Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lag cozum rehberi v2 (Your Freedom Tutorial)

Baggio

Öne çıkan mesajlar

Ne olur ne olmaz dedim trial hesap açtım 1 saat boyunca aralıksız bir warrior kastım, 1 saat sonra bağlantı süresi dolduğu için kesildi. Hiç spike yaşamadım fakat normale oranla daha yüksek bir latency söz konusu. Normalde 120 civarındaydı yf ile 200-230 falandı.

ems03 nolu serverı seçtim, siz hangi serverı kullanıyorsunuz ? En iyi bağlantı değerlerini hangisinde görüyorsunuz ? 08 den konuşulmuş ama ben listede bulamadım. Başlıktaki mesajlarda genellikle fransada yer alan sunucuların tercih edildiğini gördüm. Ben Jaedenar'da oynuyorum, jaedenar isveç stockholmdeki datacenterda barındırılıyor. Fransa ile isveç arasında mesafe fazla olduğu için almanyanın daha yakın olduğunu hesaba katıp 03 nolu serverı seçmiştim... Trial kullanıcılar için server seçeneği az olabilir diye düşündüm.. İsveçte sunucuları var mı acaba 100ün altında latency görmek istiyorum (tabi mümkünse) ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğine göre çok iyi latency değerleri görüyorsun Miraul. 18 numaralı serverdan bağlandım 130-150 civarında değişir oldu. Fransadaki bir realma bağlanmayı deneyeceğim bakalım ne olacak.

Edit-> Burning Legionda denedim 118 falan elde ediliyor. Neyse görünen o ki işe yarıyor. İsveçte sunucuları olup olmadığını merak ediyorum listede göremedim belki trial kullanıcılar için hepsini listeletmiyorlardır diye düşündüm. Siz listede isveç sunucusu görebiliyor musunuz ?
Sosyal ağlarda paylaş

Miraul seninki oldukça düşükmüş ya çok iyi hattın var ya da oynadığın realm kullandığın server ile bağlantı noktasında çok uyumlu :)

İlk gün sonunda izlenimlerimi ve yaşadığım bir sorunu anlatmak istiyorum.

Dün gece yfyi satın alıp bugün 19dan itibaren yf ile oynadım. Sadece 1 kez spike yaşadım, spike 5-6 sn kadar sürdü ve dc olmadım. Kaç gündür en kritik yerlerde yaşadığım spikelar çıldırtıyordu beni kişisel hata yapmaya bile tahammülü olmayan bir insanım kaldıki elimde olmayan nedenlerden ötürü oyun içinde bir hata yaşamak dahada sinir bozucu oluyor.

Spike sorunum çözüldü demek için belki çok erken olabilir ama ilk gün izlenimlerim çok iyi 130 150 civarında latency değerleriyle stabil olarak oynuyorum ve bunca saat sonunda sadece bir kez spike yaşadım sebebi neydi bilmiyorum.

Yaşadığım bir soruna gelecek olursam...

Freecap kullanarak sorunsuz şekilde Wowu çalıştırabiliyorum o noktada bir sıkıntım yok ama internet explorer ya da TSyi çalıştırayım dedim işe yaramadı ayarlarda değişiklik mi yapmak gerekiyor acaba onları çalıştırmak için ? Yoksa freecap sorunlu mu bu noktada ?

Baggio'nun rehberde örneklediği şekilde proxifierı denedim onda böyle bir sorun yaşamadım, uygulamaya sağ tıklayınca çalıştırdı istediğim herşeyi, tek kötü yanı ücretli olması. YF nin bana çözüm sağlayacağı konusunda tam emin olmadan da satın almak istemedim. Zaten durduk yere tt sayesinde masraf yapmaya alışır olduk. Wow hesabı+tbc+wotlk alıp accountumdaki goldların büyük bir kısmını gece yeni hesabıma aktardım olurda bu yf yüzünden bir güvenlik sorunu yaşarsam diye pimpiriklendim. Kullanıcılarından ücret alan böylesi ciddi bir uygulamada elbetteki güvenlik sıkıntılarının yaşanma ihtimali çok azdır ama neredeyse 7-8k dolar değerinde goldun kanatlanıp uçması riski insanının içini rahatsız ediyor.

Freecap konusunda yaşadığım sıkıntıyı giderme amaçlı çözüm sunabilecek biri varsa sevinirim.

Rehberde emeği geçenlere teşekkür ederim ayrıca özel sorularımı cevaplayıp yardımcı olduğu için Miraulada teşekkürler ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Nessarien said:

Freecap kullanarak sorunsuz şekilde Wowu çalıştırabiliyorum o noktada bir sıkıntım yok ama internet explorer ya da TSyi çalıştırayım dedim işe yaramadı ayarlarda değişiklik mi yapmak gerekiyor acaba onları çalıştırmak için ? Yoksa freecap sorunlu mu bu noktada ?

IE için yf nin son sekmesinde bi yer var orda IE yi tikleyip yf ile bagla dediginde öyle baglıo otomatik olarak :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Arkadaşlar your-freedom dışında bir program varmı bildiğiniz.Ücretli kullanıyorum ama FR serverlar kapandığından beri ms im 130 dan aşşağı inmiyor.Roguela arenada 90+ ms te oynayamıyorum ben.Eğer daha iyi bir proxy programı bilen varsa FR serverı olan,açıklarsa sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
130 ms ile 90 ms arasındaki fark saniyenin %4 ü kadar. Helal olsun aradaki farkı hissedebiliyorsan. Hayır şöyle bir 300+ ms var oynayamıyorum desen anlarım da ayıptır.

Ayıpmı? 0.5 sn de shaman heal castlerken kick kaçırırsan sende hissedersin %1 lik bile farkı.Türkiyede mlee oynamak hele rogue oynamak işkence bazen bu bağlantılarda.Neyse yararlı bir cvp bekliyorum bilgisi olan arkadaşlardan.
Sosyal ağlarda paylaş

0.5 saniye = 500 mili saniye. 130 ms ile 90ms arasında arasındaki fark ne zamandan beri 0.5 saniye? Kusura bakma ama saniyenin %4 ü yüzünden oyun kaybettiğine inanmıyorum.

Edit: YF alternatifi bir çözümüm var ama paylaşamam malesef. Ama öm ile nasıl yapıldığını anlatabilirim istersen.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
0.5 saniye = 500 mili saniye. 130 ms ile 90ms arasında arasındaki fark ne zamandan beri 0.5 saniye? Kusura bakma ama saniyenin %4 ü yüzünden oyun kaybettiğine inanmıyorum.

Edit: YF alternatifi bir çözümüm var ama paylaşamam malesef. Ama öm ile nasıl yapıldığını anlatabilirim istersen.

Arkadaşım kafanmı iyi senin?Bulaşmak istiyorsan git başkasına bulaş.Millet 20-30 ms oynuyor bu oyunu.50 ms gördümü adam başlıyor lag diye ağlanmaya.Ben 90 ms ten yukarı oynamak istemiyorum arena.Sana bunu açıklamak zorundamıyım

Sen kimsin ki ben seni inandırmak zorundayım oyunu nasıl kaybedip kazandığıma?YOL al muhattap olma benle
Sosyal ağlarda paylaş

Kimseyi bişeye inandırmak zorunda değilsin de, buraya gelip "eskisinden 40 ms yüksek ile oynuyorum allah kahretsin kick atamıyorum" diye qq yapman komik bence. 40 ms gibi farktan bahsediyoruz burada, saniyenin yüzde 4ü. Herneyse uzamasın tartışma, umarım çözüm bulursun sorununa. Ayrıca üslubuna dikkat edersen sevinirim. Bu forumda kimse kimseyi kovamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...