Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Atlas Jet Uçağı Düştü (30.11.2007)

Angelotti

Öne çıkan mesajlar

Uğur Dündar'ın çıkıp "ben demiştim" demesi yanlış değil ama medya'nın uçağın düşme olayını anlatmak için yetkililere aptal aptal sorular sorması yanlış.

Uğur Dündar daha evvel World Focus yada Atlasjet çalışanlarının ihbarı üzerine araştırmış ve world focus'un lisansının çoktan iptal edilmesi gerektiğini zamanında söylemiş. Ama tabi her zaman ki gibi bir facia yaşanmadığı sürece uyarılar dikkate alınmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet 3 gün komplo teorisi devam eder, sonra bir manken biriyle yakalanır biter olay, unutulur.

Demin NTV'ye teknisyenler derneği müdürü gibi biri katıldı. Adam aramış World focus'u, arkadaşlarıymış ordaki teknisyenler zaten. "Abi uçak bakımdan yeni gelmişti, acaip iyi durumdaydı, arızası bile yoktu tamir edilecek."

Adamda değerlendirdi düşüşü, enkaz sahasında ki bir teknisyen uçağın flaplarının açık olduğunu bildirmiş. yani iniştelermiş, problem olsaymış kuleye çoktan bildirilirmiş.

Pilotaj hatası gibi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tüm Türkiyenin başı sağolsun önemli biliminsanlarımızı kaybettik

az buçuk bu işlerin içinde biri olarak hala inanamıyorum tüm yolcuların nasıl öldüğüne yani bi kişi bile yaralı kurtulmadı ya da yaralı kurtulup hastanede ölmedi yangın yok patlama yok uçağın gövdesi paramparça olmamış yani kanatlar fln neyse ama gövdede öyle bi hasar göremedim

neyse tekrardan başımız sağolsun ama karakutudan da bişi çıkacağını sanmıyorum eğer gerçekten de pis işler planladılarsa ve kimse yaralı bile kurtulamadıysa karakutudan da bişi çıkmaz onu da ayarlamışlardır :(
Sosyal ağlarda paylaş

uçak kazaların büyük bir kısmı insan kaynaklı hatalardan oluyor zaten.

komplo teorisi yerine doğrudan uçakların bakımından, eleman yetersizliğinden bahsetmek gerekir.

aklıma birden dc-10'lar ve micheal crichton'un yazdığı airframe isimli kitap geldi.

okumadıysanız okuyun. en azından FDR'ın ve CVR'nin kapkara bir kutu olmadığını (kara kutu) öğrenirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sabotaj olduğunu sanmıyorum ben. 6 kişiyi öldürmek için beraberinde 50 kişiyi öldürmez kimse. Hele bu kadar göstere göstere hiçten yapmaz.
Kalabalık bi yerdeydim, tam anlayamadım da, televizyondan duyduğum kadarıyla pilot inmeye başladıklarını söylemiş. Ama uçak pisti geçip, hemen ilerdeki dağa çakılmış. Arka kısım paramparça olurken, orta kısım sapasağlammış.
Ben burdan uçağın ya yere dik bi açıyla gittiğini, ya da uçağın alt kısmı dağa bakacak şekilde bi manevra yaptığını çıkarttım. Yani pilot pisti kaçırmış, dönüp gelip indireyim diye düşünmüş, ışık olmadığı için dağı son anda farketmiş olabilir.

Ölenlerin ailelerine sabır diliyorum. Haberleri izlerken çok doldum cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

bir komplo teorisi manyagi oalrak soyliyim suikast filan yoktur bunda

ucagi dusurucek kadar gucleri varsa pekhala o kadar insani karistirmadan boyle kompleks bir plana girmez direk disarda temizlerler

ha bakanliktan bazi gorevliler daha cesetler toplanamdan girip ne oldugu belirlenemeyn birseyler goturmusler ucaktan

yani sabahtan beri umtu ediyorum takunyalilarla bir bagi ciksa diye ama cikacagini sanmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...