Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Artık Websitesi Kurmak Zorlaşıyor

Prawler

Öne çıkan mesajlar

yönetmeliği gayet güzel okudum ama 2125 YTL lisans ücreti ya da lisans ücreti diye bir şey göremedim? daha çok faaliyet belgesi ve faaliyet göstermenin yükümlülükleri ve cezaları mevcut.

Faaliyet belgesi için 2125 YTL verilecekse, ki yönetmelikte ücretten inatla bahsetmemiş, piyasadaki küçük firmalar temizlenir. Ve iş diğer sektörler gibi sermaye işine döner.

Bence öyle uçuk kaçık saçma sapan fiyat artışları beklemenin mantığı yok. Sağlayıcı firmalar da saf değil ya biliyorlar satılmayacağını.
Sosyal ağlarda paylaş

şirkey lisanslama olayı olmaz. server lisanslama olayı olabilir. bir şirketin yurt içindede yurt dışındada serverı olabilir. şirketi lisanslarsa yurt dışındaki serverda lisanslı sayılabilir herhalde.

erişim sağlayıcı: server sahibi
yer sağlayıcı: datacenter sahibi

olarak anlatılmış gibi. yani para ödenecekse her server için ödenecek. daha çok datacenterlara sorumluluk verilmiş, serverda yasa dışı bir şey varsa kaldırmak zorunda yoksa server sahibi gibi sorumlu tutulacak sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

asinanyavuz said:
Faaliyet belgesi için 2125 YTL verilecekse, ki yönetmelikte ücretten inatla bahsetmemiş, piyasadaki küçük firmalar temizlenir. Ve iş diğer sektörler gibi sermaye işine döner.

ilk başta bana da böyle gibi gelmişti de, bence bu tarz bir lisans ücreti sektörden küçük firmaları temizlenmesini, sektörde daha az sayıda firma kalmasını sağlayacak, yalnız tekelleşmek (monopol ya da oligopol şeklinde, farketmez) için yeterli olmayacaktır.

yani, piyasada daha orta ve büyük ölçekte firmalar olacak, bunlar da muhtemelen sürümden kazanarak kaliteyi arttıracak ve ücretleri daha da azaltacaktır.

bu mantıkla bakınca teorik olarak o kadar da kötü gibi gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

iyide turkiyede cogu hosting sirketi zaten legal calismiyor ki
ozellikle ufak capli sirketler daha dogrusu kisiler
yurt disinda BU YASALARIN GECERLI OLMADIGI ulkelerden reseller account alip bunnari kendi caplarinda ese dosta satiyolar
islemlerin cogu havale felan ustunden calisiyo bu durumda ne kanun cikarsa ciksin zaten bunu engellemez
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...