Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Titan Quest

Masticore

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
Titan Quest hakkında soru.
Şu anki karakterim şöyle bir Summoner:
http://www.titancalc.com/TitanCalc.asp?mastery=Summoner&master1=4&master2=1&sa=0&m1=4-9-16-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0&m2=10-0-0-0-0-0-0-0-13-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0

Bu adamı nasıl geliştirsem? Summon ile dolaşmak istiyorum ama direct damage eksiği çekiyorum.
Flame Surge denedim biraz ancak yeterince efektif gelmedi bana, range'i çok düşük, tutturması da zor.
Herkesin Plague'i övdüğünü görüyorum ama Volcanic Orb direct damage olarak daha işe yarar gibi geldi.

Karakteri şu şekilde geliştirsem mi acaba?
http://www.titancalc.com/TitanCalc.asp?mastery=Summoner&master1=4&master2=1&sa=21&m1=32-16-16-0-8-1-0-0-1-0-0-12-0-16-0-9-12-0-0-0-12-0&m2=32-0-0-0-0-0-12-0-16-0-0-8-0-8-0-12-0-12-0-8-0-0
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
mesajı gördüm canım çekti çok fena

kışın 3 kişi kasıyorduk evde , çok fena eğleniyorduk ah ahh :)

arkadaşlardan birisi de summoner gidiyordu senin gibi.. biraz oyunun temel mekaniklerine aykırı olmuş senin gidiş

ilk levellerde (ki bu ilk level kavramı , sonradan öğrendiğim kadarıyla ilk zorluk derecesinin sonuna kadar devam ediyor :D ) skill kasmak yerine masterylere puan vermek daha önemli. skillere 1-2 puan verip , masterylerde devam etmek en mantıklı yol. bir de yine 1 mastery tamamlamadan , ikincisine çok önem vermemek lazım , 1-2 power alıp yola ilk masteryden devam etmek daha mantıklı.

senin şu andaki buildinde en büyük eksik earth ench olmaması. earth oynuyorsan ilk alıcağın power kesinlikle. kurtlara gerek görmedim ben , baya bi gereksiz ilk zorluk seviyesinde , ve güçsüz gelmişti bana. heart of oak da almamışsın , HEMEN alman gereken skillerden biri , inanılmaz farkettiriyor , %10 hızlı koşmak bile yeterli sebep :) healı da çok kastırman gereksiz şu anda , zaten 506 max healthin var , napıcan 1000 healı?

dediğim gibi earth enh ve heart of oak mecburi :)
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

titan quest varken millet neden hala diablo 2 oynar hayret zaten.

her oyunun yeri farklıdır
şimdi medieval 2 çıktı ama ben hala medieval 1 oynarım ara sıra
hala kalbimde bi sızısı vardır
eski oyunları insan daha bi büyük aşkla oynar
her boss kesişinde gözünden bi yaş damlar. ah eski günler diye iç çeker =(
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
torchlighttan sonra H&S isteyenler icin en iyi secenek bu oyun ...

oyun asagidaki linkten camera modu cekince enfeslesiyor.. buradaki download ile iki seye sahip oluyorsunuz. oyun icinde zoom in/out ve camerayi istediginiz gibi cevirebiliyorsunuz. 10 numara oluyor oyunun camera sistemi, hele ki zoom out yapinca grafikler feci guzellesiyor .

http://titanquestvault.ign.com/View.php?view=TitanMap.Detail&id=119
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
an corp

daha önce çok kesik kesik oynamıştım bu oyunu, ama son 3 gündür baya sardırdım
level 16 hunter yapmıştım bi, ama bikaç tane başaklı boss fighttan sonra anladım ki bu oyunda fütfüt bana göre değilmiş
gittim yeni bi char açtım dün, defender gidiyorum şimdilik komple, second mastery bile seçmedim henüz
3 target'a birden batter, yok charge bilmemne filan derken çok eğlenceli gidiyor oyun şu an, mesela hunterla gordon triosu baya uğraştırmıştı, defenderla toprağa gömdüm eze eze

defender treede çok güzel hedeler var daha almadığım, onları almadan second mastery'ye geçmek istemiyorum ama geçiceğim vakit ne seçeyim, bişeyler tavsiye edebilecek var mıdır

bi de google'da biraz baktım da bulamadım, addon türevi şeyler var mı bu oyun için? daha fazla zoom out için patch verilmiş yukarda, onu çektim güzel oldu hakkaten sağolsun yazan arkadaş, ama hala eksiklik hissediyorum mesela mobların isimleri hpleri filan gözükse kafalarının tepesinde (mmorpg gibin)
yani zannetmiyorum olduğunu ama bu tür yardımcı şeyler bilen varsa süper olur
Sosyal ağlarda paylaş

ben warfare / defence mastery gitmiştim. yani class olarak conqueror olmuş oluyorsun. gayet memnundum açıkçası.

detaylı olarak aklımda kalmadı neye kaç skill bastığım ama warfaredan dual weapon skillerini kesinlikle almıyorsun bu durumda. sonuçta kalkan kullanacaksın, ama kılıcında boş durmayacak tabi :)

warfare ağacından weapon training, ardor, ignore pain, battle standard, dodge attack, counter attack, doom horn, triumph falan alıyorsun. bu saydıklarım genel anlamda karakterini buff ve rakibini debuff eden özellikler.

conquerorda amaç devasa dps yapan değil daha ziyade uzun süre ayakta kalacak bir karakter yapmak. yinede hatırı sayılır bir dps çıkarıyordum tabi o ayrı.

internetten conqueror olarak arat işe yarar buildler çıkar karşına.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm warfare defender ha
ilk karakterimde warfare gitmiştim level 10'a gelmişti en son, bilseydim onunla devam eder defender giderdim secondary'ye
neyse sağlık olsun

aslında second mastery seçmeden save yedekleme olaylarına girişmek lazım, oluyodur heralde o tür bişey

buldum çözümü ama dursun gene de

bu arada multiplayerda join dediğimde server list gelirken oyun donuyor, bişey bişey hata verdi filan diyor, var mı böyle bi sorunla karşılaşan?
aslında tam olarak ne hata veriyor yazardım da üşendim şimdi join error sonra bi daha aç oyunu falan

oyunu admin olarak başlatınca düzeliyormuş, deniyorum şimdi
oluyomuş admin diyince
ama invalid cdkey diyo şimdi de sdf
host diyince de invalid diyor işin garibi, daha 2 gün önce kurmuştum oyun halbuki garip
Sosyal ağlarda paylaş

ana hikaye bitti, immortal throne'a geçtim ixian woods'tayım şimdi

yalnız çok fazla damage almaya başladım, öyle elemental damage filan da değil çatır çatır physical damage yiyorum etrafta gezinen işsiz güçsüz moblardan
hani defender olmasam neyse de eşşek yüküyle armor'ım var, kalkanım filan var nasıl böyle damage alıyorum ki ben, bişeyleri yanlış mı yaptım acaba? bi mob grubunda (4-5 mob) 2 pot harcadığım oluyor

yani normal midir bu, daha önce oynayanlarda da böyle miydi yoksa bende mi bi kazmalık var onu soruyorum

ana hikayenin sonundaki boss çok iyiydi bu arada ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı moblar dengesiz vuruyor da onun ne vurdugu mühim.Mesela fizikal vuruyor ama yanıdna işte deli gibi poison dmg i oluyor.Ondan fazla dayak yiyorsundur.Damage absortion ya da gelen dmg in türüne göre resistin mühim iste oralarda mesela ikinci skill agacın warfare ise battle standard ile asırı rahat edersin.Dream varsa Trance of convalescence ve temporal flux cok yardım eder;ama şaşırdım biraz da yine.Defender aslen dps de dandik oynadım cünkü ben bazı moblar sıkıntıdan ölüyordu bosslar falan.Sonra warfare/dream oynadım zevk aldım :D
Sosyal ağlarda paylaş

aslında evet belli bi mob türünü atlattıktan sonra daha rahat ilerlemeye başladım

second mastery'ye de warfare aldım, onslaught ve birine daha (attack speed ve damage arttıran nane) abanıyorum şimdilik, onslaught bitince battle standard'a bakayım :>

bi de ayrıca baya bi mage gear biriktirdim vault'ta duruyolar da, mage için en iyi tree hangisidir? hepsinin ne işe yaradığı aşşa yukarı belli ama, çok fazla seçenek olması biraz gözümü korkuttu
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros attack speed cap var ama dikakt et ona göre ver talentleri.Dual wield de %199 one hand kullanuyorsan %225 di yanlıs hatırlamıyorsam.Battle standard oyunun en op skillerinden demedi deme.Ona öncelik ver ne demek istedigimi anlıcaksın :D

Oyunda inanılmaz fazla build yapabiliyorsun tahmin ettigin üzere.Mühim olan second tree nin main tree dmgine destek saglaması.Mesela mage oynuyorsun main o kadar mühim degil earth de storm da hayvan gibi vuruyor.Alıcagın ikinci skill de mutlaka elemental dmg veren skiller olması lazım ya da total damage.Çok varsa faq var arastır biraz sinerji almak lazım yani treeler arasında.
Sosyal ağlarda paylaş

son boss (td)

hades büyük hayalkırıklığı oldu ya, oyundaki en kolay bosslardan biri falan olmuş
yani bi typhon kadar zorlamaz diye düşünüyodum zaten ama böyle dümdüz giriştim heal pot abandım öldü şaka gibi
Bİ TANRIYI İNKAR MI EDİYOSUN LOL? filan diyo bi de artist
hades'ten önce bi general bişey vardı, o iki kat zordu hadesten mesela

hell'de başlicam şimdi ama zannetmiyorum fazla oynicağımı, başka bi oyun arayayım
Sosyal ağlarda paylaş

hunterımla biraz devam edeyim dedim ama bi kere kılıç kalkan deneyince diğerleri bayık geliyor, hunterla 5 level atlayıp sonra defenderıma geri döndüm yunanistan'dandayım hell'de

yalnız gidip bi daha bi hades keseyim dedim geçen gün, bi reskill yemediğim kaldı hades'e ulaşana kadar sonra yine giriştim vurdum pot içtim öldü sdf

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...