Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Micro-Fasizm is basinda

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

Aket-Atum said:

muavinin cevap yüzünden içtiğim su boğazımda kaldı "aman teyze suratından belli dengesiz o takma sen kafana"

sonu bağlayamama böyle bişey işte

ya sorma o bende büyük bir sorun, anlatıp anlatıp küt diye bitirdiğim tonla hikaye var lise yıllarından beri..adım çıktı o beceriksizliğim yüzünden :D
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

Viktor said:

adam baya korkmus cezayi yedikten sonra, "daha once basima boyle bisi gelmedi hakim hanim, ayda XXXX TL kazanci olan saygin birisiyim ben" gibi peynir kokan bir savunma yapmis, sonra sahit yalanci iftira attilar bana demis

adam roma terk

Ahaha roma bile değil antik yunan terk yakında "sayın hakim ben sonuçta bu apartmanda yaşıyorum, bu apartmanın huzurunu bozarsam kendi huzurumu bozmuş olurum o yüzden böyle bişey yapmam çok saçma o yüzden böyle bişey yapmadım"
Sosyal ağlarda paylaş

sadece ilk mesajı okudum.

burda bi adam vardı gece içip içip dışarı çıkıp etraftaki bütün apartmanlara ağzına gelen en ağır küfürleri sayardı (ana,avrat vs)karısını döverdi millet alırdı elinden.polis aldı kaç defa 1-2 hafta susardı aynen devam. adam öğretmen bu arada :(

nese iste ben askerden geldim aylar geçti filan lan bu adamdan ses yok hiç.beklediğim şey sonunda olmuş adamı vurmuş birisi.böle aparmanın altında ufak bi ev vardı (kapıcı için düşünülmüş yapılırken) orası da bu adamındı orda içer içer bağırırdı şimdi karısı ihtiyacı olan birisini oturtmuş sevabına oraya.

yani dicem o ki bi zamanlar bilge birinin de dediği gibi "Kill one person, and you can solve so many problems. I wonder at the possibilities"
Sosyal ağlarda paylaş

bu olayin en onemli hususu, adamin size benim yuksek yerlerde tanidigim var sizin caniniz yanar diye yalanlar soyleyip senelerce sena annene ve apartman sakinlerine iskence yapip, sikayetci olmanizi engellemesi.

Sonunda mantikli davranip savciliga suc duyurusunda bulunmussun, davayida kazanmissiniz tebrik ederim. Adamin ilk tacizinde sikayetci olunsaydi, bu 2. veya 3. sucu olacakti, ve bu herif toplumdan uzaklastirilacakti.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

mahkeme sonuclandi

2. durusmada hakim suclu buldu adami, kopekten degilde hakaret ve tehdit uzerinden acmistik, sahitimizde mevcuttu daha once yazdigim gibi

beyefendi zahmet edip ilk durusmaya bile gelmedi, ikinciye zorla getirdiler, 6 aymi ne hapis cezasi aldi, para cezasina cevirildi ve baska sucu olmadigi icin ertelendi ancak siciline islendi artik

adam baya korkmus cezayi yedikten sonra, "daha once basima boyle bisi gelmedi hakim hanim, ayda XXXX TL kazanci olan saygin birisiyim ben" gibi peynir kokan bir savunma yapmis, sonra sahit yalanci iftira attilar bana demis

sahitimizde sehir disindan geliyor bide, yalanci sahitlik suclamasi ile bir daha cagirdilar adami hani cidden hak veriyorsunuz "aman sahit yazarlar" geyigine, cocuk vicdani rahat etmedigi icin sahit oldu bastan duymadim diyip, simdi ise kirikkale-istanbul arasinda sirf bu is yuzunden git gel yapiyor

daha once problemi olan komsulardan biride mahkeme sonucunda cesaretlendi, bi sorun cikarsa yalanci sahit diye bende gider ifademi veririm filan dedi neyse

2000tl civari masraf yaptik mahkeme icin ama degdi sanirim, en azindan bu saatten sonra nasi olsa kimse ses cikarmiyor diye millete begendigi gibi satasamaz, sikayet ederim uzak dur diyince " #@@# GIT ISTEDIGIN YERE SIKAYET ET" filan diyemez, hic ummuyordu gercekten birinin oturup masraf yapip ugrasicagini

Öncelikle gözünüz aydın diyeyim, yalnız adam suçlu bulunursa sizin mahkeme masraflarınızı da ödemiyor mu? Öyle bir şey yok muydu sanki?
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

bu olayin en onemli hususu, adamin size benim yuksek yerlerde tanidigim var sizin caniniz yanar diye yalanlar soyleyip senelerce sena annene ve apartman sakinlerine iskence yapip, sikayetci olmanizi engellemesi.

Sonunda mantikli davranip savciliga suc duyurusunda bulunmussun, davayida kazanmissiniz tebrik ederim. Adamin ilk tacizinde sikayetci olunsaydi, bu 2. veya 3. sucu olacakti, ve bu herif toplumdan uzaklastirilacakti.

keyiften beklemedik bu kadar, sahit olmak istemedi senelerce hickimse, sahit olanda simdi surunuyor isini gucunu birakip istanbula gelmek zorund kaldi hicbi kazanci olmadan, sahit olanlarin isini kolaylastirmak yerine zorlastirmak icin her seyi yapiyor adalet sistemimiz

ben basindan beri karismadim yazdigim gibi zaten, anneme verdigim soz var en basinda ki babam hayatta degil, tek cocugum ve ailede benden baska erkek yok, annem icin oldukca zor bir durumdu ki hakli olarak birde benle ugrasmak zorunda kaldi, pek cok seyi gizledi zamaninda anlatmadi vs vs

Rewendor said:

Öncelikle gözünüz aydın diyeyim, yalnız adam suçlu bulunursa sizin mahkeme masraflarınızı da ödemiyor mu? Öyle bir şey yok muydu sanki?

avukatin vekalet ucretini odemiyor, sadece mahkeme masraflari ile bizim avukatin sahsina temsili bisey odiyor, 1000tl den asagi davaya bakmiyorlar genelde buda sikayetci olup dava acmak icin insanalrin onunu kesen en buyuk engel zaten, anca derkenlerle filan bazi sinirli konularda ucretsiz dava acabiliyorsun

marta kadar tazminat davasida acma hakkimiz var, tazminat davasi icinde avukata ayri ucret odenicek, kaybedilirse talep edilen ama mahkemenin kabul etmedigi tazminat bedelinin %12 sini karsi tarafa odiyorsun, yani 10.000 lira acsan 1.2 kafadan gidiyor, genelliklede bu gibi ufak davalarda kazanma ihtimali yok gibi bisi

anca tanidik avukat bulup anlasican, 2000tl acalim kazanirsan yarisi senin, kaybedersek para alamassin benden diyede kaybedersen 500 lira filan gibi bi bedelle yirtarsin, hicbi avukatta yanasmaz zaten bole bi ise

%99 acmiycaz tazminat davasi, annem istemiyro zaten ben para kopariyim diye acmadim davayi, para almak icin mahkemeye verdi seklinde gozuksun istemem diyor, adam temyize goturucekmis dava ordada onaylansin yeter bize sonucta adamin sicili kirlendi bi kere, ayni hirtligi bir daha yaparsa yaptirimla karsilasicak ertelenen cezasi ile beraber
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm içtenliğimle söylüyorum, çok sevindim sizin adınıza. Ayağını denk almayı bırak süt dökmüş kedi olur temyizden sonra. Kendi kendine rage nöbetleri geçiriyordur şimdi. :D Beter olsun ahlaksız herif. Artık size salça olmaz, olamaz, başkasına sarar aklı sıra. Duyarsanız onu da yüreklendirin mahkeme için. Bir kez daha yapar da kimse eskisi gibi ses çıkarmazsa daha da çirkefleşecektir. Neyse, tekrar geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ne sabırlı bir aileymişsiniz hakkaten .bide benim sülaleyi görseniz

böyle kibarca beyfendi ama böyle yapmayın diyen adama bile küfür edip bıçakla koşup kafa atan tipler var sülalede

neyseki gorusmuyoruz.devamlı kavga eden tipler.zamanında çok sıkıntı çektik.

bi tane delikanlıda cıkıp vurmadı bizimkileri hep beklerim ama olmadı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...