örnek seri numarası vericem) misal patch 2.2.3.4 ten 2.2.3.5 e patchinden kaynaklanıo. yani bir ara patchten kaynaklanıo.

bunu nerden biliorum.
çünkü tbc il çıktıında başıma geldi, hellfiredan zangarmarsha girince çat 131 die elime veriodu wow hatayı. ve 1 hafta hiç bi çözüm bulamadım. tam 12 defa baştan kurdum, repair ettim, patchleri yeniledim vsvs

herneyse en osnunda wow forumlarında çoook diplerde bi alman elemanın sorunun kaynanın bu olduunu keşfettini okudum. sonra ben dahil bi 50 kişi önerdii çözümü yaptık ve oyuna girebildik.

çözüm şu:
DİKKAT

direk tam sayı patchleri kur. yani 2.2.3.4 to 2.2.3.5 yerine
direk 2.2 + 2.3 + 2.4 gibi gibi.ara patchler zaten sonradan çıkan tam patchlerin içinde varlar ve sadece tam patchleri kurunca HATA 131 almıyosun asla.

wow + wow tbc + 2.3 şeklinde kurabiliosan bu şekilde kur. kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Gecen de benmı basıma sole dandık bısı geldı
dukkandakı makıneden Arena ya gırelım dedık tam ortada cat dedı hata verdı char kaldı ortada gırmeye calıstıkca dc verdı felan fılan .

Repaır yapım dedım yaptı bısıler en son yaptıgı sey 850 mb lık dosya yı cekmeye calıstı .Tabı o makınedekı wow patlak artık

Arkadas gırdı shatt'a parkettı duzeldı
Sosyal ağlarda paylaş

buyse en kesin cevabı vermiş. sorun bence de ram lerle ilgili. iddaya girerim format atıp oyunu baştan kursa da gene *.adt (map dosyası) de #131 hatası verecektir.

eğer dual ram kullanıyorsan ramlerin yerini değiştirmeyi dene. bende sorunu çözmüştü.
Sosyal ağlarda paylaş

Jaan said:
buyse en kesin cevabı vermiş. sorun bence de ram lerle ilgili. iddaya girerim format atıp oyunu baştan kursa da gene *.adt (map dosyası) de #131 hatası verecektir.

eğer dual ram kullanıyorsan ramlerin yerini değiştirmeyi dene. bende sorunu çözmüştü.

ben aylarca çektim abi bu sorunu. ramin bir tanesi sorunluydu biraz. oyun dosyalarım sürekli mahvoluyordu. ben de gmlere ticket atıp karakteri şehirlere falan yollatıyordum. en sonunda bi gm artislik yaptı bokunu çıkardın yeter die. gittim yeni ram aldım. bastan kurdum oyunu hata mata kalmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de ramlerden oluyor olabilir, son bir haftadır sürekli elektrikler gidip geliyor çünkü ram yuvaları hakkı rahmetine kavuşmuş olabilir. Daha önce de bir arkadaşımın aynı nedenden ram yuvaları gg olmuştu çünkü. İşin komiği dün reinstall edip patchledim. Oynadım güzelce, bu sabah açtım oyun açılmadı bile, önce bir 101 sonra da 131 verdi...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...