Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beko Basketbol Ligi

Luinir

Öne çıkan mesajlar

Semih Erden
Mirsad Türkcan
Tarence Kinsey
Ömer Onan
Willy Solomon

Bu kadronun TBL'nin en iyi kadrosu olduğunu iddaa ediyorum , eğer sakatlık felan olmadan , bu adamlarla playoff a başlarsa Fenerbahçe , geçen seneki gibi herkesi süpürerek şampiyon olur..Oğuzdu , Mrsicdi , Preldzicdi , Ömer Aşıkdı bunlarda rotasyonda çok önemli işler yapacak adamlar...

Telekom da hangi oyuncu hangi pozisyonda , Fenerbahçeden iyi ve neden daha iyi açıklayın merak ediyorum..Tutku ile El-Amin 'i topla playofflarda bir Solomon etmez..Ömer Onan mı , Haluk Yıldırım mı daha iyi savunmacı?
Wright ı San Antonio'dan , Kinsey i Memphis den aldık , Wright dan çok müthiş işler beklemesemde , Kinseyi herkes görecek playofflarda.Telekomun en güçlü tarafı olan boyalı bölgede ise Wright ve Dudley ile Mirsad ve Semih çok rahat mücadele edebilecek adamlar..Ayrıca Fenerbahçenin rotasyonda en kuvvetli olduğu bölge pota altı ,Semih Erden'e alternatif olarak , Ömer Aşık(Geçen senenin ribaund ve block kralı) , Oğuz Savaş , ve beyenmesekde Vidmar var..

Galatasaraya gelince dar ve kısıtlı kadrosu , playoff trafiğinde tıkanır kalır , bir Hüseyin Beşok sakatlandı gs ne hallere düştü herkes gördü..

Efes in kötü gidişine göre konuşanlar için ise;başlarında Avrupa Şampiyonu David Blatt varken bu kadar tecrübeli bir kadroları varken Nicholas lar , Penn ler , Woods lar say say bitmeyecek bir kadro varken , isterse Efes Pilsen sezonu 8. sırada bitirsin , benim gene en çok şans vereceğim takımların başında gelir..Efes sezonda sallantılı günler geçiriyor diye playofflarda şans verirken son sıralara atmak basketboldan anlamayanların işidir..

Beşiktaşa gelince ; Kaya Peker , Nicevic , rotasyonda Cevher
, onlara daha Drobnjak katılamadı ama oda yakında adapte olur..Pota altında oldukça kuvvetliler..Porto Rico luları oldukça iyiler , sorumluluk almaları gereken yerde alıyorlar..Sinan Güleri çok beyeniyorum..Ama oyun kurucu pozisyonunda çok çok büyük sıkıntılar çekerler , eğer takviye olmazsa Mehmet Yağmur asla bu yükü kaldıramaz..Bunun dışında özellikle Akatlarda bjk ın kolay kolay maç kaybedeceğini sanmıyorum..bjk ile eşleşen takımı zevkli seriler bekliyor diyebilirim..

Son olarak kimsenin şans vermediği ama gene Playofflarda o saydığınız takımları eleyebilecek güçte olduğuna inandığım , sezondada İzmirde daha hiç maç kaybetmemiş olan Pınar Karşıyaka'yada deyinmek istiyorum..Quinton Hosley gibi bir oyuncuya sahipler..Asım Pars gibi tecrübeli bir pivot..Diğer ABD lileri Gary Neal ve Sean Marshall da oldukça sağlamlar..Barış Ermiş'ide çok beyeniyorum..Çok canlar yakacaklar..

Playofflara daha zaman olsada kısa bir değerlendirme yapmış oldum , bu sene sezon gerçekten oldukça iyi geçiyor ama finalde gene bütçesi , tecrübesi , rotasyonu zengin olan takımlar olacak diyorum , Fenerbahçe bu senede şampiyonluğu kimseye bırakmaz..
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncuların birey olarak kalitelerinin yanı sıra takımın uyumu, defansı ve fast break'e çıkışı gibi faktörler de var. Yalnızca kadroları karşılaştırıp yorum yapmak isabetli olmaz.

Fakat Fenerbahçe'nin geniş bütçesine bağlı olarak sahip olduğu kadronun üstünlüğünü göz ardı edemeyiz. Bence en şanslı takım Fenerbahçe şampiyonluk için. Efes ise yabancı sınırı olmasa daha avantajlı olurdu; özellikle Serkan Erdoğan'ın sezonu kapatması zora sokuyor Blatt'ı. Beşiktaş'a şampiyonluk için hiç şans vermiyorum, ne Ergin Ataman'ı severim ne takım ışık veriyor bana. Galatasaray içinse objektif yaklaşamayacağım açıkçası ancak neden olmasın diyorum, hele Tufan form tutmuş olarak yetişirse ve playoff öncesi yabancı bir 5 numara alınırsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Kadroya bakarak yorum yapıyorum diyorsun da Fenerbahçe'deki bu süper kaliteli ve geniş kadroyu ben mi göremiyorum ?
Evet kötü kadro değil iyi işler de yapabilir Fenerbahçe ama Türk Telekom ve Beşiktaş'ın kadroları bana göre daha etkileyici .

Çok da tartışmaya gerek yok herkesin görüşü kendine. Ne kadar iddia etsek de fikirlerimiz değişmeyecek. Bence playoffları bekleyip görelim .
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:
bir maçlık mı yapıyorsun sen yorumlarını? öyleyse fb ve bjk nin en iyi oyuncularını toplasan bi dee brown etmez diyebilirim ben de.

1 maçlıkmı ? 100 maçta izlesem fikrim değişmez bu ligin en değerli oyuncusu Solomondur..x ile y ile z ile kıyaslamak saçma olur , geçen sezon aldığı MVP ödülü ile zaten kendini ispatlamış adam , her kim ne derse desin boş , bu senede gene MVP seçileceğindende bir şüphem yok..
Sosyal ağlarda paylaş

eh işte bi sakatlık oldumu takımın rengi değişiveriyor bir anda , geniş kadro ve rotasyon çok önemli derken bunları kasdediyordum..fenerbahçe 3-4 çok önemli eksikle efes pilseni yenerken gs bir iki fire verdimi ligin dibindeki alpellaya yenilebiliyor...
sonrada diyorsunuz gs playofflarda fenerbahçeden avantajlı
;)
Sosyal ağlarda paylaş

Ömer Aşık,Semih Erden,Oğuz Savaş,Vidmar vs. gerçekten çok genç belki potansiyel olarak üst düzey bir uzun rotasyonu var Fb Ülker'in ama bu rotasyon özellikle Euroleague için çok yetersiz ki bana göre BJK,GS falan da yurt içi olarak pota altında çiğner Feneri.Dış oyuncuları ve ön alan savunması ise iyi FB'nin ama yeterli olmayacak bu sene Solomonlar,Onanlar hem Basden de yok artık.Ovnaj kaçınılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Luinir said:
Ee Fenerbahçe'de Semih Erden ve ismini hatırlayamadım biri sakatken, bir de üstüne İbrahim aniden Yunanistan'a gidince Oyak Renault'a kaybeden babam mıydı ?

Fenerbahçede onların yerini tutacak oyuncular her zaman var. gs da ise , bir adam gitse bile alternatifi zor bulunuyor , anlatmak istedigim o yoksa semih de olsa , üstüne nba den kobe yi getirsek gene maç kaybedebiliriz bu normal birşey..
Sosyal ağlarda paylaş

gs nin pota altından başka pek sıkıntısı yok. sene başından beri tufandan yoksunduk ama orada hiç sıkıntı çekmedik. ayrıca o durum 1 maçlığına mahsus değil fener çok kolay maçlar kaybetti sakatlıklar sırasında.

neyse artık playofflarda görücez artık, daha çok var, çok şeyler değişir
Sosyal ağlarda paylaş

Galatasaray Cafe Crown, Amerikalı oyuncu Britton Johnsen’i, renklerine bağladı. 8 Temmuz 1979 Salt Lake, Utah doğumlu Britton Johnsen kısa ve uzun forvet pozisyonlarında oynayabiliyor.

Britton Johnsen
2.08 m. boyundaki oyuncu, 2003 yılında Utah Koleji’nden mezun oldu. Britton Johnsen, 2003-2004 sezonunda önce NBA-Development (NBA Gelişim Ligi) takımlarından Fayetteville Patriots’un formasını giydi. Bu takımda oynadığı 34 maçta gösterdiği maç başına 31.1 dakika - 14.6 sayı - 5.9 ribaund ve 1.8 assist istatistikleri onu NBA’e taşıdı. İki sezon içinde Orlando Magic’te 20, Indiana Pacers’ta 6 maça çıktı. NBA’de toplam 26 maçta, 14.5 dakika - 2.1 sayı ve 2.1 ribaund ortalamaları ile oynadı. Britton Johnsen, 2004-2005 sezonunu CBA takımlarından Idoha Stampede’de tamamladı. Johnsen, 2005 yılında CBA All Star maçında da forma giydi.

Amerikalı oyuncu 2005 yılında ilk Avrupa tecrübesini yaşadı. 2005-2006 sezonuna İspanya’nın Etosa Alicante takımında başlayan Johnsen, 2006 yılının Mart ayında Panellinios Atina takımına transfer oldu. Alicante’de 9 maça çıktı ve 10.4 sayı - 3.8 ribaund ortalamaları ile oynadı. Ardından Yunanistan’a transfer olan oyuncu, Pannelinios takımında 8 maçta forma giydi ve 14.0 sayı – 7.0 ribaund ortalamalarını yakaladı

Britton Johnsen, geçtiğimiz sezon ise Fransa’nın Pau Orthez takımında forma giydi. Pau Orthez’le Eurolig’de 20 maçta forma giyen oyuncu, 11.1 sayı – 4.2 ribaund ve 1.1 asist ortalamaları ile oynadı. Fransa Ligi’nde ise 29 maçta forma giyen oyuncu 10.8 sayı - 5.7 ribaund ve 1.8 asist ortalamalarını yakaladı. Johnsen bu sezona ise NBA-Development Ligi takımlarından Utah Flash’da başladı. Bu sezon gelişim liginde 8 maçta forma giyen Johnsen, 29 dakika – 9.8 sayı – 5.8 ribaund ve 1.8 asist ortalamaları ile oynadı.

Doğum Tarihi: 08.07.1979
Pozisyon: Kısa – Uzun forvet
Geldiği Takım: Utah Flash (NBA Gelişim Ligi)
Kolej: Utah
Boyu: 2.08 m
Kilosu: 96 kg

galatasaray.org
Sosyal ağlarda paylaş

Ne zaman yazcam yazcam diyorum unutuyorum. Geçen haftaki Alpella - Gs maçındaydım. Helal olsun GS taraftarına. Biz kendi salonumuza bin kişi toplayamazken onlar deplasmanda salonu tamamen doldurmuşlardı. Zar zor yer bulduk. Gerçi mağlubiyetten sonra çıldırdılar ama destekde kalabalıkta 10 numaraydı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
said:
BANDIRMA BANVİTSPOR: 125 - TÜRK TELEKOM: 87

Salon: Kara Ali Acar

Hakemler: Rüştü Nuran xxx, Zafer Yılmaz xxx, Yücel Çilingir xxx

Bandırma Banvitspor: Crispin xxx 34, İnanç Koç xxx 14, Harvey xxx 11, Adeleke xxx 18, Yunus Çankaya xxx 20, Derya xx 2, Anıl x, Caner xxx 17, Erdal x, Ümit Sonkol xx 7, Mutlu x 2

Türk Telekom: Bekir x, Tutku xx 19, Dudley xx 13, El-Amin xx 10, Williams xx 9, Muratcan xx 15, Mutlu x, Barış x, Jurkoviç x 2, Haluk Yıldırım xx 6, Adem x, Lang xx 13

1. periyot: 25-15

Devre: 62-31 (Bandırma Banvitspor lehine)

3. periyot: 87-67

Çok ilginç bir skor, dikkatimi çekti.
Sosyal ağlarda paylaş

Ev Sahibi Takım Skor Konuk Takım
Türk Telekom 76 78 Antalya Bşb.
Fenerbahçe Ülker 70 77 Casa TED A. Kolejliler

play off lar yaklaşırken 2 takım da kendi evinde yenildi inş bjk şu anda yeniyordur yav bjk maçından haberdar olan var mı ntv vermio ntvspor vermio ee kim verio :S
Sosyal ağlarda paylaş

Burax said:
Ev Sahibi Takım Skor Konuk Takım
Türk Telekom 76 78 Antalya Bşb.
Fenerbahçe Ülker 70 77 Casa TED A. Kolejliler

play off lar yaklaşırken 2 takım da kendi evinde yenildi inş bjk şu anda yeniyordur yav bjk maçından haberdar olan var mı ntv vermio ntvspor vermio ee kim verio :S

http://212.174.96.214/tbf/netcasting/
Bu linkte birçok maçın canlı yayını yapılıyor, an an istatistikler. Buradan takip edebilirsin, canlı verilmeyen maçları.

Beşiktaş 79-59 yenmiş Darüşşafaka'yı. Verdiğim linkte 2.sayfada kalmış maç.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...