Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Mist

Xo

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
cakeonroof said:

spo

icinde bulundugun durum her ne kadar cikmaz gorunsede her ne kadar caresiz kaldigini dusunsen iliklerinde hissetsende soz konusu olan sey senin yasamin yanisira oglunun yasami ve tanimadigin diger 3 kisi.oncedende belirttigim gibi filmin insan psikolojisini yansitmasi guzeldi taki sona kadar.yeryuzundeki hicbir insanin(genelleme yaptim) o karari o kadar kisa sure icerisinde verip o sogukkanlilikla uygulayamayacagi gibi yanisira kimsede yasamini o sartlar altinda dahi o sekilde dusuncesizce alternatif degerlendirmeden tepside sunmaz.amatorce bi sondu.fikir olarak iyi olsada filme entegre edilisi ve yansitilisi vasatti , berbatti.tabi bunlarin hepsi kime gore neye gore.bunlar "benim" dusuncelerim.sonu begendigimi varsaysak bile genel olarak filmin ortalamanin ustune cikabilecegini dusunmuyorum.cok kotu demiyorum , cok cok iyi diyenleri anlayamiyorum sadece.

al

filmin sonunu değiştirdim, adam arabadan çıkıo en en en büyük baba yaratıkla karşılaşıo bi göz kontağı kuruolar sonra yaratık alıo bunu kafasını koparıp yiyo. film burda bitio. hadi bakalım neresi saçma yaptıklarının. ki bu söylediğim asıl sondan daha mantıklı bir son olurdu. bence baya baya güzel filmdi ve hiç sıkılmadım. hatta tam tanklar gelmeden önce sürekli aklımdan geçiodu, "ulan şimdi insanlar gelse kurtarmaya çok bomba bi son olurdu" diye, nitekim oldu zaten. adamın o kararı almasında bir sürü etken var, bi kere oradaki yetişkinlerin hepsi onaylıyor tek basına yaptıgı bişey değil. en önemlisi ise oğluna verdiği en sağlam söz: "beni yaratıkların almasına izin verme baba" "promise"..

Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:
Flameoffear said:
Hiç Half-life kokusu alan olmadı mı?

oha bende bu sesler bu yaratıklar bu atmosfer biyerden tanıdık geliyo diyodum:)

children of men'den sonra half-life'ı andıran 2. film, demekki half-life'ın filmini çekicek olan yaşadı.

children of men'in half-life'la uzaktan yakından alakası yok ya nerden çıkardın? tamamen alakasız hikayeler. Haa.. atmosfer diyosan o başka. Ama o bile farklı yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Film güzel.
Sonu bünyeye zararlı.

Bütün Stephen King uyarlaması filmler kötüdür derdim, bütün genellemeler gibi bu da yanlışmış...

Edit; Filmin soun hakkındaki görüşüm

Şimdi yaratık gelip tek harekette kafanı koparabilirde ama o kadar kolay olmama ihtimalide var; 2-3 gün canlı canlı, içten içe örümcek yavrularınca yenen adamı unuttunuz sanırım. Kaç kişi çocuğunun yada kendinin öyle bir sona uğramasını ister ki?

Ben bekleyebilirdim, çünkü ölmekten korkadım (Evet bence intihar delilik yada aşırı cesaret gerektirir). Ama biz filmi 90 dakikada izliyoruz, o adam ve arabadakiler 4 gündür her saniye dehşet içinde yaşıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Genel olarak bayağı güzel. Öyle başucu şaheseri değil, aşmış bir film değil ama sevdim bayağı.

[spo=katil uşak çıkıyor.]
Filmin sonu Stephen King'in yazdığı hikayeden kat kat başarılı olmuş diyebilirim.

Adam resmen tükeniyor yahu, adam için en kötü son bence.

Yahu cesaret mesaret hak getire. Adam 4 kişiyi öldürdü daha 10 dk önce, bi tanesi canından çok sevdiği küçücük oğlu. Orada zaten beynin normal çalışması mümkün değil. Ne örümcek düşünür ne intihar. Zaten boş silahı çat çat çat sıkmaya çalışmasından belli değil mi kafanın gittiği? Koşuyo artık nereye kadar koşabilirse öliyim de acı dinsin diye. Hele sonra 10 dk daha bekleseler kurtulacaklarını bi görünce zaten tükendi adam. Bitti yani. Bi daha akli dengesi yerine gelmez kolay kolay.

Bir de filmin başında çocuklarım dışarda bana yardım edin diye yalvarıp sonunda tek başına çıkıp giden kadının çocuklarıyla beraber sağ salim kurtulması çok hoş bir detay olmuş.

Atmosfer ve yaratıklar olarak da Half-Life - StarCraft arası bir şeydi.

Çok sevdim valla sonunu helal.[/spo]

edit: quote yapmışım spoiler yapacağıma
Sosyal ağlarda paylaş

meh

sonu bana da saçma geldi. ne kadar çaresiz olursa olsun bi insan, en azından uyumadan 1-2 gün bekler birilerinin gelmesi umuduyla. ya da en azından silah elinde hazır koşmaya başlarlar bi yöne, biri yakalanırsa onu da vururlar. film 6/10du benim için, sonu da 2/10.

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
yok spoiler falan.. hatta spoiler bile spoiler değil yani.. öle bişi..
nasıl beğendim anlatamam.. atmosfer, karakterler vs.. bi tek cg çok iyi değildi..

yaratık spoiler olabilir

ben isimlerini ezbere bilmem gerçi ama yaratıklar Bebilith,Chuul,Retriever'dan aparmaymış..

Her neyse kitabın hissiyatını yaşatıyor, ama filmin sonu çok çokomel olmuş.. aynısını yapma ihtimalim %70 falan öle diyim

çok sevdim aralarda fenalık geçirdim teyzeli kısımlarda
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
Bu akşam atv de tv de ilk kez olmak üzere yayınlandı.Sinemadan sonra bir kezde tv de izleyeyim dedim.Filmi çok beğenmiştim zaten sırf sonu bile filme oldukça ekstra puan katarak unutulmasını güçleştirmişti.Tabiki birçok mantık hatası bulunduran ve havada kalan bir film olduğuda unutulmamalı.Şimdi size ekşisözlükte okuduğum ve tamamiyle katıldığım bir kaç cümle yollayacağım ki gerçekten çok yerinde tespitler...

sis ve icindekilerin amerikan ordusunun yaptigi bir deney sonucu dunyaya geldigini anliyoruz fakat obur tarafa acilan kapi nereye tam olarak acilmistir.

gordugumuz yaratiklar zebanimidir yoksa dunya atmosferi ile temas edip mutasyona ugrayan huriler midir?

filmin basinda balta ile koparilan yaratik parcasi neden belli bir sure sonra buharlasmistir. madem bu yaratiklar sis olmayan yerde buharlasir neden kirilan camdan iceri dolusan bocegimsilere birsey olmamistir.

filmin sonunda tam ne olmustur ? sis neden kalkmistir.icindeki yaratiklar oldugu icin bunun sonucu olarak mi kalkmistir yoksa sis kalktigi icin mi yaratiklar olmustur.

Bunların dışında bir başka iyi tespitte kendini mesih ilan eden kadının bu sisin ortadan kalkması için çocuğun kurban edilmesini söylemesi ve filmin sonunda çoçuk öldükten sonra sisin kalkması.Ayrıca sineğin o kadını ısırmaması ve kurban verildikten sonra bu gece rahat uyuyacağız diyip hiçbirşeyin olmaması sayılabilir...
Sosyal ağlarda paylaş

eleştiri ve spo

bence sonuna 10/10 verilir. ne o öyle her filmde "ya herkes ölür, ya herkes yaşar" mantığı. filmi farklı yapanda bu zaten, sonu. genel olarak baktığınızda yaratıklı filmlerden pek bi farkı yok.

ps. zaten o adamın oyunculuğuna bittim orda, o krizi çok iyi canlandırmış.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...