Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lord Of The Rings Online

Ezmode

Öne çıkan mesajlar

PVP üzerine kurulmamış bir oyun ne diye pvp oyunlarından birşeyler alsın ki. Lotro gayet başarılı bir çalışma olmuş özellikle kitaplarını okuyanlar için hikayeyi birebir yaşama fırsatı verilmiş. Book questleriylede hikayeye dogrudan dahil olup ilerlemeye devam ediyorsunuz. Şu an rivendell deyiz ama çıkacak olan ilk expansion da moria ve isengard civarlarının açılcagı dedikodusu dolaşıyor ortalıkta.

Grafikler gayet yeterli ne Japon MMOları gibi seksi seksi oranız buranız açık kıyafetlerle dolaşıyorsunuz ne de wow gibi cicili bicili ortamlarda geziniyorsunuz.Bir Dungeon a girdiğinizde plajda değilde dungeon da dolaştığınız hissine gayet iyi kapılıyorsunuz.

Human char açıpta pembe giyip giymemek kişiye kalmış ki oyunda kıyafetlerinizi ayrıca boyayabiliyorsunuz.

Bunun yanında Hobbit bir karakterle oynadığınız da bir ortamdaki eşyaların bir human karakterle oynadığınızdan farklı göründüğünü farketmişsinizdir umarım. Bu bence çok önemli bir ayrıntı idi ve bunuda yapmışlar.

Daha sayabileceğimiz çok ayrıntı var ancak PVP olarakta düşünüldüğünde LOTR hikayesi bulunmaz bir kaynak olabilirdi ( Wargla oynamak warg pack lerle ambush yapmak ayrı bir zevk ) ama adamlar PVM'den yana kullanmışlar.

Kısaca LOTRO çok başarılı bir PVM oyunu.

Fly said:
oynayanlar ne kadar hak verir bilemiyorum da sahiden karşı taraf olsa, düzgün bir pvp sistemi olsa çok şık olurdu.

O kadar dengesiz MPVP sistemi olmasına rağmen yinede insan baya zevk alabiliyor.Birde dengeli olsa nasıl olurdu kimbilir. :)
Sosyal ağlarda paylaş

odiflame said:
jong pvmp de hunter lore master değilsen nasıl zevk alabiliyorsun? herkes bir birine ranged attack yapmak dışında bir şey yapmıyor.

WARG bir karakterim vardı diğer classlar için bilemiyeceğim ama Warg Packlerle bölgelere ambush yapmak, bir bölgeyi ele geçirmek isteyen ally lerin arkasına dolaşıp araya almak bence gayet zevkli olabiliyor tabi işin muhabbet kısmıda var. Taktiksel Strateji uyguluyoruz. :P

Onun dışında dediğim gibi Mpvp dengesiz tabiki misal warg olarak farkedildiğim an kaçma şansım yok ( Sprint diyeceksiniz de 30dk CD si vardı onun en son 30dk da bir mi saldıracağım?! Bayar... ) direk stun,root vs olup ölüyorsunuz.Warg olarak stun ediyorum 5sn sürüyo adam bana bi stun çakıyo 30sn sürüyo daha ne kadar açık olabilirim ki :)

Herkes sevdiği oyunu savunur elbet ama para verdim savunurum edasıyla değil WOW ada para verdim aldım 6-7 ay oynadım sonunda o kadar da iyi bir oyun olmadığı kanısına vardım. Daha oynadığım bir çok MMO içinde bir sürü şey sayabilirim ancak LOTRO da kötülenebilecek bir yan yok MPVP si dışındaki adamlar baştan dediler biz PVP düşünmüyoruz diye bize de fazla eleştirme hakkı kalmıyor doğal olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Hakkını veremediğimi düşündüğüm oyunlardandır.İlk çıktığı ay oyunu alıp 2 ay kadar oynayıp mecburen bırakmıştım.Tam oyunun gidişatına, mekaniklere alışıp bırakmak kötü olmuştu.Ama zaten orta dünya ve Tolkien hayranı biri olarak oyuna tekrardan dönüş yaptım. 1 hafta oldu.

Oyun kesinlikle güzel yabana atılacak veya tek yönüyle eleştirilip bi kenara atılacak bir oyun değil.Oyun rol yapma yönüylede herşeyin sadece savaşmak olmadığını gösteriyor bize.(Housing sistemi, müzik sistemi) Gerçi ben hala yapımcıların daha 10larca savaş dışı sistem geliştirebileceklerini, böyle müthiş bir malzemeden biz oyuncuların daha önce tatmadıkları savaş dışı oynanabilirliği arttırmalarını bekliyorum.Umutluyumda aslında...

Her neyse bence oynamaya gezmeye savaşmaya ve yaşamaya değen bir dünya Orta Dünya...
Sosyal ağlarda paylaş

Book 12 ile ilgili bir kaç şey okudum misal Barbershop lar geliyormuş, karakterleri customize edebilcekmişiz biraz daha felan. Adamlar oyunu pvp,pvm den daha çok ( tabiki onlarlada ilgili gelişmeler var yeni mpvp alanı gibi.. ) sosyal ortama doğru yöneltmeye başladılar bana göre bu da oyuncunun sıkılmadan uğraşacak daha çok alternatifi olucak,oyunun sürekliliğini sağlayacak kanısındayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Katılıyorum.Bu malzemeyle daha ne sosyal- savaş dışı sistemler eklerler, bence bu konuda sınırsız malzemeye sahipler.

Bir haberde ben vereyim size.Geliştiricilerin her ay düzenlediği "(Dev-Chat) " etkinliğinde söylenmiş bir bilgi."Book 13" eklentisinde oyuna "Fishing " eklenecekmiş. :) Oldukça güzel bir haber.Geç bile kalmıştı...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...