Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lord Of The Rings Online

Ezmode

Öne çıkan mesajlar

Valla şu kadarı bile yeter sanırım.Hangi oyunda Piponuzu tüttürüp içinize çektiğiniz dumanlarla çeşitli şekiller yapabilirsiniz? Çok sevdiğim yönlerinden biri oyunun :) Oyun bence her yönüyle çok güzel ve güzel olmayada devam ediyor.Uğraşacak o kadar çok şey var ki.Sadece savaşmak gerekmiyor yada savaşmak istemediğinde yapacak bi ton iş var öyle diyim.Yapımcılar iyi iş çıkarıyolar.. :)
Sosyal ağlarda paylaş

iyide dumandan şekil çıkarma uzun süredir var, helegrod ve rift raidleri uzun süredir var.peki ne değişti 8 9 ay önce oyun kötü diyerek herkes eleştiriyordu.şimdi herkes övmeye başladı.oyunu ilk çıktığı günden beri oynayan ve iyi olduğunu düşünen benim gibi biri için bu değişim tuhaf kaçıyor.ozamanlar türk oyuncu bulmakta zorluk çekerdik şimdi duruma bak.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi kere oyunun interface'i rezaletti betada KO gibiydi kargacık burgacık skill resimleri flm Sonra pvp yoktu(pvp olmayan bir mmorpg düşenimyorum bile:D).Trade skiller bi garipti hiçbişi yapamıyordun.Bide çok az türk oyuncu vardı.Ya gerçi bunlar şu an aklıma gelenler sadece sonuçta betasını oynayalı nerden baksan 6 aydan fazla oldu
Sosyal ağlarda paylaş

Sawer said:
Bi kere oyunun interface'i rezaletti betada KO gibiydi kargacık burgacık skill resimleri flm Sonra pvp yoktu(pvp olmayan bir mmorpg düşenimyorum bile:D).Trade skiller bi garipti hiçbişi yapamıyordun.Bide çok az türk oyuncu vardı.Ya gerçi bunlar şu an aklıma gelenler sadece sonuçta betasını oynayalı nerden baksan 6 aydan fazla oldu

hiç bir şey bu dediklerinden hiç biri değişikliğe uğramış değil ki. pvp yine yok gibi bişi, skill resimleri aynı, craftin aynı.oynuyorum oradan biliyorum.betası biteli 11 ay oluyor bu arada :)
Sosyal ağlarda paylaş

odiflame said:
hiç bir şey bu dediklerinden hiç biri değişikliğe uğramış değil ki. pvp yine yok gibi bişi, skill resimleri aynı, craftin aynı.oynuyorum oradan biliyorum.betası biteli 11 ay oluyor bu arada :)

AA öyle deme 4 kez ( yoksa 3 muydu :p ) itemlerin background rengini değiştirdi adamlar. :)

Housing geldi o zamandan bu zamana tabi ufak tefek yeniliklerde ama öyle büyütülecek bir yenilik yok. Onun dışında yapılan festivaller ile baya eğlenceli şeylerde geldi misal IRK lara göre dans figurleri , yeni binek ( harvest fest ), yeni modd lar vs.

Interface konusuna gelince daha önceleride verdim yine vereyim.LOTRO interface i LUA ve XML ile yapılmış ( WOW dada aynı sistem kullanılıyor. ) ancak dengesizlik yaratmaması ve oyuncunun botlaşmaması açısından addon desteği verilmemiş.Ufak tefek şeyler yapabiliyorsunuz.
Interface'de bulunan her boxun yerini ve ölçülerini kendi zevkinize göre değiştirebiliyorsunuz.Bunun dışında grafik olarakta yine oyuncuların hazırladığı interfaceleride ekleyip kullanabiliyorsunuz. ( http://www.lotrointerface.com/ )

PVP siz mmo düşünülebilir pvp işin adrenalin kısmı sadece :)

Dün yine MPVP'ye warg olarak girdim.Yeni başlayan bir arkadaşımıda alıp hobbitköy e gidip bir kaç hobbit öldürelim dedik.Gittik öldürdük 2dk sonra 2 ally bitti yanımızda stealth olduk uzaklaştık.Hunter Track edip arkadaşı bulup öldürdü o sırada LM de bana stun mu root mu ne yaptıysa 30 sn oturup arkadaşımın ölmesini izlemek zorunda kaldım. :) İşte MPVP'si böyle birşey...

Edit: Oyuna DX10 desteğide geldi bu arada o zamandan bu zamana. :)

Outfit olayı geldi mesela bu daha hiç bir MMO da olmayan birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır UO gibi değil.
-Main
-outfit 1
-outfit 2
olmak üzere 3 ayrı char slot hakkınız var.

Sadece Main char bolumunde giydiginiz esyaların verdigi bonuslar karakteriniz uzerinde etkiliyor. Outfit 1/2 e günlük yada RP yaparken giymek istediğiniz kıyafetleri giyebilirsiniz.
ör: craft kasarken craftlara gidecek kıyafetlerinizi yada guzel bir ortamda şık bir kıyafet giymek gibi.

Outfit 1/2 e geçiş yaptıgınız zaman görüntüde o kısma koydugunuz itemlerin görüntüsü elde etmiş oluyorsunuz ancak yine MAIN CHAR slotundaki esyaların özelliklerini taşıyorsunuz.

Kısaca tek tek soyunmadan tek tuşla kıyafet değiştirme şansınız var.

Not: Combat sırasında bunu yapamıyorsunuz zaten yapsanızda bi +sı yok belirttiğim gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:
Outfit 1/2 e geçiş yaptıgınız zaman görüntüde o kısma koydugunuz itemlerin görüntüsü elde etmiş oluyorsunuz ancak yine MAIN CHAR slotundaki esyaların özelliklerini taşıyorsunuz.

Not: Combat sırasında bunu yapamıyorsunuz zaten yapsanızda bi +sı yok belirttiğim gibi.

Nası yani mesela ben köylü kıyafetleriyle savaşıyormuş gibi görüncem ama main slotta üstümde olan zırhları giymiş gibi olacak özelliklerim, öyle mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bir nevi oyle. şunu da belirteyim. Outfit özelliği sadece kıyafet slotları için geçerli yani elinde hayvani bir kılıç tutuyorsan hangisine geçersen geç ister main ister outfit o silah yine elinde durucak.

Baska bir örnek daha vereyim, Misal şeklini çok beğendiğin ama özellikleri berbat olan bir pelerin buldun giymek istiyorsun ama özellikleri seni cezbetmiyor. Bu pelerini Outfit kısmında pelerin kısmına koyup sadece pelerinide aktif edebilirsin. Main slottaki armorlar vs. hepsi aynen durur ( main slottaki taş gibi özelliklere sahip pelerinde dahil )

Şimdi sistem biraz saçma görünebilir ancak oyun PVM tabanlı olduğu için bir eksisi yok sonuçta karşındaki NPC oldugundan ha koylu kıyafeti goruntunle savasmıssın ha armorunla onun için farketmez. PVP tabanlı olsaydı o zaman saçma durabilirdi :) ama oyun ve bu sistem görsellik ve RP/Lore a yatkınlık açısından gayet guzel ve kullanışlı.

Edit: Ödeme sisteminde bir bozukluk yok , ne gibi bir bozukluktan bahsediyorsun. Ha şu var eskiden direk kredi kartı üzerinden paranı çekip alıyorlardı ama şimdi onu kaldırıp Paybal benzeri bir sistem getirdiler 2 dkda uye olup onun üzerinden hemen ödemeni yapabiliyorsun.

Edit2: Bende oyuna girerken kullanıcı adımı ve şifremi yazdıktan sonra bazen client direk crash oluyor. bir iki defa arka arkaya olduğuda oluyor ama bir kaç denemede giriyorum yani öyle uzun bir süre başımı ağrıtacak kadar sorun olmadı.

Bunun dışında oyunda nadiren bir yerden biryere geçerken loading ekranında takılıp kaldığıda oluyor. Oyunu kapatıp baştan giriyorum.Lotro forumlarını kurcaladınız mı bu konu ile ilgili bilmiyorum da ben bakayım bir ara.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Mar 4th 2008, 15:21 GMT
Premium Services Temporarily Unavailable

Due to background work that must be performed to the billing system, we will be temporarily withdrawing our Premium Services for The Lord of the Rings Online. Starting 10.00am (UK time), Wednesday 5th March, the option to purchase these services will be removed from the billing site, until further notice. We hope to have them back online early next week, however please check back later for news on when Premium Services will once again be available for purchase. In the meantime we will continue to process and execute orders that we currently have pending on our system. We apologise for any inconvenience this may cause.

Evet ödemede sorun varmış sanırım,en erken haftaya açıcaz diyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben takas da edebilirim elinde olan başka bir oyun ile (MMORPG istemiyorum ama EVE Online yetiyor.) sorun düzeldiğinde. Eski, yeni, ucuz farketmez.

Sen bu ayki Oyungezer'i al ama hemen. Bende ki ilk versiyon, epey yama var. Oyungezer bu ay son client'i ve bir beta veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Abi, simdi baktım, kapanmış. Accountumu hemen vereyim sana. CDler Ankara'da ama, ay sonunda kargolarım ancak. İstanbul'daysan biryerde oturalım, içelim, alış verişimizi yapalım, yok değilsen daha önce hiç internetten birşey satmadım nasıl yapacağımı öğretsin biri.
Sosyal ağlarda paylaş

odiflame said:
oyun reset yapıyor pcyi
ilginç 1 aydır oynamıyordum book 12 güncelleştirmesinden sonra oyuna giremez oldum.sürekli reset yiyorum.

Ekran kartın ATI'mi? , lotro forumlarında bu sorunu yaşayanlar arasında sistemini belirtenlerin hepsi ATI kullanıyorlar. En son olarakda driverları guncelleyip sorunu bir daha yaşamayanlar var ( ama yaşayanlarda var ), ayrıca crossfire kullanıyorsan muhtemelen ondandır.
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:
odiflame said:
oyun reset yapıyor pcyi
ilginç 1 aydır oynamıyordum book 12 güncelleştirmesinden sonra oyuna giremez oldum.sürekli reset yiyorum.

Ekran kartın ATI'mi? , lotro forumlarında bu sorunu yaşayanlar arasında sistemini belirtenlerin hepsi ATI kullanıyorlar. En son olarakda driverları guncelleyip sorunu bir daha yaşamayanlar var ( ama yaşayanlarda var ), ayrıca crossfire kullanıyorsan muhtemelen ondandır.

7600 GT fakat güncelleme yapmadım.güncelleyelim bakalım cözülecekmi sorun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...