Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

'Türkler Orta Asya'dan gelmedi'

ombakkombak

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
e tamamda, cok sacma bişey sölüyo adam, tabiki şu anda türkiyede yasıyan insanların genlerinde tabiik 40000 yıl önce burda yasıyanlardan kalıntı olucaktır, hititlerdend asurlardanda libyalılardanda hepsinden kalıntı olucaktır, ama bu onlarında türk olduğunu gostermez
Sosyal ağlarda paylaş

bu ülkede yaşayan o CcC'cilere göre türkler orta asyadan geldiklerinde bu anadoluda kimse yaşamıyormuş. ya da yaşamışlar onlar gelince bu kadar insan buhar olup uçmuşlar. asdf

en basitinden karadenize bakın. pontus rum imparatorluğu yıkıldığında oradaki rumlar buhar mı oldu sanıyorsunuz? şu an orada yüzlerce rum evleri var hatta rumca konuşan köylüler var.

bu ülke çok kültürlülüğüyle övünür ama onlara göre hepsi türktür, türk soyludur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yahu biz Anadolu'da yaşıyoruz, Antik Çağlarda her uygarlık er geç buralara uğramıştır. Yunan, Roma, Sümer, İran, Babil, Hitit, Türk, Avrupa Haçlıları...

Zaten sokağa çıkıp etrafınızdaki insanlara bakarsanız hiç birimizim ötekine benzemediğini görürsünüz. Anadolu'da ve çevresinde yaşayan tüm insanlara hardcore melez. Elbette hiç birimizin genlerinde her hangi bir etnik köken baskın değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Türk deniyorsa türk diye kabul etmek lazım.. bazı şeyleri çok kurcalamamk lazım, yani bir toplumu bir arada tutabilecek birkaç şey var dil din ırk bizim entellektüell geçinenlerimizde aslında tartışılmaması gereken bu değerleri tartışmayı entelektüelliğin vecibelerinden sayıp sürekli tartışıp saçma sapan başlıklarla sorgulamaya bayılıyorlar.. Onlarında 3. sınıf kopyalarıda orda burda onların arkasından gidip ucundan azcık bizde farklı gözükürmüyüz acaba diye hemen ağzına geleni yazmayı marifet sanıyorlar,

Dünyadaki hemen hemen bütün kraliyet ailelerinde böle şeyler var snki sadece türklerde var, hiçbr kraliyet ailesi bununla ilgli kanular olsa bile saf değildir, biribirne yakın yerlerdeki bütün ırklar birbirine karışmış ki birkaç yüzyıldır dünya globalleşiyor globaleşmek tek ekonomik olmuyor, sex anlamnıda da globalleşiyor..

Artı bir insan bir türk gibi yetişmiş türkçeyi ana dil olaarak örenmiş ve ona sen türksün denmişse o çocukta türk olur.. isterse zenci anneden çinli babadan olsun, genetik nedir yanii..
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
tarihimizin önemli bir bölümünü göçebe olarak yaşamış bir ık olarak diğer ırklarla kaynaşmamız önlenemez birşey ki,bunu "Türkler bir ırk değil,bir millet değil" gibi senaryo şeklinde yazmak gereksiz olmuş..sonuçta ari kalabilen hiçbir ırk kalmamıştır dünyada neredeyse,Türk olmak,yunan olmak fln bunlar yaşadığın ülkenin kimlikleri ve isimleri ile ilgilidir,ve de ruhla tabi..
Sosyal ağlarda paylaş

Türkler ırk değil de, atıyorum almanlar yüzde 100 saf alman ırkı öyle mi şimdi? Ne saçma şeyler söyleniyor arada da gözden kaçıyor. Dünyada yüzde yüz saf ırk bulmanız mümkün müdür acaba?

Bu ülke çok kültürlülüğüyle hep övünmüştür ve burada yaşayan herkes türktür. kökenden bahsetmedim dikkat ettiyseniz. bu cümleyi yazmak zorunda kaldım, sonra mesajlar yağacak hemen "ırkçı, biz bir sürü milletiz, kürt var ermeni var" diye.

ccc ler arasından çıkan fanatiklerle bu tarz adamlar arasında da fark yok hakkaten.

neyse anlatamadım zaten, o tipler her yerde, aynı cümleleri başka bir konuda da kurarım artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an karadeniz bölgesinde hala rumca konuşan ama müslüman köylüler var. Karadeniz bölgesinde türkleşmis rum sayısı çok fazla. O bölgede rumlardan sonra ermeniler gelir. Mesela Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde çoğunluk ermeni soyludur. Ama şu an gitsen baksan türk ve müslüman görürsün. Yani sonradan türkleşmis, müslüman olmuş ya da yapılmışlar..

Daha küçük etnik gruplar da var Trabzonda bir grup var simdi adlarını unuttum ama konuştukları türkçeyi onlardan başkası anlamaz. Söylediğini anlaman için iki kere tekrarlatmak zorunda kalırsın. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Türklerin kökenleri, 70.000 yıl öncesindeki Mu uygarlığına dayanmaktadır. Türkler, Mu uygarlığının günümüzdeki temsilcileridir. Bugünkü Pasifik Okyanusu'nun üzerinde eskiden Mu isminde bir kıta mevcuttu. Daha sonra bu kıta sulara gömülünce Türkler de zorunlu olarak Asya kıtasına göç ettiler. Sonrasını zaten hepimiz biliyoruz. Bu konuda ayrıntılı bilgi edinmek isteyen arkadaşlarım, aşağıda sıraladığım kaynaklara bakabilirler:

Naacal Tabletleri, Samsaptakabadha Yazıtları.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Sabah / ECEVİT KILIÇ said:
'Türkler Orta Asya'dan gelmedi'
* Kürtler ve Ermeniler genetik olarak Türklere ne kadar yakın? Ermenilerin durumunu tespit etmek çok zor çünkü tehcir olayı var. Ama genetik bağlantıya göre İranlılar, Yunanlılar ve Ürdünlülerden hatta Türkmenlerden bile daha uzaklar.

Hmm aslinda bu sonuc bir bakima Ermenilerin kokeninin Urartu yikildiktan sonra oradaki yerlesik Hurrilerle karisan Frig ve Galatlara dayandigi hipotezini de guclendiriyor.
Soucta Galatlar ve Frigler TUna boylarindan gelen ve bildigim kadariyla kelt kokenli halklar.

Ulan ben de diyorum benim cevrede niye bu kadar esmer ama kizil sakalli adam var:d
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Mumu said:
padişahlara türk diyen bir insanın kör olması ve de hiç bişey bilmemesi gerekir.

nesi türk ya hepsinin annesi ordan burdan gelme.

türkümsü diyebiliriz ama

terbiyesizlik yapmayın. türk nedir bir söyleyin bana? sadece genetik olarak bir soydan gelmekse kimse kendine ne türk diyebilir ne başka birşey. türk dediğin belli bir kültürü taşıyan insandır o padişahların hepside türk kültürüyle yetiştirilmiştir gelipte burda anneleri yabancıydı onlar türk değil yabancı demek terbiyesizliktir. türkümsü ne demektir? nasıl böyle konuşmaya cüret ediyorsunuz? utanmıyormusunuz hiç? valla şu nette topluluklara girdikçe insan bir hayal kırılığına uğruyor ki bu ülkenin geleceğini hiç parlak görmüyorum.
sizler böyle kafatasçılığa devam edin. "orta asyada da çinli prenseslerle evleniyorlardı onlarda türk değildi osmanlıda türk değildi selçukluda türk değil di zaten sadece bizim aile türk dedem öyle diyor."
Sosyal ağlarda paylaş

Kan bağı Babadan gelir.

Ki zaten zamanında Türk akıncılarının Birçok Rum, makedonYunan gelin aldığını da sizde biliyorsunuzdur. Ve ayrıca Birisi Yabancı biri ile evlense, kadın müslüman olsa, ve Türkiyede yaşasalar, doğan çocukta Normal bir şekilde yetiştirilse, Türk okulları vb vb, o çocuğa Türk değil diyene şaşarım.
Sosyal ağlarda paylaş

kan bağı babadan gelir ne demek ki? baban tokatlıysa sen de tokatlı mı oluyorsun yani? hayır o ataerkil kültürün dayatması.

onun dışında osmanlı padişahlarının ne genetiği ne de kültürleri türktü, fars asaletini yaşayıp, çıtır avrupalılarla meşk edip türkmenlerin ağızlarına tükürüyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

irenikus said:

onun dışında osmanlı padişahlarının ne genetiği ne de kültürleri türktü, fars asaletini yaşayıp, çıtır avrupalılarla meşk edip türkmenlerin ağızlarına tükürüyorlardı.

ne kadar kolay atıp tutuyorsunuz! bunun üzerine araştırmamı yaptınız? tek tek mezarlarını mı açtınız da genetik araştırmalar da kullandınız? kültürleri türk kültürü değil ne demek ya az düşününün bir lafı söylerken fatih türk değil miydi? kanuni türk değil miydi? insanın tarihinden bu kadar nefret etmesi anlaşılır birşey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...