Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HOMM Stories

loop

Öne çıkan mesajlar

o kart oyunun ayrica cikmisi vardi neydi adini unuttum simdi

7 serinin en uberiydi bence

6 nin genisligi ve hikaye guzeldi heroes 2 den sorna archibald i filan gormek ulan krala ne oldu diye dusunmek guzeldi
hatirliyorum prens sirkemi ne kaciyordu ariyorduk

bide su soylentilerin idevamli duydugumuz koye girince 15 metre titani bize bakarken gorup DESTUUUUUUUR demiyen cok az insan vardir :3

8 de hikaye feci tirtti karakterleri kendin bulup eklemek superdi ejder filan alinca tadindan yenmiyordu bide oyunu taa basinda gurubumuza katilan imba bir dark elf hatun vardi cok tatliydi

ama 7

ama 7

teee tutorial bolumunde ejderhayi kes seni lort yapcaz diye atliyordun sevine sevine harmondale a bir gidiyordunki lort oldugun topraklar elflerle insanlar arasidna paylasilamiyor, sana evrdikleri kale harabe ve toprakalrinda goblinlerler cift kale mac yapiyor

steadwick de kaleye cikinca kralice catherine i ziyaret etmek uberdi elflerle insanalr arasindaki sorunu cozmeye calisiyordun ikili biel oyniyabilip pislik yapiyordun

donemine gore sahane bir oyun
hack&slash olsada HOMM dunyasi guzel yapildigindan ve hikaye suruklediginden sariyordu

harmondale i adam edip kendi kalemiz yapma zamanla upgradelenmesi ve esyalarimizi sakliyabilmemiz superdi

hatta kaleyi hala cozemedigim bir eventte swordsmanelr absiyordyu (14 tane) hepsini oldurup canlandirip kendi guardlarim yapmistim tepelerinede kendi golemimi dikmistim

sen git insanlarin bu kadar sevdigi dunyayi heroes 4 te cok tirt bir sekilde yoket

3DO nun yaptigi en buyuk essekliktir

sonra MM9 da abuk subuk iskandinav mitolojisine girdiler lokiyimi ne kesiyorduk yukari cikip

feci baymisti oyun
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

Ah bi silahım olsa da beynine sıksam senin :>

MM 6,7,8 oynamadan bu dünyadan giden crpg ci değildir.

hahah,
hiç sevmemiştim ben zamanında.

zaten grup halinde gidilen ama grubu sadece alttaki avatarlardan kontrol ettiğin rpg'leri hiç sevmezdim.
bir de bu oyunda grafikler kötüydü.
tamam kabul ediyorum, o zamanların grafikleri şimdikilerle kıyaslanamaz,
ancak zindanlarda üstüne üstüne gelen "kağıt" yaratıklar tüm zevkimi kaçırmıştı.
hikayesi de pek keyifli değildi zaten.

oyun biraz fazla boştu.
etrafı keşfedeyim derken yanlışlıkla gitmemen gereken bir yere gidip levelından bir hayli yüksek bir yaratıkla karşılaşıp darmadağın olabiliyordun.
napayım, "level kasayım" derken, yanlış bir yere burnumu sokabiliyordum :P
Sosyal ağlarda paylaş

kizi kurtardigimiz kara sovalyeninde adi william setag di

william=bill

setag i tersten oku

gates

xD

yanniz yukardaki bonbon yaratiginin su cumlesi tarihe gecicek
bonbon said:

oyun biraz fazla boştu.
etrafı keşfedeyim derken yanlışlıkla gitmemen gereken bir yere gidip levelından bir hayli yüksek bir yaratıkla karşılaşıp darmadağın olabiliyordun.
napayım, "level kasayım" derken, yanlış bir yere burnumu sokabiliyordum

abi FPS mi oynuyorsun?
actionmi

RPG diyoruz RPG

yoksa oblivion gibi scaling mi istiyorsun lol
cik disari bi hava al sen harbiden su cumle ile oyuncu olarak bitirdin sayginligini xD
Sosyal ağlarda paylaş

yav tamam scaling istemiyorum.
ama daha başlangıç town'unun etrafında da çok güçlü yaratıklar olmasın be.

hadi onu geçtim,
kağıt yaratıklarla savaşmak hiç de eğlenceli değildi.

"dışarı çık hava al" ne alaka
10 sene önceden bahsediyoruz, o zamanlar oynamıştım bu oyunları.
Sosyal ağlarda paylaş

abi doom 3 de neyle kapisiyordun?

o senelerde 3D yeni yeniydi hemide kapali daracik koridorlarda

sen bunu alican devasa bir dunyasi olan RPG ye koyucan (ki harbi buyuktu m&m haritalari gunune kiyasla, son senelerde cikan bi kac RPG de yok o akdar buyuk haritlar)

o senelerde zordu be

p166mmx 4mb ekran kartinin guzel oldugu yillardan bahsediyoruz

RPG nin illa izometrik 2d oldugu yillar

M&M donemine gore gayet iyiydi

bide baslangic bolgesinde guclu yaratik var kotu ne demek

illa mekanlar level levelmi olucak
wowmu oynuyoruz?

30lv goblin bu kasabayi gorucne abi burasi dusuk diyip gerimi donucek?

lineer oynanis mantigi kemiklerimize akdar islemis
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
RPG nin illa izometrik 2d oldugu yillar

değil.

1990'larda izometrik rpg olduğu kadar first person rpg'ler de vardı,
Eye of the beholder 1-2-3 (90, 91, 93)
http://en.wikipedia.org/wiki/Eye_of_the_Beholder_(computer_game)
ilk aklıma gelen mesela
Sosyal ağlarda paylaş

e iyide yok demiyoruzki

eye of the beholder serisi 1990-1993

might and magic 86 da basladi ve adam gibi hale gelmesi 6. oyunu buldu

o donemin RPG lerinin cogu koridorlarda onune geleni indir havasinda sonra 90 larin yarisidnan itibaren izometrik cilginligi basladi ultima bunun onculugunu yaparken (ilk FPS lerden olan ultima underworld leri saymiyorum) bide fallout cikinca ustune baldurs gate var ayni sene

MM6 nin basarisi koridorlarla limitlenen gercek anlamda kagit dunyalari devasa bir dunyaya tasidi ve gununu gore harbiden grafikleri cok iyiydi bide ustune heroes 2 ile birlesik bri hikayesi oldugunu koyalim, heroes 2 den tanidgimiz krali basit bir kreegan hucresinde bulup kurtarmak sonra kralicenin bize tesekkur etmesi ve mm7 den sonra cikan heroes 3 armegeddons blade de kralin da rol almasi filan superdi

RP olarak bir baldurs gate yada fallout olamasada muzikelri ve ozellikle hikayesiyle sevdirmsiti kendini
Sosyal ağlarda paylaş

abi mm 6 yi mi bitirdim 7 i mi hatirlamiyorum
oyun normal bi rpg olarak basladi
bi kac super rpg bugi buldum
(fly atip havadayken ici hydra dolu olan bi ormana area buyuleri atarak deli gibi level aldim)

abi oyunun sonudan bi denizaltiya indik ve lazer silahli robotlarla savastik
cidden kotu bi film gibi ama yane senaryo buydu
Sosyal ağlarda paylaş

Galiba 6 da Oracle hafızasını restorelamak için 4 tane kristali topluyordun. Oracle olduğu binada "savunma mekanizması" diye geçiyorlardı robotlar ama lazer silahlarını yanlış hatırlamıyorsam kreeganların orda da bulabiliyordun ?

7 de senin dediğin denizaltı, örümcek bozması robotlar, lazerler vs vardı ve son "level"dı
Sosyal ağlarda paylaş

Page Up tuşu ile uçardık =)
M&M6'yı ilk aldığımda beğenmeyip kuzenlere vermiştim, gaza gelip 2. kere aldığımda kesin olarak oyunun boktan olduğuna kanaat getirip bir arkadaşa vermiştim, ama 3. kere aldığımda oyuna aşık oldum :D
Sadece Titan ve Hydra'ların olduğu bir kasaba vardı, bütün mobları kesip, loot'lamadan inventory'yi boşaltmak için ayrılmıştım ordan, geri geldiğimde 1 sene geçtiği için bütün moblar respawn olmuştu, loot'layamadan gitmişti herşey : /
Birde oyunda bir mob kestiğinde, ne çıkacağı her loot'ta değişiyordu, ceset başında save-load save-load yaparak Uber artifact'ler çıkarabiliyordun :P
Hala CD'leri var bende 6-7-8'in. Eve gidince VI yükliip, sağlam bir party kurayım bari :=)
Sosyal ağlarda paylaş

moonfall said:
Kaede said:

mm6 xp de sorunsuz çalışıyormu bilen varmı ?

çalışıyor ben şahsen oynuyorum yalnız ekşisözlükte birinin verdiği linkteki bi dosyayı indirip çalıştırabildim yoksa başaramamıştım ama windows içinden de halledilebiliyor galiba

Büyüksün :>

Baldur2 3500 modlu haliyle bitiriyim, mm6 ya dalacam tekrardan
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
butun MM lerin sonudna avr o geyik

hikayenin bir parcasi o ancients

hatta 7 nin sonunda dimension gate aciyordun

dark side isen bu asmsi silahalri alip dunyayi ele gecirelim moduna giriyordun light side ise baska medeniyetlerle iletisim kuralim kayansalim geyigine giriyordu

o lazer silahlarını görünce dumura uğramıştım zaten.

o değil de, bu might & magic serilerinin heroes of might & magic serilerinin konularıyla herhangi bir alakası var mı?
mesela dark messiah oyunu direk might & magic 5 ile paralellik gösteriyor.
ama crusaders oyununu oynayıp bitirmiştim mesela, hom&m oyunlarıyla pek bir alaka görememiştim.

acaba her hom&m ve m&m oyunu farklı bir hikayede mi geçiyor?

wikiyi karıştırmak lazım bu konuda da, üşendim.
bilen vardır belki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...