Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Speed Racer

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Wachowski kardeşlerin yeni filmi,60'lı yılların efsane animesinin sinemaya uyarlanmış hali :)

Başrollerinde Emile Hirsch (Girl Next Door) ,Christina Ricci (Monster) ve Matthew Fox (LOST) paylaşıyor.

Filmin konusu ise;pisste bir fırtına gibi giden,her şartta rakiplerine toz attıran Speed Racer,doğal bir yetenek ve korkusuz bir yarışçıdır.Tek gerçek rakibi ve idolu olarak gördüğü abisi Rex Racer'in bir yarış sırasında ölmesiyle ardında bıraktığı boşluğu doldurmaya çalışmak istemektedir.Ailesinin ve sevgilisinin de desteğiyle,Speed bir zamanlar rakibi olan Racer X'le işbirliği yapar.Amacı,abisinin canını alan,Crucible adlı cross-country rallisinin kazanmaktır.

Filmin yönetmenleri Wachowski kardeşler,serinin yaratıcısı Tatsuo Yoshida'nin yarattığı klasik diziye tamamıyle bağlı kalmaya çalıştıklarını ama günümüze uyarladıklarını ifade ediyorlar.Hatta artık imzaları haline gelen devrim niteliğindeki görsel efektleri ve hikaye anlatımlarını daha da geliştirerek daga önce görülmemiş bir görsel şölen yaratmayı başarmışlar.Fragmanda da göreceğiniz gibi efektler olsun,karakterler olsun anime serisindeki herşeye o kadar benziyor ki acaip bir biçimde heyecanlandım ben :)

Fragman
http://www.youtube.com/watch?v=tO2jcwgIi8o

Bu sene en çok beklediğim filmlerden bir tanesi,hatta ilk üçten diyebilirim :) Çocukluğumda TV'de izler,çok severdim.O salak açılış sahnesini bile hatırlıyorum hala sadf

Bu arada film 16 Mayıs'ta vizyona giriyor
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca bana göre Blu-Ray sattıracak bir film olacaktır,görsellik olarak gerçekten üst düzey bir film olacak,en zevkli ve iyi Blu-Ray'de izlenir diye düşünüyorum.

Eğer beklediğim gibi bir film olursa para biriktirir Blu-Ray oynatıcıyla birlikte Blu-Ray versiyonunu alır canım sıkıldıkça açar izlerim.Umarım böylesine güzel bir fragmandan sonra patlamaz.

Gerçi Wachowski'lerin elinde patlayan proje yok gibi birşey,sokuk Matrix devam filmleriyle bile acaip para kazandılar,kazandırdılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca şu efektin hastasıydım ben,filmde gördüğümden dolayı acaip sevinçliyim,

http://img99.imageshack.us/img99/5852/speedracerit2.jpg

Ayrıca Speed Racer'in Family Guy parodileri de efsanedir,bir ara Youtube'de vardı ama kaldırmışlar sanırım bulamıyorum.3 kez yapıldı diye hatırlıyorum,bir tanesinin SS'ini buldum sadece;

http://www.progressiveboink.com/emily/images/familyb4.jpg

Bekliyorum kısacası,Wachowski'lerin ellerinde patlayan filmi yok,gerçi Matrix'in 2. ve 3. filmlerini saymazsak ve V For Vendetta'da ve Animatrix'de resmen yönetmen gözükmedikleri için 2 filmleri var sadece diyebiliriz ama demeyelim en iyisi :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
9'unda BFI IMAX London'da izliyorum filmi :)
Bu film en az HD versiyonunda izlenir yada sinemada izlenir. Divx mivx kasmayin derim.

Bir arkadasim dun sey dedi "speed racer`i cektim, 20 dakka dayanabildim, bildigin igrenc cizgi film gibi". Dedim "film gosterime girmedi ki, kopyasi bile cikamaz yani", baktim kopyasida yok ama bu gidip baska bir animasyon cizgi film cekmis, onu speed racer sanmis. Cahilligin bu kadari!! (mesaji okuyordur kendisi muhtemelen HAH MAL ADAM sdfs)
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
9'unda BFI IMAX London'da izliyorum filmi :)
Bu film en az HD versiyonunda izlenir yada sinemada izlenir. Divx mivx kasmayin derim.

Bir arkadasim dun sey dedi "speed racer`i cektim, 20 dakka dayanabildim, bildigin igrenc cizgi film gibi". Dedim "film gosterime girmedi ki, kopyasi bile cikamaz yani", baktim kopyasida yok ama bu gidip baska bir animasyon cizgi film cekmis, onu speed racer sanmis. Cahilligin bu kadari!! (mesaji okuyordur kendisi muhtemelen HAH MAL ADAM sdfs)

lan ben var ya neyse bişi demiyorum. çok kötü çizgi film izlemeyin bu arada sfkdkşlfdsd
Sosyal ağlarda paylaş

Evet filmi izledim, yani eglenceliydi tabi, ben sevdim, tekrar izlettirecek kendini kesinlikle.

Ama bir sikayetim var, yaris sahneleri cok karmasik ve blurry. Yani speed`in yaptigi bazi special hareketleri falan resmen goremiyoruz. Sey gibi olmus yani, dovus filminde 2 dovuscunun kavgasini gostermemek gibi bisey, kareografileri gormemek gibi bisey.

Ama hayvancil IMAX perdeden mi acaba diye dusundum biraz. Yerimde iyiydi yani. Herneyse 720p`si ciksin test edicem tekrardan.

Film eglenceliydi, tarzini, sinematografisini falan begendim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Senaryo olarak Wachowski'lere yakışmayacak derece kötü bir film olmasına rağmen teknik olarak gerçekten aşmış bir filmdi,hatta efektler ciddi anlamda devrim denilebilir.

Sonu çok belliydi zaten,kimin ne olduğu falan izleyen bilir :) Spo vermeyelim şimdi,

PS3 alırsam eğer Blu-Ray versiyonunu alacam orası kesin,benim beklentilerimi fazlası ile verdi bu film
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...