Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12. Hafta: Beşiktaş - Sivasspor

Luinir

Öne çıkan mesajlar

Ne kadar hasta fenerbahçeli de olsam sinan engin ve yıldırım demirören yönetimi bjk'dan gitmedikçe başarının haram olacağını düşünüyorum,nerde sebalı asil yönetim nerde serdar bilgili zamanındaki başarılı yönetim,rakibim bjk'nın iyiliği için bu yönetim gitmeli yoksa daha çok seneler kaybedecek..
Sosyal ağlarda paylaş

Bobo'nun pozisyonunda faul olduğuna katılmıyorum. BJK artık her malubiyetin faturasını başkalarına kesmeye çalışacağına hatayı kendisinde aramalı. Maçın geneline bakacak olursakta hakem çoğu tercih hakkını BJK'den yana kullandı zaten.

Sivas'ın 2 net pozisyonu daha vardı yine şükredin 4 olmadığına. Artık birşeylerin değil çoğu şeyin değişmesi gerekiyor BJK'de. Başta Yıldırım Demirören olmak üzere, Sinan Engin ve bazı futbolcular gitmeli. İbrahim üzülmez mesela neye yarar, Türkiye'de onun yerinde oynayacak başka adam mı kalmamıştır?

Ertuğrul yeterli yaratıcılığı sergileyemiyor. Alışık olduğumuz gibi "Küçük takımın büyük teknik direktörü" olmaktan öteye geçemedi.. Beşiktaş gibi büyük bir takımda kayboldu gitti. Oyunu yeteri kadar iyi okuyup gerekli müdahaleleri yapamıyor. Fakat yinede daha temiz bir yönetim ve kaşarlanmamış futbolcular verilirse başarıyı yakalayabileceğinden biraz daha sabredilmesinden yanayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Sinan Engin...

Sinan Engin, tribüne karşı!
Beşiktaş Genel Menajeri Sinan Engin 2-1'lik Sivasspor mağlubiyetinin ardından Lig TV'ye konuştu. Konuşmasında Sivasspor maçında kendilerini desteklemeyen taraftarı eleştiren Engin, "Gerçek Beşiktaşlı bu maçta takımını desteklerdi" dedi. İşte Sinan Engin'in söyledikleri:

"Her şeyden önce 8-0'lık bir mağlubiyet var, bundan dolayı gerçek Beşiktaşlılar'dan özür diliyoruz. Biz herkesten çok üzülüyoruz. Bugünü baktığımız zaman, bugün Beşiktaş'ın şampiyonluk maçı var, her şeyi bir kenara bırakmak lazım. Maç öncesi, devre arası ve maçtan sonra protestonu yaparsın, ama takım galip eğer sen Beşiktaş'ın şampiyon olmasını istiyorsan takımını destekleyeceksin. Oyuncunun her ayağına top geliğinde onu ıslıklayıp konsantrasyonlarını bozarsan, burada art niyet var. O zaman Beşiktaş'ın iyi olması istenmiyor düşüncesi doğar. Hoca ile beraber bu takıma devre arası 2-3 transfer yapmak için düğmeye bastık. 8-10 kişi önümüzdeki hafta tüm Avrupa'ya yayılacağız. Sezon başında bir takım yanlışlar yapılmış, hoca yalnız kalmış ve istediği şeyleri yapamamış.

"TRİBÜNDEKİ HİÇ KİMSE BENİM KADAR BEŞİKTAŞLI DEĞİL"

Beşiktaş'ın menfaati düşünülüyorsa sahaya çıkan futbolcular desteklenmeli. 8-0 mağlubiyetten sonra arada güç farkı var dedik, üç maçta bir maçı kaldıramıyoruz. Al işte Galatasaray'da düşüşe geçti. Tribündeki kimse benim kadar Beşiktaşlı değil. Beşiktaş'ın son 15 senede 1 şampiyonluğu var, bunda benim imzam var. Bakıyorum acayip şekilde tribünlerde işlere girmişler, ben profesyonelim bana başkan bırakalım der, şimdi bırakırım. Burada rakibin senin Sivasspor, ama konsantre dağılmış. 1-0 galibiz, takımını coştur, maçtan sonra istersen stadı yak ama bu futbolcuları rahat bırak da maçı kazanalım. Rakiplerimiz ile tüm maçlarımızı deplasmanda oynadık, rakiplerimiz şimdi birbirleriyle oynayacak, burada çok önemli bir şampiyonluk şansını kaybettik.

"PAF'I ÇIKARSAYDIK NE OLACAKTI?"

Tribündekiler tanıdığım kardeşlerim, PAF Takımı çıkarmadığımız için bizi protesto et ancak sahaya çıkan futbolcuları da destekleyip maçı kazandır. PAF'ı çıkarsaydık ne olacaktı? PAF'ı çıkarsaydık başka bir şey daha söylenecekti. 8-0'dan sonra futbolcularımızın özel bir talebi oldu sahaya çıkmak için. Hakemi bugün de gördük, demek ki Beşiktaş'ın iyiye gitmesini istemeyen bir topluluk var. Maç bitince Sinan'a ne istiyorsan söyle.

Başkan bu kulübe hatalarıyla sevabıyla 30 milyon dolar para vermiş. Pazartesi günü kendisi çok net söyleyecek, bir şeyleri düzelteceğiz. Taraftar bizi destekleseydi, bu çocuklar bu maçı kazanırdı. Soyunma odasında halimi herkes gördü, biz daha çok üzülüyoruz mağlubiyetlere. Burada Porto'ya nasıl yenildiğimiz belli, Şampiyonlar Ligi'ne kaldık kasaya 10 milyon dolar girdi. Bu futbolcuların bugün bir günahı yoktu, Liverpool maçını kaybetmiş olabiliriz, hepimiz üzgünüz ama bununla yaşayamayız.

Biz burada doğru yere noktayı bastık, doğru transferleri yapacağız. Taraftarımız bizim iyi olmamızı istiyorsa, bugün bu takımı destekleyeceklerdi. Bizim için ne söylüyorsa haklılardı ama bugüne yazık oldu. Başkan bana söyledi ben de PAF Takımı ile çıkacağımız açıkladım, bir tepki göstermek için ne yapmak gerekiyor.

"GERÇEK BEŞİKTAŞLILAR BENİM İSTİFAMI İSTEMİYOR"

8-0 olunca futbolcu arkadaşlarımız 'bu maçı oynayalım ve şampiyonluk yolunda ilerleyelim' dedi. Bu nedenle PAF Takımı sahaya çıkmadı. Ne olursa olsun bu futbolcular protesto edilmeseydi, bu maçı kazabilirdik. Demek ki işlerin iyi gidilmesi istenmiyor. Beşiktaş'ı 100. yılında biz şampiyon yaptık, bu işin başında da Yıldırım Demirören vardı.

Bana yapılan tezahüratlar önemli değil ancak bunları uzatmaya gerek yoktu. Maçı etkilemeye gerek yoktu, benim motivasyonumu bozmaları çok önemli değil. Benim değişik bir yapım var, çok kolay istifa etmek, ben istifa ettiğimde başkaları mutlu olacaksa istfa etmem. Gerçek Beşiktaşlılar bunu istemiyor. Gerçek Beşiktaşlılar'ın bu maçı takıma kazandırması gerekiyordu, ardından ne yaparsa yap istersen stadı yak. Başkan karar verirse bir dakika durmam. Ben Başkan ile beraber hareket ediyorum. Yıldırım Başkan istifa etti, benim mukavelem var ama ben tazminat almam istifa ederim. Tazminatını alıp da takımı eleştirenler var, ben tazminat almam. Buradaki 5-10 bin kişi milyonlarca Beşiktaş taraftarının sesi. Onun için takımlarını desteklemeleri gerekirdi. Başkan isterse bırakırız!"
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...