Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dinimizin tavsiye ettigi örtünme hem hayata hem fazilete uygundur-Kemal Atatürk

fightersfight

Öne çıkan mesajlar

ah kelleci,cahil gençlik.

Hayatınızda büyük anlam ifade etmiş,kişiliginizin parçası olan şeyin,kavramın,aslında göründügü gibi olmadıgı gözler önünde.
Aç şapka devrimini bak,aç nutuk u oku.
okumayanlar burda okusunlar.

HA BURDA GELİP BANA

"Atatürk ün söylemi beni alakadar etmez arkadaş,ben böyle düşünüyorum varmı itirazın?"

diyecek arkadaşlara saygı duyarım.

Ama sonrada biz kemalistiz,atatürkçüyüz demesinler.

Sam,Sir,Sufi yardımınıza ihtiyacim var.imdak :)
Sosyal ağlarda paylaş

ama en güzeli

GENÇLİĞE HİTABE

Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
20 Ekim 1927
Sosyal ağlarda paylaş

Koyu yazılmış yerleri tekrar oku. Anlayabilecek misin bilemiyorum ama neyse.

DraculaVigorous said:
Yasakladı dedik biz de di mi. Gözünle oku şu yazıları bari.
Bir kişinin konuyla ilgilili düşünceleri değişe de bilir. Ancak son düşünceleri geçerlidir. Aksi taktirde Syn Ampül milletvekili seçilemezdi (Syn Ampül= RTE).
Derdimiz nenelerimizin taktığı başörtüsü değil. AMPUL PARTİ simgesi TÜRBAN.
Ayrıca Kuran'da hangi sure ve ayette örtünme şekli belirtiliyor türban şeklinde? Kişisel yorum serbesttir ancak cefasını çekmek yahut sefasını sürmek de kişinin kendi sorumluluğundadır.

Şapka devrimi sırasında halkla görüşmeleri sırasında Kastamonuda geçen konuşmalar:

Sevgili Kastamonulular,
Bütün Türk ve İslam Alemine bakınız. Zihinleri medeniyetin emrettiği genişlik ve yüksekliğe uymadığı için ne büyük felaketler ne acılar içindeler. Bizim de şimdiye kadar geri kalmamız ve nihayet son felaket çamuruna batışımız da bundan.
5-6 yıl içinde kendimizi kurtarmışsak bu anlayışımızdaki değişiklikten olmuştur. Artık duramayız. Ne olursa olsun ileriye gideceğiz. Çünkü ileri gitmek zorundayız. Medeniyet öyle bir ateştir ki ona kayıtsız kalanları yakar ve mahveder. Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, müritler, dervişler, yobazlar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır.

Atatürk: -Müftü efendi yol boyunca bi çok sarıklı kişi gördüm, sordum, çoğunun dini bir görevi yokmuş.
Müftü: -Öyledir paşam. Aklına esen sarık takıyor.
Atatürk: -Bunu bir kurala bağlamak doğru olmaz mı?
Müftü: -Çok doğru olur, paşam. Yetkisizler sarık taşımamalı.

Hanımefendiler ve beyefendiler,
Türkiye Cumhuriyeti' ni kuran Türk halkı medenidir. Tarihte medenidir, hakikatte medenidir. Türkiye Cumhuriyeti halkı; fikriyle, anlayışıyla, dış görünüşüyle, yaşayış tarzıyla medeni olduğunu ispat etmek ve göstermek zorundadır. Soruyorum halkımızın kıyafeti milli midir? Genel ve medeni bir kıyafet midir? Tabirimi mazur görünüz, altı kaval üstü şişani diye tabir edeceğimiz bir kıyafet ne millidir ne medenidir. Eski Türk kıyafetini araştırıp ihya etmenin de gereği yoktur. Genel ve medeni kıyafet milletimize uygun bi kıyafettir...

Kasaba ve şehirlerde kadın arkadaşlarımızın yüzlerini ve gözlerini çok sıkı bir şekilde kapattıklarını gördüm. Erkek arkadaşlar bunun biraz da bizim bencilliğimizin eseri olduğunu düşünüyorum. Çok namuslu ve temiz olduğumuz için bu böyle. Ama kadınlarımızın da bizim gibi anlayışlı, bizim gibi düşünceli olduklarına inanınız. Bırakınız onlar da cihanı kendi gözleriyle görsünler.

Kaynak: Eserlerinde gerekli belgelere ve delillere yeterince önem ve özen gösteren Turgut Özakman. İlgili Film: Cumhuriyet
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Kararından döndü diyor moron. Ciddi zeka geriliği var. Hakaret olsun diye söylemiyorum, tarihte olanlar o kadar açık ki hala burda ağlıyorsun "Atatürk türban'a izin verdiiie böhüüeeee"

Kıyafet devrimi yaptı?
Kıyafet devrimi yaptı?
Kıyafet devrimi yaptı?
Kıyafet devrimi yaptı?
Kıyafet devrimi yaptı?
Kıyafet devrimi yaptı?
Kıyafet devrimi yaptı?

Belki anlarsın şimdi. Okuduğunu anlama tekniği yazayım:
Önce ilk bütün satırları oku
Gözlerini kapa ve derin nefes al
Nefesi ver ve gözlerini aç
Yazıları oku

Eğer anlamadıysan;
Tekrar gözlerini kapa ve derin nefes al
Bir daha verme o nefesi...

KIYAFET DEVRIMINDE NE YAPTI?

BAS ORTMEYIMI YASAKLADI?
BAS ORTMEYIMI YASAKLADI?
BAS ORTMEYIMI YASAKLADI?

HAYIR YASAKLAMADI
HAYIR YASAKLAMADI
HAYIR YASAKLAMADI

YUZUNUZU KAPIYCAK KADAR KAPANMAYIN DEDI
YUZUNUZU KAPIYCAK KADAR KAPANMAYIN DEDI
.

al canım.
hepsini oku.
yat uyu.belki yarın sabah daha mutlu uyanırsın.

@Dracu...

Türban AKP simgesi degildir.Dünyanın 4 bir yanında Türkiye ile alakası olmayanlar tarafından bile takılan birşeydir.
AKP simgesi olmasını zannetsen bile bunu hukuksal çerçevede kanıtlayamazsın.isteyen başını istedigi şekilde örter.
hadi artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle geri kafalı yobazların tekrar ürüyeceğini düşünseydi eminim o bazı kelleler giderdi.

Muhteşem zeki arkadaşım. Kız öğrencilerin türban nedeniyle okuyamayanlarının oranı % 1 (Yüzde bir). Sen maddi sorunlarını çözmeye çalışsan belki % 40lara varacak veyahut geçebilecek oranlara varabilecek insana okuma şansı verebilirdin.
Ama sen çok namuslu % 1 (yüzde bir) i savun bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

urmesque said:
o zaman türban mı vardı?
karaçarşaf vardı bide normal bayanların taktığı başörtüsü hiçbi şekilde siyasal simge olmayan başörtüsü, yazma.

türban değil canıms.

ulan türban yoktu işte kara çarşaf vardı.
Atatürk örtünecekseniz daha modern yüzünüzü gözünüzü kapatmıycak bir şekilde örtünün dedi.
Zamanlada modernleşe modernleşe,
nasıl etekler kot pantolonlar modernleşiyorsa,örtünemde modernleşip şu halini aldı.
Sosyal ağlarda paylaş

DraculaVigorous said:
Böyle geri kafalı yobazların tekrar ürüyeceğini düşünseydi eminim o bazı kelleler giderdi.

Muhteşem zeki arkadaşım. Kız öğrencilerin türban nedeniyle okuyamayanlarının oranı % 1 (Yüzde bir). Sen maddi sorunlarını çözmeye çalışsan belki % 40lara varacak veyahut geçebilecek oranlara varabilecek insana okuma şansı verebilirdin.
Ama sen çok namuslu % 1 (yüzde bir) i savun bakalım.

+ 1728481274

cok guzel solemişsin
Sosyal ağlarda paylaş

ben politikaci degilim.Hümanistim.benim için bir insan magdur olmuş onemlidir.

Diyorsunki bir insan ölürse trajedi,binlerce insan ölürse istatistik olur?
türkiyede magdur olan çok kız var bu yüzden.bu problemde çözülür inşallah.burada bu kaynaklarla birazcık ögrenmişseeniz bişiler iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel kardeşim sen ne kullanıyosun bu şekilde olabilmek için? Merak ettim de.
% 40 yerine % 1 önemlidir benim için diyorsan kendine humanist deme bence.
Humanizmi sen öğretemezsin bize. Çoluğa çocuğa da kötü örnek olacak ona üzülüyorum. En sol örgütler bile türbana karşı tepki gösterirken bu güzel kardeşimizi anlamak çok zor. Şu sırrını bizle de paylaşsa da bi de biz eğlensek.
Sosyal ağlarda paylaş

ahahaha hala bişiler ogrenmişseniz dio ya bazı kaynakları çarpıtarak hatta bazılarının işine gelen yerlerini c/p liyerek insanlara bişi anlatılmaya calısılmaz ya dooru duzgun kaynak gosterirsin yada oturur bi kosede ne kdr aptal olduğunu dusunur aglarsın 2. secenek daha bi uygun gorunuo sana
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:
ahahaha hala bişiler ogrenmişseniz dio ya bazı kaynakları çarpıtarak hatta bazılarının işine gelen yerlerini c/p liyerek insanlara bişi anlatılmaya calısılmaz ya dooru duzgun kaynak gosterirsin yada oturur bi kosede ne kdr aptal olduğunu dusunur aglarsın 2. secenek daha bi uygun gorunuo sana

zekasız nutuk-söylev kaynak al yukarda oku özürlümüsün okumayacak kadar.herşey yazılmış bütün makale işte daha ne istiyorsun zaman makinesimi yapayım?

bakıyorum hazımsız arkadaşların savunacak dalı kalmadı gene hakarete başladılar, istediginiz kadar edin,konu hakkında birşeyler yazın arada da bende bişiler yazabileyim düzgün.
Sosyal ağlarda paylaş

yazık yazık bez parcaları üzerinden siyasi meşruiyet kazanıyor 2008 türkiyesi iktidarı ne denir ki buna? tabanına güler yüz saglıyor belediye secimlerini garantiliyor. cemaatlerin tarikatlerin agzına bal calıyor. ya asıl merak ettigim güleni ne zaman getircekler gelsin dimi bitsin bu hasret asdasdasd.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...