Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uefa: B.Leverkusen - Galatasaray (21.02.08)

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

BulletRide said:
Xobalt said:
Galatasaray 5 tane yemiş, tabiiki burada kararınca dalga geçilecek ama dozunu kaçırdınız , hem de çok çok çok fazla. Maç sırasında 6 olacak diye 2 sayfa mesaj, 5-1 olunca Galatasaray Avrupa Fatihi geri döndü vs. hoş değildi. Keza Emrah resimleri öyle. Hadi böyle dalga geçiyorsunuz diyelim, ama aynı mesajı da 5-10 kere yazmanın manası yok. Yani düşünün, Sevilla 5 tane atmış Fenere, GS liler bunu yapıyor, o an zaten 5 yemişsiniz, siniriniz hat safhada, çok sert tepki vermez misiniz ? Biraz böyle bakalım, olaya, lütfen :)

Babsi yenisin sanırım sen,8-0'ın threadi görmen lazım sanırım bun u demeden önce.
Ben de Gs'liyim,ama bu kupaya sahip olalı daha 10 yıl geçmemiş bir takımın böyle rezil bir şekild elenmesi tam bir kepazelik.

Rezillik, bu sonuç. Kalli bile Avrupa'daki imajı zedeledi demiş, bu sonuç.

8-0 lik threaddeki yorumları tahmin etmekte pek güçlük çekmiyorum, buradakileri gördükten sonra.

Ama bu sonuç, gelip burada Galatasaraylıları tahrik etmeyi gerektirmiyor. İsterse 10-0 yenilsin.
Sosyal ağlarda paylaş

futbol takımları gibi dinamik yapıdaki organizasyonları nasıl körü körüne savunuabiliyorsunuz yahu.
futbolcusundan hocasına, çaycısından aşçısına komple değişken değil mi takımlar?
galatasaraylıyım diyosunuz, sürekli galatasarayın başarılı ve haklı olduğunu savunuyorsunuz.
fenerbahçeliyim diyosunuz, sürekli fenerbahçenin başarılı ve haklı olduğunu savunuyorsunuz.
hey allam ne ilginç lan bu futbol bölümü. iyi post kasılır valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Turk Milleti olarak gecmise takili kalmamiz yuzunden oluyor bunlarin hepsi, hala Uefayi, Super Kupayi kaldirdik diyorsunuz, kaldirdiniz da, bravo tebrikler, ama ustunden 8 yil gecti, Turk Milli takimi nasil 2002 WC deki takim degilse, Gs de degil artik ve bu yakiyor takimi. Biz avrupanin en buyuk takimlarindaniz dusuncesi halen hakim, avrupanin en iyi takimlarindan birisi olmak icin calismak lazim, konsantire olmak lazim, bugun resmen medyanin gazi ve rehavetin verdigi rahatlikla hic bisi anlamadan 5 yediniz.

Halen kendimizi 1500 lerdeki Osmanli devleti zannediyoruz toplumca, halen kendimizi Dunya 3. su, Uefa sampiyonu zannediyoruz... artik bunlari gecelim, oh nasolsa kazandik diye yatmayalim... sonra Turk Milli Takimi nasil euro 2004 ve WC 2006 ya katilamadiysa, ayni sekilde huzune ugrariz.
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:
Xobalt said:
Galatasaray 5 tane yemiş, tabiiki burada kararınca dalga geçilecek ama dozunu kaçırdınız , hem de çok çok çok fazla. Maç sırasında 6 olacak diye 2 sayfa mesaj, 5-1 olunca Galatasaray Avrupa Fatihi geri döndü vs. hoş değildi. Keza Emrah resimleri öyle. Hadi böyle dalga geçiyorsunuz diyelim, ama aynı mesajı da 5-10 kere yazmanın manası yok. Yani düşünün, Sevilla 5 tane atmış Fenere, GS liler bunu yapıyor, o an zaten 5 yemişsiniz, siniriniz hat safhada, çok sert tepki vermez misiniz ? Biraz böyle bakalım, olaya, lütfen :)

Babsi yenisin sanırım sen,8-0'ın threadi görmen lazım sanırım bun u demeden önce.
Ben de Gs'liyim,ama bu kupaya sahip olalı daha 10 yıl geçmemiş bir takımın böyle rezil bir şekild elenmesi tam bir kepazelik.
Kupayı alan kadro ayarında oyuncuları al koy takıma şampiyon olması çok zor bence UEFA'da. O kadro sansasyonellikten çok ruh ile kazanmıştı kupayı. O yüzden aradan 10 sene geçmemiş olması birşey ifade etmiyor bana göre çünkü oyuncular bambaşka, teknik direktör bambaşka .

Bu arada orada Nonda otururken Hakan Şükür'ü ve Ümit Karan'ı oynatmasına anlam veremiyorum .
Sosyal ağlarda paylaş

valla yok aga, galatasaray'in kadrosu oyle abartilacak bir kadro degil, elemelere gelebilmesi zaten bir mucize. Yani çok siradan bir takim galatasaray su an da. Ki kanitladi da bunu.

Hep ipten dondu zaten bu vakte kadar, ama 5-1 de olmamaliydi maç sonucu. Fakat, oldu bi kere. Napalim.

Ama galatasaray bunun ustesinden gelsin, seneye adam akilli bi takim olsun canimi yesin, fakat su an bana 5 sene onceki şeylerle gelmeyin. Kupa aldik felan demeyin.. Çünkü bu galatasaray için o kupa imkansizdan da öte..
Sosyal ağlarda paylaş

@Baluu: Kısıtlı imkanımızla iyi oyuncular alıyoruz biri sezonu kapatıyor diğeri zırt pırt sakatlık, yaşlı başlı teknik direktör Kalli çok saygılıyım bu gençlerle ve bu mal yaşlılarla bu takım şu anda başkası olsa 4. 5. falandı yeni kadroyla ama yine de gereksiz abartı disipliniyle Lincoln'ü küstürdü.

Şu anda Türkiye'deki en iyi genç Türk oyunculara sahibiz. Biz bekleriz bir iki sezon bu kadro çok iyi olacak. Buna inanıyorum.

Fakir edebiyatı diyorsunuz falan da hakkaten fakiriz yani siz aç olduğunu söyleyen bir fakir insanla fakir diye dalga geçiyor musunuz? Aynısını burada da yapmayın. Kısıtlı imkanlarımızla birşeyler yapmaya çalışıyoruz işte. Rahat bırakın :)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi biliyorum imkanlarin gs'da kisitli olduguna, ama nasil bu hale geldi ? O biraz komik..

Bakiyorsun, 2 tane kupa var, hayvan gibi geliri var bu kupalarin..

Daha sonra futbolcularin cogu satildi, gene gelir var..

Abi bi baktik peşine, gs futbolcu parasi odeyemiyor.. Nasil yani ??? Galatasaray'i sattilar yani bence, parayi indirdiler cebe felan. Tabi ki bilinmez bunlar..

Galatasaray'in genç kadrosuna gelince.. Guzel dogru tespit. Kadro gelecek vaad ediyor.. Bi Sabri bir sene evvel yere goge sigmiyordu, bugun vasat. Arda su aralar begendigim bir futbol oynuyor, ne kadar tutunur ??

Ama şimdi şöyle bir şey söz konusu, sen Galatasaraysin, bu futbolcular olgunlasmadan senin kadronda yer bulmamali, sen buyuk takimsan buyuk takim gibi hareket edeceksin.

Kimileri demişler Semih felan, biz büyük takim gibi hareket ediyoruz demek ki, semih olgunlaşana kadar bekledi, as takimda yer bulamadi yedek kaldi, halen tam degil semih ama gene mecbur kalindiginda bizim yedek kulubesinde pek futbolcu olmadigi için giriyor, kimi zaman taktik anlaminda ilk 11'de başliyor.. Cok iyi olmasa da iyi bir futbolcu..

Deivid diyoruz, Fenerbahçe deivid'in nerede ve ne taktikle oynadigini sonradan farketti. Yani deivid'in işi topla degil cogu zaman, deivid açiyor abi defansi bildigin açiyor adam. Bugunkü maçta galatasaray'da bi deivid olsaydi, o defans oyle rahat olamazdi bence.

Sonra hakan şükür ?? Abi halen oynadigina inanamiyorum ya, uLan roberto Carlos'a yaşli dediniz, evet yaşli kabul ediyorum, ama adam halen oynuyor, çok iyi paslar cikariyor, hala hizli iyi depar atiyor.. Arkasina adam kaciriyor mac sonlarina dogru yalpaliyor yoruluyor felan normal bunlar o yaşta adam için. Ama hakan şükür ? Yeter artik. Oynamiyor adam işte. Oynayamiyor yani.. Alin bi colin kazim daa iyi oynar. :D

Brezilya iyi ve ucuz futbolcu yatagi. Aldik futbolculari, kafamiza gore oynatiyoruz, iyi kotu oynuyorlar bi yerlere geliyorlar, taktik felan oturunca yeterli düzeydeler, şimdi adamlar mutlu da fenerbahçe'de olmaktan. Ama neymiş, bizim topige yazarlar 8 yabanci var.. Man United zaten 11 tane ingilizden kurulu, barcelona hep ispanyol sevilla da oyle hepsi ispanyol adamlarin felan.. Futbol budur, takim'da elbette yabanci futbolcu olur, yetişmemiş adamlari alamazsin kadrona, alirsan, 2 maç atar 3 maç atar 4.'de 5 tane yersin. Tecrubeli olucak futbolcun, buyuk takima yakişir olucak. Türk olur olmaz o futbolcuya bakar..

Şimdi bak Gökhan Gönül'e adam efsane, türkiye'de tek geçerim.. O hale o brezilyalilar sayesinde geldi bence, yoksa galatasaray'da olsa o genç takimla pek bir şey ogrenemezdi, pek gelişemezdi. Ama gene iyi oynardi tabi. :D

Galatasaray'in bence genç futbolcudan ziyade iyi futbolcu aramasi lazim, gelecek vaad eden futbolcu olsun, olmasin degil koy yedek kulubesine oynat her maç 10 dakka 15 dakka.. Bknz: Vederson, Kazim.. Buyuk takim boyle yapar, 11 kişi dizersen mahalle takimi gibi, 5 de yersin 6 da..

Ama galatasaray bu durumu toplar, toplamali. Başka çaresi yok. Bu takimla olmaz, Galatasaray gibi bir takim 2 seneyi goze alamaz, almamali. Bu sene iyi olmali. Bi dahaki sene iyi olmali. En azindan iyi olmaya yonelik bir şeyler yapmali. Ama galatasaray napiyor ? Nonda yedek kulubesinde, Lincoln yedek kulubesinde.. En iyi futbolcularini kesiyor. Gençlerin onunu aciyor. Yahu diyarbakirspor musun sen ??? Bi adin var, ad yapmaktan ziyade o adi korumaktir başari. Galatasaray bunu beceremedi, zor olani beceremedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Lincoln iki maç dışında hiçbirşey yapmadı ki yedek olması normal bence. Sakatlıktan çıkan Nonda'yı da sakatlıktan çıktı diye oynatmadı :D Ama bence Hakan yerine oynamalı. Ha bu Kalli'nin tercihi sanki galatasaray kulübü bir canlı da onu orada oturtmayacaksın diyorsun.

Ayrıca gençler konusunda katılmıyorum, benim futbol anlayışımda bu var takımımın gençleri iyi olsun, oynasınlar tecrübe kazansınlar, iyi mücadele etsinler kaybetmeleri önemli değil. Çünkü onlara harcadığın emeğin karşılığını aldığın zaman fazlasıyla alırsın.

Hiçbir genç oyuncu dandik takımlarda gelişemez yeterine. Arda'yı Vestel'den geri almasaydık geçen sezonun başında şu anda bu düzeyde olmazdı.

Ayrıca Arda-Sabri karşılaştırması komik. Sabriye iyi diyorduk da Sabri'ye dediğimiz iyi ile Arda'ya dediğimiz iyi arasında dağlar kadar fark var :D

@kertenkel: Saçam sapan gereksiz ayar verme çabalarındasın. Git takımının başarısıyla övün eğlen kendi kendine burada seviyeyi düşürme
said:

Man United zaten 11 tane ingilizden kurulu, barcelona hep ispanyol sevilla da oyle hepsi ispanyol adamlarin felan..

Buna cevap vermeyi unutmuşum :)

Türk futbolunun ve futbolcusunun seviyesi oraya gelsin istersen 18 yabancıyla gel maça. ama daha o seviyede değiliz. Türklere şans vermeden,i değerlerini bilmeden de olamayız.

Bir kere oranın bütün takımları iyi genelde, futbol okulları çok iyi, altyapı sistemleri çok iyi gençlerin de değerini biliyorlar. Futbolcu pazarlamaktan anlıyorlar. Biz şu anda onların istemediklerine muhtacız. Onlar bizim oyuncularımızı beğnip istediği zaman yabancı sınırsız olmalı. Yeteneksizlik yoktur, yontulmamış odunlar vardır. Türk futbolu bunlarla dolu maalesef :D
Sosyal ağlarda paylaş

Gençler konusunda tam olarak ne dedigim açik degil sanirim o yuzden katilmiyorsun.

Abi bi takimi gençlerden kurmak var, bir de takimda genç futbolculara şans tanimak var..

Vardir 6-7 tane genç futbolcun, otururlar yedek kulübesinde, takimla antreman yaparlar, maçlarda 15 - 20 dk bilemedin 30-45 dk oynarlar, olgunlaşirlar, buyuklerinden bişi ogrenirler felan filan.. Tecrube sahibi de olurlar.. Ama ilk 11'i bunlardan kuramazsin, yani en azindan kurmamalisin.

Edit : şimdi, sen demişsin, once turkler gelişmeli felan diye.. Abi bakiyorum, bu laf bi 20 senedir felan var, her yabanci futbolcu kontenjani muhabbetinde karşi cikilip oyle boyle deniyor, deniyor ama, hiç ilerleme var mi ? Dişardan futbolcu gelse, türk futbulcularla karişsalar felan, turk futbolcular da onlardan bişiler ogrense, daha mantikli bir gelişim süreci olur. Bakiyorum bugun fenerbahce'nin türklerinin iyi oynamasinin nedeni bu, yabancilar abi işte. Takimda yabanci var, farkli ozelliklerde farkli yeteneklerde, kimi zaman abilik kimi zaman hocalik yapabilen.. Maç içinde dişinda bişiler ogrendigin adamlar var. Yoksa koy 12 tane odun'u birbirilerini yontsunlar, 5 sene sonra belki verim alirsin.. O da maç yaptiklari rakiplerinden ogrendikleri nedeniyle olur herhalde..
Sosyal ağlarda paylaş

@Baluu: Galatasaray'ın maddi imkanı yok takımı gençlerden kurmayacak. Yoksa İlic vs vasat adamlar oynuyor :D

Bi Ribery geldi parasını veremedik star oldu. Lincoln Linderoth geldi biri ömründe MR'a girmemiş sezonu kapattı diğeri sakatlıklar, Kalli'nin dedeliğinin tutması sonucu yalan oldu. Galatasaray şimdi nasıl iyi oyuncu alabilir? Kimi oynatsın gençler yerine. Bence bu gençleri oynatmalı ve gelişince olacak satışlarıyla veya kazandıkları başarılarla kasasını doldurmalı.

Gelişme yok gençlerde çünkü altyapı sistemi yok. Öyle "gençler gelişsin önce, sonra yabancı getirin" falan demekle olmaz zaten. Çalışma yapmak lazım. İngiltere'de en dandik kasaba takımının bile altyapısı gayet iyi ve çok iyi futbolcular yetiştiriyorlar. Bizde 3 büyüklerinki bile yeterli değil daha yeni yeni iş yapmaya başladı.

Yabancıların gençlere katkısı var ama Fenerbahçe yabancı sınırlaması kalksa kadrosunda kaç tane Türk olur sence? Ya da GS ve BJK'nin de imkanları olsa? Gayet de genci geliştirmek yerine vasatın üstünde garip bi yabancı alırlar. Alex vs gibi yabancı tabii ki almak lazım ama sınırlaması olmalı. Kaliteli yabancı getireceksin yani. Hagi sayesinde Emre bu kadar gelişti mesela. O açıdan katılıyorum ama çözümü sınırsız yabancı değil bence. O zaman çok üst düzey performans sergilemeden büyük takımlarda oynayamaz Türk oyuncular.

Nihat bir röportajında Türk oyunculara gereken değerin verilmemesinden şikayet etmişti. "Adım Nihatdinho olsaydı..." diye başlayan lafları vardı. Gerçekten de Semihin adı mesela Semihinho olsaydı banko oynardı. Kezmandan daha iyi bir oyuncu bence Semih.

Bir de iki maç oynatıp da daha olmamış demek olmaz aam takıma ısınacak, ilk onbire ısınacak sonra coşacak belki. Pat diye ilk onbir heyecanına, hiçbir maçta 30dkdan fazla beraber oynamadığıtakım arkadaşlarına bir anda alışamaz değil mi? Kulübede genç gelişmez. Keşke gelişseler :D
Sosyal ağlarda paylaş

Zegna said:
cok zamanim yok okuyabildiklerime ceza verdim. bolumden degil bu arada 1 hafta tum paticikten.

neyse maca donersek, yazik etti gs durum icler acısı.
acil sekilde revizyon lazim hem kadro hem yonetim olarak.

Yarım sezon geçti daha, bir daha mı revizyon ? Artık, yürüyecek Galatasaray, bu çocuklarla. Her sene yeniden yapılanma olmaz. Türkiye'deki takımlar istiyorki hem gençler oynasın, hem de başarılı olayım. Galatasaray'da iyi oynayınca tabii ki çok beklenti oluştu ama bu durumu da şaşmamak gerekir. Nasıl FB ye şimdi diyoruz, yavaş yavaş ısınıyor Avrupa'ya. Bu takımda aynen öyle olacak, yepyeni bir takım bu.

Yönetim açısından katılıyorum ama yeni gelecek yönetimin bu kadroyu bozmaması gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi baktigin zaman, galatasaray o noktaya gelmişti. Yani avrupaya isinmak ne kelime kaynamişti. Ama çok hizli koptu, o kadar kolay havlu atmamaliydi diyorum.

Şu an yapacak tek şeyi senin de dedigin gibi, gençlere umudu baglamak, ama ribery'e harbi yazik ettiler. Koç gibi oyuncuydu :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...