Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lag cozum rehberi v2 (Your Freedom Tutorial)

Baggio

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
normalde blde 50-75 ( yf ile %50si ) frostmanede 75-125 (yf ile 80-90) görürdüm ama son zamanlarda sadece yfden bağlanıp bl 90-110 frostmane 120-150 görüyorm. us serverlarından ms problemi yüzünden ayrılmıştık ama burda da döndü dolaştı totomuza patladı yine...
Sosyal ağlarda paylaş

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=5875487656&sid=1&pageNo=4

Q u o t e:
Greetings,

Thank you for your e-mail. Following an investigation into actions taken against this account we believe this account may have been accessed via a Proxy Service.

We appreciate there are circumstances when use of a Proxy can be beneficial however such services are routinely used to attempt to hide the actions of Online Trading companies and users attempting to use exploitative third party programs. As such, we do not support the use of Proxy services and if you continue to use these, we regret that this may result in further suspensions placed on your account.

If you wish to review our current Rules and Policies, they can be found at:
http://www.wow-europe.com/en/policy/

Regards,

** Employee's name removed, 'cause I'm not aware whether it's allowed or not **
Account Administration Team
Blizzard Entertainment Europe
Sosyal ağlarda paylaş

Duzelmeyecek baariz bir sekilde, ustelik your-freedom'dan da random ban yemeye baslayacagiz demek ki bundan sonra.

Kendimi biliyorum mallik edip woltk satin alip raid'de olan spike yuzunden ortaya cikan hatada blizzard veya telekom'un yerine kendimi suclu hissedicem. Boyle stres yapip oyun oynamis oluyoruz. Oyun eglence amacliydi degil mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:
http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=5875487656&sid=1&pageNo=4

Q u o t e:
Greetings,

Thank you for your e-mail. Following an investigation into actions taken against this account we believe this account may have been accessed via a Proxy Service.

We appreciate there are circumstances when use of a Proxy can be beneficial however such services are routinely used to attempt to hide the actions of Online Trading companies and users attempting to use exploitative third party programs. As such, we do not support the use of Proxy services and if you continue to use these, we regret that this may result in further suspensions placed on your account.

If you wish to review our current Rules and Policies, they can be found at:
http://www.wow-europe.com/en/policy/

Regards,

** Employee's name removed, 'cause I'm not aware whether it's allowed or not **
Account Administration Team
Blizzard Entertainment Europe

3 kere suspend oldu hesap
bunun aynısını bana da gönderdiler

allahtan suspend yiyebilirsin birdaha diyor , bandan bahsetmiyor

yanlız bize çinli hacker muamelesi de yapıyor ya blizz helal olsun
Sosyal ağlarda paylaş

_catastrope_ said:
Aynen benim accountda iki sefer (3 gün arayla) 24 saat ban yedi freedom yüzünden ama sadece UK serverlarından birine bağlandığımda oldu. Ama blizzin bu program hakkındaki kararı illegal olduğu yönde çıkarsa oyunu muhtemelen bırakırım zira bu saatten sonra 3k msle oyun oynamayı kaldıramam

almanya veya diger serverlardan baglandıgımızdada aynı durum söz konusumu yoksa sadece ingiltere den baglanırsak mı
Sosyal ağlarda paylaş

sadece fransadan bağlanırsanız sorun yok... yani 08 ve 05 numaralı serverları kullanın.. tabi şu an için sorun yok ama blizz kalkıp fransayada bi ban uygularsa yine kapanır, bu 24 saatlık ban yiyen arkadaşlar kredi kartı girmeniz engellendi yan, payment block durumdasınız accauntuzu açıp kredı kartı girmeyi engelliyorlar bununda ortadan kalkması için [email protected] adresine direk durumunuzu anlatan bi mail yazın freedom dan kaynaklandığını türkiyenin hatlarından felan bahsedin en gec 10 gun içinde payment block da kalkıyor..

Ben ayrıca freedom un kullanımının ıllegal mı olduğunuda sordum türkiyedeki bağlantı sorunlarından bahsedip bana verdikleri cevap... freedom programını arastıyoruz henüz bir karar vermedik ama bizden bir açıklama gelene kadar kullanmamanızı öneririz dediler.
Sosyal ağlarda paylaş

iyide illa kredi karti ile ödeme yapmak zorunda değilsinizki. Alın türkiyedeki sitelerden kredi kartı ile gamecard, 2 aylığına açın hesabınızı (fazladan 5 YTL ödüyorsunuz topu topu) sonra blizzardda atın mailinizi bitti. Süre dolmadan zaten illa çözülür o kredi kartı block olayı.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
iyide illa kredi karti ile ödeme yapmak zorunda değilsinizki. Alın türkiyedeki sitelerden kredi kartı ile gamecard, 2 aylığına açın hesabınızı (fazladan 5 YTL ödüyorsunuz topu topu) sonra blizzardda atın mailinizi bitti. Süre dolmadan zaten illa çözülür o kredi kartı block olayı.

oda bir alternatif tabi ama isim değiştirme migrate vb kısımlarda çalışmıyor yani kredı kartı ile ödeme gerektiren hiç birşeyi yapamıyorsun, migrate vs yapmıyacaksan dediğin şekilde çözüm olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

@tinu

Tam migrate yapacağın zaman böyle bir hata ile karşılaşıyorsam direk çöllerden uzak dururum, neme lazım ayı mayı çıkar :D.

Ama harbiden migrate bile edecek olsan 2-3 haftadan birşey olmaz, hele isim değişme dahada bekliyebilir. Asıl problemi çözüp oyuna girdikten sonra ergeç mailinize cevap verilir.
Sosyal ağlarda paylaş

telekom sağolsun.....

T_T

(kafam girsin kampanyasını yürekten destekliyorum)

uzun zamandır freedom kullanıyorum....
bazı arkadaşlarımız freedom kullandıkları için ban yediklerini yazmışlar...
kendimce olayın matematiğini açıklayım dedim...

blizzard son zamanlarda artan hack olaylarına çözüm bulabilmek için, kullanıcılarının ip.lerini izlemeye aldı... biliyorsunuz artık ip nolarından o ip.nin nerde olduğu öğrenilebiliyor. durum şöyle işliyor.
siz wow.a giriyorsunuz, bakıyorsunuz ki acaip lag var hemen çıkıp freedom ile tekrar giriyorsunuz. Eee ne var bunda demeyin film tam da burada kopuyor....
siz ilk girdiğinizde türkiyedeki bir ip.den bağlanmış oldunuz, peşinden hemen çıkıp freedomun almanya veya fransa serverinden bağlandınız ve blizzardın serverlerini koruyan bekçi köpeği programcıkları sizin hacklendiğinizi düşünerek accountunuzu birkaç saat veya gün banlamış oldu...

bu grogi duruma düşmemek için birkaç öneri de vereyim tam olsun.

1. önce karakterlerinizin olduğu serverlerin ip.sini öğrenmeniz gerek....
hemen öğrenelim:
başlatçalıştırcmd den veya donatılar komut istemi'nden komut satırına geliyoruz....
wow.da login olduktan sonra komut satırından şu kodları yazıyoruz...

netstat -n -p tcp -b | more

bu komuttan sonra o sırada internete ulaşan tüm programlarınızın bir listesi ve karşılarında ip.leri çıkıyor
buradaki ip. adresimiz bize sizin bulunduğunuz serverin ip nosunu veriyor...

alın size birkaç server ip.si

auchindoun >> 62.67.45.5 >> almanya
bronze dragonflight >> 80.239.185.80 >> fransa
burning legion >> 80.239.179.59 >> fransa
chromaggus >> 80.239.181.52 >> ABD... (çok ilginç avrupa serveri ama amerikada)
dunemaul >> 80.239.179.56 >> fransa
spinebreaker >> 80.239.233.89 >> almanya
twisting nether >> 80.239.149.61 >> almanya

eğer firefox browser kullanıyorsanız flagfox eklentisini kurduğunuzda size o anda açtığınız sayfanın ip nosunu hangi ülkede oldunu gösteriyor... yani bulduğunuz ip yi firefoxda açmaya kalktığınızda o ip nin hangi ülkede olduğunu görebilirsiniz...

2. yine komut satırından hiç wow.a bağlanmadan serverimizin ip nosunu kullanarak bağlantının durumunu kontrol ederiz...

bunun için tracert komutu işimizi görecektir. kullanımı gayet basittir. komut satırından tracert ve bir ara vererek serverimizin ip. nosunu yazarız.
baktık ki 10-12 satır boyunca * * lı yerler görmüyoruz bağlantı iyi demektir. zaten orada lag durumlarını da görmüş olacağız... "yalnız tracert komutunu birkaç kere kullanmanızı öneririm. şu aralar telekomun routerleri bir düzelip bir bozuluyor"

buradakı bağlantının durumu hoşunuza gitmezse direkt olarak freedom serverlerinden bağlanırız...
böylece blizzardın banlamasından da kurtulmuş oluruz...

3. serverimizin hangi ülkede olduğunu öğrenmemiz bize freedom kullanırken freedom serveri seçmede çok kolaylık sağlamış olacak...
dolayısıya serveriniz hangi ülkedeyse ona göre bir freedom serveri seçmemiz bizim için daha iyi olacaktır...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
beyler uk sunucusundaydım ama blizz o sunucuda wow oynayan accları suspend ediyor tarzında bir uyarı alıyorum sunucuya her gırdıgımde. 2 gun ust uste bu uyarıyı alınca başka sunucuları denemek ıstedım ama hıcbırı 2kms ın altında bir msle çalışmıyor. acama max 450 ms ile bağlanan- barını sarı yesil goren arkadas varsa kullandıgı sunucunun adress port protikolunu yazabilir mi?

şimdiden teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

syd said:
beyler uk sunucusundaydım ama blizz o sunucuda wow oynayan accları suspend ediyor tarzında bir uyarı alıyorum sunucuya her gırdıgımde. 2 gun ust uste bu uyarıyı alınca başka sunucuları denemek ıstedım ama hıcbırı 2kms ın altında bir msle çalışmıyor. acama max 450 ms ile bağlanan- barını sarı yesil goren arkadas varsa kullandıgı sunucunun adress port protikolunu yazabilir mi?

şimdiden teşekkürler

fransızlar dısında sakın baglanma 05 ve 09 u kullan sadece diğerlerinde ban olasışığı çok yüksek.
Sosyal ağlarda paylaş

sunucudan banlanmak umrumda değil accin suspended olması kötü olur ama
bu arada ben programı çak da cözemedim istediğimiz sunucuyu nerden bulcaz? arama yaparken takılıyor program arama asla bitmiyor benim. manuel sunucu giriyorum ondan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...