Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uludag Uni. - Kavga

riglous

Öne çıkan mesajlar

yalan yok, hic bir ulkucu "sen kurtsun" diye saldirmaz.genellikle "pkk li!" "hain!" diye saldirir.onlara gore demokrasi isteyen, senliklerde kurtce sarki soylemek isteyen kurtler zaten pkk lidir.bazi kurtler de ulkucudur demissin.benim egitimsiz, lumpen, salak kardesim de ulkuculere katilmis bi ara.ama kardesim 100 kurt cocugundan sadece biri olarak istatistiklere gecer.

apo posteri aciyolar falan demissin.eger yasalara gore bu sucsa, polise sikayet edersin.ama yok senin derdin catisma ortami yaratmaksa, insanlari galeyana getirirsin.bu da tipik bir ulkucu hareketidir cunku ulkuculerin besin kaynagi korku ve linctir.demokrasiden korkan, linc kulturune sahip insanlar.baska da bisey demiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ülkücülerden hazzetmem, kafaları nasıl çalışır anlamam.. çok testesteron sonucu olması lazım sanırım.

diğer taraftan pkk'lı kıvırtakları günahım kadar sevmem. evet vardır böle kıvırtaklar. bu arkadaşlar sıkışınca "şş aman ses çıkarma" tribinde takılırlarken gazı aldıklarında propagandanın allahını yaparlar.

tabii şunu da söylemem lazım, kurallara uysun uymasın öle apo mapo falan açarlarsa, açanlara giren ülkücü çakalmış, scientolog malmış dinlemem ben de yanlarında dalarım bi güzel.. ohh, elime de sağlık.
________

diğer taraftan genelde okullarda sıradan halkın solcularla kapışmaları "afiş indirdi! afiş indirdi lan!" şeklinde başlarken sağcılarla kapışmalar herhangi bir sebepten başlayabilir. arkadaşlar biraz fazla agresif oluyorlar. gerçek bir sorun yaratmayacak veya sinirlendirmeyecek şeylere sinirlenebiliyorlar.

ha dersen "aşırı uçların al birini vur ötekine. topu maldır bunların" sadece "hay ağzını öpeyim derim"
Sosyal ağlarda paylaş

pkk sempatizanlarına ne demeli polis e şikayet edersin polis gelir bir bakarsın kimse yok çocuklar kalmış sadece.

bi bakarsın diyarbakır da apo posterleri açılır açanlar çocuklar ve kadınlar.
asker şehit olur bi bakarsın ya mayından ya tuzaktan. bunlara ne demeli pkk lılar da bir araya gelinceyi bırak hiçbir zaman cesaret edip saldıramıyorlar hep kalleş çe yöntemler.....
Sosyal ağlarda paylaş

bega said:
Ben Boğaziçinde okurken hiçbir zaman sağcı solcu kavgası olmadı, herkes bildirisini dağıtır, ne yapacaksa yapar, sonra da kantinde oturur birlikte çayını içerdi. Bazı üni.lerde yemekhanenin sağcı solcu masası olarak ayrıldığını duyardık hep ama. O kadar olay olmazdı ki hatta bir keresinde okulun önüne bir polis arabası durmuştu, okulda olay olmuştu bir durum mu var gibisinden :P Herşey çok güzeldi ya eskiden.. Şimdiki okulum çok daha rahat ya siyaset yasak tümden :D
DoGMeaT said:
gomnüst kantini var ama boaziçinde

komünist kantin onun adı. komünist kantini değil :) fark var arada :p boğaziçi nde geçen sene "sağ cenah" sol görüşlülere -sadece ve sadece bildiri asıyorlar diye- bıçak çekti. döner bıçağı. bunlar okul öğrencisi değillerdi ama sanırım okuldan birinin abisi ve arkadaşları falan tadındaydı..
Sosyal ağlarda paylaş

ninjaturtles said:
said:
pkk'lı kıvırtaklar

genelde oturup insan gibi tartismak istediginizde aldiginiz tepki budur. hain! kivirma lan! it!

yarası olan gocunurmuş?! diyeceğim yine yanlış anlayacaksın yahu..

bir şey diyecek olsam doğrudan derdim. hayırdır apo posteri falan mı açıyorsunuz okulda? =) ne biliyim bölücülük yanlısı mısınız?

benim akrabalarım çoğu kürt. ancak kıvırtak değil, delikanlı çocuklardır. hani görmedim öyle yan çizdiklerini falan.zaten pkk'lı=kürtlerin tamamı gibi bir olay da yok. dolayısı ile "her kürt kıvırtaktır" gibi bir anlam çıkarmak zor yazdıklarımdan. aynı şekilde hain falan da hoş şeyler değil. durup dururken kim kime hain desin ki? di mi?

yok, herhangi bir sorun yoksa, sen de çözüm yanlısıysan, kardeşlik taraftarıysan kollarımız açık bekleriz kardeşim. elinde kaleşle gelirsen, ee o zaman ona göre muamele. mal gibi kollar açık beklemeyiz. ellerimiz armut toplamaz yani.

aksi halde bir durum var ise, yani sen de sarılmaya geliyorsan ama ona rağmen lafı üzerine almışsan "alınma yahu. lafımız sana değil. hassassın sen biraz. sakin ol be bitanem.. ülkücüler gibi hemen gaza gelme canım benim." derim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Valla pkk bildirisi dağıtıp itsoyu öcalanı yücelten uni koridorunda pkk bayrağı açan adamı döveni saldıran insanı ister ülkücü olsun ister normal vatandaş takdir ederim helal olsun derim.
Genelleme yapıldığını dusunuyorum ulkuculer hakkında serefsiz veya kopek demek yalnıs belki cunku sanmıyorum hepsi kendi kisisel cıkarları icin kavga etsin sevmedikleri insanlara baskı yapsın he oleleri varmı var.
Bide benim bildiğim ülkü ocakları öle kürt gördük saldıralım modunda dolaşmıyolar(savunmaya calıstıklarım enazından) hatta kendi bünyelerinde kürt bile barındıran ülkü ocakları biliyorum ayriyeten Milliyetçilik ve ülkücülün yalnıs olan bi sistem değilde yalnış uygulanan bi sistem olarak görüyorum.

artı bir

bi de dasaa ya artı bir gelsin.

daha önce de böyle bi konu geçmişti. haberin ülkücüler saldırdı kısmını alıntılayıp acaba yazmıştım. yine aynısını yazmak isterim.

eğitimli ülkücülerin, yani sağlıklı düşünebilenleri mesela, olaylarda gereksiz şiddet kullanımının düşüncesine ve imajına zarar vereceğini düşüneceğini tahmin ediyorum. eğitimsiz olanları da zaten düşünecek pek bir şeyi yok direkt dalıyor :)

ama sol taraf da sütten çıkmış ak kaşık olmuyor, bizimkiler iyi sizinkiler kötü yapmadan önce bi tarafsız konuşabilme yetisi kazanmak lazım.

bi de
dasaa said:

ha dersen "aşırı uçların al birini vur ötekine. topu maldır bunların" sadece "hay ağzını öpeyim derim"

yazının özü, +235235
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:
kurallara uysun uymasın öle apo mapo falan açarlarsa, açanlara giren ülkücü çakalmış, scientolog malmış dinlemem ben de yanlarında dalarım bi güzel.. ohh, elime de sağlık.

2 sene önce olsa "ama onları böyle kazanamazsınz" falan derdim de.

kasmanın alemi yok. olmuyor işte. otobüs durağına bomba koyabilenleri meşru görebilecek kadar kudurmuşlara kim ne yaparsa yapsın.

bira mı içer fıstık atarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Boğaziçi'nde kesinlikle bu tarz olaylar olmuyor (belki de nadiren oluyor, bilemedim). Okulun politikadan diğer üniversitelere göre bir adım uzak durmasıyla, veyahut zeka düzeyiyle ilgisi olabileceğini düşünüyorum. ("Vay puşt boğaziçili bak nası da elitist, biz salak mıyız lan!? bıdıbıdı" gibi yorumları kaldıracak havamda değilim. Şimdiden söyleyeyim kimseye salak dediğim yok, sadece ortalama olarak ele alındığında Boğaziçi Üniversitesi'nin diğer bir çok üniversiteden daha yüksek bir zeka düzeyine sahip olduğunu düşünüyorum. O yüzden, lütfen...)

edit: edit yapacağıma alıntı yapmışım, 2. mesaj ondan :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah saatlerinde ülkücüler jandarmanında işbirliği ile (nasıl oluyorsa Jandarma o saatte görev yerlerini terk etmiş) arkadaşlarımızı dövmüştür. Bunun üzerine Eğitim Fakültesi'nde bazı arkadaşlar ne yapılacağına dair bir forum toplamak istemişler. Jandarma aniden ortaya çıkarak forumu basarak arkadaşalarımızı göz altına aldılar. Sonra kampüs içerisinde sürek avı başlatıldı. Solcu olmadıkları halde küpe takan, saçı uzun, entel görünümlüler dahil vs. kim varsa döverek göz altına alındılar. Kaçabilenler medikososyale ve yurda sığınmaya çalıştılar. Bu olay solcular yurdu bastı diye lanse ediliyor tvlerde. Tabii hepsi yaka paça göz altına alındı. Bir grup arkadaşta hastanede ülkücülerin yaraldığı arkadaşlarını ziyarete gittikleri sırada ''hastane basmak'' suçundan dövüldüler. Göz altında kötü muameleye maruz kalan öğrencilerin ve ailelerinin çağrısı ile KESK, TMMOB, Tabipler Odası ve Baro'dan bir heyet toplanarak kampüse gittiler. Bu heyetin ulaşmasından sonra Jandarma artık keyfi gözaltılara son vermek zorunda kaldı. Durum kısaca böyledir.
Sosyal ağlarda paylaş

turban sag sol kavgasi degil.turban statukocu fasistlerle islamcilarin kavgasi.iki konuyu birbirine sokmayalim.

said:
aşırı uçların al birini vur ötekine. topu maldır bunların

siyasi temeli ilkokuldaki hayat bilgisi derslerinde gelismis biri icin, demokrasi isteyenler asiri uc gibi gorunebilir.

daha gecen ekim ayinda, konyada kurtce sarki soyledigi icin bir ogrenci bicaklandi.siz de gelmis burda "kendini bilen, duzgun ulkuculer" in oldugundan soz ediyosunuz.yahu bi gidin isinize.onlarin en duzgunu abdullah catli, 1 mayis 1977'te koylulerin uzerine ates acan tetikci.veya bahcelievlerde tek sucu dusunmek olan gencleri katleden ulkuculer mi desek? veya cinayetten sabikali mhp milletvekili atilla kaya mi desek, hangisi duzgun soyle bana?

ulkuculerin de duzgunu varmis.vardir, kesin cok zeki insanlardir.
Sosyal ağlarda paylaş

ninjaturtles said:
bazi kurtler de ulkucudur demissin.benim egitimsiz, lumpen, salak kardesim de ulkuculere katilmis bi ara.ama kardesim 100 kurt cocugundan sadece biri olarak istatistiklere gecer.

100 de kaçtır bilmem ama çok var. BBP'li özellikle baya baya bi' var.
Sosyal ağlarda paylaş

ninjaturtles said:
said:
aşırı uçların al birini vur ötekine. topu maldır bunların

siyasi temeli ilkokuldaki hayat bilgisi derslerinde gelismis biri icin, demokrasi isteyenler asiri uc gibi gorunebilir.

mantık bilgisi orta okul civarında kalanlar için de amaç aracı meşru kılıyor olabilir. misal demograsi istiyorum diye araç falan yakıp sonra üniversite kampüsünde taş sopa birbirine girersen çok bir farkın kalmıyor ülkücüden bilmemneden.

karşı taraf saldırdı şuydu buydu değil, tamamen kontekstten baamsız konuşuyorum; "fikirlerde aşırı olmamak eylemlerdeki aşırılığa meşruiyet kazandırmaz".
Sosyal ağlarda paylaş

ulkuculer teroristtir.

@raha, benim arac yaktigim falan yok.biz demokratik haklarini kullanirken
ulkuculer tarafindan engellenen kisilerden soz ediyoruz.bu kurtlerin kurtce sarki soylemesi olabilir, guzel sanatlar ogrencisinin nu resim cizmesi olabilir, bir erkegin top sakal birakmasi, kupe takmasi, escinsel olmasi, kiz arkadasiyla elele tutusmasi, opusmesi, DEVLETIN ISTEMEDIGI TURDE DUSUNMESI OLABILIR!

biraz vicdan.yasiniz 12 degilse, hafizanizda baliktan biraz geliskinse, 2000 yilinda dusunce suclularinin kaldigi hapishane koguslarinin yakildigini (hayata donus operasyonu), gozaltinda ogrencilere tecavuz eden polisleri, onca hirsiz ugursuz dururken sirf yok'u protesto ettigi icin gozaltina alinan iskence edilen ogrencileri HATIRLAMANIZ LAZIM!

ulkuculer teroristtir.
Sosyal ağlarda paylaş

riglous said:
Bu uludag uni.deki kavgayi duymussunuzdur haberlerden.
Ben Milliyet'ten okudum.

Daha sonra yapilan yorumlar dikkatimi cekti oturum tek tek okudum onlari. Aradan bir tanesinde bu kavgalar yeni degil, zaten olan seylerdi, sadece kucuk captaydi denmis. Birisi de saldiran hep sagcilar demis.

Bilmedigimden soruyorum, bu yorumlarin asli astari var mi? Yani Bogazici'nde falan boyle kavgalar yasaniyo mu? Hep sagcilar mi tas ve sopalarla saldiranlar?

Bir de bahar senlikleri bu nedenle iptal edildi Istanbul'da denildi. Bu da dogru mudur?

korkuyormusun?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...