Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şuan için 150GB dizi...

Pluton

Öne çıkan mesajlar

yakında youtube gibi sayfa üzerinden izlenilebilinecek sanırım. o zaman sonuna kadar yüklenmiş olmasını beklemeden başlayabiliceksiniz izlemeye. eğer orta derece bir bağlantınız varsa izliceğiniz zaman daha önceden indirmeden izlemeye başlayabilirsiniz böylece.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:
yakında youtube gibi sayfa üzerinden izlenilebilinecek sanırım. o zaman sonuna kadar yüklenmiş olmasını beklemeden başlayabiliceksiniz izlemeye. eğer orta derece bir bağlantınız varsa izliceğiniz zaman daha önceden indirmeden izlemeye başlayabilirsiniz böylece.

Bu tür yapan çok site var. Ancak hepsinde görüntü kalitesi berbat. Eğer görüntü kalitesi iyi olursa tercih edilir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

CaNNi said:
xaty said:

Bu tür yapan çok site var. Ancak hepsinde görüntü kalitesi berbat. Eğer görüntü kalitesi iyi olursa tercih edilir bence.

hdtv rip kalitesinde upload edilenler. o şekilde izlediğinizde de aynı dosyayı aynı kalite ile izliyor olacaksınız. diğerlerinin çoğu .avi formatından başka şeylere çevrilmiş ve bu sırada (daha hızlı yüklensin diye) boyutuyla birlikte kalitesi de düşürülmüş. ama dosyaların aynısını o şekilde yaparsak kalitede fark olmayacaktır. tek sorun bağlantı yavaşlığı nedeniyle biraz geç yüklenmesi olabilir. o da biraz tolerans verilip arkadan izlenmeye başlandığında önden yüklenme ilerler, arkadan seyir ilerler diye umuyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:
toggie said:
site güzel olmuş ama yasal değil ve forum kurallarına aykırı, malesef başlıgın kapanması lazım.

yukarda da belirttim zaten. forum kurallarında w.a.rez, c.ra.ck vs içerik denmiş. içeriğe bakarsan sadece site adı olduğunu göreceksin. bu da başlığın içerisi değil reklamı yapılan sitenin içeriğiyle alakalı. reklamın da serbest olduğu (internet siteleri için internet bölümünde) belirtilmiş kurallarda. bu belki kurallarda şimdilik olan bir açık olabilir ama kurallar geriye dönük uygulanamaz sonuçta(?)

W.arez marez değil benim dediğim. Kuralda söyle diyor:

Telif hakları olan her türlü ürünün paylaşımı yasaktır.

Ve söz konusu sitedeki dizilerin elbette telif hakkı var, izinsiz yayınlanması ve dagıtılması da yasak. Bu tabi ki sizin bileceğiniz iş. Ama görüldüğü üzere hem yasal değil hem de site kurallarına aykırı bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

kurallar şuan oluşma aşamasında zaten, tartışmanın olumsuzluk yaratacağını sanmam yararı olur diye düşünüyorum. yöneticiler şikayetleri değerlendirsin, ardından gereken yapılır.

kurallar paticiğe atılan mesajlar ile ilgili. bu başlıkta hiç bir şekilde telif hakları olan herhangi birşey yayınlanmıyor veya adresi verilmiyor. sadece açılan bir site duyuruluyor. bu herhangi bir forum da olabilirdi, herhangi bir arama motoru da olabilirdi. bu tür uygunsuz içeriği olan bir çok forum var ve aynı şekilde arama motorlarından da bu bilgilere rahatlıkla ulaşılabiliniyor. tamam saçma bir savunma ama kurallara göre savunma yapıyorum ben ve kurallar değişmediği sürece de uygun olduğunu düşünüyorum. eğer gerekiyorsa kurallarda değişiklik yapılıp açılacak başlıklar için bu sorunun önüne geçilebilinir.
Sosyal ağlarda paylaş

ya yasak diyip o kadar tartisma yapacaginiza sikayet button i var basin ona. sayet yasaksa mod gelir "warez icerik yasak" der kitler konuyu. uzatmanin alemi ne?

sabahtan aksama kadar torrent, rapid siteleri yaziliyor internet bolumune. url yasak felan degil. burda siteyi konusuyoruz icerik degil. ha tutup dl link verirsen orasi ayri o zaman warez paylasimina paticigi de sokarsin ama site adiyla url si ne yasak ne de sorun yaratir. niye derseniz internet bolumunde ki 40000 topic i gosteririm.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu durumda misal ben bir warez paylaşmak istiyorum ücretsiz aldığın sözgelimi freewebs accountuna kocaman harflerle www.rapidshare.com/dizilercopyrightliicerik.rar yazıyorum ve freewebs'in adresini veriyorum by durumda herşey kurallara(en azından teknik olarak) uygun ve ben sadece www.freewebs.com/kullanıcıadım linkli siteyi paylaşmış oluyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...