Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lag cozum rehberi v2 (Your Freedom Tutorial)

Baggio

Öne çıkan mesajlar

Aluriel hiçbirşey söylememiş hatta yardımcı bile olabilirim demiş. Ne bu fuzuli agresif tavırlar hatta dayılanmalar ? Yörüngeye bilet mi istiyorsun yani derdin ne, yol al demeler falan ?

Oyunda min 70 ms aldım. Genelde 120-130 msle oynuyorum ortalama. Sabit 130 ms le oynadığında latency faktörünü hissetmiyorum. 20 msle oynasaydım bu maçı kazanırdım dediğimi de hatırlamıyorum. Kaybettiğin maçlara bahane arıyorsan başka tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:
Barathrum'un hakkı var bence de. 200ms ve 100ms arası teorik olarak 0.1s ama oyunda rogue veya healer oynarken feci farkediyor.

Bu arada hangi sunucuyu kullanıyorsunuz? 15 pek iyi değil gibi.

Fransa sunucuları kapandığından beri almanya'yı kullanıyorum pekaziz.Ama iyi değil eskisi gibi.Mesela 100 ms diyor ama önümdeki adama cheap shot giremiyorum resmen.14-15-05-08-04 bazende 19 UK kullandığım serverlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ben seyı anlamıyorum, yıllardır su roguelar ağladıda ağladı turkiyeden rogue oynanmıyo cok lag var bilmemne var diye.

hayır su oyunda mage cast iptal edip cs atıo, priest cast iptal edip silence atıyo, warrior stande değiştirip pummel atıyo/item değiştirip bash atıyo ama nedense bi tekme atan roguelar latency bi kendilerini yoruyomuş gibi kızıyo etrafa.

lütfen artık su "roguez gotz za über ninja skills u noobs" havanızdan kurtulun.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
Aluriel hiçbirşey söylememiş hatta yardımcı bile olabilirim demiş. Ne bu fuzuli agresif tavırlar hatta dayılanmalar ? Yörüngeye bilet mi istiyorsun yani derdin ne, yol al demeler falan ?

Oyunda min 70 ms aldım. Genelde 120-130 msle oynuyorum ortalama. Sabit 130 ms le oynadığında latency faktörünü hissetmiyorum. 20 msle oynasaydım bu maçı kazanırdım dediğimi de hatırlamıyorum. Kaybettiğin maçlara bahane arıyorsan başka tabi.

Hepberaber birlik olun eski arklar.Sataşın millete.Önce adam gibi sorduğum soruya ne cvp aldığıma bak.Yörünge sizler için daha uygun.

RPM de priestımız 50 ms im var lagıyorum abi diyor.Adamlara o bile fazla.Anlıcağın senin 130 ms le oynuyor olman beni ilgilendirmez.İstediğim şeyi söylerim kaybettiğim maçlarla ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar your-freedom dışında bir program varmı bildiğiniz.Ücretli kullanıyorum ama FR serverlar kapandığından beri ms im 130 dan aşşağı inmiyor.Roguela arenada 90+ ms te oynayamıyorum ben.Eğer daha iyi bir proxy programı bilen varsa FR serverı olan,açıklarsa sevinirim.

İlk yazdığım mesaj aynen bu.Buna olan düzgün cvp lar dışındaki hiçbir mesajla ilgilenmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

@pekaziz evet 100ms ile 200ms arasındaki fark 0.1 saniye ama bu sorunu teşkil eden 40 milisaniyenin 2.5 katı. Herneyse onun performansını etkiliyordur vs umurumda değil. Ben gayet insani bir şekilde fikrimi belirttim, kimseyi kovmadım yada saygısızlık yapmadım. Ayrıca bu onun yaptığı ilk saygısız davranış ta değil. Herneyse konu sapmasın.

Yardım konusuna gelirsek aslında burdan anlatmak istemiyordum ama 2-3 özel mesaj gelmiş şimdiden, arkasıda gelicek gibi görünüyor.

Latency sorunu yaşadığımda kullanıyrum bu yöntemi genelde ve 60-70 ms civarı ile oynuyorum. Burdan IP vs veremiycem kimse kusura bakmasın. Mantık YF ile tamamen aynı aslında. Almanya'da yaşayan bir arkadaşımın bilgisayarı üzerinden bağlanıyorum wowa. Sockscap kullanıyorum, IP olarak arkadaşımın IPsini, port olarakta onun seçtiği portu kullanıyorum. İstenirse şifre de koyulabiliyor. Tek sorun güvenlik ve onun bilgisayarının sürekli açık olup olmaması. Her ikiside benim için sorun teşkil etmiyor. Çoçuğa güvendiğim için şifre çalınması gibi bir derdim yok. Onun elektiriği yada interneti kesilmedikçe 7/24 bağlanabiliyorum istediğimde.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye bu kadar gerildi ortam anlamadım ki?

Evet arkadaşlar oyuna ilk başladığımız zamanlarda 400ms oynarken hiç bir halttan anlamıyorduk, raidler de o kadar kasıntı değildi.

Ama YF ile tanıştık, yarım saniyenin bile önemi var artık, şımardık bile diyebiliriz.

Ama ben 200ms ile oynarken memnun değilim artık.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte anlatmak istediğim nokta o cüce. 40 ms normal şartlarda farketmek çok zor. PvP de çok daha zor olur bence. Hiç rogue oynamadım bilemiycem ama melee olarak feral druid ve warrior oynamışlığım var. Evet latency casterlara göre çok daha ağır bir şekilde etkiliyor meleeyi kabul ama bu kadar içler acısı değil yani durum bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
64 bit vista kullanmaya başladım server listesini tararken mavi ekran alıyorum ilk başta ramlerden şüphelendim (sistem yeni) ama görünen o ki bunu yaşayan biri daha olmuş ilk sayfalarda bu konuda bir mesaj gördüm.

Bunun çözümü var mı ?

Aklıma gelen ilk çözüm ayarları girmek. Birisi ayarlar menüsünü ss olarak buraya koyarsa çok sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...