Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

steamde indirim varmış , ne alsam ?

Fly

Öne çıkan mesajlar

said:
Bu kadar bol oyunun oldugu ortamda single-player oyunlara para vermek cogumuzun harci degil. Bosuna veriyorsunuz o paralari. Yazik ediyorsunuz kendinize.

Oyun cok iyidir, hakkidir demek var tabi bir de ama cogu oyun icin boyle birsey soz konusu degil bildiginiz uzre.

saçma sapan laflar, ben de sana söliyim bak zamanına yazık ediyorsun böyle.
Sudan ucuza oyun satılıyor, adam hala boşuna para veriyorsun diyor. Single player oyuna para vermemek ne demek onu işte hiç anlamadım, onlarca saat beni eğlendirecek bir single playera niye para vermiyim, multiplayerdan farkı ne? Veya ben multi sevmiyorum belki. Adam gibi ben 5-10 lira bile veremeyecek kadar pintiyim desene. Ama mecbur kalırsan seve seve bayılıyorsun parayı.

Forumdur bir dolu mesaj atılıyor, bazıları mantıklı oluyor ama çoğu için böyle bir şey söz konusu değil bildiğiniz üzre, arada bazıları öyle kıl ediyor ki cevap yazmak zorunda kalıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ben esas bu indirimi gorup de alanlara aradaki farki refund edecekler mi, onu merak ediyorum.

Sonucta ea haftasi steam in kafasina gore yaptigi bisey degil, fiyatlarini ea belirliyordur.

henuz bakmadim ama steam forumlarinda rage storm baslamistir bile bu konuda alanlar uyanmissa (tabi alan varsa =P)
Sosyal ağlarda paylaş

Daha cok ornek verirken dusunmek lazim esasinda.

Geri odenir odenmez ayri da olayi marketlere kamyonla dagitilan mal ile ozdeslestirmek super sacma bir mantik. Isleyisi ayni olabilir, lakin kendi degil.

Sanal icerik icin %30 fark -ki bir kac dolar da degil bu- biraz fazla. Haliyle kaziklanmis gibi hissetmemek elde degil.
Sosyal ağlarda paylaş

işleyişi gayet aynı, tüketici ile üretici arasında eklenen her aracı kendi payını koyar ki ne kadar koyduğunun hesabını sana vermek zorunda değil. steam'den mount & blade türkiye'de raflarda kutulu halinden daha pahalı, gidip de aradaki farkı isteyemezsin ona rağmen. kutu var, kamyon var üstelik. "daha ucuzunu bulun getirin, aradaki farkı ödüyoruz" gibi bir kampanya yok.

bu steam için değil, diğer online satış siteleri için de geçerli. psn store amazon.co.uk'den kutulu alınıp uçakla taşınan oyunu daha pahalıya satıyor. mantıksız ama tersi de mümkün hani yerine göre böyle görüldüğü üzere.
Sosyal ağlarda paylaş

Hah. Sacma ve mantiksiz kismini kavradin. Baska sorum yok.

Firmalar kendini sevdirmek zorunda bu tip piyasalarda. Buyuk bir tepki ile karsilasirlarsa gayet geri adim atarlar ve bu cok da dokunmaz firmaya esasen. Zira mal sanal bir mal. Firma daha az kar etmis oluyor.

O yuzden fabrikaya gidip aradaki farki ver diyemezsin, aradaki maliyetler mutlaktir lakin burda oyle bir durum yok. "Napiyosunuz ulan?" derse millet, pardon ya yanlis olmus deme ihtimalleri gayet var.

deyim bile olsa argo kullanımında sınır var -sam
Sosyal ağlarda paylaş

Steam'in EA'in böyle birşey yapacağından haberdar olup ya fiyatını ona göre aşağı çekmesi ya da örtüşmeyecek zamanlama yapması lazımdı. İşin özeti EA bariz bir şekilde Steam'i düdüklemiş. Zaten oyun piyasası Steam'in yeterince para kazandığını düşünüyor. Steam de kendine yakışanı yapıp tüketiciyi düdüklemiş. Gel de çekik gözlülerin çalıntı keylerini alma :P
Sosyal ağlarda paylaş

elbette retail bi urunde yok fabrika satis magazasi, yok 1. ci toptanci, yok perakandeci falan gibi ayirmak mumkun. fiyatlar da elbet farkli olacak.

ayni sey normalde de gecerli, farkli etailer lar da ve digital dagitimcilar farkli fiyatlar verebiliyor, kendileri kampanyalar yapabiliyor yetkileri dahilinde veya kendi reklam butcelerinden feragat ederek. tutupda burdan beni kazikladiniz parami verin demiyoruz elbette.

ama buradaki durum tamamen farkli. ea kendi sitesinde x liraya sattigi birseyi steam araciligiyla buyuk ea indirim haftasi, beklenen ozel son gun ise dragonage super fiyatlar falan diye x+10 liraya satamaz yani. gunduz gozuyle adam sevmek deniyor buna.

cevap yazarken mantigini kacirdiginiz nokta fiyatlari steam degil ea belirliyor.
e steam bir hizmet veriyor aradaki fark onun diyorsaniz da o fark benimle steam arasinda degil ea in belirledigi bir indirim ise ea ile steam arasinda halledilir derim.

e elbet almadan fiyatini arastiran insanlar oldugumuz icin ben almadim, bana giren cikan yok. ama devamli alisveris yaptigim bir platformda bu tarz hatalar gormek beni rahatsiz ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...