Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LeMan'ın terbiyesizliği...

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

said:
horacegoesskiing, 30 January 2004 21:11 tarihinde demiş ki:
öküzlüğün en büyük göstergesi dediğin şey birsürü insanın inandığı bir dinin gereğidir bunu da farkında mısın? o insanların burda olduğunun da? inandığın herşeyi söylemek zorunda diilsin. sen doğru biliyosun söylediğini ama her doğruyu heryerde söylemesek? germesek? daa iyi olur sanki. allaha inanmak en büyük salaklıktır diye de düşünüyo olabilirsin. allaha inanan öküzdür diye düşünüyo da olabilirsin. ama bu düşünceni ya kendine sakla ya da kaldıracağını düşündüğün veya alakası olmayan insanların yanında söyle. forumda diil.

e baskalari her yerde hayvan postu geriyor ama ? gercek hayvan postundan daha az mi degerli.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fedaykin, 30 January 2004 21:18 tarihinde demiş ki:
Öküzlük tabii ki ağır kaçmış bir laf ama herşeyi 1400 yıl önceki gibi algılamak, onu mutlak doğru kabul edip tartışmamak pek de hoş bişi olmasa gerek. Mesela teknik sebeplerden dolayı o devirlerde hapishane yokmuş onlarda yakadıklarını ya bedel karşılığı affediyormuş (kan parası) ya bir tarafını kesiyormuş yada öldürüyormuş. Şimdi zamanında o yapıldı diye bizde cezaevlerini dinin gereği olarak kaldıralım mı? Aynı şekilde illa kan akacak, kan kannn demek de bence abesle iştigaldir ki bunun bence hiç bir dinle de uzaktan yakından alakası yoktur. Bu gericilik ile olayları geniş düşünüp günün şartlarına göre yorumlayabilenler arasındaki ayrım meselesidir.
[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 30 January 2004 21:21 tarihinde demiş ki:
bi de şu dini olayların sebeplerini hemen anlamanıza da hayret ediyorum. ne biliyosun hapishane olmadığı için olduğunu? söylerken dinin doğru gerçek gerçekten kutsal birşey olduğunu yaratandan geldiğini düşünürsen bu laf abes. gereksiz. yok düşünmüyosan zaten her halukarda dindar insanlar aptalca hareket ediyor senin için sadece gericiler diil. o kuralları öyle getiren allah başka türlü getiremez miydi? hazret-i nuh'a gemi yaptırmadı mı? hapishane yapın demesi zor muydu? bi bunları düşün sonra hareket et.

peki abi. hepsi yaratandan geliyor. hepsi kutsal. hepsi tum zamanlara gonderilmis.

peki abi o zaman NEDEN butun metodlar ve uygulamalar BIN BESYUZ YIL ONCEKI ortama gore ?[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 30 January 2004 21:23 tarihinde demiş ki:
said:
Sly-One, 30 January 2004 21:21 tarihinde demiş ki:
horace abim eskiden en acısızı oydu
ama bugünkü yöntemler warken en acılısı şu an ki.
yani aradaki fark o.
sabit falan diildir.
hiçbi yerde de yazmaz "boğazından kesilmek şartıyla" diye.
arapların yöntemi işte.

babacım nerden biliyosun hiçbi yerde yazmadıını?? yazıyo ya biz salak mıyız. veya vicdansız mıyız? o zaman da hayvanlar uyutulabiliniyordu zaten. sabittir. sabit olmasa hep o şekilde kezilmez.

abi simdi kulturlu horas gitti fanatik horas geldi iste. nasi bi arguman yukaridaki ?

o zaman da hayvanlar uyutulunabiliyordu. nasil uyutulunabiliyordu ?

bir de sabittir ne ? sabit ne demek ? universite koselerinde beyin yikayan kara kitapli iktisat bolumu ogrencisi lafi bu.

sabittir.

nedir sabit ? neyi kanitliyor. NE demek yahu 'sabit'. kim sabitlemis, kim musade etmis sabit kalmasina ?[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 30 January 2004 21:39 tarihinde demiş ki:
hmm.. sly haklı olabilirsin aslında. uyuşturmanın nev'ine bağlı tabi. mühim olan acı çektirmeden öldürmek ve ölmeden önce boğazlamak. eğer kastettiğin buysa tabi. yoksa boğazlamak şart. evet. yeni bir açılım.

okumus, belki de bu forumlarda ve hatta genis bi cevrede en cok ilimli ve modern goruslu diyebilecegimiz islami egilimli sahisin sarfettigi cumlelere, makul gordugu seylere bak ![signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

AH AH ne yazık ne yazııık!!
Atatürkün kutsal vatanımız emanet ettiği şu gençliğe bak şu yabazlığa şu gericiliğe şu örümcek kafalılığa çağdışıcılığa irticacılıga saldırganlığa...

sayamıyorum üzülüyorum korkuyorum...

Demokrasi adı altında Abartılı hoşgörüde bulunup her boku serbest bırakırsak, milletimizi de iyi biçimde eğitmezsek gerici oluruz işte ne olacak

sizin ilacınız belli ilk uçağa atlayıp irana gidin abi... ibadetinizi 1300 yıl onceki gibi yapın ama bu sisteme karışmayın...[signature][hline]Eye of twilight, give us sight...
Take our offer, give us might...
Make our power, tears of night...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 31 January 2004 00:44 tarihinde demiş ki:
şu sözünle dinin (islamın) geçerliliğini sorguluyorsun. bu tartışmayı yapmak istediğimden emin değilim. galiba yapılmaması da gerekiyo. ... kilit yaklaştı yani..

abi islamin gecerliligi dedin mi is biter. ben yarin cikarim bahceye yigarim odunlari baslarim tapinmaya.

sen bana tekrar izah et, diyorsun tek yaraticidan gelmis, neden 1500 yil onceki uygulamalar var surekli el kesmeler gomup taslamalar ?[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
hehe iyiydi sabo :)
+1[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .
Yönetim iş başındadır olaylara zamanında müdahele eder
karakedi, 26 January 2004 17:47 tarihinde demiş ki:
kavga etmeyin bu konu başlığında.

karakedi, 26 January 2004 17:49 tarihinde demiş ki:
justin sende aşık olup durma zırt pırt :P

Sosyal ağlarda paylaş

Vejeteryanlıktan girdik, Yobazlıkta devam ediyoz. Bu işin sonu hayır değil.[signature][hline]
karpuz, 02 December 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
You hödö you hödö my self controoool
hödödö hödö Dırırırı DIIIII dırırıııı DIII
Emaleth, 03 December 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
hödöhödöyle dırırıdııları da birleştirsen şahane olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

adama farklı gorusu yuzunden yobaz dediniz cıktınız isin icinden bu mudur insanlık

ben sahsen ne kurban keserim ne de kesmeyi dusunurum ama kesene de eğer karşıysak saygılı bir şekilde görüşümüzü bildirmemiz gerekir.

Şimdi kurban karşıtları olarak çoğunluktayız diye kurban kesen adamın üstüne gidersek koyunu uyutup kessek daha iyi olmaz mı diyene kafir diyenden farkımız kalmaz.

Hoşgörü diye, görecelik diye kavramlar var kendi doğrularımızı başkalrına dayatamayız
Sosyal ağlarda paylaş

Şahsen tartışmanın bu boyutlara ulaşmasının nedenini, çağ ve akıldışı bir uygulamanın savunulması olarak görüyorum.
Bu benim fikrim.

Eleştirilen karikatürden de rahatsız değilim.

Arkadaş nasıl ki eleştirme hakkına sahipse bende sahibim.

Yazılarımın hoş görü ile bağdaşmayan biryanı olduğunu da sanmıyorum.

Bu tartışmada bir sonuç nokta olabileceği düşüncesi ile YANİ *ister istemez* katıldım.

İzafiyette budur zaten.
Görece olarak yazılar bana o kelimeyi hatırlattı.

Başka bir kelime kullanılsa daha iyi olabilirdi tabii ki.

Ancak anlam değişmezdi.[signature][hline]Show No Mercy
Sosyal ağlarda paylaş

anladım. iyi bir müslüman olabilmek, fanatik kökten bir müslüman olmamak için islamın gereklerini yapmamak gerekiyor yani. anladım... peki gerçekten iyi bi ders verdiniz bana.[signature][hline]Bugün bu mesajdan neler öğrendiğimizi şimdi orko size tekrar anlatacak..

[Bu mesaj horacegoesskiing tarafından 31 January 2004 01:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ona bakarsan kuran'da leman gibi bi derginin karikatürüne bu kadar sinirlenmek bu kadar eleştirmek gerek falan yazmıyo.. (tamam bu işin geyiğimtırak kısmı)

ha ayrıca 22 sayfa boyunca yazdıklarınla şu son yazdığının uzaktan yakından alakası yok malesef...[signature][hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

Al işte şimdi bu adamda haklı !

Dini gelenekten ayırmak imkansız gibi gerçekten.

Bence!
Ya alimi olup herşeye hakim olmak lazım.
Yada sana ençok uyan düşüncenin peşinden gitmek.

Ama nolursa olsun herkesi birden tatmin edecek bir yol bulmak hemen her konuda imkansız olduğu gibi bu konuda da imkansız gibidir.

Herzaman karşıt görüşler olacaktır.[signature][hline]Show No Mercy
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 31 January 2004 01:26 tarihinde demiş ki:
anladım. iyi bir müslüman olabilmek, fanatik kökten bir müslüman olmamak için islamın gereklerini yapmamak gerekiyor yani. anladım... peki gerçekten iyi bi ders verdiniz bana.

iyice çarpıttın işi artık.
Sen dinini yerine getir, kendin ve tanrı arasında kalsın o , ve müslümanlıkta hoşgörü esastır diye birşeyler hatırlıyorum.
Sen dinime imanıma diye bir karikatüre dalarsan yarın öbür gün senin düşüncende ki insanlar ülkede her istediğini yaptırırsa ne olur?
Bu girişle insanlarda yanlış izlenim uyandırdın, bazı yorumlarında sen istesende istemesende birçok anlam çıktığı için insanlara kızman garip.. 22 sayfayı okuyalım, görelim .
Kimse kimseyle aynı fikri paylaşmak zorunda değildir.
Ama herşeyin azı karar çoğu zarar diye bir Türk atasözü vardır.
Azınlık fikrin beni şoke etti, sonra bazı olaylar daha. Artık dini zamana daha uygun hale getirmek devri bu devirler, uygun hale getirmeyenler ya geri kalıyor yada dine bağlı insan sayısının azalmasına engel olamıyor...

Ayrıca birşeyi merak ediorum bence Türkçe okutulmalı ezan ya sence?

İmam hatipler kapatılmalı, bir avuç kalmalı (o kadar imamı napacak bu ülke)[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

buradaki terbiyesizlik kuzuları ateist olmakla suçlamaları mı ? :D[signature][hline]"Einstein was right, time is relative to the observer. When you're looking down the barrel of a gun, time slows down.Your whole life flashes by. Heartbreak, and scars. Stay with it, and you can live a lifetime in that split second."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...