Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

20th of May 2008

Miraul

Öne çıkan mesajlar

Girtlak said:
Dediniz kaybettiniz. Bırak 6600'ü 7900 low detail gösteriliyor oyunun tasarımcıları tarafından. Bu kartlara sahip olanlar umutlanıp da oyunda hüsrana uğramasınlar. O kartlarla Conan'ınız yalan, aldığınız oyun da heba olur. Dikkat edin.

gong çaldı sizi yerinize alalım.

madem oblivionla eşit olacak diyor developerlar, oblivionu oynadığım kartları kıyasladım.
yalansa git age of conan developerlarını şikayet et.
Sosyal ağlarda paylaş

sQu said:
aktif accoun değil, blizzardin kendi bünyesinde aktiflik kavramı var, 6-12ay arasında accountunuz kapalı olursa aktif sayılıyorsunuz, 12.aydan sonra inactive oluyorsunuz. O yüzden o milyonlara varan sayı traş.

doğru, en fazla 100.000 felan oyuncu vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi oyundan çok süper beklentilerim yok. Grafikler ve ortam güzel olsun, oynabilirlik oynanabilir olsun :D , buglar az olsun bana yeter. Zaten casual oynuyor oynayacağımdan raid filan beni pek bağlamaz. Sonuçta verdiğim para ile 1-2 ay zevk alaram oynasam bana yeter. Yeterince harcore WOW oynadım, biraz casual Conan oynamak istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
sQu said:
aktif accoun değil, blizzardin kendi bünyesinde aktiflik kavramı var, 6-12ay arasında accountunuz kapalı olursa aktif sayılıyorsunuz, 12.aydan sonra inactive oluyorsunuz. O yüzden o milyonlara varan sayı traş.

doğru, en fazla 100.000 felan oyuncu vardır.

milyonluk sayilarin tras oldugu belli ama 100bin de degildir, yani WoW dan daha kotu comunitysi olan oyunlar bile 100k kullaniciya sahip, benim dusuncem 600 veya 700k vardir.
Sosyal ağlarda paylaş

Girtlak said:
Bone said:
wowun grafikleri rezil değil.
evet, low poly olabilirler ama mevcut en iyi resolution'a sahip grafikler wow'da.
özellikle yeni kaplamalar oldukça kaliteli.

aoc, oblivion gibi olacaktır büyük ihtimal.
öyle bir durumda 8800 ile hiç sorun olmadan maximum ayarlarda, 7900'da birazcık kasılarak maximum ayarlarda, 6600'da hızlı bir şekilde orta ayarlarda oynamak mümkün olacaktır.

raidde felan problem yaşanacağını sanmam.

Dediniz kaybettiniz. Bırak 6600'ü 7900 low detail gösteriliyor oyunun tasarımcıları tarafından. Bu kartlara sahip olanlar umutlanıp da oyunda hüsrana uğramasınlar. O kartlarla Conan'ınız yalan, aldığınız oyun da heba olur. Dikkat edin.

Ne dedik ne kaybettik? Yahu eski post ları okusana arkadaşım, yazdık oraya betaya ilk başlayanlar performans vs vs durumlarını. Okudukça daralıyorum ha böle postları, bir silkelen kendine gel yeter.

2 gb ram (çamurdan olsun 2 gb olsun)
AMD X2 3800+
7800 GT 256 ram(dandirik ekran kartı)

Budur işte, banamısın demiyor. Bir dunya screenshot verdik performans değerlendirmesi yaptık. Forum larda arama link i ona basın bir bakın ilk önce. Birden asabi oldum, sakinleşemedim lol.

GR
Sosyal ağlarda paylaş

gladcım sakin ol. bak ben yeni kart aldım rahatladım. git bence yeni kartını al spekülasyoncuların dersini ver :p
gerçi ben recommended testini geçemedim işletim sistemim yüzünden. vista kurma zamanı gelmiş de geçmiş bile.
inşallah aoc release edilip ue sürümü de çıkana kadar outdate lmaz sistemlerimiz.

Sosyal ağlarda paylaş

Ya böle birden mantar gibi türediler, sanki üstüme üstüme geliyorlar. En aşşağı 5 tane sadece bu işler için thread çürüttük 4 aydır, uzun uzun yazdık ettik. Fezaya röket göndermiyoruz abi nasıl sinirlenmiyeyim, yok şöle çalışmaz böle çalışmaz, amcamın oğlu dediki çalışmaz, nenem dediki bu oyun çıkmaz, dedem dediki Funcom adam olmaz, bu ekran kartı dedin beni kaybettin... uzaklaş burdan koş koş!

Oh rahatladım

Sufi abi, hayırlı uğurlu olsun kem gözlere şiş demek istiyorum. Hayırlısı ile şu yılbaşı zam farklarını bu ay sonunda alalım eve ikinci silicon vadisini kuruyorum bende. Ekran kartını bir elliyeyim diyorum bir de adam gibi bir kasa, 8000+ serisi ocak söndürürcesine güç çekiyor bleh. Hiç SLI fantezisine de girmiyeceğim (ha alternatif bir öneri gelirse memnuniyetle). Ufak bir nokta var, XP ailesi işletim sistemleri 2 gb ın yukarısını efektif kullanamıyor vs bilgileri var elimde google kaynaklı, 4 gb a çıkarsak illa vista mı?

Ne kadar performans katar bilemiyorum, 16mb cache 3 gb/s sata2 hard aldım geçen hafta, görgüsüzlük derecesinde saldırmış durumdayım upgrade olayına rofl :) yaşasın bilinçsiz tüketim!

GR
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:
Kart olarak 8000+ alırsan zaten 2GB olsa bile Vista kullanırdım ben olsam. O kartı alıp DX10'un meyvelerini almamak hoş olmaz bence. Hem performans derdi de olmaz o kartla.

Ok bu directx 10 hadisesine benimde saygım var yanlış anlama olmasın ama.. beta nın başından beri 7800 GT ile XP de oynuyorum oyunu, sudaki reflection directx 9 de dynamic artı enviroment etkileşim vs leride mevcut, 10 ile gelen hiç bir feature ı Funcom yüzümüze vurmuyor bu oyunda onu anladım. Yani karakterlerin üzerindeki skin shader ın bilmem kaçıncı layer ında illuminate falan filan, bu tarz noktalardan bahsetmekteyim.

Bir hasta olduğum nokta mevcut, ki bunuda software layerde de yapabiliyor adamlar, directx 10 un kendi kutuphanelerinde gelen (direk gpu kullanan) su fantastik mevsim olayları. Yağmur,kar ve çok afilli sis ortamları vs vs.

Ama, ne kadar dikkat edeceğiz ? :)

Şu anki stabil client da debug seviyeleri açık grafik motorunun her türlü veli nimetinden faydalanabiliniyor. Ne kadar aksini iddia etselerde orda max 3 bilemediniz 4 yeni detail level gelir onlarda directx10 ile unlock oluyordur. Ben eski kafalı bağnaz bir gamer olarak Microsoft un göz göre yaptığı directx10 ve vista kullanacan olayına karşıyım, sırf GPU ve ram upgrade i yapmak için ekran kartı değiştiriyorum yoksa directx 10 dan çok bir beklentim yok açıkçası (En azından Conan için).

P.S: Vista 2 gb ram i sabah kahvaltıda yiyor bende, ya driver larımda bir dert var yada başka bir araz, anlayamadım derdini adamın.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:
Vista halen korkunc duzeyde sorunlu bir OS kanimca, kullananlar SP2 gelmeden adam olmasi imkansiz gibi iddiali terimler bile kullanmakta. Biraz daha beklemekte fayda var kanimca.

"kullananlar"dan biri olarak, vista'nın hiç de öyle abartıldığı kadar "korkunç düzeyde sorunlu" olmadığını söyleyebilirim.

şahsen xp'nin de sp1-sp2 öncesi zamanlarında kullandım, vista'yı da kullandım. karşılaştırmak gerekirse vista xp'nin sp2'si kadar stabil durumda.

bilgisayar değil de, ben vista'yla sorun yaşıyorum. o da bug, glitch vs değil de, xp'ye fazla alışkın olmamdan kaynaklı diye düşünüyorum. search sistemini efektif kullanamıyorum. bir de disk fragment çok kısıtlı olmuş.
ancak herşeyi öyle güzel geliştirmişler ki, bunlar devede kulak gibi kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Gladmir said:
directx10 ile unlock oluyordur. Ben eski kafalı bağnaz bir gamer olarak Microsoft un göz göre yaptığı directx10 ve vista kullanacan olayına karşıyım

bu olayı ben anlamadım açıkçası.

vista kullanıyorum ama ekran kartı yetersiz olduğu için crysis oyununda ultra high seçeneklerini kullanmadım.
ancak arkadaşın pc'sinde ekran kartı çok iyi, buna karşın xp kullandığı için directx 10 gerektiren ultra high ayarlarını kullanabiliyor.

internet'te küçük bir kod değişikliği bulunuyor. onu kullanıp xp'de ultra high zevki yaşamanı sağlıyor.

hayır microsoft bize diyor ki, directx 10 tamamen yeni bir sistem kullanıyor. xp'de sıksanız oynayamassınız. geri dönüşüm uyumlu bir sistem değil.

ama gidiyorsun xp'de directx 10 ayarlarıyla oynayabiliyorsun?

bilmiyorum, vista'nın ultra high seçeneklerinde ekstra özellikler var mı, ama dedikleri gibi "directx 10 geriye dönük uyumlu değil, xp'de çalışmaz" değilse, microsoft gerçekten büyük bir suç işlemiş ve ayıp etmiş oluyor.
eğer öyleyse, crysis'te xp'de oynayabileceğin grafiklerin engellenmesi komik olmuş.

age of conan'da da var mı bu tip işler, bilmiyorum.
ama microsoft'un "games for windows" hadisesinin arkasında neler dönüyor merak ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ertele ertele sıkmaya başladılar iyice zaten AOC sitesine girdigim yok bayadır. Bu ertelemeler yüzünden oyundan da soğumaya başladım ha çıkınca almayacakmıyım tabiki o kadar bekledikten sonra ama bu kadar erteleme beklentileride gitgide arttırıyor insanın ve sonunda beklediğim gibi çıkmayıp husran olmasından çekiniyorum.

Muhtemelen benim gibi düşünen çok kişi vardır AOC piyasada dx10 yokken ortaya konmuş proje idi her yeni çıkan teknolojiye sürekli kendilerini adapte etmek için ertelemeler yapıp durdu. Bu ertemelerin sonu gelmeyecek gibi gozukmeye başladı bana öte yandan sürekli biriken bir kitlesi varken bir yandan da başka oyunlara kayan bir kitlede yok değil. ( bkz: Warhammer ). Warhammer ile AOC aynı dönem içine çıkarsa biri birini baltalayacaktır kesinlikle.( Bkz: EQ2 vs WOW => WOW Won )
Sosyal ağlarda paylaş

böyle ertelenmeye devam ederse çok kişi oyun çıkmadan soğuycak tabi. bundan 2 ay önce daha fazla aoc konuşuyorduk şimdi yıldızı söndü konunun. inşallah son ertelemedir bu. zaten us versiyonunu almayı düşünmeyenler için ek bekleme süresi olur büyük ihtimal.

sakın vista kurma diyen arkadaşlarımın nerdeyse hepsi vistanın sorunalrının sp1den sonra epey çözüldüğünü söylüyor. grafik ve programlamayla uğraşan kişiler bunlar. onların sözüne güvenip kurucam vistayı bugün.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
Gladmir said:
directx10 ile unlock oluyordur. Ben eski kafalı bağnaz bir gamer olarak Microsoft un göz göre yaptığı directx10 ve vista kullanacan olayına karşıyım

bu olayı ben anlamadım açıkçası.

vista kullanıyorum ama ekran kartı yetersiz olduğu için crysis oyununda ultra high seçeneklerini kullanmadım.
ancak arkadaşın pc'sinde ekran kartı çok iyi, buna karşın xp kullandığı için directx 10 gerektiren ultra high ayarlarını kullanabiliyor.

internet'te küçük bir kod değişikliği bulunuyor. onu kullanıp xp'de ultra high zevki yaşamanı sağlıyor.

hayır microsoft bize diyor ki, directx 10 tamamen yeni bir sistem kullanıyor. xp'de sıksanız oynayamassınız. geri dönüşüm uyumlu bir sistem değil.

ama gidiyorsun xp'de directx 10 ayarlarıyla oynayabiliyorsun?

bilmiyorum, vista'nın ultra high seçeneklerinde ekstra özellikler var mı, ama dedikleri gibi "directx 10 geriye dönük uyumlu değil, xp'de çalışmaz" değilse, microsoft gerçekten büyük bir suç işlemiş ve ayıp etmiş oluyor.
eğer öyleyse, crysis'te xp'de oynayabileceğin grafiklerin engellenmesi komik olmuş.

age of conan'da da var mı bu tip işler, bilmiyorum.
ama microsoft'un "games for windows" hadisesinin arkasında neler dönüyor merak ettim.

Okumak lazım, araştırmak lazım. Hiç haberim yoktu bu bahsettiğin fix den, belki genel bir çözümdür Conan da da işe yarar diyerekten aranmaya başladım, bilgi için teşekkür.

Hani önceden recommended durumu vardı, en son çıkan işletim sistemi neyse onu dayıyorlardı önümüze. Ama bu sefer göz göre vista kullanacaksın yoksa başınıza taş yağar oyundayken söylevleri mevcut. Ben hala driver olayını çözemedim vista da, halledebilsem oturup client nasıl çalışıyor diye bakacam.

Ertelenme konusunda da katılıyorum, ilk dinamizim bitti beta nın başlaması ile oluşan.. ne yapalım :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...