Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1950 AP / %38 crit Ms 800 Crit! ne yapmalı?

Densiz

Öne çıkan mesajlar

Anlamadim neyi tartisiyosunuz arena mi bg mi , pvp den kastiniz nedir?

Ikinci anlamadigim nokta senin charin az vuruyor diye butun warriorlar az mi vuruyor diye dusunuyorsun? 2k 3k dmg yiyorum soul link ve dunya kadar resilience'imla iyi warriorlardan cirtledikleri zaman, bunun sword procu var boku var pusuru var hepsi eklendi mi nasil bir dmg cikiyor anlatamam. Arti sen 3sn de bir vuruyor olabilirsin ama 3sn de bir instant cekiyosun, casterlar kicini yirtiyor 3sn de cast etmek icin buyuleri ve vurduklari dmg'lar warrior'larin dmg'larindan az. Ustelik mana problemleri var, combat uzadikca warrior'un guvenilirlik grafigi artiyor, casterlarin azaliyor. Arti attigin fear physical, kazala trinketin cd'daysa adam o fear'i oyle bir yere oturtur ki (iyi oyuncu bu) direk yatirirlar birini. Druid warrior misal, cyclone cyclone cyclone fear feral charge yetmezse intercept pummel , bu comboyu combatin ortasinda yapinca, eger de canin %50 lerin altinda ise bu comboya basladiklari zaman, trinketinide kullanmis oldugun icin muhtemelen GG'sin. Sen diyosun ki hala warriorlar daha fazla vursun. Iyi ya vursun, gelsin iki caksin agzimiza, oynamayi bilmesede, bos an kovalamasada olur, gelip iki vursun yatalim. Yok artik ole pvp bundan sonra, bende ozluyorum o gunleri lvl 60'ta cumle aleme tek attigim, atta giden adamlarin yerlere yapistiklari zamanlari ama gecti onlar artik, kung fu gibi pata kute girip 5 sn'de adam yatirma devri kapandi, aslinda iyide oldu ama destruction'in pvp'de olmesine cok uzuldum ayri. Devir olabildigince az cast edip, olabildigince cok dmg verme devri.

Neyse demem o dur ki, bi warrior okuz gibi gearli paladine 2k MS atabilse, kazala sword proc acilirsa o paladin'in kurtulma sansi var mi? zart die 4k dmg ustune white dmglar derken adam yer 5k dmg temiz. Bak sadece MS ha bu, kazala warriorun rage'i dolarsa combatta, o rage'le kosarsa paladine baslarsa vurmaya , nasi yasayabilir o paladin bubble acmak disinda? bubble cd'de ise paladin yatar, butun arena'larida warriorlar domine eder. palaya 2k ms atan rogue'a mage'e neler vurur.

Biz sunu bi kabul edelim warrior 1v1'de iyi bir duelist degildir ama arkasina supporter'ini aldi mi, kanser eder adami.
Sosyal ağlarda paylaş

3 sn değil dikkat edersen 3.6 saniye
instant skill dediğinde 30 rage istiyor. Eğer vurduğu critlerse instant skill basabilir.

Mage g.tünü yırtıyor olabilir ama aradaki RANGE farkını göz önüne alalım.

Pvp den kasıt arena tabiki. BG ler gırgır veya honor kasma yeri olmuş.

Sword proc larsa demişsin ama. %5 ihtimalin ne demek olduğunu bilirmisin 3.6 saniyede 1 vuruş yapan bir sınıf için?

full s3 warrior arkadaşlar var. Onlarda kimseye vuramıyoruz diyor. S3 giyen adam bunu yazıyorsa genel olarak böyle düşünmem normal değilmi?

Mage de 3sn de skill atıyor ama. Blink di frozen di.. kaçmasını biliyor. Kaldıki mage e dokuntukdan sonra aldığımız debuff sayesinde attack speed 5sn yi vuruyor :D

Mage leri kötülemişsin ama.. Alt karakter mage açtım lvl 30 ve fırsat buldukça kasacam.
Bende hoplaya zıplaya adam kesmek istiyorum. CounterSpell ve StealSpell istiyorum. Koyun kuzu istiyorum. Frozen istiyorum. Blink istiyorum.Pet istiyorum. Bana dokunan yavaşlasın istiyorum. :D

Birde 2k nereye critliyorsun?
350 resi var adam o kadar iyi değil diyelim. -%9 crit ve -%18 crit damage reduced.
+
1300 armor ile %60 melee damage reduced diyelim.
+
Holy/Prot girdikleri içinde tank talentindende düş biraz.
+
Heal atan bir sınıftan bahsediyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Anlatmak istedigim mage vs warrior degildi, eger warriorlar biraz daha fazla vurursa, butun arenayi domine ederlerdi detaylara takilmayalim bu kadar.

Dedim ya druid warrior gelir, ustunden gecer obur taraftan cikar eger warrior daha fazla vursa ki su an bile bunu yapabiliyorlarsa, ben mumkunse nerf rica edicem ama warrior'a degil druide :/
Sosyal ağlarda paylaş

Mage dediğin hoplaya zıplaya adam kesen bir class değil ne yazık ki, kestiğim magelerden biliyorum adamlar türlü maymunluklar yapıyorlar mobilitylerini sağlayıp bir frostbolt atabilmek için. Eğer ice lance falan gelmeseydi magelere halleri nice olurdu kim bilir.

Warrior da arkasında supporter'ı varsa imba ötesi bir class. Survival ağacı prot olduğundan arms ve fury'de problemi var yaşamakta ve ne yazıkki prot. da pvp ağacı değil. O yüzen supporter lazım işte warrior'a. Dikkat edin BG'lerde paladinler vs. kimi healliyorlar sonra o heallenen adamın, dmg output'una ve killing blow sayısına bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Sosyal ağlarda paylaş

@Wissy

öyle bir mesaj yazdığın için, "vay beeee.. ne kadar karizma bir kişiliksin" gibi övgülermi alıyorsun?
Neden normal insanlar gibi (diğer mesaj atanlar gibi.. ) düzgün bir şeyler yazmıyorsun?

Zor değil. Bence becerebilirsin.
(kusura bakma ama.. Bu tarz 3 üncü mesajından sonra.. Biraz aranıyo gibi görünüyorsun.)
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz çok güzel yazmışsın.Bende baya birşeyler yazardımda neyse polemik istemiyorum.Elemental shaman dışında 3 sn cast için kıçını yırtan mage-lock-shadow pri-moonkin druid yok oyunda bu arada belirtmek istedim B)-
Warlock dotlar instant life drain instant channel fear 1.5 sec+instant shadow bolt 3sn den az cast
Mage frost nova instant,fire blast instant,ice block instant,sheep 1.5sn,cone of cold instant,ice lance instant,scorch 1.5sn cast fire ball yada frost bolt ta 3sn değil..
Shadow priest pain instant,devouring plague instant(ud s.priyse),mind blast 1.5sn cast,mind flay instant 3 sn channelling,vampiric touch 1.5sn cast,fear instant,vampiric embrace instant
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hala arenalarda warrior'un yerinin sarsılmaz olduğunu söylüyorum 2v2 3v3 5v5 heryerde iş yapabiliyor tabiki bu senin ve takım arkadaşlarının ortak özverisi/tecrübesine bakıyor velakin kesinlikle ezilmiyor onu biliyorum.
Bu arada main karakterim Shadow priest ve sürekli oynadığım hwl full arena geared sword specli tauren warriorda var ve kesinlikle yeri sağlam diyorum ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Bassist said:
Densiz çok güzel yazmışsın.Bende baya birşeyler yazardımda neyse polemik istemiyorum.Elemental shaman dışında 3 sn cast için kıçını yırtan mage-lock-shadow pri-moonkin druid yok oyunda bu arada belirtmek istedim B)-
Warlock dotlar instant life drain instant channel fear 1.5 sec+instant shadow bolt 3sn den az cast
Mage frost nova instant,fire blast instant,ice block instant,sheep 1.5sn,cone of cold instant,ice lance instant,scorch 1.5sn cast fire ball yada frost bolt ta 3sn değil..
Shadow priest pain instant,devouring plague instant(ud s.priyse),mind blast 1.5sn cast,mind flay instant 3 sn channelling,vampiric touch 1.5sn cast,fear instant,vampiric embrace instant

Gene detaylara takilip resmin butununu gormezden geliyosunuz. Ne anliyosunuz bunu yaparak bilmiyorum ama yapmayin abi ya cok gereksiz.

Sence ben bu saydiklarini bilmiyo muyum? Bu yuzden mi bunlari yaziyosun buraya? o 3 sn lafin gelisiydi ama goruyorum ki insanlar illa exact numberla konusmak istiyorlar konusurken. Yakinda biri 2k crit dediginde 2k degil o 2134 filan demeye baslayacaksiniz die korkuyorum ha.

Abicim bakin, konunun ozu saniye dakika filan degil yemisim dakkasini saniyesini. Konunun ozu cast etmek vs instant kullanmak. Burda warrior filan yok unutun warrioru, burda instant > casting i gostermeye calisiyorum, o yuzden 2.5s ile 3sn nin filan farki yok muhim olan cast sequance olmasi, cast etmenin interrupt edilebilir ve hatta prevent casting edilebilir olmasi. Misal 1.3sn lik feari (tam yaziyorum bak 1.5 yazmadim sonra takilirsiniz filan gene kaynar konunun ozu) ustunde rogue varken zor cast edersin, ama sen ne kadar 3kusur saniyede vuruyor olsanda warrior ile, iki stun arasi sokuverirsin mortali konunun olayi bu. O yuzden dedim zaten destruction öldü diye tbc ile, eskiden en baba adamin cani 1 sbolt 1 sburnden ibaretti critledigim zaman, eskidende oyundaki top itemleri kullanirdim, simdide de top itemleri kullaniyorum ama gel gor ki resilience 0 olan mob'a karsi bile trinket acip vura vura 5.5 - 6k anca vuruyorum. Sonucta raid degil bu adamin kafasina atsan atsan anca bi cos atarsin hepsi o. Crit ustune crit atmalar filan karistirmiyorum sonra gelip ne kadar az vuruyosun filan demesin raidde 10k da vuruyorum bosslara.

Resilience'i ekle direk dusur dmg'in %25'ini ne etti 4- 4.5k. Tamam o da iyi dieceksiniz, yook o kadar basit degil, bunlari ben PvE itemleri arti pvp icin trinketi degistirip aktif bi trinket takip vuruyorum, 155 dmg veren trinketle filan 1600dmg + %15 sacrifice + %10 CoS la vuruyorum. Benim dmg'im kac oluo full s3 dest itemlerini giyince? olsa olsa 1.1k gittimi ordan 1000e yakin dmg daha? ne kaldi 3 - 3.5 filan tas catlasa. Ben simdi kac kere atabilirim bu shadow boltu uzerimde rogue varken arena boyunca? konu bu iste. Attirmaz adam cunku mal degil casti bozuyor, stuna aliyor, stun procluyor vs derken warlock orda oluyor bok cuvali vuruyolar malina dest spec olunca. Konunun esasi buydu. Cast edilebilen buyulerle yapilan pvp kalmadi artik, devir esir edip surundurme devri, ver dotlari milletim manasini drainle, bubble'ini dispelle, bufflarini spellstealla, hatta purge'le ve dispelle. Bu sekilde karsindaki adamlari bunalt, dotlarla motlarla ufak ufak erit bezdir hayatindan.

Bunun bi aciklamasi var blizzard hizli pvp istemiyor, zart zurt die adam kesen iki dps'in kurdugu takimlarin is yapmasini engelliyorlar ki insanlar daha fazla zaman harcasin oyun karsisinda, ne kadar uzun combatlar o kadar cok harcanan zaman. Blizz'in olayi bu zaten, kullanicilara fazla zaman harcatip daha cok para kazanmak. Misal isim degistirmeye izin verdiler, peki niye parali? Ulan iki tane data'yi degistiriyosun ordan buna da mi para aliyosun? Kimse gelip o zaman herkes degistirir pislik yaptiktan sonra demesin, guild bank'i patlatan adamin o isim degisikligine verecek 8euro parasi vardir zaten, 8euro'nun bi caydiriciligi yok. Migrate olayi cikti cikali zaten bu olaylar artti, millet migrate sirasinda isim degistiriyodu, simdi alenen degistiriyorlar. Ben bunlarin hepsinin blizzardin daha fazla para kazanmak icin yaptigi hesaplar olarak goruyorum yoksa oyuncularin ne istedikleri filan blizzardin pipisinde degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzard hızlı pvp istemiyor ama.. Bizede rage vermiyor :D. Herkez kaçabiliyor neyse..

Rakamları yuvarlamak problem değil ama.. Bende yuvarlamayı bilip 4 sn diyebilirdim. 0.4 için benimi kıracaksın? (0.6 keserken sen iyi :P )

Şöyle bişey yermi :p
S1 den 2 tane axe çeksem. İlk başta onlarla başlayıp armor kırsam. Daha sonra Two Hand ı çeksem. Bişeyler değişirmi :P
Öf.. saçmaladıkça saçmalıyorum.

2vs ye girmeyim dertlerim bitsin en iyisi.
Sosyal ağlarda paylaş

warrior un sorunu dmg değil baştan şunu söyleyeyim. Full gear bir warrrior düzgün bir silah ve iyi bir spec le çok güzel dmg vurur. (hala paladine vuramaz orası ayrı :P )

warrior un asıl sorunu mobilty dir. Mesela bir frost mage arena da warrior u tıkamak için yeterlidir. (freedom felan demeyin küfür ederim)

yada eskisi gibi rogue lar warrior a yem olmuyorlar. (rogue bütün cd ları bitirne kadar warrior şanslı değilse dmg dahi vuramayabilir.)

nihlathak blizzard ın politikası konusunda haklı. Blizzard sadece para kazanmak istiyor. Örneğin acc satışı veya gold satışına karşıyız diyorlar.

acc bilgilerini değiştirmeyi çok kolay hale getirdiler (secret question bile dğeişebiliyor), acc da bulunan karakteri başka acc a kopyalamayı koydular. isim değiştirmeyi koydular.
kısaca acc satışlarının kolaylaşması için herşeyi yaptılar ama bu konuya karşı olduklarını söylüyorlar.

sizce blizzard istese bütün gold farmerları serverdan dakikasında atamaz mı? Çok rahat bu farmerları ve bunların spammerlarını işlerinden edebilirler. ama etmiyorlar sadece göstermelik çalışıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/v/N1SP_E_LtOE

Bu arkadaşın itemler o kadar iyi değil sanırım. Yinede 640 normal crit yediğini görebilirsiniz. Ama bufflara bakacak olursanız +%20 damage açık.
Bu durumda 500 critlemiş oluyorum :)

vurmak için 3.5 saniye bekle (beklerkende.. Adama yakın ol gibi bi mecburiyet var) ve 500 critle ne güzel :P
Sadece palaları baz alarak konuşmuyorum. Artık kimse damage almıyo gibi bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

valla s3 ile bu ressilence i biraz kırıyolar gibi.s3 btün itemlarda armor penetration var zaten. 60 Badge ile alınan cloakta bile sanbrım 110 a yakın bi armor penetration var. bide bunu sunder+executioneer enchantla birleştirilirse gerçekten ressilence ile kaybedlen crit şansın yerine koymasada , crit damage reductionı bi hayli zayıflatıyo.

ama yine bunlar pek paladine vurduğunu değiştirmez.belki %5 bu dediğim full s3 set+enchant procu+sunder la ama uzun fightlarda kite problemi olmayan devamlı damage verdiğin priest+warlock gibi clothlara damagein hissedilebilir derecede artıyo.

warrior şu an fena değil arenalarda ama hala her patchte diğer classlar bufflanırken bize de ufak nerfler her patch geliyo fix menu olarak. örneğin rogueların oyundaki en fazla cd ye sahip olup yinede, sadece buglı bi feara sahip olan warriorlarlara karşı aynı damagei vermesi sadece pve ile ilgili bi olay malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Warrior'ın asılamadığı tek class paladin. Ona da asılmayı versin. D,ğer classlara akıllı oynamayla gayet iyi çakar. Rogue'a disarm atmayan, spell reflect kullanmayan bir jenerasyon var zaten. Ayrıca dramatize etmeyin şöyşe 3.7 sn'de bir vuruyorum diye. O süre içerisnde sadece bir normal wep attack vuruyorsun. Bunun mortal'ı var, whirlwind'i var. Sen melee'den elinde kalkan olmadığı halde inanılmaz az damage alıyorsun, bunun bir götürüsü olacaktır tabii ki. Warlock hariç bütün classlar bir class tarafından domine edilir, bir class'ı domine eder. Gerisi genelde skilldir.

Dün yine oldu, bir warrior geldi, benimle eşit gear'ı. Ice barrier falan herşey açık. Gelip heroic strike, sword spec, mortal strike attı aynı anda. yarı canımdan fazlası gitti. Ağlamalı mıyız? Hayır. Ben cloth giyiyorum, tabii ki böyle vurması gerekiyor. Insanlar umursamamaya başladı armor typeları. Cloth'a çok, plate'e az. Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:
@Wissy

öyle bir mesaj yazdığın için, "vay beeee.. ne kadar karizma bir kişiliksin" gibi övgülermi alıyorsun?
Neden normal insanlar gibi (diğer mesaj atanlar gibi.. ) düzgün bir şeyler yazmıyorsun?

(kusura bakma ama.. Bu tarz 3 üncü mesajından sonra.. Biraz aranıyo gibi görünüyorsun.)
]
Arena 2 v 2'nin Druid'le beraber en OP setupunu olusturan classa `Arenada yetemiyorum, classimda is yok zannedersem, buff plz.` diye topic acarsan normal cevap almayi haketmiyorsundur zaten. Class guclu, cok da vuruyor, arenada da iyi. Sen kotusun. Oynamayi ogrenmelisin.
Bir de evet kizlar hasta oluyor bu tavirlarima iste...
Sosyal ağlarda paylaş

-Wissy said:
Densiz said:
@Wissy

]
Arena 2 v 2'nin Druid'le beraber en OP setupunu olusturan classa `Arenada yetemiyorum, classimda is yok zannedersem, buff plz.` diye topic acarsan normal cevap almayi haketmiyorsundur zaten. Class guclu, cok da vuruyor, arenada da iyi. Sen kotusun. Oynamayi ogrenmelisin.
Bir de evet kizlar hasta oluyor bu tavirlarima iste...

Baya salak bi adammışsın sen ya,hayır bide böyle çok emin olarak yazmışsın falan inanılmaz cidden.Hemo rogue-frost mage,lock-resto druid takımları üstünden geçiyor druid-warriorun.Zaten s3te genelde artık bu 2 setup popüler.
Sosyal ağlarda paylaş

@Wissy

Anlamadığın ufak bi ayrıntı var.

300-400 vurarak 3.6 saniye ile. O adamı kesmemin imkanı varmıdır? 30sn cd lik stun ı var. 2 inci bir stun ı daha var. Balonu var heali var şuyu var buyu var.

SEN KÖTÜSÜN diye salakça bişeyi nasıl yazabilirsin. Ban bu oyunda 3.5 saniyede 300 damage verecek 2 inci bi sınıf söylermisin?

Druid Warrior 2 lisi demişsin.
Karşına Mage/Rogue geldimi bu 2 liyi görürsün. Sap+Blind+Stun+Poly+Frozen+Vanish+Blink Birde üstüne druid in MAGIC EFFECT silemediğinide koy.

Ben BUFF PLS diye gerzekçe bişey yazmadım.Böyle bir imadada bulunmadım. Offical forumlardamıyız be adam? burada konuşuyoruz geyik yapıyoruz. Öyle anladıysan o senin problemin.

Yazıları bile okuduğuna inanmıyorum. Öylesine gelip yazıyorsun. Amacın sadece ortalığı karıştırmak yada post kasmak. Başka bişey olduğuna inanmıyorum! Çünkü söylediğin şeyler çok mantıksız bizim yazdıklarımıza göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:
300-400 vurarak 3.6 saniye ile. O adamı kesmemin imkanı varmıdır? 30sn cd lik stun ı var. 2 inci bir stun ı daha var.

iyice sallamaya başlamışsın, 'ikinci bir stun' yok. repentance diyorsan 31 retri istiyor ve 31 retri veren adam elinde 2h ile gezer zaten. dahası berserker rage çıkarır bundan. bir dk cd'si var.

normal hammer of justice ise 1dk cd'li. prot tree'nin ortalarına gidersen 15sn kısaltabiliyorsun ancak. ya da 5 parça arena seti 10sn kısaltıyor ki onun yerine 3 parça + 2 parça giyen insan çok resilience için. dün warriorlara 10 kere stun attıysam bunların yarısı resistlenmiştir. çeyreğinden de trinketla çıkmışlardır.

madem bu kadar iddialı konuşacaksın, araştırmanı yap önceden. ayrıca:

said:
SEN KÖTÜSÜN diye salakça bişeyi nasıl yazabilirsin. Ban bu oyunda 3.5 saniyede 300 damage verecek 2 inci bi sınıf söylermisin?

cevabın paladin.
Sosyal ağlarda paylaş

Anlasildi, usenmeden arena ladder 2 v 2 paste edicem buraya.

Sen Paladin + 1 setuplara karsi oynarken Warrior olarak Paladin'e daliyorsan Blizz napsin sana? Plate usera karsi melee zayiftir. E bu boyledir yani? Sen bunu bilmeden mi actin karakteri? Kandirdi mi seni Blizz? Eger aksi olursa Paladin diye bir class niye var? Herkes Priest oynar. Paladin Cast etmek zorunda, instant heali yok hem... Biraz dusunun yani.

Tekrarliyorum : Arena ladder check plz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sende iyice sallamışsın.
(2 inci stunı zaten emin olmadan yazdım. Ama atanlarvardı. Talentlemidir bilmiyordum.)

Tüm setlerin bonusu aynı. 2 parça s1 - 3 parça s2 devri artık yok.
bu yüzden 30sn de bi stun ı yersin.
%30 stun resistim var. Henüz senin dediğin kadar resist vermedim. YARISI kadar.

çok güzel yazmışsın ama zaten değerler belli iken nasıl attığın şeylerin yarısını resistler?

Bu arada. Retrinin arenada ne işi vardaw, retride bu kadar vuruyor dyebildin?

ve @Wissy
farkındaysan diğer adam Demon Warlock ölmüyor ölmüyor. Arkasındanda 3k - 5k arası heal geliyor adama. Palanında manası bitmiyor. Ne yapacaktık 2 saat arenada pvp mi yapacaktık.
Sosyal ağlarda paylaş

hani nerde sallamışım?

dediğim talentı alan paladin yok gibi birşey çünkü aynı tierde daha önemli talentlar var ve protection'a ayıracak o kadar puan yok healing buildleri için. pvp buildi olsun, pve buildi olsun. o yüzden karşılaşacağın healer paladinlerin %90'ı filan 4-5 parça aynı seti giymişlerse (dediğimi anlamamışsın belli ki, full set giyen insan nadir oluyor sezon başında, sezon sonuna doğru ancak) 50sn cd ile stun atarlar. onun dışında 60sn.

o yazan resist değerleri asrın yalanı. ona bakarsan orcların stun resisti de güya %25. ama gel gör ki %75 gibi birşey nerdeyse. istediğin rogue'a filan da sorabilirsin.

'ikinci stun' (stun değil) demişsin, ben de retri build gerektirdiğini anlattım.

ayrıca her kombo her komboyu yenecek diye bir kaide yok, özellikle de 2vs2'de. bunu kabullen ya da 5vs5'ye filan geç.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...