Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

akademisyenlerden özgürlük kampanyası

Sufi

Öne çıkan mesajlar

sylian şunları yazmış olamazsın cidden, bi adamın hapis yatıp cıktıktan sonra tekrar aynı suçları işlemesi yargının suçu değildir, bu sadece toplumun bireye kazandırılması konusunda sorunlar olduğunu gösterir, ama dikkat edersen yargı diyorum devletimizin baştan bir çok hatası var, doğuya gerekli olan kalkınmayı, özellikle eğitim alanında, yapamadığı için. ayrımcılık yapmak gibi bi niyetim yok fakat eminim bi istatistik çıkarılsa bu tip olayların genellikle doğu kökenli vatandaşlarımız tarafından gerçekleştirildiği ortaya çıkacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

heh aegean yalnız şu var ki verilen cezalar inanılmaz indirimlere uğruyor. bütün bir aileyi katlettikten sonra rahşan affıyla salınan, çıktıktan sonra tekrar adam öldüren bir tip bile vardı.

en son dün haberlerde titan zinciri hadisesinin elebaşlarını salmışlar onları gösterdi. 25 yıl hapis almışlar, 10 yılda salıverilmişler. bu mudur yani? cezayı indirip indirip sonra şartla salıverildi geyiği paso. mahkemenin verdiği cezayı tam çekenler herhalde sadece devlete karşı suç işleyenler.

valla bone doğru demişsin, benim de etnik ayrımcılığı haklı göstermeye çalışanlarla uğraşasım yok. ne şiş yansın ne kebap.

hayır en basitinden bizim 2 milyon insanımız almanya'da minik türkiye kurdu neredeyse buradan gittikleri halde, biz kendi toprağımızda doğmuş öz vatandaşımızı dışlamaya çalışıyoruz. yuh yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Öeh kafam tamamen alakasız bir olaya attığı için lathspell'e biraz yüklenmişim o yüzden ilk olarak özür diliyorum. Neyse bazı insanları topluma kazandırmak mümkün değildir zaten bu tür durumlar için "three-strikes law" gibi bir şey lazım Türkiyeye ama uygulamak halihazırda mümkün değil.

Konu çok dağıldı tek demek istediğim Türkiyede insan haklarını suçlayan çok fazla insan var. Bu tamamen yanlış anlaşılmadan kaynaklanıyor, insan hakları sadece azınlıklar için geçerli değildir. Ayrıca terör örgütünü de desteklemez çünkü tamamen yasadışı bir oluşumdur (ek olarak teröristlerin serbest bırakılmasının insan haklarıyla yakından uzaktan alakası yoktur).
Bu nedenle "İnsan hakları, özgürlükler diye haklar tanımak istediğiniz kişileri tanıyormusunuz?" demek yanlış olur çünkü yasadışı işler yapmış insanların sokakta fink atmasını biz de istemiyoruz. Ama yasadışı işler yapan kişilerin etnik kökeni kesinlikle etnik ayrımcılığı doğru kılmaz zaten o şekilde düşünmek başlı başına mantıksızdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth, Ali Nesin'in hala "özgürlükçü, hümanist, çağdaş" kişilerin yanında durduğunu düşünüyorsan, buyur şu meşhur listedeki adamlardan biri ne demiş:

said:
Prof. Sadık Kemal Sandıkçı "Erkek doktor daha ehliyetli ise elbette ki onu tercih edecektir. Ama muayene sırasında, dinin mahrem saydığı alanlarda dikkatli olunması zorunludur" diye buyurdular.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/8174750.asp?yazarid=42&gid=61&sz=94277
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
Ardeth, Ali Nesin'in hala "özgürlükçü, hümanist, çağdaş" kişilerin yanında durduğunu düşünüyorsan, buyur şu meşhur listedeki adamlardan biri ne demiş:

said:
Prof. Sadık Kemal Sandıkçı "Erkek doktor daha ehliyetli ise elbette ki onu tercih edecektir. Ama muayene sırasında, dinin mahrem saydığı alanlarda dikkatli olunması zorunludur" diye buyurdular.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/8174750.asp?yazarid=42&gid=61&sz=94277

bre nolayfır

sen belki kendine kişilik bulmak için, belki var olabilmek için birilerinin yanında bulunma ihtiyaci taşıyabilirsin.
kişiligi oturmuş ve kendiyle sorunu olmayan herhangi bir insan, kendisi düşünür bonec.
benim düşündügüm şeyi isterse dünyanın en şerefsiz en namussuz adamı düşünsün, bu kimin umrundadır ey bone.

saglıklı bir insanın özgürlükçü,humanist vs vs özellikli insanların yanında durmasına gerek yoktur, kendini böyle bir kesime ait hissetmesinede gerek yoktur,.

ancak sorunlu ve yetersiz insanlar kendini bir kesime baglar ve adar, koyun sürüsü gibi hareket eder.

ama sen böyle makyajı ve bir takıma ait olmayı seviyorsun tabi bu yüzden seninle aynı şeyi düşünen adamların mükemmel ve smokinli insanlar olması lazım.yoksa kendini o statüye ait hissetmezsin alimallah nerelerde kalırsın sonra?

bre nolifer.

ve invidualism bonec.
Sosyal ağlarda paylaş

bre yüzsüz newdonis
Başkalarına nolifer demeden önce kendi ünvanlarını gözden geçireceksin (birden çok var biliyorsun).

Ayrıca sende kendini bir kesime bağlıyorsun? Ona buna "bir kesime bağlısınız" diyeceğine kendini gözden geçir. Hmm, ama öyle birşey yapamazsın çünkü o zaman yüzsüzce yeni nick alıp buraya gelmezdin.

Ayrıca bir makyaja sahip olan takıma üye olan sensin (bakınız razien). Ne de olsa aynı takımdasınız :).
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
bre yüzsüz newdonis
Başkalarına nolifer demeden önce kendi ünvanlarını gözden geçireceksin (birden çok var biliyorsun).

Ayrıca sende kendini bir kesime bağlıyorsun? Ona buna "bir kesime bağlısınız" diyeceğine kendini gözden geçir. Hmm, ama öyle birşey yapamazsın çünkü o zaman yüzsüzce yeni nick alıp buraya gelmezdin.

Ayrıca bir makyaja sahip olan takıma üye olan sensin (bakınız razien). Ne de olsa aynı takımdasınız :).

hiçbir kesime baglamıyorum?

yüssüzlük mü?

burası bir web sitesi ulan kendinize gelin.
benim için google.com.tr neyse burasıda o.
bir web sitesi.
web sitesinin ne yüssüzlügü olur lan?
kime yüssüzlük yapıcam hayatımda yüzünü görmedigim merabam olmadıgı adamlaramı?
tanımadıgın merabanın olmadıgı adamlara ne yüssüzlügünü yaparsın ya?
ne yüssüzlügünden bahsediyorsun,yüssüzlük sosyal hayatımızda olur, burası bana göre sosyal bir hayat degilki?
bir forum.benim için burası sadece bir forumdan ibaret.
senin sosyal yaşamın burasıysa banane, bu forum benim için sadece bir internet sitesinden ibaret.

ayrıca, ben hiçbir takıma üye degilim canımın içi,ben bir bireyim,hiçbir kesimede ait olma istegi yok bende.öptüm seni.

ayrıca,gene sindiremediginiz fikirleri görünce kişisel saldırılar başlamış baltalar çıkarılmış.fikirleri tartışın güzide ulusalcılar.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Bak normal bir kürdün, musevinin, ermeninin hiçbir farkı olmaz, zaten ayrımcılık diye birşey YOKTU BU ÜLKEDE. Benim musevide arkadaşım var kürtte arkadaşımın var, adamların hiçbir problemi yok. Ama bunu problem yapan kişiler var.

Kardeşim gittiğin ülkenin şartlarına uymak zorundasın. Uyan problem yaşamıyor. Bu ülkede kürtlerin seçme ve seçilme hakkı var mı? Var. Başka haklara ihtiyacı olmaz bu raddeden sonra. Adam eşit bizle be daha ne istiyosun? Ama kökeni türk olmadığı için "ezilmiş" gibi göstererek rant sağlamaya çalışanlar var.

Yukarda ki olaylarıda kendi acılarınla niye karşılaştırıyorsun yada bunun ne alakası var anlamadım. Ben bir olayı anlattım ve bu olay bir tane değil, ONLARCA kez oluyor bu, hep oluyor. Demek ki yanlış bişeyler var.

Bu ülkede ayrımcılık yoktu?Hahahahaha :D
Gittiğin ülkenin şartları?Pardon Kürtler nereye gitmiş?Adamlar varolduklarından beri burada.
Seni etkileyen bir olayla karşılaşmıssın,burada nefret kusuyorsun.Diğer mesajını da okudum.Kürtler serserilik,magandalık yapıyormuş,başkaları yapmıyor mu?Bu ne saçma bir görüştür?Açık bir şekilde ırkçılık yapıyorsun burada.
Türkiye'de yaşayan her insanın kendi dilinde konuşma ve yayın hakkı olmalıdır.Sadece Kürtler için değil,bütün halklar için.
Bu bölücülük falan değildir.Bu demokrasidir.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Burası bir forum olsada en nihayetinde bir ortam. Sende bu ortamda istenmeyen bir salatalıksın. Kaç defa tekmeleyip yolladık, geri döndün. Sonuçta istenmediğin bir ortama geri dönen bir yüzsüzsün.

Ayrıca beyinsiz olduğun, aptal olduğun delillerle kanıtlandı pls mcuk oköptümthnxbye.

burası bir ortam degil benim için.ben tekmelenmedim? o senin şizofrenligin.
ayrıca burda kaale aldıgım adamlardan degilsin.sokakta karşıma çıksan yüzüne bakmam,zaten şeyinde olmayan birine yüssüzlük istesende yapamazsın.
tekrar tekrar söylüyorum,sosyal hayattaki boşlugunu burda kapatmaya çalışan biri olabilirsin,burda arkadaşlık ve ortamda edinebilirsin,ben öyle birşey edinmeye çalışmıyorum,sadece fikirleri okuyorum ,itiraf.com gibi bir nevi,benim için kişilikler onemli degil,sen yüssüzsün dediginde de bunu kabul etmeyen birşey için bu hiçbirşey ifade etmez.

ayrıca köpekler istedi diye atlar ölmez canım.
Sosyal ağlarda paylaş

raw power said:

Gittiğin ülkenin şartları?Pardon Kürtler nereye gitmiş?Adamlar varolduklarından beri burada.
Seni etkileyen bir olayla karşılaşmıssın,burada nefret kusuyorsun.Diğer mesajını da okudum.Kürtler serserilik,magandalık yapıyormuş,başkaları yapmıyor mu?Bu ne saçma bir görüştür?Açık bir şekilde ırkçılık yapıyorsun burada.
Türkiye'de yaşayan her insanın kendi dilinde konuşma ve yayın hakkı olmalıdır.Sadece Kürtler için değil,bütün halklar için.

Irkçı değilim ama ayrımcıyım. Cahil ile eğitimliyi ayırırım. Yolda birini 6 yerinden bıçaklayanla düzgün konuşanı ayırırım, oturduğu ülkede normal yaşayan kürt ile PKK'yı destekleyeni ayırırım.

Devlet tarafından çok sıkı denetlendiği sürece yayın hakkıda olabilir. Tek yapması gereken bugüne kadar yaşadığı ve ona hiçbir zararı olmamış ülkenin şartlarına uyum sağlasın ve sevsin. Almanya'da 40 senedir yaşayıp gram Almanca bilmeyen insanları almanlar niye sevsin.
Sosyal ağlarda paylaş

fightersfight said:
LathspeLL said:
Burası bir forum olsada en nihayetinde bir ortam. Sende bu ortamda istenmeyen bir salatalıksın. Kaç defa tekmeleyip yolladık, geri döndün. Sonuçta istenmediğin bir ortama geri dönen bir yüzsüzsün.

Ayrıca beyinsiz olduğun, aptal olduğun delillerle kanıtlandı pls mcuk oköptümthnxbye.

burası bir ortam degil benim için.ben tekmelenmedim? o senin şizofrenligin.
ayrıca burda kaale aldıgım adamlardan degilsin.sokakta karşıma çıksan yüzüne bakmam,zaten şeyinde olmayan birine yüssüzlük istesende yapamazsın.
tekrar tekrar söylüyorum,sosyal hayattaki boşlugunu burda kapatmaya çalışan biri olabilirsin,burda arkadaşlık ve ortamda edinebilirsin,ben öyle birşey edinmeye çalışmıyorum,sadece fikirleri okuyorum ,itiraf.com gibi bir nevi,benim için kişilikler onemli degil,sen yüssüzsün dediginde de bunu kabul etmeyen birşey için bu hiçbirşey ifade etmez.

ayrıca köpekler istedi diye atlar ölmez canım.

Baya tekmelendin? Yörünge dışına doğru? Tekrar uçacaksın. Ama laftan anlamayan hayvanlar gibi geri geleceksin. Ve hala foruma yazı yazanları "sosyal hayatları yok" diye nitelendirip duruyorsun. Yok pati albümde kiler uzun saçlı siyah giyinen asosyal metalcilermiş, yok nolifer bonec miş. Aş kendini be gülüm, senden 1000 kat daha sosyalim. Ha burda yazıyorsun ha yüzyüze görüşüyorsun, yüzsülük değişmez, yazanda konuşanda yine sensin.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
raw power said:

Irkçı değilim ama ayrımcıyım. Cahil ile eğitimliyi ayırırım. Yolda birini 6 yerinden bıçaklayanla düzgün konuşanı ayırırım, oturduğu ülkede normal yaşayan kürt ile PKK'yı destekleyeni ayırırım.

Devlet tarafından çok sıkı denetlendiği sürece yayın hakkıda olabilir. Tek yapması gereken bugüne kadar yaşadığı ve ona hiçbir zararı olmamış ülkenin şartlarına uyum sağlasın ve sevsin. Almanya'da 40 senedir yaşayıp gram Almanca bilmeyen insanları almanlar niye sevsin.

Cahil bir insanla eğitimli bir insanı tabi ayırırsın,ben de ayırırım.
Burada olay insanın maganda veya düzgün olmasındadır.Bir Kürt magandalık yaptı diye 'vay efendim Kürtler çizmeyi aşıyor vs..' diyemezsin.Magandalığı Türk de yapıyor Laz da yapıyor Gürcü de yapıyor.Herkes yapıyor.
Yayınları da devlet zaten denetler.Aykırı bir durum varsa müdahale eder.Bu normal.Ülkemizdeki problem gayet normal şeylerin aykırı olarak görülmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

SturmVogel said:
@fake adam
artık terbiye sınırlarını aşıyorsun uyarayım.

hangi yazımla aşmışım terbiye sınırını.
aşan biri varsa oda lathspell,gerizekali beyinsiz gibi kelimeleri kullanan o,nasılsa adil olmayan forum yonetimine güveniyor.

ayrıca lathspell, beni tanıyormusun da senden bin kat daha sosyalim diyorsun.
istersen 2000 kat ol zaten çok fifi.
ayrıca yüssüz demeye devam et,
ben sana açıkladım niye yüssüzlük olmadıgını,seni birey olarak tanımadıgımdan,yada burdaki kimseyi,yüssüzlük yapamam.yüssüzlgün kelime anlamını ogren.
ayrıca burdan banlanan biri tekmelenmez,banlayan kişi gerçek hayatta gelip tokatlamadıgı sürece,
bir oyun sunucusundan da banlanabilirsin,bir forumdan da,bir MIRC odasındanda.bunlar internet olayları,bunlar benim hayatımda önemli bir yer tutmuyor,senin tek dayanagın burası ama heralde :)8-)
Sosyal ağlarda paylaş

:D:D:D Tek dayanağın burası değil diyorsunda hep geri geliyorsun be kuzum, buraya bağlanmışsın sanki? Ayrıca yine saçmalıyorsun tabi.

Raw_power, ben sadece kürtler magandalık ediyor demiyorum zaten, Türk'lerde ediyor, bilmemneside ediyor. Bunu yazıyorum zaten heryerde. Benim uyuz olduğum kitleninde hangisi olduğunu açıkça yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Sam sana bir örnek vereceğim, daha 2 gün önce yaşandı ve yeni duydum ben. küçük kuzenlerim, annesi (teyzem diyeceğim) ve arkadaşlarıyla bir yerden dönüyorlar iki araba olarak. Arkadaşları dediğim 20 yaşında bir genç ve onun annesi. Arabayla yola çıkıyorlar, kuzenlerde arkadan 5 dakka sonra çıkıyor.

Kuzenler giderken yolda bir kalabalık görüyorlar, tartışıyor insanlar falan. Bir bakıyorlar ki teyzemin arkadaşıyla bir adam tartışıyor, adam dikleniyor kadıncağıza. Diklenen adam kürt. 20 yaşında ki oğlan iniyor "adam ol hakaret etme!" diyor adama.

Adamda hiç konuşmadan cebinden çıkardığı bıçağı çocuğa saplıyor. Annesi ve teyzem sinir krizleri geçiriyor orada. Herif gülüyor ve bişeyler söylüyor, söylediklerinin arasında "size kürtçe öğreticem" falan gibi laflar var. Hemen kocasını arıyor teyzem, oda 2 ekip otosu kapıp geliyor 10 dakkada. Adamı yakalıyorlar ve tutukluyorlar.

Şimdi diyeceksin ki bunu genele yaymayalım. Ama ben yayıyorum kardeşim. Çok fazla özgürlük VERİLMEMELİ bu insanlara çünkü medeniyet denen şeyin M'si yok bu insanlarda. Gitsin kürtçe şarkısını söylesin, birşey diyen yok ama denetimsiz kürtçe yayınada, bilmemneyede karşıyım. İnsan hakları insan hakları diye ağlıyorsunuz, özgürlükler diyorsunuz, görüyoruz özgürlükleri. Bana burda sosyal haklarımızmış, özgürlüklerimizmiş, iyiye giden ülkeymiş palavralarını, masallarını anlatmayın.

Ayrıca Polis şunu söylemiş teyzemlere: "aman sakın bulaşmayın bunlarla, devlet yetkilerimizi iyice azalttı, artık bişey yapamıyoruz. Aylar önce birisini durdurmak için ateş edip bacağından vurdum, silahımı el koydular ve aylarca mahkemede süründüm. Bir çok mahkum aftan dolayı serbest kaldı, sicillerinden dolayı iş bulamıyorlar ve bu yüzden hepsi taksici oldu, çok vaka oluyor."

PKK'lılara ben de gıcığım.Benim eleştirdiğim şey şu yukarıda yazdıklarındı.Eğer bir magandanın yaptıklarını genele yayarsan ve genelleyip bu insanlara çok özgürlük verilmemeli dersen bu ırkçılık olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...