Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TSL: Fenerbahçe - G.Oftaşspor

Xobalt

Öne çıkan mesajlar

harbi olimpiyat statında kombineler hariç bir maçta 20 biletmi ne satmıştı gs , kendi statınızı dolduruyormuş gibi boş boş konuşmayın , sizin sattığınız kombinenin 3-4 katını satıyoruz biz..

maça gelince maldonado-aurello ikilisi çok can yakacak gibi baya sağlam oldular.güzel futbol , iyi skor , 17 günde kalmışki :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bonjo said:
harbi olimpiyat statında kombineler hariç bir maçta 20 biletmi ne satmıştı gs , kendi statınızı dolduruyormuş gibi boş boş konuşmayın , sizin sattığınız kombinenin 3-4 katını satıyoruz biz..

Beşiktaşlı falan değilim, objektif bakarak şunu söyleyebilirim ki Galatasaray taraftarı da Fenerbahçe taraftarı da iyi değil. Kim ne kadar kombine satmış bilemem ama bomboş stada oynadı bugün FB. Keza Galatasaray'da bilet fiyatları biraz pahalı olunca onda da boşluklar oluyor. Ama Beşiktaş taraftarı sene başından beri her maç stadı doldurup, takımı iyi destekliyor.

Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarı giderek kötüye gidiyor bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Xobalt said:
Bonjo said:

Beşiktaşlı falan değilim, objektif bakarak şunu söyleyebilirim ki Galatasaray taraftarı da Fenerbahçe taraftarı da iyi değil. Kim ne kadar kombine satmış bilemem ama bomboş stada oynadı bugün FB. Keza Galatasaray'da bilet fiyatları biraz pahalı olunca onda da boşluklar oluyor. Ama Beşiktaş taraftarı sene başından beri her maç stadı doldurup, takımı iyi destekliyor.

Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarı giderek kötüye gidiyor bence.

90 dk kartal gol gol diye bagıran bir taraftar kitlesindense , statın yarısı dolu olsun , ama ingiliz taraftarı gibi güzel bir hareket yapınca adamını alkışlayan , rakibi hata yapınca moralini bozan , ataga kalkarken bir orkestra gibi seslerle takımına güç veren bir taraftar grubunu tercih ederim.Buna en yatkın taraftar grubuda türkiyede Fenerbahçe bence.Yoksa statı full doldur taraftar sahaya arkasını dönsün 90 dk aynı tezahuratı yapsın bumudur taraftarlık.İbrahim üzülmez bile diyordu bir aralar kendi statımızda rahat oynayamıyoruz stres oluyoruz diye..Taraftardan taraftara çok fark var..
Sosyal ağlarda paylaş

Premier ligi her konuda örnek göster ama tezahurat ve takıma saha içi destekte bir dur bence.Türk takımları oooooouuuuvvvv,şakşakşak'a alışık değil kaçan şutlarda.Takım gaz istiyor,marş istiyor.Bjk'ye laf atmışın 90 dk kartal gol gol diye bağırmasın bırak diye,o bağıranların gazıyla Liverpool'u yendiler burda.Bütün dünya şaştı izledi,Fenerbahçe'nin taraftarı merchandise taraftarıdır maddi katkı sağlar doğru çok doğru.Ama stadda sınıfta kalıyor çoğu zaman.
(evet izledim Kadıköy'de maç)
Sosyal ağlarda paylaş

Liverpool maçı farklıydı bjk taraftarı , Fenerbahçe taraftarıda farklı oluyor büyük maçlarda.Genelden konuşuyorum mesela bugün takım üst üste tek top yapıyor taraftar hemen alkış , Kezman gol atıyor dakkalarca moral vermek için Mateja Kezman tezahuratları , ne bileyim başka maçlarda rakip oyuncu ayagının altından topu kaçırıyor tüm stat salak salak diye bagırıp rakibin moralini bozuyor.Bunuda en iyi yapan Fenerbahçe taraftarı bence.

Bizim stata gelip beyenmemişin , bazen bende beyenmiyorum haklısın , çünkü inönü ile kadıköy arasında fark var stat büyüdükçe tezahurat yapıp akustiği sağlamakta zorlaşır.50000-70000 kişilik ve üstü statlarda tezahurat yapmak hep bir ağızdan bağırmak zordur.Kadıköyde istiklal marşını okurken bile migros farklı söyler telsim başka yerden söyler.yani kadıköye bjk taraftarını değil marstan uzaylıları getirsek zor o iş..
Sosyal ağlarda paylaş

o dediklerini diger takımın taraftarları da yapıyor zaten. ama bunu bilmen için diger takımın stadlarında da maç izlemen gerek, tv den duyulmuyor herşey. ligtv de tribünün sesini kısıyor zaten.

bi de istiklal marşının bi tribünden farklı, diger tribünden farklı duymanın sebebi stadın 50bin kişilik olmasından değil, sana uzak olan tribünden sesin sana birkaç saniye geç gelmesinden kaynaklanır. ayrıca organize olmak da kalabalıga gore zorlasmaz. fb de birbiri ile uyum içerisinde tezahuratın olmamasının sebebi birbirlerini sallamayan, nerdeyse düsman haline gelmiş bi düzine farklı taraftar grubu olması.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu, taraftar taraftardir, bunun iyisi kötüsü olmaz bence.

Fenerbahçe de bir büyük takim, ve taraftari da büyük.

Bu boyle birşey, bunu tartişamazsin.

Fenerbahçe iyi bir takimdir, 17 gün sonra yenilse de yense de büyük kalacaktir. Nitekim öyle olmasa, Galatasaray çoktan dağılmıştı, Beşiktaş yine o şekilde, Fenerbahçe kendisi de öyle.

Senin o mesaji quote yapman, yapmaman neyi degiştirir ki ? Fenerbahçe küçülmez, ama Fenerbahçe büyüyebilir.. :D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
o dediklerini diger takımın taraftarları da yapıyor zaten. ama bunu bilmen için diger takımın stadlarında da maç izlemen gerek, tv den duyulmuyor herşey. ligtv de tribünün sesini kısıyor zaten.

bi de istiklal marşının bi tribünden farklı, diger tribünden farklı duymanın sebebi stadın 50bin kişilik olmasından değil, sana uzak olan tribünden sesin sana birkaç saniye geç gelmesinden kaynaklanır. ayrıca organize olmak da kalabalıga gore zorlasmaz. fb de birbiri ile uyum içerisinde tezahuratın olmamasının sebebi birbirlerini sallamayan, nerdeyse düsman haline gelmiş bi düzine farklı taraftar grubu olması.

küfür etmeyinde kısmasınlar o zaman , sürekli olarak izlemesemde arada bir izliyorum hangi taraftarın ne yaptıgını iyi biliyorum sen merak etme.

sadece kadıköyde maç izlemedim ayrıca ben , tüm statlarda tribünlerin sahaya yakınlığı aynıdır , kadıköydeki kale arkalarının arasındaki mesafe ile ankara 19 mayıs statının kale arkalarının arasındaki mesafede aynıdır hatta ankarada daha uzak..kale arkası uzak ses geç gidiyor diye bir olay yok tribünler ne kadar büyürse ne kadar çok kişi bir agızdan bir şeyler söylemeye çalışırsa akustik o kadar bozulur 2+2=4

son olarak kadıköyde 50000 kişi olacağına(içinde aileler , kızlar , çocuklar) ,yerine 10000 tane taraftar kılıklı holigan çapulcuyu koy oraya daha iyi tezahurat yaparlar...buda 2+2=4

Fenerbahçe taraftarı Türkiyenin en iyi tezahurat yapan , en yüksek sesi çıkartan taraftarıdır diye birşey demiyorum..Ama takımına maddi manevi , saha içi saha dışı en iyi desteği veren taraftar grubudur..
Sosyal ağlarda paylaş

e öyle olmalı yani. modern bi stat, aziz yıldırımın cabalarıyla temizlenmeye calısan capulcular ve daha kaliteli seyirciler. tabi ki daha fazla yardımı olacak özellikle manevi açıdan. ama çapulcu dediğimiz tipler de rakibe deplasmanın zorlugunu yasatan tipler.

bi de su 50 bin kişi olayını anlatamadım sanırım. istedigin sahaya git, kale arkası iki tribün arasındaki ses her zaman birbirine geç gider. diger tribünler için de az da olsa yine farkeder. farklı farklı duymanın sebebi bu. tribünün sahaya yakınlıgıyla bi ilgisi yok, sen sahadakilerin değil tribündekilerin sesini duyuyosun. bi gün dikkat et mesela karsı tarafta davula vuran varsa, vurdugunu gorursun ama sesi vurmadıgı anlarda gelir.

neyse işte öyle, uzatılacak bi konu değil. ama kalabalık olmayla ilgisi yok o dediğini 15 bin kişilik stadlarda da yasadım ben bircok kez.
Sosyal ağlarda paylaş

fenerhahçenin stadı boştu doluydudan önce bence daha büyük bir problemi var fenerbahçenin kombine sahipleri maçlara gitmemeye başladı bu da taraftarın oynanan ortaya konan futboldan memnun olmadığını gösterir bu adamlar önümüzdeki yıllarda kombine almamaya başlarsa canı yanar fenerbahçenin yönetimin bi şekilde bunun önüne geçmesi gerekir...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...