Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of Iron 2 Hamachi derneği

aktiftablet

Öne çıkan mesajlar

- aktiftablet
- doruk
- lethe
- asteroth
- ombakkombak
- viktor
- lethe
- lucretia85
- mulgear
- gimli
- sam

oynayacaklarını söylemiş kişiler bunlar, zaman belirleyelim artık derim. şahsen en son yamasıyla armageddon oynanmasından yanayım, herkesin temin edebileceği şeyler sonuçta.

benim için her vakit uygun, herkes uygun vakitleri yazarsa daha rahat zaman belirlenebilir.

oynanması elzem ülkeleri de düşünelim, bence:

- almanya (bence en iyi oyuncu kimse ona bırakılmalı heh)
- sovyetler
- abd
- japonya (gene iyi oyuncu lazım, çin istilası bir yandan abd ve sovyetler bir yandan)
- ingiltere
- italya
- fransa (vichy'nin gerçekleşmesi mümkün olmayabilir gerçi, düşünmek lazım)
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm bu arada gec mi oldu sanirim da neyse ben de oynamak isterim mümkünse.

Multiplayer hic oynamadım ama oyunun suyunu cıkardım zaten, vanilla, DAIM, CORE gibi modlar ile almanya/rusya/ingiltere ile oyunu bitirdim bikac kere.

Mümkünse girip alabilirim bi ülkeyi, İngiltere olur, Almanya olur, SSCB olur, olur da olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya simdi kendime güvensem Almanya olurum diyecem de Sovyet ya da ABD oyuncusu iyiyse çökertir beni direk.

Ha bi de fransa varsa o zaman baya baya zorlar herhalde, oyunun olayı zaten fransa'nın kolay alınması ki Almanya Barbarossa'yı yapabilsin, İngiltereyi baskı altında tutabilsin.

Ama fransa ile alternatif bi savas da iyi olabilir, 1941de ruslar girince oyun da biter :P
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Japonya çok önemli, Sovyetler ve Amerikayı meşgul tutarsa o zaman çok temiz olur, Atlantik güvende kalırsa ve Rusya da tüm ordularını doguya yıgamazsa o zaman zaten Almanya bitter peace'i görebilir. İtalya iyi oynarsa o zaman bol gelen petrol ile alman generalleri rahatlar, hem de ingiltere baya zayıflatılmıs olur.

Valla SSCB de güzel olur ne diyim, kara ve hava savası bol bi ulke olmasini tercih ederim sadece; deniz savasi her ne kadar güzel olsa da aynı zevki vermiyo bana.

Artık secimler diger oyuncuların ne istedigine de bakıyo =)
Sosyal ağlarda paylaş

sorun şu ki japonya'nın almanya gibi önceden kaynak yığınağı yapma ve ic geliştirme imkanı yok gibi, çok sınırlı kalıyor gücü bütün çin'i savaş başlamadan alsa bile. amerika'nın üretim gücüyle başedemiyor donanma konusunda da. çin işgali de ilerledikçe zorlaşıyor tc filan hepten battığından. fransa oynanırsa almanya'nın işi çok zorlaşır. hele ki gimli oynarsa. (:P) o nedenle japonya ve almanya'yı cidden iyi oynayan kişiler alması lazım oyunun çekişmeli olması için.

evet gimli'nin dediği gibi sekiz kişiyle denemeye çalışalım önce, gerçi herkesin aynı gün ve aynı saatte oynayabileceğini de sanmıyorum.

bir de haftada bir günden fazla oynayabilirsek güzel olur, aksi halde çoooooook uzun sürüyor bir oyun.

hayret, deniz savaşlarını sevmeyen bu kadar çok insan olmasına şaştım. bence hoi2'de çok keyifli, özellikle her geminin tuttuğu e-peen çetelesiyle. B)- ben ingiltere ya da abd olayım o halde bari, paso donanma onların olayı. seelöwe hikaye olur ama söyleyeyim. :)o

gelebileceğiniz vakitleri yazmaya devam edin de, belki bu haftasonu başlayabiliriz ufaktan. bir de hangi senaryo? 36 mı 39 mu?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...