Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Piranha aldım asdasd

Darkwall

Öne çıkan mesajlar

http://teknoloji.superonline.com/images/l/20080221/122025balikb.jpg

İngiltere’deki bir nehirde piranadan daha ölümcül olan yılanbaş balığının yakalanması panik yarattı. 'Gangster' lakaplı balığın asıl yaşam alanı Endonezya.

Lincolnshire Şehri’ndeki Witham Nehri’nde geçen hafta yakalanan ’gangster’ lakaplı ölümcül balık, bölgedeki halka ve çevrecilere panik yaşattı. Andrew Alder isimli balıkçı tarafından yakalanan ve inceleme altına alınan bir metre uzunluğundaki balığın, insanları öldürebilecek kadar da tehlikeli ısırıkları olduğu belirtildi.

Piranadan da daha ölümcül olan snakehead (yılanbaş) balığının, doğal yaşam alanı Güneydoğu Asya’dan, İngiltere’nin soğuk sularına nasıl geldiği gizemini koruyor. Uzmanlar, özellikle Endonezya’nın 25-28 derecedeki ılık sularında yaşayan balığın, yasadışı yollardan İngiltere’ye getirildiğini, daha sonra ise bakılamadığı için nehre bırakıldığını tahmin ediyor.

Asya kökenli bu balık su dışında da 4 gün kadar hayatta kalabilabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Balıklar su dişinda dört gün yaşayabiliyor, biz niye yaşayamyoruz su içinde. Kıskandım ama.

Konuya dönersek; bizim manyak bir arkadaş vardı, önce piranhalarını minik balıklarla, sonra kuşbaşı ile, en son da hamster ile beslemeye başlamıştı. Sonra fareyi temizlemek zor oluyor diye kesilmiş ete geri dönmüş diye duydum.
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:
Herkesinde dediği gibi piranalar tek başına pek saldırgan balıklar degillerdir.

Birde benden konuyla alaksız tavsiye her msjında dfgdg asdsagf hgfgf yazmayı bırak bence.

haklı olduğun yanlar var neticede onların saldırganlaştıran şey olay anında sürü halinde olup olmamaları ve suya giren nesnede kanama , yara vs olup olmaması.

Sapanca gölünde piranalar varmış şehir efsanesi mi bilmiyorum , elemanın birisi atmış piranalarını , şimdi koloni olma yolundalarmış.

---------------------------

(alıntı)

Sapanca Gölü Gölbaşı Yüzevler mevkisinde oltasıyla balık tutan vatandaşın oltasına pirana takıldı....

Sapanca Gölü'nde, ikinci kez bir pirana balığı bulunduğu iddia edildi. Sapanca Gölü Gölbaşı Yüzevler mevkisinde oltayla balık tutan Salih Yıldız, oltasına takılan balıklardan birinin pirana olduğunu iddia etti.

Ucunda mısır tanesi takılı oltasıyla sudan çıkardığı balığı piranaya benzettiğini kaydeden Yıldız, şunları söyledi:

'Gölde kızılkanat tutmaya çalışıyordum. Aniden oltada güçlü bir baskı hissettim. Balığı yukarı çekince çok şaşırdım. Balık aynı filmlerde gördüğümüz piranalara benziyordu.

Burada pirana bulunduğunu duymuştum ama inanmıyordum. Bir şey yapar diye balığı çuvalla tutarak kayığa aldım. 30 yıldır burada balık tutuyorum, böyle bir şeye rastlamadım.' Kılıç, kafes içinde gölde beklettiği balığı jandarma ekiplerine teslim etti.

Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Sapanca Kaymakamı Mehmet Ceylan, balığı İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Ürünleri Üretimi Araştırma ve Uygulama Birimine teslim etti.

Balık, pirana olup olmadığının belirlenmesi için İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'ne gönderildi.

Sapanca Gölü'nde, 24 Ağustosta da bir balıkçı ağında pirana balığı bulunduğu iddia edilmiş, yapılan açıklamada bu balıkların 30-35 derece sıcaklıktaki sularda yaşayabildiği, bu nedenle gölde pirana balığının bulunamayacağı kaydedilmişti
Sosyal ağlarda paylaş

abi unuttum bi an hayvanın pirana olduğunu elimle alayım dedim caart bi ısırdı kendime gelemedim daha parmağımda damara kadar gelmiş kanıyor şuan elim leş gibi nası bi olaydır bu ya japon balıklarımla aynı akvariumda onları yemiyo arada kuyruklarını falan koparmaya kasıyo ama başaramıyo herhalde yavru diye annamadım gitti ya sakat hayvanmış arkadaşın biri seninki otçul piranadır diye söylenmişti şimdi gayet eminim otçul pirana olmadıından ..
Sosyal ağlarda paylaş

Bende vardi pirana akvaryumum 1 metre uzunlugunda aldıgımda ufacık bişiydide sanırım hayvanı kendime benzettim aşırı büyüdü akvaryuma sıgmadı akvaryumculara falan götürdüm bedava verdim almadılar koyucak yer bulamazlarmış. Piranayi arada bir normal yemle bazende yiyicekmi diye kıyma atıyodum kıymayı aşırı derecede seviyodu ama size tavsiyem akvaryumun üstü iyice kapalı olsun az bişiy aralık kalıcak şekilde kalsın yoksa akvaryumdan zıplıyorlar akvaryumla yatagım yanyanaydı yatagıma zıpladıgını bilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
SturmVogel said:
http://teknoloji.superonline.com/images/l/20080221/122025balikb.jpg

İngiltere’deki bir nehirde piranadan daha ölümcül olan yılanbaş balığının yakalanması panik yarattı. 'Gangster' lakaplı balığın asıl yaşam alanı Endonezya.

Lincolnshire Şehri’ndeki Witham Nehri’nde geçen hafta yakalanan ’gangster’ lakaplı ölümcül balık, bölgedeki halka ve çevrecilere panik yaşattı. Andrew Alder isimli balıkçı tarafından yakalanan ve inceleme altına alınan bir metre uzunluğundaki balığın, insanları öldürebilecek kadar da tehlikeli ısırıkları olduğu belirtildi.

Piranadan da daha ölümcül olan snakehead (yılanbaş) balığının, doğal yaşam alanı Güneydoğu Asya’dan, İngiltere’nin soğuk sularına nasıl geldiği gizemini koruyor. Uzmanlar, özellikle Endonezya’nın 25-28 derecedeki ılık sularında yaşayan balığın, yasadışı yollardan İngiltere’ye getirildiğini, daha sonra ise bakılamadığı için nehre bırakıldığını tahmin ediyor.

Asya kökenli bu balık su dışında da 4 gün kadar hayatta kalabilabiliyor.
Bu nasıl bir bakış ya animasyon falan zannettim
Sosyal ağlarda paylaş

piranha aldım dion hadi orayı anladık hayvanı kavonozun içinde besliyon küçücük bir yere tıkmışın bide tutup japon balığı atıyorsun içine hayvanın kuyruğu kopuyor öyle eksik bir şekildeyaşıyor bide elini ısırtıyon sonra tutup yere fırlatıyon falan daha nasıl bir sadistlik arıyorsun ki
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
başlık içinde bazı patier tarafından bilgi içeren guzel postlar olugundan konuyu silmiyorum;lakin topiğin belli bir yere gitmeyeceği acık bu sebeple kilitliyorum.lutfen ciddiyet cercevesi içinde topik acalım,eğlence amaçlı garbıç adlı bir bolumumuz de var ne de olsa.sevgiler
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...