Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

need - greed - pass

Bone

Öne çıkan mesajlar

hmm fazla needlemek iyi bişey değil, ninja derler ^_^

mesela 5 kişisiniz ve hepsi tanıdık, guildden, bi item düştü , biliolar senin alacağını veya kararlaştırıp sen al diolar o zaman needlersin. 2 kişi istiosa aranızda needlersiniz. ama atiorum 5 kişi PUG(random insanlarla) gittin. Normalde çoğu item greedlenir. Eğer kesin istediğin item düşerse sölersin needliyorum die. Onlar da okay der, veya bi tanesi ben de needliyim o zaman der bana da lazım. Beraber needlersiniz.

Yani kısacaıs needliceksen bi haber sal gruba , en etik olanı o ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

Cok net:

Need: Kullanacaksan

Greed: Satacaksan

Pass: Isim olmaz diosan (Genelde grupta enchanter varsa disc etmek icin alabilir mavileri, grubun kararina bagli bu. Eger enchanter alacak diyolarsa mavi itemleri, sadece ihtiyaci olanlar need atar, diger cumle alem pass ceker, kimse greed atmaz enchanter disinda, dolayisiyla eger need'leyen varsa item need'leyene gider, yoksa item enchanter'a gider, o da patlatir itemi verir shardlari duzgun bir bicimde run'in sonunda gruba, boss droplari icin gecerlidir. Ha ama dikkat random dusen maviler AH'de iyi para edebilir o yuzden onlara zart die basma grup ortak bi karar alsin ona gore verirsin ayari)
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç unutmam sm yapıyoruz bu n/g/p roll ekranı yeni dahil edilmiş oyuna herod kestik axe düşürdü (Warrior oynuyorum) partide axe isteyen 3 kişiyiz hepsi need attı bana ekran gelmedi bile gittim loota baktım tıkladım ve çantama düştü adamlar ne küfür etmişti ama benim suçum yoktu aptal bir bugdı sadece.Adamlar anlamadı o ayrı hani loot ML olsa anliyacamda değildi :P
Sosyal ağlarda paylaş

Fenris ve bi hunter arkadaşına lvl70 charla smde yardım ediyodum. Heroddan balta düştü çat diye bu huntera gitti. Millet aa maa falan diyo, eleman da bug oldu heralde pardon falan dedi ingilizce. Combat logu bi scrolladım, hunter son anda lootu ml yapmış. Sonra bi whisper geldi türkçe : Abi ehuhehe nası çaktım baltayı ama gördün mü nası aldım ehümehü. Fenrisin arkadaşları genelde böyle..
Sosyal ağlarda paylaş

Cok mantikli evet, herkes pwnbot gibi yapsin bence..

Ihtiyacin varsa Need dersin, sadece parasi icinse Greed, hic umrunda degilse pass. Bazi gorgu kurallarina dikkat etmek lazim tabi, mesela grupta baska ihtiyaci olan varsa her giyebildigin seye need dememek lazim, bi ona bi bana gibi gitmek lazim. Grup aclarla doluysa sen de ona gore davranirsin tabi, belli eder zaten kendini :p

Bi de eskiden BoE world drop dusunce classina uyanlar bile greed ederdi, sessiz kuraldi, hala devam ediyor mu bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

O BoE ler yuzunden ne kavga cikardi be. Strata girersin dakka birde basar at duserse herkes needleyebilir mi? Scholoya girersin +30 int veren staff duserse class need mi yoksa herkes alabilir mi?

Grup benimse cevabim hazirdi da.
I am not giving you a 750 gold item just because you can use it.

Yane herkes needlerde boe epicleri ama dier itemlarda classa gore needliyoduk iste. Bide tabe sey wardi hastasi oldugum.

UBRS ye igrenc bir bileklik kemer ve eldiven miydi tier 0 setlerin boe itemlari neyse iste onnardan giyer giderin. Tier 0 set parcalarindan da cantanda dururdu. Kendi classinin yada (mesea ben shamandim hunter itemlarinada needliyodum enchant ele oldugumdan) iste yakin bi classin itemi dustumu direk needlerdin. Sonra goturur ah de de 50 60 golda satardin.
Olurda adam giy bakiyim derse cantada zaten oldugundan direk onu giyer otekini bindlamazdin euhauhea.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fenris ve bi hunter arkadaşına lvl70 charla smde yardım ediyodum. Heroddan balta düştü çat diye bu huntera gitti. Millet aa maa falan diyo, eleman da bug oldu heralde pardon falan dedi ingilizce. Combat logu bi scrolladım, hunter son anda lootu ml yapmış. Sonra bi whisper geldi türkçe : Abi ehuhehe nası çaktım baltayı ama gördün mü nası aldım ehümehü. Fenrisin arkadaşları genelde böyle..

[yavas biraz, yazdiktan sonra bi okuyun oyle gonderin bi zahmet -bag] senin ne kadar arkadaşınsa benim de o kadar arkadaşımdı.türk diye acıyıp yanımıza almıştık.

bu arada nasıl yalan söylüyosun...combat logu scrollemişmiş..."adam /w attı bak nasıl alcam baltayı" diyen sen değil miydin.

benim bi kazara plate need lemişliğim vardır shaman ıma.onunda parasını vermiştim zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
[yavas biraz, yazdiktan sonra bi okuyun oyle gonderin bi zahmet -bag]

gerçek hayatta axedice la öyle konuştuğumuz için öyle alışkanlıktan yazmışım.yoksa forumdakilere direk şerefsiz deme alışkanlığım yok.

said:
gm e ticket atınca itemı veriolar gerekli kişiye?

doğrudur da önemli bi item değildi o kadar.aklımda bi plate olduğu kalmış zaten ne olduğunuda tam hatırlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...