Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beko Basketbol Ligi

Luinir

Öne çıkan mesajlar

uzun yıllardır avrupa'da yakalayamadıgımız basarıyı yakaladık bu sezon. ligi de herseye ragmen iyi tamamladık. sonucta rakip de gucluydu ve bizden daha iyi mucadele edip kazandılar. taraftar da destegini her zaman verdi, evet. ama gerçek taraftarlar verdi destegi, senin gibi kolpalar değil. kazanırken yanında olup, tek kayıp da "al takımı gotune sok" diyecek kadar aşağılık olanlar değil.
Sosyal ağlarda paylaş

murat özyer takım için elinden gelen herşeyi yapan bir adam ve gerçekten galatasaray sevgisi var. türkiye liginde yerine gelebilecek başka bir adam göremiyorum ben. hele uyuz tanjevic gibi adamlardan falan uzak durmamız bize cok buyuk fayda saglıyor.

hem oyuncularıyla, hem taraftarla, hem de yonetimle bu kadar iyi gecinebilen, hatta abartmıyorum arkadas gibi olan bir adam. teknik kapasitesi ne kadar sınırlı, ya da asmıs olsa da basarının yarısı zaten burdan geliyor.

kaldı ki bu sene gayet iyi bir sezon gecirdik bence. avrupa'da cok basarılıydık. ligde derbilerde kısmen basarılı olduk. yabancı secimleri brighton denen salak dısında oldukca iyi, zaten kattıkları da ortada. sadece ikinci yarıda istediğimiz gibi sonuclar alamadık bu da sıralamamızdaki yeri etkiledi tabi. sezonu 4. bitirip de telekomla eslesmek hiç adil değildi. ama oldu işte napalım. 3-0 yenilmeyi haketmesek de kendi hatalarımızla kaybettik. son dakikalarda yapılan hataları da koca yukleyemeyiz bence. adam nasıl bilsin sacma sapan bir top kaybı yasayacagını da değiştirsin başkasıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

cemad said:
Luinir said:
şuan telekomlusu bjklisi fblisi ... .aşşak geçiyor resmen bizle. bunu mu hak ettik yani ?
kimsenin haddine değil taşşak geçmek. basketbol bu herşey oluyor, güzel yanı da bu değil mi?

şu son maçtaki son 8 saniye taşşak geçilmeyecek gibi değildi ama dimi ?
Sosyal ağlarda paylaş

toggie murat hocanın çok iyi galatasaraylı olduunu biliyorum. dediğin gibi taraftarla da arkadaş gibi. hatta okuduğum yeri hatırlamıyorum ama taraftarlarla kendi isteğiyle kahvaltı falan yapmış. ancak bana göre teknik açıdan son derece yetersiz ve 5-10 defa yaşadığı şeyleri hala göremeyen ve bunlara önlem alamayan bir koç. nitekim ligde ikinci devre 7 maç kazandık, 8 maç kaybettik. 2.devre sadece 1 kez deplasman maçı kazandık. telekoma da süpürüldük.
Sosyal ağlarda paylaş

Luinir bir anlık sinirle aşırı şeyler yazmış. Ama Murat Özyerin teknik açıdan yetersiz olduğuna ben de katılıyorum. Murat hocanın çok iyi bir Gs li olduğunu ve elinden geleni de yaptığına eminim. Devreyi lider kapatan bir takım, ikinci devre kazandığından çok kaybediyor ve play-off ilk seride maç kazanamadan eleniyor (telekom da inanılmaz şanslıydı seride, orası ayrı) ama şu son maçın son 24 saniyelik kısmı o kadar yanlış oynandı ki.... dee inanılmaz kötü bir top kullandı, şansa top eline düştü ve 1/2 atarak farkı 2 sayıya çıkardı. Son topu El Amin'in kullanacağı gün gibi açık, 2 li savunma yaptırmadı, o da dee yi kolayca geçerek çok basit bir sayı attı. üstüne akıl almaz bir top kaybı. el amine ikili sıkıştırma yapıp inanılmaz bir savunma hatası ile 1 saniyede adamlara boş atış hakkı vererek kaybettik. hani hata yap desen bu kadar üst üste yapılmaz.

bir de cüneyt erdenin bjk yı eleyen basketi dışında son top ile maç kazandığımızı hatırlamıyorum..

son olarak; umarım bayan basketbol takımımız fb yi yenerek şampiyonluğa ulaşır.

saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Murat Özyer'in hakkını yiyemeyiz. Çok iyi iş çıkardı.Ama sezon başından beri başabaş giden maçların son 3dk sını bir türlü iyi oynatamadı. Bunuda ben anlayamadım. Bu o kadar çok olduki , ilk başlarda takım içi uyumsuzluk diyordum. Ama zaman geçtikçe bunun Murat Özyer'in zaafı olduğunu düşünmeye başladım artık. Hele son 3 Telekom maçı bunu kanıtlar nitelikteydi. Neyse işallah seneye çok bozmayız takımıda daha iyi yerlere geliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk 3 çeyrek itibariyle maçın son ana kadar kopmayacağını düşünüyordum ama son 2 dakikaya doğru beşiktaş 6-7 sayı farkla girdi. özellikle shumpert takımın lideri olduğunu sonlarda aldığı sorumlulukla gösterdi. 2.yarı 19 sayı attı.

brian chase dalmau ya göre kat kat iyi oynuyor. dalmau yu hiç ama hiç beğenmiyordum. zaten devşirme oyun kurucuydu.

beşiktaş telekomda tutku ile khalid'i iyi kitledi ama bunda kendilerinin de payı büyük. williams ligdeki maçlardaki gibi yine takımın en skoreri oldu ve takımı taşımaya çalıştı ancak bir yere kadar. özellikle son çeyreğin son kısımlarında savunmada çok zaaf gösterdiler ve hemen hemen her hücumdan sayı yedi nerdeyse telekom. hücumda da büyük bir telaşla saçmasapan atışlar kullanmaya başladı tutku ve el-amin.

zaten beşiktaşın ilk maçı kazanacağını tahmin ediyordum. kendi sahasında bu sene kaybetmiyor adeta. benim aklımda kalan galatasaray ve telekom maçları var normal sezonda akatlarda kaybettikleri. seyirci desteği bence çok iyiydi.

ayrıca lig liderinin seriye 1-0 geride başlaması ve 2 maç içerde, 2 maç dışarda oynaması ayrı bir saçmalık. şu 1-0 olayı kökten kaldırılmalı ve takımların birbiriyle yaptıkları maçları kaale almadan ligdeki sıralamaya göre saha avantajı verilmeli sadece. çok çağ dışı bir sistem bana göre. oynamadan 1 maç kaybediyorsunuz yani adil mi ?

şimdi 2 maç ard arda ankarada. bu maçlar akatlardaki maçtan da başa baş geçecektir, ikisinin de az sayı farklarıyla bitmesini bekliyorum. beşiktaş bu 2 maçtan 1 galibiyet çıkardığı takdirde büyük ölçüde finale yükselir.

son olarak bana göre bu seriden finale yükselecek takım tbl şampiyonu olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence o 1-0 başlama olayı tüm sezona anlam katıyor.

Zaten play-off larda yeri garanti 5 takım var e sene içinde ki maçlara bir şekilde anlam katmak lazım. Saha avantajı yazmanın hiç bir anlamı yok çünkü FB, BJK ve GS dışında ev sahibi olma avantajını adam gibi kullanabilen bir takım yok TBL'de.
Sosyal ağlarda paylaş

Luinir said:

son olarak bana göre bu seriden finale yükselecek takım tbl şampiyonu olur.

bende böyle düşünüyorum. çok kaliteli iki kadronun mücadelesi resmen. çok zevkli maçtı. bekir mi neydi o sondaki 3 serbest atışıda kaçırınca maç bitti zaten. seri 1-0 başlamasa rahat geçerdi bjk seriyi ama şimdi 3-2 filan biticek gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Smoke said:
Bence o 1-0 başlama olayı tüm sezona anlam katıyor.

Zaten play-off larda yeri garanti 5 takım var e sene içinde ki maçlara bir şekilde anlam katmak lazım. Saha avantajı yazmanın hiç bir anlamı yok çünkü FB, BJK ve GS dışında ev sahibi olma avantajını adam gibi kullanabilen bir takım yok TBL'de.

sanıyorum karşıyaka, banvit, antalya maçlarını falan seyretmiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ligde üstte olanın saha avantajı oluyor. iki maçı da kazanan 1-0 önde başlıyor. iki takımda birer maç alırsa 0-0 başlıyor. mesela bjk-banvit serisi örnek. bjk 2 maç kendi sahasında, 2 maç deplasmanda, 1 maç içerde oynayacaktı ligi önde bitirdiği için. ama iki maçı kazandığı için kendi sahasındaki ilk maçı kazanmış sayılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

fenerbahçe rahat yendi efesi ve 2-0 yaptı. artık adını finale yazmak gerekiyor fenerbahçe nin.. yalnız dünkü telekom-beşiktaş maçının ardından bu maçta kalite daha düşük geldi. hele efesin ne yaptığını anlayamadım.. telekom/beşiktaş - fb finali baya iyi olacak gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...