Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

A.R.O.G

Olivies

Öne çıkan mesajlar

Filmi bu aksam izledim ve size laflar hazirladim.

Bir kere filme kotu diyenler terketsin Vizyon bolumunu. Ben ona yorum bile demem afedersin. "begenmedim, tarzima gore degil" dersen eyvallah ama gelip "rezalet olmus" falan yemezler.

Film GORA'dan iyi, esprilierde iyi. GORA'da ki gibi skecvari, birbirinden kopuk sahneler yerine espriler konuya yedirilmis.

Filmde ayrica bir konu var yani. Ne ariyorsunuz kardesim konuda? Austin Powers'ta ne konu vardi ALLASEN derim ben size. Kaldi ki eli yuzu duzgun bir hikayeye, anlatima ve akisa sahipti.

Ben bu filmi teknik acidanda Turk sinemasina ornek olsun diye gosteririm. Hollywood standartlarindan artik 1 basamak gerideyiz sadece. Filmde 1 sahnede neredeyse 300'un gorsel kalitesine ulasiyorlardi az kalsin, helal dedim.

Post production, color correction, set, dekor, makyaj hakkinda BAYA ilerlenmis filmde, kamera hareketleride cok basariliydi, GORA'da ki focus hatalari yoktu.

Efektler biraz show yapma babinda olmus, filme dogrudan etkileri yok. Ben filmin final sahnesinde dinazorlarinda gorundugu bir sahne beklerdim (sonda ki 1 saliselik yeri degil). O zaman efsane biterdi.

Onun haricinde GORA'dan sonra kendilerini gelistirmeyi basarmislar. Zaten bunlar denemeler, Cem Yilmaz bir kapiyi GORA'ya acti, AROG ile kapinin arkasinda ki odanin isigini yakti. Teknik olarak artik cogu seyi basaricak duruma gelmis AROG ekibi.

O "bilet parasini hak etmedi" diyenlere nazaran SONUNA ve SAPINA kadar hak etti diyorum ve umarim cok para kazanirlarda Cem Yilmaz bir sonra ki daha buyuk projesini gerceklestirir.
Sosyal ağlarda paylaş

Filmde keşke GORA'daki gibi diğer karakterlerde ön planda olsaydı çok daha iyi olacaktı, sırf Arif karakteri güldürüyor.

Teknolojik olarak gerçekten dediğin gibi hollywoodun bir basamak altına kadar geldik helal olsun hatta şöylede bir spoiler vereyim;

Logar'ın Arif'e benzemesi için kullandığı Clone Stamp (bkz. photoshop) cihazını modellemek, ona animasyon katmak için harcanan zamanı tahmin edin eminim baya uğraşmışlardır ve sadece Arif'in bıyığını logara koyduğu küçük ama güzel bir espri için. Sadece 1 espri için paraya kıymışlar zamana kıymışlar tebrik ettim.

bu arada geçen gün gazetede okudum m.ali erbil cem yılmaza laf etmiş çok büyütüyosunuz falan diye. üstelik utanmadan "geçen trt'de gösterisi yayınlandı 0 çekti. sahnede başarılı olabilir ama televizyonda başarısızlığını görüyoruz işte" gibisinden bir laf daha etmiş. ben hayatımda m. ali erbil kadar içi boş bi adam görmedim. Kendisinin oynadığı filmleride görüyoruz, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (10 üzerinden 1'i bile haketmiyor basit ötesi espriler, tepeden tırnağa GORA'dan çalıntı tema vs. vs.) Hababam Sınıfı serileri (sırf film ilgi çeksin diye seda sayan, kibariye gibi oyunculukla kel alakalı isimleri oynatarak pirim yapmacalar, başarısızlık ötesi oyunculuklar, rezil senaryolar vs. vs.). bukadar ucuz bir adam bu m. ali erbil. kıskançlığın, çekememezliğinde bukadarı diyerek noktalıyorum çünkü yazdıkça sinirleniyorum küfür edicem birazdan :)
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Filmi bu aksam izledim ve size laflar hazirladim.

Bir kere filme kotu diyenler terketsin Vizyon bolumunu. Ben ona yorum bile demem afedersin. "begenmedim, tarzima gore degil" dersen eyvallah ama gelip "rezalet olmus" falan yemezler.

Film GORA'dan iyi, esprilierde iyi. GORA'da ki gibi skecvari, birbirinden kopuk sahneler yerine espriler konuya yedirilmis.

Filmde ayrica bir konu var yani. Ne ariyorsunuz kardesim konuda? Austin Powers'ta ne konu vardi ALLASEN derim ben size. Kaldi ki eli yuzu duzgun bir hikayeye, anlatima ve akisa sahipti.

Ben bu filmi teknik acidanda Turk sinemasina ornek olsun diye gosteririm. Hollywood standartlarindan artik 1 basamak gerideyiz sadece. Filmde 1 sahnede neredeyse 300'un gorsel kalitesine ulasiyorlardi az kalsin, helal dedim.

Post production, color correction, set, dekor, makyaj hakkinda BAYA ilerlenmis filmde, kamera hareketleride cok basariliydi, GORA'da ki focus hatalari yoktu.

Efektler biraz show yapma babinda olmus, filme dogrudan etkileri yok. Ben filmin final sahnesinde dinazorlarinda gorundugu bir sahne beklerdim (sonda ki 1 saliselik yeri degil). O zaman efsane biterdi.

Onun haricinde GORA'dan sonra kendilerini gelistirmeyi basarmislar. Zaten bunlar denemeler, Cem Yilmaz bir kapiyi GORA'ya acti, AROG ile kapinin arkasinda ki odanin isigini yakti. Teknik olarak artik cogu seyi basaricak duruma gelmis AROG ekibi.

O "bilet parasini hak etmedi" diyenlere nazaran SONUNA ve SAPINA kadar hak etti diyorum ve umarim cok para kazanirlarda Cem Yilmaz bir sonra ki daha buyuk projesini gerceklestirir.

rezalet ve bilet parasını hakketmedi
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun bayram tatilinde filmi izleme şansım oldu. (Arcadium Cinebonus) Genel olarak filmi oldukça beğendim. Keyifli vakit geçirtti ya bana, o yeter zaten.

Beklentilerim hayvan değildi. Gora yı oldukça beğenmiştim (9), Hokkabaz da keyifli vakit geçirmiştim (7). Recep İvedik'ten nefret ediyorum, o filmin en çok izlenenlerde olmasından türkiye adına utanıyorum. (0)

Sırayla yazalım baalım

- Gittiğim sinemadan mı kaynaklanıyor bilmiyorum, filmin başlama saatinden itibaren tam 27 dakika aralıksız reklam izledik. Sürekli reklam. Evet. Fragmanlar da dahil bu rakama.

- Filmin müzikleri tek kelimeyle harikaydı. Çok iyi iş çıkarmışlar bence, çok hoşuma gitti. Jingle House muş filmin müziklerini yapan şirket.

- Efektler kesinlikle hollywood ayarındaydı. Şimdiye kadar Türk sinemasında efektleri bu denli kaliteli ve gerçekçi bir yapım izlediğimizi sanmıyorum. Özellikle futbol sahnesindeki efektler çok başarılıydı.

- Özet olarak konuya bakarsak, malzeme güzel gibi gözüküyor. Konunun işlenmesi biraz dağınık gibiydi. İlk yarıda sanki birbirine bağlı aynı konuda kısa cem yılmaz skeçleri izler gibi hissettim kendimi, gerçi bunun bir sebebi de ilk yarıda ışınlanmadan sonra maymunlar ve cy dışında oyuncunun olmaması neredeyse. ikinci yarı zaten tamamen kendini izletti.

- Komik bir filmdi evet. Gora kadar değildi ama. Bazı espriler harbi yardı. 3 kişinin tuttuğu Carlos, Gol olur Rıdvan, çocukların maymunlu sahneyi tiyatroda sunmaları, bakkalla ingilizce muhabbeti, atasözlerini not alan adam falan filan bunlardan bir kaçı.

- Göndermeleri çoğu kişi anlamadı, ben de sonradan okuduğumda çözdüm bazılarını. Fazla gibi bu göndermeler bize. Pek alışkın değiliz bu tarz filmlere.

- Yanımda 2 yeğenim vardı 14 yaşlarında, maymunlu sahnede noldu abi yaa falan diye seslendiler uzaktan sdlkfjhsdf.

- Maymunlu sahne çok da yaratıcı değildi be.

- Taş devri elbisesi bi insana bu kadar mı yakışır. Olmayan oyunculuğunu bile görmezden geldim resmen sdkfjh. Nil çok taş hakkaten yaa.

- Küfür yoktu nerdeyse. Bazı sahnelerde olması lazımdı sanki, olsa çok daha fazla gülerdi millet. Malum ivedik gençliği.

Falan filan işte. Bi de şu alıntıyı yapayım sözlükten:
sözlük. said:
beğenilmeyebilir elbette...

dünya kadar para harcasan, hayvan gibi uğraşsan da bir filmi herkes beğenecek diye bir kural ve gereklilik yoktur...

ama bu filmi, şahan gökbakar'ın amatör çalışması olan 30 günde, tatil köyünde çekilmiş osuruk komedili recep ivedik'i ile, pana film'in "3 kuruşa uydur kaydır bi şeyler çekelim, memlekette ne kadar kıro varsa koşa koşa gider nasılsa" zihniyetiyle piyasaya sürdüğü komik terörist muro'suyla kıyaslamak ve hatta bu filmlerin isimlerini arog'la aynı cümle içinde kullanmak bile bence çok çok çok büyük bir haksızlık ve bu klişe tabiri kullanmayı hiç sevmem ama: resmen "emeğe saygısızlık"...

cem yılmaz'ın yine, diğer türk komedi filmi yapımcılarının aksine türk halkını adam yerine koyduğunu, iyi, kaliteli ve orijinal bir şeyler üretmeye çalıştığını ve bu uğraşında eldeki imkanlar göz önüne alınınca başarılı olduğunu düşünüyorum.

ha siz yine de bu adamı takdir etmiyorsanız, işte recep ivedik, işte muro, işte destere, işte çılgın dersane, işte maskeli beşler, işte mehmet ali erbil...

buyrun bayıla bayıla izleyin...
(forrestgump, 09.12.2008 19:52 ~ 22:00)
#14561395 !?

Sosyal ağlarda paylaş

Bu son dediğin, recep ivedik için ise, popüler olduğu için falan beğenmemezlik etmiyorum şahsen ben. Arog da popüler ama çok kral bence.

Popüleri kötülemek prim yapar mı ekolünün temsilcilerinden değilim.

Ama gerçekten sormak istiyorum, ivedik te bir tane zeka ürünü espri var mıydı, bir tane dikkat çekici detay, bir tane adam gibi diyalog var mıydı. O kadar bayağı bir film ki.

Neyse konumuz o değil. Sözlük yazarına katılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yurdum insanında niye böyle bir benim beğendiğimi beğenin beğenmediğimi beğenmeyin hadisesi var anlamıyorum

sözlük yazarı derin saçmalamış. ver gazı ver gazı yazıları içimi daraltıyor

insanın kendini inkar etmesi kadar üzücü bir durum yok,düşene gülünür hoş değildir ama şöyle ayağı kayıp kıçının üsütne oturan bir adama önce gülmeden yardıma gideni görmedim.Osuruğa gülünebilir öyle ortamlar oluyor ki çok basit şeylere insanlar yarım saat kopuyor.

bir filmin tek mekanda ve ucuza çekilmesi kötü birşey değildir filminde kötü olduğu anlamına gelmez.

alın size forum genelinde çok iyi film olarak kabul edilen the man from the earth tek mekan 0 bütçe bence çok güzel bir film.

ben sabah kalkıyorum akşam yatana kadar değil uykumda bile düşünüyorum o ne olacak bu ne olacak işi ne yapıcaz dolar nereye gidiyor tayip bugün ne dedi diye,mümkünse eğlenmek için gittiğim bir ortamda da düşünmek istemiyorum.

öte yandan çakma elitist çakma görgülülerin bu ona böyle olurmu bu şöyle bu banal vs açıklamalarına artık filmlerden fazla gülüyorum.ben buna gülmek için çok elitim bu benim için çok banal bir kere gerçek anlamda belirli bir kültüre sahip olan bir insanın sarfedeceği şeyler değil bunları söyleyenlere baban neydi de sen ne oldun demekten başka birşey gelmiyor elden

NOT:hakkını vermek lazım ozan,nil,özkan üçlüsü bence süper oynamışlar ama rasimi oynatmayan kafanın taaa.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle belirtmek isterim ki ikinci yarı olmasaydı yorumlarım çok farklı olurdu. Ben de GORA'dan daha iyi buldum. İlk yarı resmen sıkıldım ama ikinci yarı bayağı eğlendim. Yalnız hala benim zevkim için fazla geyik. Cem Yılmaz gibi cin bir adamdan daha zekice espriler beklerdim. Sinema salonu herşeye gülen insanlarla doluydu, insanlar Cem HÖ dese gülecek hale gelmiş. Bence ne kötü diyenlerin dediği kadar kötü, ne de yere göğe sığdıramayanların dediği kadar iyi. Güldüm, eğlendim, iyi ki gitmişim diyebileceğim bir film, o kadar.

Yapım kalitesi olarak resmen level atlamışız. Efektler de güzeldi.

Bence daha fazla küfür olmalıydı. Tamamen küfürle güldürsün demiyorum ama küfür etse çok daha iyi olacak sahneler vardı, sırf küfür etmemek için kahkaha dozajından feragat etmişler. Üstüne bir iki yerde komik olmayan şekilde küfür ediyor. Cem Yılmaz küfürle güldüren bir adam değil zaten, lafını bile etmemek lazım aslında.

Filmdeki bir satırlık repliklerle oyunculuk ne kadar belli olur bilmiyorum ama bence Nil'in oyunculuk adına fotojeniklikten öteye gidecek potansiyeli yok.

GORA'yı sevmiş olanlar izlesinler, beğenmemiş olanlar uzak dursunlar. AROG ondan daha iyi ama esprisinden konusuna benzer zevke hitap ediyor.

Bu arada gazetede yerli müziklerin telif hakkı hakkında sorun olduğu, mahkemeye gidildiği gibi şeyler okumuştum. Filmin sonlarına doğru 300 fragmanında çalan NIN - just like you imagine'in çakması çalıyor, telifini ödedilerse benim bu satırları iade almam söz konusu ama hiiiiç sanmıyorum, YUUUH.
Sosyal ağlarda paylaş

izlemedim filmi de şu küfür konusu stand up ında da malzeme olmuştu. adam da haklı gorayı yaptı küfür çok denildi, içinde belki küfür sayılabilecek tek bir unsur olmayan hokkabaza da çok küfürlü denildi. şimdi bu filmde küfür kısmış, bu seferde hiç küfür yoktu denilmiş. yazık lan adama fasd
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:
En azindan cem yilmazin yaptigi ise saygisi var, o bile yeter verdiginiz uc kurusu haketmesine.

+1

ek$i yazari said:
ha siz yine de bu adamı takdir etmiyorsanız, işte recep ivedik, işte muro, işte destere, işte çılgın dersane, işte maskeli beşler, işte mehmet ali erbil...

Hakli, o filmleri toplasan GORA yada AROG etmez. Ayrica ben Recep Ivedik'ide sevmistim, yani guldum cogu yerinde baya ama kesinlikle GORA yada AROG ile karsilastirmam.

aquila said:
En azindan cem yilmazin yaptigi ise saygisi var, o bile yeter verdiginiz uc kurusu haketmesine.

Buda cok onemli bir nokta, cok dogru soyledin. Herkes "en ucuza nasil getirirz, nasil parayi cebe atariz" diye dusunurken cem yilmaz GORA'ya 4 milyon dolar, AROG'a 9 milyon dolar harcadi. Adamin motivasyonu para kazanmak degil zaten. Adam gonulden yapiyor, kaliteli olsun istiyor ya adam.

Ustelik sadece PARA harcamadi, filmde teknik kaliteyide hissediyorsunuz, kamera hareketleri harika ve dogru, kullanilan plan, aci, olcek hepsi dogru. Bunlar kaliteyi simgeler, bunlar parasizda olur ama o diger filmler gibi "koy kamerayi suraya, oyna abicim bakalim" gibi degil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...